Fiyat Aralığı
Marka

Muadil Tonerler

Filtre 0

Muadil tonerler hayatımızın her alanında kullanılan toner çeşitlerinden birisidir. Baskı yapabilmek için en önemli parça tonerler oluyor. Toner olmayan bir yazıcının baskı yapma imkânı yoktur. Bundan dolayı tonerler kağıt üzerinde baskı amacıyla kullanılan toz olmaktadır. Bu toz yazıcılar üzerinde kullanılabildiği gibi fotokopi makineleri üzerinde de kullanılır. Toner çeşitleri üçe ayrılmaktadır. Bunlar orijinal toner, doldurulabilen toner ve muadil toner olmaktadır. Orijinal tonerler günümüzde sıkça yer alsa da genel olarak yüksek fiyatlara sahiptir. Ondan dolayı bütçeye uygun olması amacı ile muadil toner satın alınmaktadır. Görüntü olarak tamamen orijinal toner özelliklerini sağlamakta olup bütçeye uygun alternatiflerden birisi olmaktadır.

Kullanılan muadil tonerler, orijinal toner ile aynı özelliklere sahiptir. Hem kalite hem de görüntü açısından herhangi bir fark oluşturmaz. Bundan dolayı cihaza da asla zarar vermemektedir. Muadil tonerleri orijinal ürünlere göre tek farkı fiyatı uygun olarak sunulmasıdır. Onun dışında tüm özellikler aynı olmaktadır gerek baskı kalitesi gerek doluluk oranı bütün özellikleri buna dahildir. Muadil tonerler fabrikadan çıkmadan önce gerekli kontroller yapılarak piyasada yerini alır. Eğer kontrol sırasında bir sıkıntı oluşur ise fabrikada erken müdahale edilir. Böylece müşteriler hiçbir şekilde sorun yaşamadan uzun ömürlü tonerlerine sahip olur.

Muadil Tonerler Kullanım Alanları

Muadil tonerler gündelik hayatımızda bankalarda, resmî kurumlarda, hastanelerde, okullarda kısacası birçok yerde kullanılmaktadır. Orijinal toner ile birlikte muadil toner hemen hemen aynıdır. Muadil toner genel olarak yan ürün skalası olarak bilinir. Üretim esnasında birçok testlerinden geçtiği için herhangi bir zararı bulunmamaktadır. Genel özellikleri konusunda da görüntü olarak orijinal tonerler ile aynı performans sağlayarak cihazlara %100 uyumludur.

Bundan dolayı herhangi bir sıkıntı oluşmaz güvenli ve kaliteli bir muadil ürünü olarak karşımıza çıkar. Muadil toner hiçbir şekilde yazıcıya zarar vermez. Hatta çoğu ülkede doğayı korumak amacıyla desteklenen tonerdir. Düzenli olarak lazer yazıcının bakımı yapıldığı takdirde muadil toner hiçbir şekilde olumsuzluk yaratmaz.


Muadil Tonerler Avantajları

Muadil tonerler günümüzde en çok tercih edilen toner çeşitlerinden birisi olarak karşımıza çıkmaktadır. Sunulan bu toner çeşitleri ile birlikte kullanıcılar daha ekonomik bir seçenek elde etmiş olur. Genel olarak bütçeye uygun bir seçenek olmasıyla ön planda yerini alır. Çoğu zaman güvenilir mi tarzı sorular sorulsa da bu toner çeşidi de orijinal tonerler ile aynı özelliğe sahip olmaktadır. Genel olarak baskı hızı başta olmak üzere bütün özellikleri aynı olmaktadır.

Kullanılan bu tonerler ekonomik olmasıyla gündeme gelirken aynı zamanda uyumlu ve kaliteli olması ile de tercih edilmektedir. Muadil Toner başlıca özellikleri;

  • Kullanılan bu tonerler %100 orijinal bir performans sunar.
  • Doldurma olarak gerçekleşen tonerler tam olarak doldurulmaz ancak muadil tonerler tam kapasite dolu olarak sunulur.
  • Yüksek kalite standartları altında üretilmiştir.
  • Açık hazneleri geniş bir şekilde hazırlanır.
  • Herhangi bir baskı izni olmadan kaliteli baskı alınır.
  • Orijinal toner ile muadil toner arasında aynı baskı miktar elde edilmektedir.
  • Garantili olarak sunulur.
  • Yaklaşık olarak %70 oranında tasarruf imkânı sunar.

 

Yukarıda verilen özelliklerden dolayı bu toner çeşidini kullanmak daha doğru ve mantıklı bir seçenek olmaktadır.