Mop Yedeği ve Aparatları

Filtre 0
65,57 TL + KDV
72,13 TL (KDV Dahil)
66,71 TL + KDV
73,38 TL (KDV Dahil)
75,40 TL + KDV
82,94 TL (KDV Dahil)
80,64 TL + KDV
88,70 TL (KDV Dahil)
72,00 TL + KDV
79,20 TL (KDV Dahil)
26,40 TL + KDV
29,04 TL (KDV Dahil)
44,10 TL + KDV
48,51 TL (KDV Dahil)
54,40 TL + KDV
59,84 TL (KDV Dahil)
61,60 TL + KDV
67,76 TL (KDV Dahil)
76,00 TL + KDV
83,60 TL (KDV Dahil)
61,60 TL + KDV
67,76 TL (KDV Dahil)

Mop Yedeği ve Aparatları Nelerdir?

Mop yedeği ve aparatları ile ilgili bilmek istediğiniz her şeyi sizler için araştırdık. Kirlenen yerlerin temizliğini koruyabilmek için sık sık silmek gerekir. Özellikle çalışma alanlarında pratik bir temizlik için moplar, kovalar ve bezlerden oluşan temizlik setleri tercih edilir. Yere dökülen kahve, çay, meyve suyu gibi içecekleri hemen temizleyebilmek için temizlik mopu oldukça kullanışlıdır.

Temizlik ürünleri içinde en çok tercih edilmekte olan mop temizlik setleri, kullanım yerlerine göre çeşitlilik gösterir. Genel olarak kolayca tutulabilen bir sopanın ucuna takılan bezden oluşan sistem, pratikliği ile çokça tercih edilen temizlik maddelerinden birisi olmayı başarmıştır.

Mop, bir kova ve suya batırılıp çıkarıldıktan sonra sıkma işleminin yapıldığı aparatı  ile birlikte satılır. Su ile temizliği gerçekleşemeyen yerler için tozu kolayca çeken anti statik moplar tercih edilirken, ıslak zeminlerde kullanmak için pamuklu moplar tercih edilir. Mop temizlik setleri içerisinde bir temizlik kovası bulunur. Ayrıca sette kovanın, mopa uyacak şekilde sıkma mekanizması vardır. Kovaya batırılan bez, deterjan ve suyu çeker. Ayrıca mopa uygun bir sap da bulunur. Sıkma aparatı ile döndürülerek veya bastırılarak sıkıldığında fazla su ve deterjan kovaya yeniden akar. Böylece bezde fazladan su ve deterjan kalmamış olur. Bu da yüzeyi temizlerken ıslaklığı ve fazla köpürmeyi engeller.

Neden Mopları Tercih Etmeliyiz?

Kolay temizlik amacıyla satışa sunulan mop paspas yedeği modelleri, birbirinden çeşitli ve kullanışlı modelleriyle ayrıca satışa sunulmaktadır, Temizliği kolaylaştıran bu ürünlerle temizlenmesi kolay olmayan mobilya altları bile rahatlıkla temizlenir. İş yapılacak alanda fazla güç harcamadan temizlik yapılmasına imkân sağlayan mop çeşitleri, mobilyaları yerinden kıpırdatmadan yüzey temizliği elde etmenizi sağlar. Yüzeylerde yer alan cilaların zarar görmeden temizlenmesini sağlayan yedek mop ve paspaslar, sağlık dostu olup yüzey temizlik ekipmanı olarak güvenle kullanılabilir. Çok fazla kullanım alanı olan mop temizlik ürünleri, camlarda, ev ve iş yerlerinde, araçlarda, hastanelerde, restorantlarda sıkça tercih edilir. İhtiyaç duyulduğunda mop yedeği ve aparatları ayrıca bulunmaktadır. Temizlik setlerinde bulunan yedek mop ve paspas çeşitleri, içeriğinde yer alan sopa ve bez sistemi sayesinde leke, kir ve tozları içinde hapsederek etkili sonuç sağlar. Yalnızca mop sopası ile temizlik yapmayı çokta uygun görmeyen kullanıcılar tercihlerini çok amaçlı sağlığa uygun el moplarından yana kullanabilir. Televizyon ünitesi, kitaplık ve masa gibi yüzeylerde daha çok tercih edilen mikro fiber el mopları, kullananlara daha etkili ve hızlı temizlik yapmasında yardım sağlar.

Mop aparatı, palet aparatı olarak da adlandırılmaktadır. Ucuna takabileceğiniz uygun şekildeki mop paspaslar için tutucu bir aparat görevi görür. Yüzeydeki kir ve tozların temizlenmesinde görev alan bir üründür.  Plastik ve metal maddelerden üretilmiş türleri bulunan aparatlar, uygun olan saplar ve moplar takılarak kullanılmalıdır. Restoran, ofis, okul ve hastane gibi alanların yerlerini ve zeminlerini temizlemek için tercih edilebilir. Benzer şekilde farklı çeşit ve ebatlarda tel mop aparatlarını da tercih edebilirsiniz.

Mop Çeşitleri Nelerdir?

Yüzey temizliklerinde en büyük kolaylık sağlayan araçlarda daha çok mop çeşitleri tercih edilir. Kullanışlılığı ve kolaylıkları ile birlikte son dönemlerde temizlik malzemeleri arasında en çok aranan ürün haline gelmiştir. Mopların tek bir çeşidi yoktur. Zaman geçtikçe farklı ve değişik mop ürünleri üretilmektedir. İşte bazı mop türleri;

  • Islak mop,
  • Orlon mop,
  • Nemli ve eksta nemli mop,
  • Makarna mop,
  • Mikrofiber mop,
  • Döner başlıklı mop,
  • Tablet mop,
  • Püskürtmeli mop.