Marka

Metal Çatal, Bıçak, Kaşık

Filtre 0
13,18 TL + KDV
15,82 TL (KDV Dahil)

Metal Çatal, Bıçak Ve Kaşık Çeşitleri

Metal çatal, bıçak, kaşık günümüzde her gün kullanılan mutfak eşyaları arasındadır. Yemeklerin ayrılmaz parçalarıdır. Evlerde, ofislerde, otellerde, restaurantlarda kısacası yemek yenebilen her mekanda kullanılmaktadır. İster set halinde ister tekli olarak satın alınmaktadır. Genellikle misafirlerin bol olduğu bir ailede 12’li çatal, kaşık ve bıçak takımı tercih edilmektedir. Farklı boyutlarda metal çatal, kaşık ve bıçaklar mevcuttur. Tatlı yiyecekler için tatlı kaşıkları ve tatlı çatalları tercih edilmektedir. Bıçakların da pek çok farklı boyutları bulunmaktadır. Et, ekmek, meyve gibi ürünleri kesmek için farklı boyutlarda bıçaklara ihtiyaç vardır. Kullanım amaçlarına göre farklı boyutlardaki bıçaklar tercih edilmektedir.

Metal çatal, kaşık ve bıçakların günümüzdeki modern haline kavuşması ise uzun soluklu bir serüvendir. Yüz binlerce yıl önce insanlar yemeklerini pişirmeye başladıklarında yemeklerini yemek için sopa, hayvan boynuzları, deniz kabukları gibi malzemeleri kullanmaktaydı. İnsanın mekanik evrimiyle birlikte günümüzün modern çatal, kaşık ve bıçaklarının ilk hali üretilmiş oldu. 1500’lü yıllardan itibaren de sofralarda etkin bir şekilde kullanılmaya başlanmıştır. Yüzyıllar geçtikçe de çatal, kaşık ve bıçakların tasarımı yavaş yavaş modern görünüme kavuşmayı başarmıştır.

Metal Çatal, Bıçak Ve Kaşıkların İnsan Sağlığına Etkisi

Çatal, kaşık ve bıçaklar üretildiği malzemeye, saklama ve temizleme koşullarına bağlı olarak bazen zararlı mikropları ve zehirleyici maddeleri yenilen yemeklerle vücuda bulaştırmaktadır. Bu durumda ciddi sağlık sorunlarına yol açabilmektedir. Bu nedenle her kullanımdan sonra çatal, bıçak ve kaşıkların hijyenik şekilde temizliğine özen gösterilmelidir. Hijyenik olarak temizlenen çatal, bıçak, kaşık setlerinin sağlık açısından herhangi bir olumsuz etkisi bulunmamaktadır. 

Çatal, Bıçak ve Kaşık Alırken Nelere Dikkat Etmeliyiz?

Çatal, bıçak ve kaşık alırken özellikle bulaşık makinesinde yıkayacaksanız sıcak su ile temas edeceğinden ürünün materyalinin kaliteli olmasına dikkat etmelisiniz. Paslanmaz çelikten yapılan ürünler tercih edilebilir. Kaliteli alınan kaşık, çatal ve bıçaklar böylelikle uzun yıllar kullanılabilir. Ürünlerin çizilmeden, şeklinin bozulmadan kullanılabilmesi açısından ürün malzemesi oldukça önemlidir. Dayanıklı ürünler için kategorimizi inceleyebilirsiniz.

Metal Kaşık Çeşitleri

Metal kaşıklar soframızın olmazsa olmazlarındandır. Çorba, sulu yemeklerin tüketilmesinde kullanılır. Yemek kaşığı dışında tatlıların tüketiminde daha ufak tatlı kaşıkları kullanılmaktadır. Kaşık çeşitleri üretiminde kullanılan maddeye göre çeşitlilik göstermektedir. Metal kaşık, çelik kaşık, titanyum kaşık, ahşap kaşık gibi çeşitleri bulunmaktadır.

Metal Çatal Çeşitleri

Metal çatallar isterseniz kaşık ve bıçaklarla takım halinde, isterseniz tekli olarak satılabiliyor. Metal çatal modelleri ebatına, tasarımına ve materyaline göre çeşitlilik göstermektedir. Çatalların uç kısımlarının formunun bozulmaması için kaliteli maddeden üretilmiş olması gerekiyor. Daha uzun süre kullanım için kaliteli çatallar tercih edilmelidir.

Metal Bıçak Çeşitleri

Metal bıçaklar yiyeceklerin küçük parçalara ayırarak kolay şekilde tüketmemizi sağlayan mutfak ürünlerindendir. Özellikle et ürünlerinin kesiminde kullanılan bıçakların diğer bıçak çeşitlerine göre daha keskin olması oldukça önemlidir.

 

Metal çatal, bıçak ve kaşıkları dilerseniz set halinde, dilerseniz tekli olarak satın alabilirsiniz. Diğer züccaciye ürünlerine Züccaciye Ürünleri kategorimizden inceleyebilirsiniz. Bizsizeyeteriz sizler için toplu alımlarda özel indirimler tanımlamaktadır. Toplu satın alımlarda indirimlerden yararlanmak için bizimle iletişime geçebilirsiniz.