Uyarı: Temsili olarak eklenmiş olup sipariş aşamasında mesafeli satış sözleşmesini onaylayarak sipariş verebilirsiniz. 

MESAFELİ SATIŞ SÖZLEŞMESİ

MADDE 1- TARAFLAR

1.1. SATICI:

Ünvanı: Bsy Kurumsal Tedarik Hizmetleri Aş.

Adresi: Burak Bora Plaza, Orta Mah, Marifet Sok. No:6 Ofis:14 Kartal İstanbul 0216 494 60 00/ 0216 494 60 01 info@bizsizeyeteriz.com

Telefon: 0216 494 60 00

Müşteri Hizmetlerimiz: 0216 494 60 00

Mersis Numarası: -

1.2. ALICI("ALICI"):

Adı/Soyadı/Ünvanı:

Adresi :

Telefon:

Email:

VKN:

MADDE 2- KONU

2.1 İş bu sözleşmenin konusu, Alıcının Satıcıya ait www.bizsizeyeteriz.com web sitesinden elektronik ortamda sipariş verdiği, sözleşmede bahsi geçen nitelikleri haiz ve yine sözleşmede satış fiyatı belirtilen mal/hizmetin satışı ve teslimi ile ilgili olarak 6502 sayılı Tüketicilerin Korunması Hakkındaki Kanun ve Mesafeli Sözleşmeler Yönetmeliği hükümleri gereğince tarafların hak ve yükümlülüklerinin saptanmasıdır.

2.2 Alıcı, satışa konu mal/hizmetlerin temel nitelikleri, satış fiyatı, ödeme sekli, teslimat koşulları vs. satışa konu mal/hizmet ile ilgili tüm ön bilgiler ve “cayma” hakkı konusunda bilgi sahibi olduğunu, bu ön bilgileri elektronik ortamda teyit ettiğini ve sonrasında mal/hizmeti sipariş verdiğini iş bu sözleşme hükümlerince kabul ve beyan eder.

MADDE 3- SÖZLEŞME KONUSU ÜRÜN, ÖDEME VE TESLİMATA İLİŞKİN BİLGİLER

3.1- Sözleşme konusu mal veya hizmetin adı, adeti, KDV dahil satış fiyatı, ödeme şekli ve temel nitelikleri

Ürün veya ürünlerin Cinsi ve türü, Miktarı, Marka/Modeli, Rengi, Satış Bedeli www.bizsizeyeteriz.com adresli site üzerinde aşağıda nitelikleri belirtildiği gibi olup bu bilgiler ALICI tarafından da onaylanmıştır.

Listelenen ve sitede ilan edilen fiyatlar satış fiyatıdır. İlan edilen fiyatlar ve vaatler güncelleme yapılana ve değiştirilene kadar geçerlidir. Süreli olarak ilan edilen fiyatlar ise belirtilen süre sonuna kadar geçerlidir.

Tarih:

 

{%Ürün sipariş Tarihi%}

 

Ürün Adı

Adet

Toplam ÜrünTutarı

{%Ürün Adı%}

{%Adet/Satış Birimi%}

{%Ürün Satış Fiyatı%}

{%Kargo Ücreti%}

 

{%Sepet kargo fiyatı%}

{%KDV%}

 

{%KDV ücreti%}

Genel Toplam

 

{%Müşterinin son ödediği rakam KDV Dahil%}

 

Sözleşme konusu mal ya da hizmetin tüm vergiler dâhil satış fiyatı yukarıda gösterilmiştir.

3.2- Ödeme Şekli:

Ödeme Şekli

{% Kredi Kartı ile İşlem vb.%}

Teslimat adresi:

{%Teslimat Adresi%}

{%Örnek; Iyzico ile Genel Toplam%}

{%Toplam Yansıtılan Tutar%}

 

 Sipariş özeti sayfasında sipariş toplamının kaç taksitle ödeneceği bilgisi bulunmaktadır.

  • Bankanız kampanyalar düzenleyerek sizin seçtiğiniz taksit adedinin daha üstünde bir taksit adedi uygulayabilir, taksit öteleme gibi hizmetler sunulabilir. Bu tür kampanyalar bankanızın inisiyatifindedir ve şirketimizin bilgisi dâhilinde olması durumunda sayfalarımızda kampanyalar hakkında bilgi verilmektedir.
  • Kredi kartınızın hesap kesim tarihinden itibaren sipariş toplamı taksit adedine bölünerek kredi kartı özetinize bankanız tarafından yansıtılacaktır. Banka taksit tutarlarını küsurat farklarını dikkate alarak aylara eşit olarak dağıtmayabilir. Detaylı ödeme planınızın oluşturulması bankanız inisiyatifindedir.

3.3- Diğer yandan vadeli satışların sadece Bankalara ait kredi kartları ile yapılması nedeniyle, ALICI, ilgili faiz oranlarını ve temerrüt faizi ile ilgili bilgileri bankasından ayrıca teyit edeceğini, yürürlükte bulunan mevzuat hükümleri gereğince faiz ve temerrüt faizi ile ilgili hükümlerin Banka ve ALICI arasındaki kredi kartı sözleşmesi kapsamında uygulanacağını kabul, beyan ve taahhüt eder.

Ayrıca, Kredili satış imkanının Bankalar tarafından sadece Banka Müşterisi olan ALICI 'ya sağlanması nedeniyle, ALICI, ilgili faiz oranlarını ve temerrüt faizi ile ilgili bilgileri bankasından ayrıca teyit edeceğini, yürürlükte bulunan mevzuat hükümleri gereğince faiz ve temerrüt faizi ile ilgili hükümlerin Banka ve ALICI arasındaki Anında/Mesafeli Alışveriş Kredisi sözleşmesi kapsamında uygulanacağını kabul, beyan ve taahhüt eder. Kredi verme ve detaylı ödeme planınızın oluşturulması Bankanız inisiyatifindedir.

3.4 -İade Prosedürü:

ALICI 'nın cayma hakkını kullandığı durumlarda ya da siparişe konu olan ürünün çeşitli sebeplerle tedarik edilememesi veya hakem heyeti kararları ile ALICI 'ya bedel iadesine karar verilen durumlarda, ödeme seçeneklerine ilişkin iade prosedürü aşağıda belirtilmiştir:

a) Kredi Kartı ile Ödeme Seçeneklerinde İade Prosedürü

Alışveriş kredi kartı ile ve taksitli olarak yapılmışsa, ALICI ürünü kaç taksit ile aldıysa Banka ALICI 'ya geri ödemesini taksitle yapmaktadır. SATICI bankaya ürün bedelinin tamamını tek seferde ödedikten sonra, Banka poslarından yapılan taksitli harcamaların ALICI 'nın kredi kartına iadesi durumunda, konuya müdahil tarafların mağdur duruma düşmemesi için talep edilen iade tutarları, yine taksitli olarak hamil taraf hesaplarına Banka tarafından aktarılır. ALICI 'nın  satış iptaline kadar ödemiş olduğu taksit tutarları, eğer iade tarihi ile kartın hesap kesim tarihleri çakışmazsa her ay karta 1 (bir) iade yansıyacak ve ALICI iade öncesinde ödemiş olduğu taksitleri satışın taksitleri bittikten sonra, iade öncesinde ödemiş olduğu taksitleri sayısı kadar ay daha alacak ve mevcut borçlarından düşmüş olacaktır.

Kart ile alınmış mal ve hizmetin iadesi durumunda SATICI, Banka ile yapmış olduğu sözleşme gereği ALICI 'ya nakit para ile ödeme yapamaz. SATICI, bir iade işlemi söz konusu olduğunda ilgili yazılım aracılığı ile iadesini yapacak olup, SATICI ilgili tutarı Banka'ya nakden veya mahsuben ödemekle yükümlü olduğundan yukarıda anlatmış olduğumuz prosedür gereğince ALICI 'ya nakit olarak ödeme yapılamamaktadır. Kredi kartına iade, SATICI'nın Banka'ya bedeli tek seferde ödemesinden sonra, Banka tarafından yukarıdaki prosedür gereğince yapılacaktır.

ALICI, bu prosedürü okuduğunu ve kabul ettiğini kabul ve taahhüt eder.

b) Havale/EFT Ödeme Seçeneklerinde İade Prosedürü

İade, ALICI'dan banka hesap bilgileri istenerek, ALICI'nın belirttiği hesaba (hesabın fatura adresin deki kişinin adına veya kullanıcı üyenin adına olması şarttır) havale ve EFT şeklinde yapılacaktır.

SATICI bankaya ürün bedelinin tamamını tek seferde geri öder.

Havale/EFT yoluyla alınmış mal ve hizmetin iadesi durumunda SATICI, Banka ile yapmış olduğu sözleşme gereği ALICI'ya nakit para ile ödeme yapamaz. SATICI, bir iade işlemi söz konusu olduğunda ilgili yazılım aracılığı ile iadesini yapacak olup, SATICI ilgili tutarı Banka'ya nakden veya mahsuben ödemekle yükümlü olduğundan yukarıda anlatmış olduğumuz prosedür gereğince ALICI'ya nakit olarak ödeme yapılamamaktadır.

ALICI, bu prosedürü okuduğunu ve kabul ettiğini kabul ve taahhüt eder.

c) Alışveriş Kredisi ile Ödeme Seçeneklerinde İade Prosedürü

İade, ALICI'den banka hesap bilgileri istenerek, ALICI'nın belirttiği hesaba (hesabın fatura adresindeki kişinin adına veya kullanıcı üyenin adına olması şarttır) havale ve EFT şeklinde yapılacaktır.

SATICI bankaya ürün bedelinin tamamını tek seferde geri öder.

Kredi yoluyla alınmış mal ve hizmetin iadesi durumunda SATICI, Banka ile yapmış olduğu sözleşme gereği ALICI'ye nakit para ile ödeme yapamaz. SATICI, bir iade işlemi söz konusu olduğunda ilgili yazılım aracılığı ile iadesini yapacak olup, SATICI ilgili tutarı Banka'ya nakden veya mahsuben ödemekle yükümlü olduğundan yukarıda anlatmış olduğumuz prosedür gereğince ALICI'ye nakit olarak ödeme yapılamamaktadır.

ALICI, bu prosedürü okuduğunu ve kabul ettiğini kabul ve taahhüt eder.

MADDE 4- ÖDEME

4.1.- ALICI tarafından Sözleşme kapsamında sipariş edilen ürün/ürünlerin Sözleşme ile belirlenen KDV dâhil satış bedeli ve nakliye bedeli, Sözleşme ile belirlenen ödeme şekil ve koşullarına uygun olarak ödenecektir.

4.2.- ALICI, İnternet Sitesi’nden sipariş ettiği ürün bedelini kredi kartı ya da banka havalesi yoluyla ödeyecektir. Sözleşme kapsamında verilen siparişler, ürün bedelinin kredi kartından banka provizyonu alınarak bloke edildiğinin ya da toplam bedelin SATICI’ya ait banka hesabına havale edildiğinin bilgisinin teyit edilmesini müteakip SATICI tarafından işleme alınacaktır. Satış işleminin gerçekleştirilmesi ilgili ürünün stokta olmasına bağlıdır.

4.3.- Bankaların ödeme esnasında havale masrafı veya sair isimler altında yapacakları kesintilerden SATCI sorumlu değildir. Bu çerçevede ALICI, vadeli alımlarda faiz oranı, havale masrafı, temerrüt faizi hükümleri ve benzeri bilgileri anlaşmalı olduğu banka ile teyit edeceğini ve söz konusu hükümlerin banka ile aralarında akdedilmiş olan sözleşme esaslarına göre belirleneceğini, SATICI’nın söz konusu kesintilerle bir ilgisinin olmadığını ve SATICI’ya bu konuda herhangi bir hak ve alacak talebinde bulunamayacağını kabul ve taahhüt eder.

4.4.- ALICI’nın ürün/ürünleri sipariş ettiği tarihte SATICI tarafından mevzuata uygun olarak duyurusu yapılmış, uzaktan siparişlerde geçerli olduğu belirtilmiş herhangi bir kampanya, indirim ve benzeri uygulama söz konusu olması halinde, bu uygulama, ALICI’nın siparişinin kampanya koşullarına havi olması şartıyla ALICI’nın siparişine de uygulanacaktır.

4.5.- ALICI’nın kullanıcısı olduğu ve ödemede bulunduğu kredi kartının çeşitli taksitle ödeme seçenekleri sunması, ilgili bankanın inisiyatifinde olup SATICI’nın bu konuda herhangi bir dâhili bulunmamaktadır. SATICI’nın bilgi ve tasarrufu dâhilinde olan kampanyalar İnternet Sitesi’nde ilan edilecektir.

4.6.- ALICI, kredi kartı ile yaptığı ödemelerde cayma hakkını kullanması halinde, iadenin nakit olarak yapılmayacağını peşinen kabul eder. Kredi kartına yapılan iade, bankaların mevcut iade prosedürleri çerçevesinde yapılır. Bu çerçevede taksitle ödeme söz konusu olduğu hallerde de iade bankaların mevcut prosedürleri çerçevesinde yapılır. SATICI, ALICI'nın kredi kartının iptal edilmiş/değiştirilmiş ve/veya herhangi bir sebeple işlemez halde olması nedenleriyle iade yapamaması durumunda ALICI, iadenin yapılamaması durumunun anlaşıldığı tarihten itibaren derhal ve her halükar da en geç 30 (Otuz) gün içinde ilgili bankadan alınan durumu tevsik edici belgeler ile birlikte SATICI’ya yazılı olarak başvurarak iadeye konu tutarı teslim almakla yükümlüdür. ALICI böyle bir durumda SATICI’dan her ne nam altında olursa olsun gecikme zararı, faiz ve benzeri bir talepte bulunamaz.

MADDE 5- TESLİMAT

5.1.- ALICI tarafından elektronik ortamda siparişi verilen ürün/ürünler yasal 30 günlük (ve Alıcının önceden bilgilendirilmesi ile ek 10 günlük) süreyi aşmamak koşulu ile her bir ürün için Alıcının yerleşim yerinin uzaklığına bağlı olarak 7 iş günü içeresinde süre içinde ALICI veya ALICI tarafından bildirilen adreste bulunan kişilere teslim edilir. ALICI, teslim anında bildirdiği adreste bulunmaması halinde, ürün bu adreste bulunan ve ALICI tarafından önceden ürünü teslim almaya ehil oldukları bildirilen kişilere imza karşılığı teslim edilmesi ile teslimatın geçerli olarak yapılmış olacağını peşinen kabul eder. Ürünün sipariş tarihinden itibaren 30 (otuz) günlük sürenin hitamında teslim edilmemiş olması halinde ALICI, sözleşmeyi tek taraflı olarak feshedebilir.

5.2.- ALICI tarafından ödenen ürün/ürünlerin bedeli ve nakliye bedeli karşılığında SATICI tarafından ALICI ve/veya ALICI tarafından belirtilen gerçek veya tüzel kişi adına düzenlenecek olan fatura, SATICI tarafından ALICI’nın Sözleşme’de belirttiği teslimat adresine ürün/ürünler ile birlikte gönderilecektir. ALICI, herhangi bir adres değişikliği olması halinde bu hususu yazılı olarak SATICI’ya bildirmekle yükümlüdür. ALICI, SATICI’ya yapmış olduğu her türlü bildirimin doğru ve gerçeğe uygun olacağını, yanlış bilgilendirmeden veya bilgilendirmemekten kaynaklanan zararların kendisine ait olacağını peşinen kabul eder.

5.3- Kural olarak teslimat masrafları Alıcıya aittir. Satıcı, internet sitesinde, sistemde işlemin gerçekleştiği süre zarfında ilan ettiği tutarın üzerinde alışveriş yapanların teslimat ücretinin kendisince karşılanacağını veya kampanya dâhilinde ücretsiz teslimat yapacağını beyan etmişse, teslimat masrafı Satıcıya ait olacaktır. Bununla birlikte Satıcı, teslimatın hangi koşullarda kendisi tarafından karşılayacağını belirlemekte serbest olup teslimat ücretine ilişkin herhangi bir taahhütte bulunmamaktadır.

5.4.- ALICI, işbu Sözleşme kapsamında bildirdiği fatura ve teslimat adreslerinin eksiksiz ve doğru olduğunu kabul ve beyan eder. ALICI tarafından bildirilen adreste hata ve/veya eksiklik bulunması, teslim anında ALICI’nın bildirdiği adreste bulunmaması ve söz konusu adreste ürün/ürünleri teslim alabilecek ismi önceden yazılı olarak SATICI’ya bildirilen bir kişinin bulunmaması veya söz konusu adreste bulunan kişilerin ürün/ürünleri teslim almaktan imtina etmesi ve benzeri durumlarda SATICI, teslim yükümlülüğünü zamanında, tam ve eksiksiz yerine getirmiş kabul edilecek olup, teslimatın hiç veya gereği gibi yapılmamasından ötürü SATICI’nın herhangi bir sorumluluğu söz konusu olmayacaktır. Teslimatın yukarıda belirtildiği şekilde gerçekleşememesi halinde ALICI, nakliye bedeli kendisi tarafından ödenmek üzere tekrar teslimat talep etme hakkına sahiptir.

5.5.- ALICI’nın, ürün/ürünleri SATICI’nın kusuru olmaksızın işbu Sözleşme ile belirtilen süreler geçtikten sonra teslim alması halinde, ALICI, SATICI’dan herhangi bir hak, alacak veya tazminat talebinde bulunmayacağını kabul ve taahhüt eder.

5.6.- Sözleşme konusu ürün/ürünlerin sağlam, eksiksiz, belirtilen niteliklere uygun ve mevzuatın gerektirdiği şekilde varsa garanti belgeleri ve kullanım kılavuzları ile teslim edilmesinden SATICI sorumludur. ALICI ve/veya teslim alan kişi, teslimat sırasında ürün/ürünlerin sağlam, eksiksiz, belirtilen niteliklere uygun ve mevzuatın gerektirdiği şekilde teslim edilip edilmediğini kontrol etmekle yükümlüdür. Teslimat sırasında hasarlı olduğu belirlenen ürün/ürünler hakkında nakliye personeli ile birlikte tutanak tutulması gerekmektedir. Tutanak tutulmasını müteakip ALICI, 3 (Üç) İş Günü içerisinde teslim edilen ürün/ürünlerin ayıplı olduğunu ilgili mevzuatta kabul gören yöntemler dâhilinde yazılı olarak SATICI’ya bildirmekle yükümlüdür.

5.6.1.- Ürün/ürünlerin ayıplı olduğu teslimat anında fark edilmesi durumunda, ürün/ürünler sevkiyatın yapıldığı şekilde SATICI’ya tarafından iade alınıp, işbu tarihi takip eden 14 gün içerisinde ek bir nakliye bedeli ALICI’dan talep edilmeksizin yenisi ile değiştirilir.

5.6.2.- Ürün/ürünlerin ayıplı olduğu teslimat anından sonra fark edilmesi durumunda ise, ALICI, SATICI’ya ilgili mevzuatta kabul gören yöntemler dâhilinde yazılı olarak ihbarda bulunur. İşbu ihbarı müteakip, ürün/ürünlerin SATICI tarafından alınacak olan iade tarihi ALICI’ya bildirilecek olup, iade alınan ürün/ürünler SATICI tarafından değerlendirilecektir. Ürün/ürünlerin ayıplı olduğu kanaatine varıldığı takdirde, ihbara konu olan ürün/ürünler, SATICI tarafından iade alındığı tarihi takip eden 14 gün içerisinde ek bir nakliye bedeli talep edilmeksizin yenisi ile değiştirilecektir. SATICI tarafından söz konusu ürün/ürünlerde kendisine atfedilecek herhangi bir ayıp tespit edilmemesi halinde ürün/ürünler ALICI’ya iade edilecektir.

5.7.- Sözleşme konusu ürün/ürünlerin teslimatı için Sözleşme’nin elektronik ortamda onaylanmış olması ve satış bedelinin ALICI'nın tercih ettiği ödeme şekli ile ödenmiş olması şarttır. Herhangi bir nedenle ürün/ürünlerin bedeli ödenmez veya ödeme aracı banka nezdinde iptal edilir ise ALICI, SATICI’nın, ürün/ürünleri teslim yükümlülüğünden herhangi bir sorumluluğu doğmaksızın imtina etme hakkına sahip olduğunu kabul eder.

MADDE 6- CAYMA HAKKI

6.1.- ALICI, Sözleşme konusu ürün/ürünlerin kendisine veya bildirdiği adreste bulunan kişiye tesliminden itibaren 14 (Ondört) gün içerisinde ilgili mevzuat uyarınca kendisine tanınan cayma hakkını kullanabilir. ALICI’nın cayma hakkını kullanabilmesi için bu süre içerisinde SATICI’ya ilgili mevzuatta kabul gören yöntemler dâhilinde yazılı olarak bildirimde bulunması, ürün/ürünlerin 6502 Sayılı Tüketicinin Korunması Hakkındaki Kanun ile belirlenen cayma hakkının kullanılamayacağı ürünlerden olmaması, ürünün yeniden satışa sunulmasını engelleyecek bir hasara uğramamış olması ve kullanılmamış olması şarttır.

6.2.- ALICI, cayma hakkını, ürünlerin kendisine teslimini takip eden 14 (Ondört) günlük süre içerisinde ilgili mevzuatta kabul gören yöntemler dâhilinde yazılı olarak SATICI’ya bildirimde bulunmak suretiyle kullanması durumunda, SATICI, ürün/ürünleri teslimat tutanağı örneği ve fatura aslı ile birlikte tüm nakliye masrafları SATICI tarafından karşılanmak kaydıyla teslim almakla yükümlüdür. İade edilmek istenen ürün/ürünlerin faturası tüzel kişi adına düzenlenmiş ise, geri iade ederken tüzel kişinin düzenlemiş olduğu iade faturası ile birlikte gönderilmesi gerekmektedir. Faturası tüzel kişiler adına düzenlenen sipariş iadeleri, iade faturası kesilmediği takdirde tamamlanamayacaktır. Cayma hakkı kullanılarak iade edilen ürün/ürünlerde ALICI’nın kusuru ile değer azalması meydana gelmiş ise ALICI ürün/ürünlerin bedelinde meydana gelen değer azalmasını tazmin etmekle yükümlüdür. SATICI, cayma hakkının kullanılması nedeni ile ALICI’nın iade edeceği ürün/ürünleri SATICI’nın anlaşmalı olduğu nakliye şirketi aracılığıyla ve SATICI ile önceden mutabık kalınmak sureti ile belirlenecek zamanda (tarihte) teslim alacaktır. ALICI’nın iade edeceği ürün/ürünleri kendi tercih ettiği SATICI’nın anlaşmalı olmadığı nakliye şirketi aracılığı ile göndermesi durumunda nakliye bedeli ALICI tarafından karşılanacaktır. ALICI, yukarıda anılan yöntemler haricinde siparişini vermiş olduğu www.bizsizeyeteriz.com adlı internet sitesinde yer alan cayma formunu kullanarak da bu hakkından faydalanabilir.

6.3.- Cayma hakkının kullanılması halinde, ürün/ürünlerin bedeli, yukarıda 6.2. maddede belirtilen belgelerin ve ürün/ürünlerin SATICI tarafından teslim alındığı tarihten itibaren 14 (Ondört) gün içerisinde ALICI’ya iade edilir. Satış bedelinin ALICI’ya iadesi ile ilgili olarak işbu Sözleşme’nin 4.6. maddesi uygulanır.

6.4.- Alıcı, cayma hakkı süresi içinde malın mutat kullanımını aşan kullanımları sebebiyle meydana gelen değişiklik ve bozulmalardan sorumludur.

6.5.- Satıcı, üründe Alıcının olağan bir gözden geçirmenin ötesinde bir kullanımı olduğunu tespit ederse, ürünü almaz ve bedeli iade etmez. Bu halde Alıcının cayma hakkı bulunduğundan bahsetmek mümkün olmayacaktır.

6.6.-Tüketici aşağıdaki durumlarda, sözleşmelerde ve ürünlerde cayma hakkını kullanamaz:

a)Fiyatı finansal piyasalardaki dalgalanmalara bağlı olarak değişen ve SATICI veya sağlayıcının kontrolünde olmayan mal veya hizmetlere ilişkin sözleşmeler.

b)Tüketicinin istekleri veya kişisel ihtiyaçları doğrultusunda hazırlanan mallara ilişkin sözleşmeler.

c)Çabuk bozulabilen veya son kullanma tarihi geçebilecek malların teslimine ilişkin sözleşmeler.

d)Tesliminden sonra ambalaj, bant, mühür, paket gibi koruyucu unsurları açılmış olan mallardan; iadesi sağlık ve hijyen açısından uygun olmayanların teslimine ilişkin sözleşmeler.

e)Tesliminden sonra başka ürünlerle karışan ve doğası gereği ayrıştırılması mümkün olmayan mallara ilişkin sözleşmeler.

f)Malın tesliminden sonra ambalaj, bant, mühür, paket gibi koruyucu unsurları açılmış olması halinde maddi ortamda sunulan kitap, dijital içerik ve bilgisayar sarf malzemelerine ilişkin sözleşmeler.

g)Abonelik sözleşmesi kapsamında sağlananlar dışında, gazete ve dergi gibi süreli yayınların teslimine ilişkin sözleşmeler.

h)Belirli bir tarihte veya dönemde yapılması gereken, konaklama, eşya taşıma, araba kiralama, yiyecek-içecek tedariki ve eğlence veya dinlenme amacıyla yapılan boş zamanın değerlendirilmesine ilişkin sözleşmeler.

i)Elektronik ortamda anında ifa edilen hizmetler veya ALICI’ya anında teslim edilen gayrimaddi mallara ilişkin sözleşmeler.

j)Cayma hakkı süresi sona ermeden önce, ALICIİ'nın onayı ile ifasına başlanan hizmetlere ilişkin sözleşmeler.

k)Alıcının özel istekleri ve/veya kişisel ihtiyaçları uyarınca üretilen veya üzerinde değişiklik veya ilaveler yapılarak kişiye özel hale getirilen veya niteliği itibariyle iade edilemeyecek, hızlı bozulma veya son kullanma tarihi geçme ihtimali olan bir ürün söz konusu olduğunda Alıcı cayma hakkını kullanamaz.

MADDE 7- GENEL HÜKÜMLER

7.1.- ALICI, İnternet Sitesi’nde Sözleşme konusu ürün/ürünlerin temel nitelikleri, KDV dâhil satış fiyatları, SATICI’nın fiyat dâhil tüm vaatlerinin geçerlilik süresi ve ödeme şekli ile teslimata ilişkin ön bilgileri; cayma hakkı ve nasıl kullanılacağı, ALICI tarafından karşılanacak ilave bir maliyet varsa bunun bedeli, Sözleşme konusu ürün/ürünlerin teslim ve ifa süreleri, ALICI’nın talep ve şikâyetlerini iletebileceği SATICI’nın açık adres - telefon ve diğer erişim bilgilerini, şikâyet ve itirazlar konusunda başvuruların Sanayi ve Ticaret Bakanlığı tarafından belirlenen parasal sınırlar dâhilinde ALICI’nın mal veya hizmeti satın aldığı veya ikametgâhının bulunduğu yerdeki tüketici sorunları hakem heyetine veya tüketici mahkemesine yapılabileceğini okuyup bilgi sahibi olduğunu ve elektronik ortamda gerekli teyidi verdiğini kabul ve beyan eder.

7.2.- ALICI, 18 yaşından küçük kişilerin İnternet Sitesi’nden, çocuklara yönelik ürün/ürünlerin satışa sunulması durumunda dahi, alışveriş yapamayacağını, bu kurala aykırı olarak ürün sipariş edilmesi nedeniyle 3. kişilerin uğradığı zararlardan SATICI’nın hiçbir şekilde sorumlu olmayacağını kabul ve beyan eder. SATICI, işbu maddeye aykırı davranıldığını tespit etmesi halinde verilen siparişi iptal ederek, Sözleşmeyi feshetme hakkına sahiptir. Ürünün tesliminden sonra ALICI'ya ait kredi kartının ALICI'nın kusurundan kaynaklanmayan bir şekilde yetkisiz kişilerce haksız veya hukuka aykırı olarak kullanılması nedeni ile ilgili banka veya finans kuruluşun ürün bedelini SATICI'ya ödememesi halinde, ALICI'nın kendisine teslim edilmiş olması kaydıyla ürünün SATICI'ya gönderilmesi zorunludur.

7.3.- SATICI, ALICI'nın vermiş olduğu bilgilerin gerçekle örtüşmediğini tespit etmesi halinde, siparişi dondurma ya da feshetme hakkını saklı tutar. Böyle bir durumda SATICI, ALICI'nın vermiş olduğu telefon, e-posta veya teslimat adresinden ALICI'ya ulaşamadığı takdirde siparişin işleme alınmasını 7 (Yedi) gün süreyle dondurur. ALICI'nın bu süre zarfında SATICI ile konuyla ilgili olarak iletişime geçmesi beklenir. Bu süre içerisinde ALICI, SATICI ile irtibata geçmez ise, sipariş iptal edilir. Siparişin iptal edilmesi halinde, varsa ALICI tarafından yapılan ödemeler ALICI’ya 14 (Ondört) gün içerisinde iade edilir. Kredi kartı ile yapılan ödemelerde ise iade, işbu Sözleşme’nin 4,6. maddesi kapsamındaki hükümler dairesinde yapılacaktır.

SATICI’nın iade işlemini yukarıdaki süre dâhilinde gerçekleştirmesi yeterli olup, ödemenin banka tarafından ALICI’ya yansıtılma sürecinde yaşanabilecek gecikmeler dâhil ve fakat bununla sınırlı olmaksızın SATICI’dan kaynaklanmayan nedenlerden ötürü yaşanabilecek gecikmelerden SATICI sorumlu tutulamaz.

7.4.- Sözleşme’nin imzalandığı tarihte var olmayan ve öngörülemeyen, Taraflar’ın kontrolleri dışında gelişen, ortaya çıkmasıyla Taraflar’dan birinin ya da her ikisinin de Sözleşme ile yüklendikleri borç ve sorumluluklarını kısmen ya da tamamen yerine getirmelerini ya da bunları zamanında yerine getirmelerini imkânsızlaştıran haller, mücbir sebep olarak nitelendirilecektir. SATICI, mücbir sebepler (tabii afetler, yangın, patlamalar, iç savaşlar, savaşlar, ayaklanmalar, halk hareketleri, seferberlik ilanı, grev, lokavt ve salgın hastalıklar, internet sisteminden veya internet hizmetleri veren servis sağlayıcılarından kaynaklanan problemler, yetkili mercilerin eylem ve işlemleri, stokların tükenmesi, ticari imkânsızlıklar veya nakliyeyi engelleyen hava muhalefeti, ulaşımın kesilmesi gibi olağanüstü durumlar dâhil ve bunlarla sınırlı olmaksızın yukarıdaki anlatımın kapsamına giren her türlü hal) nedeni ile Sözleşme’de yer alan ürün/ürünleri 30 (Otuz) günlük yasal süre içerisinde teslim edemez ise, durumu ALICI'ya bildirmekle yükümlüdür. Bu takdirde ALICI, siparişin iptal edilmesi, Sözleşme konusu ürün/ürünlerin varsa emsali ile değiştirilmesi ve/veya teslimat süresinin engelleyici durumun ortadan kalkmasına kadar ertelenmesi haklarından herhangi birini kullanabilir. ALICI'nın siparişi iptal etmesi halinde, ödediği tutar 14 (Ondört) gün içerisinde SATICI tarafından işbu Sözleşme’nin 4.6. maddesinde belirlenen şart ve koşullar dairesinde ALICI’ya iade edilir.

7.5.- SATICI’dan kaynaklanmayan ve SATICI’nın bilgisi dışındaki sistemsel hatalarından ötürü İnternet Sitesi’nde yer alan satışa konu ürünlerin içeriklerine özellik ve fiyatlarına ilişkin beyanlarda meydana gelebilecek hatalardan SATICI sorumlu değildir. Bu gibi sistemsel yanlışlıklardan ötürü ALICI tarafından eksik ödemede bulunulması halinde, ALICI, durumun SATICI tarafından tespiti ve kendisine bildirilmesi akabinde eksik kalan tutarı derhal ödeyecek, ALICI’nın fazla ödeme yaptığının SATICI tarafından tespiti halinde ise, fazla ödenen tutar SATICI tarafından işbu Sözleşme’nin 4.6. maddesinde belirlenen şart ve koşullar dairesinde ALICI’ya iade edilir.

7.6.-Garanti belgesi ile satılan ürünlerden olan veya olmayan ürünlerin ayıplı (arızalı, bozuk vb.) halinde veya garanti kapsamında ve şartları dahilinde arızalanması veya bozulması halinde gerekli onarımın yetkili servise yaptırılması için söz konusu ürünler SATICI'ya gönderilebilir, bu takdirde kargo giderleri SATICI tarafından karşılanacaktır.

7.7.- 385 sayılı vergi usul kanunu genel tebliği uyarınca iade işlemlerinin yapılabilmesi için tarafınıza göndermiş olduğumuz iade bölümü bulunan faturada ilgili bölümlerin eksiksiz olarak doldurulması ve imzalandıktan sonra tarafımıza ürün ile birlikte geri gönderilmesi gerekmektedir.

MADDE 8- UYGULANACAK HUKUK VE UYUŞMAZLIKLARIN ÇÖZÜMÜ

8.1.- İşbu sözleşmeden doğan uyuşmazlıklarda şikayetler ve itirazlar, aşağıdaki kanunda belirtilen parasal sınırlar dâhilinde tüketicinin yerleşim yerinin bulunduğu veya tüketici işleminin yapıldığı yerdeki Tüketici Sorunları Hakem Heyeti’ne veya Tüketici Mahkemesi’ne yapılacaktır. Tüketici hakem heyetlerinin görev alanını belirleyen parasal sınırlar aşağıdadır:

Tüketici hakem heyetlerinin görev alanını belirleyen başvuru sınırları tüketici uyuşmazlıklarının değerleri açısından her yıl Hazine ve Maliye Bakanlığı tarafından ilan edilen yeniden değerleme oranında tekrar belirlenmektedir. Bu kapsamda 2021 yılı için; büyükşehir belediyesi statüsünde olmayan illerde değeri 11.330 Türk Lirası’nın altında bulunan uyuşmazlıklarda il tüketici hakem heyetlerine, büyükşehir belediyesi statüsünde bulunan illerde ise 7.550 Türk Lirası ile 11.330 Türk Lirası arasındaki uyuşmazlıklarda il tüketici hakem heyetlerine ve değeri 7.550 Türk Lirası’nın altında bulunan uyuşmazlıklar için ilçe tüketici hakem heyetlerine başvuru yapılması zorunludur.
 
2021 yılı için, 11.330 Türk Lirası ve üzerindeki uyuşmazlıkların karara bağlanması amacıyla tüketici hakem heyetlerine başvuru yapılamaz. Söz konusu uyuşmazlıkların çözümü için 6502 sayılı Kanun’un 73/A maddesi kapsamında sırasıyla dava şartı arabuluculuk müessesesine ve tüketici mahkemelerine; tüketici mahkemeleri bulunmayan yerlerde ise asliye hukuk mahkemelerine başvurulması gerekmektedir.

MADDE 9- SÖZLEŞMENİN SONA ERMESİ

ALICI’nın Sözleşme’deki beyan, taahhüt ve yükümlülüklerine aykırı hareket etmesi halinde SATICI, ALICI’ya 15 (Onbeş) günlük süre vererek ihlalin giderilmesini talep edebilir. Aykırılığın bu süre zarfında giderilmemesi halinde SATICI’nın Sözleşme’yi haklı nedenle, tazminatsız, derhal fesih hakkı doğacaktır.

MADDE 10- DİĞER HÜKÜMLER

10.1.- İşbu Sözleşme kapsamında gerçekleştirilmesi gereken tüm tebligatlar Taraflar’ın yukarıda belirtilen kanuni tebligat adreslerine ilgili mevzuatta kabul gören yöntemler dâhilinde yapılacaktır. Taraflar’ın yukarıda belirtilen kanuni tebligat adresine yapılacak her tür tebligat, hukuken geçerli bir tebligatın tüm sonuçlarını doğuracaktır.

10.2.- Sözleşme hükümlerinden herhangi birisinin, kısmen veya tamamen hukuken geçersiz veya icra kabiliyetinin olmaması Sözleşme’nin diğer hükümlerinin geçerliliğini ve yürürlülüğünü etkilemez.

10.3.- Her türlü damga vergisi, harç ve giderler, mevcut veya ileride yasalarla öngörülecek tüm vergi ve harçlar ALICI’ya aittir.

MADDE 11- SÖZLEŞMENİN YÜRÜRLÜĞÜ

ALICI, Sözleşme'nin tüm maddelerini okuyup, tetkik ve teyit etmiştir. İşbu Sözleşme, 11 (Onbir) maddeden ibaret olup, Taraflar’ca okunarak, ALICI tarafından elektronik ortamda onaylanmak suretiyle akdedilmiş ve yürürlüğe girmiştir.

ALICI, Site üzerinden verdiği siparişe ait ödemeyi gerçekleştirdiğinde işbu Sözleşmenin tüm şartlarını kabul etmiş sayılır. SATICI, siparişin gerçekleşmesi öncesinde işbu Sözleşmenin sitede ALICI tarafından okunup kabul edildiğine dair onay alacak şekilde gerekli yazılımsal düzenlemeleri yapmakla yükümlüdür. İşbu Sözleşmenin bir nüshası SATICI tarafından ALICI’ya SATICI’nın uygun gördüğü usulle iletilecektir. Sözleşmenin ifasına ilişkin işlemler kapsamında SATICI edindiği bilgi ve belgeleri 3 yıl süre ile muhafaza edecektir.

MADDE 12- UYUŞMAZLIK VE YETKİLİ MAHKEME

İşbu sözleşme ile ilgili çıkacak ihtilaflarda; Türk Mahkemeleri yetkili olup; uygulanacak hukuk Türk Hukuku'dur.

Türkiye Cumhuriyeti sınırları içerisinde geçerli olmak üzere her yıl Ticaret Bakanlığı tarafından ilan edilen değere kadar olan ihtilaflar için ALICI işleminin yapıldığı veya ALICI ikametgahının bulunduğu yerdeki İl veya İlçe Tüketici Hakem Heyetleri, söz konusu değerin üzerindeki ihtilaflarda ise ALICI işleminin yapıldığı veya ALICI ikametgahının bulunduğu yerdeki Tüketici Mahkemeleri Yetkili olacaktır.

Siparişin gerçekleşmesi durumunda ALICI işbu sözleşmenin tüm koşullarını kabul etmiş sayılır.

SATICI : Bsy Kurumsal Tedarik Hizmetleri Aş.

ALICI(""TÜKETİCİ"") : {%ad-soyad%}

Tarih : {%Tarih%}