Blog Listesine Dön

Masaüstü Gereçleri Alışveriş Rehberi

Masaüstü Gereçleri Alışveriş Rehberi


Ev ya da iş ortamlarında, çalışma alanında düzen sağlamak için birçok masaüstü gereci bulunur. Bu ürünler sayesinde yaptığınız işin verimliliği ve başarısı artar. Bunun yanında gereksiz emek ve zaman kaybı da minimum seviyeye iner. Özenle seçilmiş birbirinden farklı çeşitteki masaüstü gereçleri ile iş motivasyonunuzda da artış sağlayabilirsiniz. Yazımızda sizler için içerisinde harika ürünler olan masaüstü gereçleri alışveriş rehberi hazırladık. Keyifli okumalar…

Masaüstü Gereçleri Nedir?

“Masaüstü gereçleri nelerdir?” sorusu okul, ofis ve ev ortamında çalışma yapan kişilerin sıkça sorduğu sorular arasındadır. Masaüstü gereçleri denildiğinde akla kırtasiye malzemeleri gelir. Çalışmalarınızı sürdürürken düzenli ve eksiksiz bir masada oturmak daha verimli çalışmanıza yardımcı olur. Kullanmanız gereken tüm araç ve gereçlerin bulunduğu bir masada oturmak hem zaman yönetimi hem de motivasyon konusunda sizi olumlu yönde etkiler.

Kendinize düzenli ve kullanışlı bir çalışma ortamı yaratmak istiyorsanız, başlanması gereken ilk yer masalardır. Bu yüzden işinize yarayacak masaüstü gereçleri özenle seçilmelidir.

Masaüstü Organizer Alırken Nelere Dikkat Etmeniz Gerekir?

Masaüstü gereçleri alışveriş rehberi içerisinde yer alan en kullanışlı ürünlerden biri masaüstü organizer çeşitleridir. Organizerler, çalışma masanızda daha düzenli bir ortam yaratmanıza yardımcı olur. Piyasada pek çok kırtasiye firması masaüstü organizer çeşitlerini üretmektedir. Bu ürünler içinden seçiminizi yaparken ihtiyacınıza yönelik size uygun olanları göz önünde bulundurmalısınız.

Masaüstü organizerler çeşitli bölmelerden oluşur. Bu bölmelerde kalem, ataş, not kağıdı ve isimlik koymak için uygun üniteler bulunur. Bunun yanında organizerler tek ve birden fazla parça halinde olabilir. Masaüstünde kullanılan diğer düzenleyici çeşitleri içerisinde evrak rafları, evrak mandalları, magazinlikler, masaüstü set ve kalemlikler gibi ürünler yer alır.

Zımba ve Tel Sökücü Alırken Nelere Dikkat Etmeniz Gerekir?

Masaüstü gereçleri içinde yer alan zımba makineleri, birden fazla kağıdın ya da evrakın dağılmadan tutulmasını sağlar. Zımba teli ve tel sökücüler ise zımba yapılan kağıtların zarar görmeden ayrılması işlevinde kullanılır. Zımba çeşitleri piyasada küçük, orta ve büyük boylarda satılır. Ürünü almadan önce kağıt kullanımınıza göre seçim yapmanız gerekir.

Kullanacağınız zımba türü fiyatlara da yansımaktadır. Ev ve okullarda kullanılan zımba türleri daha küçük olanlardan seçilir. Ofis ya da daha büyük çalışma alanlarında ise daha büyük boyutlu zımbalara ihtiyaç duyulur. Diğer taraftan masaüstü gereçleri içerisinde yer alan zımba ve tel sökücüleri seçerken güvenilir ve sağlığa uygun markaları tercih etmeniz gerekir. Bu sayede sağlık ile ilgili herhangi bir endişe duymanız engellenmiş olur. Özellikle zımba teli sökücülerde ürünün kaliteli metal gövde ve ergonomik tutuş yerine sahip olmasına dikkat etmelisiniz. Böylece kullandığınız kağıt ve evraklara hiçbir hasar vermeden kullanım sağlamış olursunuz.

Delgeç Alırken Nelere Dikkat Etmeniz Gerekir?

Delgeçler, sizlere kağıt, evrak ve belgelerinizin dosyalanmasında etkili ve kolay çözümler sunar. Delgeçlerin 2 çeşidi vardır bunlar şu şekilde sıralanabilir:

  • Arşiv tipi delgeçler
  • Masa tipi delgeçler

Daha çok dosyalama işi gerektiren çalışma alanlarında arşiv tipi delgeçleri tercih etmeniz doğru olacaktır. Düşük miktarda dosyalama işleri için ise masa tipi delgeçleri seçmeniz daha uygun olacaktır. Arşiv tipi delgeçler ortalama 6 mm kalınlıktaki kağıt yığınlarını delme kapasitesine sahiptir. Bu kapasitedeki bir delgeç yaklaşık 100 sayfa kağıdı delebilir.

Arşiv tipi veya masa tipi delgeç alırken mutlaka ürünün kalitesine dikkat etmelisiniz. Çünkü delgeçler çabuk bozulabilen gereçlerdir. Gövdesi ve tutma yeri sağlam malzemelerden üretilmiş ürünler, daha uzun süreli kullanımlar için uygundur.

Kıskaç ve Ataş Alırken Nelere Dikkat Etmeniz Gerekir?

Evrak ve belgeleri daha düzenli bir şekilde tutmak için kullanılan kıskaç ve ataşlar, diğer masaüstü gereçlerinden farklı olarak kağıt üzerinde kalıcı bir etki bırakmaz. Kıskaçlar, sayı olarak fazla kağıtları kullanırken işe yarayan ürünlerdir. Az miktarda kağıt kullanımında ataşları tercih etmeniz daha doğru olacaktır.

Kağıt miktarları konusunda, ataşlar 1’den 10’a kadar farklı numaralar ile numaralandırılmıştır. Örneğin; 1 numara olan ataşlar 23, 2 numara olan ataşlar 25, 3 numara olan ataşlar 30, 4 numara ataşlar ise 33 mm boyutunda üretilmiştir. Ataşların numarası arttıkça büyüklüğü de artar. 10 numara ataşlar yaklaşık 10 cm’dir.

Kıskaç ve Ataş seçimi yaparken ürünlerin kalitesine, hangi malzemeden üretildiğine, uzun süreli kullanımda sorun çıkarıp çıkarmayacağına dikkat etmeniz gerekir. Bunun yanında kıskaç ve ataş çeşitlerinde farklı renk seçenekleri de bulunmaktadır.

Bant Kesici Alırken Nelere Dikkat Etmeniz Gerekir?

Yapıştırma işleminde kullanılan bantlar ve bant kesiciler, yapıştırma ihtiyaçları konusunda sizlere hızlı ve pratik çözümler sunar. Masaüstü gereçleri içinde en çok kullanılan ürünlerin başında gelen bant kesiciler, selofan veya selobant bant çeşitlerini düzgün bir biçimde kesmek için kullanılır.

Bant türleri, uzunluk ve genişlik bakımından farklı ölçülerde üretilen gereçlerdir. Bant kesici alırken öncelikle kullandığınız bant çeşidinin boyutuna göre bir seçim yapmanız gerekir. Çalışmalarınız esnasında fazla yapıştırma işlemi yapmıyorsanız, küçük boyutlu bant ve bant kesiciler sizin doğru bir seçim olabilir. Bunun yanında bant kesici aletleri alırken kaliteli malzemelerden üretilmiş olmasına dikkat etmeniz gerekir.

Hesap Makinesi Alırken Nelere Dikkat Etmeniz Gerekir?

Masaüstü gereçleri alışveriş rehberi içerisinde yer alan hesap makineleri sayısal çalışmalar sırasında hata yapmanızın önüne geçecek bir üründür. Piyasada farklı ihtiyaçlara yönelik birçok hesap makinesi çeşidi vardır. Bunlar şu şekilde sıralanabilir:

  • Elektronik hesap makineleri: Daha çok ticari alanda kullanılan ürünlerdir. Basit matematik işlemlerini yapar.
  • Standart hesap makineleri: Basit matematiksel işlemleri yapan ve çoğu alanda en fazla kullanılan hesap makinesi çeşididir.
  • Bilimsel hesap makineleri: Karmaşık işlemler gerektiren bilimsel ve mali hesaplamaları yapabilen makinelerdir.
  • Masaüstü hesap makineleri: Ev, ofis ve okul gibi çalışma alanlarında kullanım konusunda pratik çözümler sınan klasik tasarımlı makinelerdir.

Hesap makinesi seçimi yaparken öncelikle ihtiyaçlarınıza yönelik seçim yapmak sizin için en doğrusu olacaktır. Bunun yanında ismi geçen tüm hesap makineleri içerisine bağımsız hafıza,büyük toplam, saat hesaplama, karekök hesaplama, yuvarlama, ondalık seçme, üç basamaklı sayıları virgülleme ve geri silme gibi özellikler bulunmaktadır.

Makas Alırken Nelere Dikkat Etmeniz Gerekir?

Masaüstü gereçleri içinde en fazla kullanılan ürünler içinde yer alan makas ve kesim aletleri, ev ve çalışma ortamlarında kesme yapmak için kullanılan araçlardandır. Piyasada farklı boylarda birçok makas çeşidi vardır. Kesim ihtiyacınıza göre bu makas türleri içinden seçiminizi yapmak en doğrusu olacaktır. Genel olarak kullanılan makas türleri şunlardır:

  • Kağıt makasları
  • Kumaş makasları
  • Sürfile makasları

İhtiyacınıza uygun bir makas türü seçerek kesme işlerinizi daha rahat yapabilirsiniz. Ayrıca seçilen makas türünün paslanmaz çelikten üretilmiş olması, daha uzun süreli kullanım için uygun olacaktır.

Daksil ve Şerit Düzeltici Alırken Dikkat Etmeniz Gerekenler Nelerdir?

Daksiller ve şerit düzelticiler; yazıcı çıktıları, daktilo çıktıları, baskılı evraklar, tükenmez kalem veya dolma kalemle yazılmış tüm belge üzerinde sonradan düzeltme yapmaya yarayan kullanışlı ürünlerdir. Daksil olarak bilinen sıvı bazlı düzelticiler, şerit tipi veya kalem tipi şerit düzelticilerle yazım esnasında yapılan hatalar ortadan kalkar.

Daksil ve şerit düzeltici alırken ürünlerin örtücülük özelliğinin iyi olmasına dikkat etmeniz gerekir. Kağıt yüzeyinde dağılma yapıp yazıyı tam olarak kapatmayan ürünlerden olumlu sonuçlar elde etmek mümkün değildir. Eğer aldığınız ürünün kapatıcılık özelliği çok yüksekse, pilot kalemlerle yazılan silinmesi zor yazılar için bile kusursuz sonuçlar elde edebilirsiniz. Bu ürünlerde kapatıcılık özelliğinin yanı sıra hızlı kuruma ve kağıtyüzeyinde tortu bırakmama gibi özelliklere dikkat etmeniz gerekir.

Toplu İğne ve Harita Çivisi Alırken Dikkat Etmeniz Gerekenler Nelerdir?

Masaüstü alışma alanlarında bulunan kağıt veya belgeleri birbirine tutturmak için kullanılan raptiye ve iğneler, masaüstü gereçleri içinde önemli bir yer tutar. Harita çivisi çeşitleri ise mantar panonun üzerine tutturulan not kağıtları, gazete küpürleri, dergi yaprakları ve benzeri görsel ve yazılı materyaller, unutulmamanız gereken bilgileri hatırlamanıza yardımcı olur. Aynı zamanda çalışma ortamınızda size güzel bir görüntü yaratır. Bu sayede çalışma motivasyonunuz artar.

Toplu iğne ve harita çivilerinin paslanmaya dayanıklı maddelerden üretilmiş olması, sağlığınız açısından oldukça dikkat etmeniz gereken bir konudur. Oksitlenme yapan maddelerden üretilen toplu iğne ve harita çivileri yüzünden herhangi bir yaralanma olması halinde sağlığınız riske girer. Bu yüzden paslanmaz çelikten üretilen ürünler her zaman daha doğru seçimlerdir.

Masaüstü gereçleri içerisinde kullanılan ve alınırken dikkat edilmesi gereken diğer gereçler içinde ise paket lastikleri, cetveller, sıvı stick yapıştırıcılar, silgiler, kalemtıraşlar, kaşe gereçleri, maket bıçağı ve yedekleri gibi ürünler yer alır.

Tüm bu ürünleri ve daha fazlasını Biz Size Yeteriz üzerinden kolay bir şekilde bulabilirsiniz. Masaüstü gereçleri kapsamında aklınıza gelebilecek her türlü ihtiyacı sizler için karşılamaktayız.

Sıkça Sorulan Sorular

Masaüstü Gereçleri Nerelerde Satılır?

Genel olarak masaüstü gereçlerinin satışı toptan veya perakende olarak kırtasiye ürünleri satan birçok firmada yapılmaktadır.

Masaüstü Gereçleri Fiyatları Nelerdir?

Çalışma ortamlarında kullanılan masaüstü gereçlerinin fiyatları, ürünün türüne ve malzeme kalitesine göre değişiklik gösterir.

Dekoratif Masaüstü Gereçleri Nelerdir?

Masaüstünde dekoratif bir ortam sağlayan bazı ürünler vardır. Bu ürünlere saatler, dekoratif kalemlikler, telefon tutucular, organizerler, kağıt tutucu, vs. gibi gereçler örnek verilebilir.