Masaüstü Gereçler

Filtre 0
11,22 TL + KDV
12,12 TL (KDV Dahil)
18,01 TL + KDV
21,25 TL (KDV Dahil)
26,33 TL + KDV
31,07 TL (KDV Dahil)
34,80 TL + KDV
41,06 TL (KDV Dahil)
6,67 TL + KDV
7,87 TL (KDV Dahil)

Masaüstü Gereçler

Ofis çalışanları için masaüstü gereçler hayat kurtarıcı özellikler taşımaktadır. Çünkü bunlarla elden geçen bir sürü evrak ve belge kolayca tamamlanıp yerine ulaştırılabilir. Masanın üzerinde yer alan bu araçlar daima elimizin altında olmalıdır. Aradığımız anda onlara kolay ulaşmamız gerekir. Örneğin, bir bant bile çoğu zaman işimize yarar ve ararken çok zaman kaybederiz. Böyle bir durum yaşanmaması adına masaüstü gereçlerimizin yerli yerinde olması gerekir.

Masaüstü gereçler ihtiyaç doğrultusunda çeşitlenebilmektedir. Bunlardan bazıları bazı iş sektörlerinde vazgeçilmezdir. Örneğin; kalemler, zımbalar, delgeçler, raflar derken birçok masaüstü gereç hem eşyaların toplu durmasına hem de ihtiyaç duyulduğunda kullanılmasına olanak tanır. Dosya ve evrakların düzenli bir şekilde durması ve kaybolma riskinin en aza indirilmesi için dosyalıklar ve dosya rafları kullanılabilir. Bunların birçok farklı çeşidi bulunmaktadır.


Zımba ve Zımba Telleri

Yeni teknolojik gelişmelerle birlikte masaüstü gereçlerin de farklılaşması çalışanlar için güzel bir avantajdır. Hem boyut hem de renk yönünden farklı araç ve gereçler olması ofisinizin havasını da değiştirecektir. Zımba ve zımba telleri dosyaların birbirine kitlenmesine yardımcı olur. Bu sayede dosyalar uzun süre düzenli bir şekilde kalabilir. Çıktıların karışmamasında hemen zımbalama işlemi yapılması veya ataşla tutturulması büyük fayda sağlayacaktır. Ataş kağıtları delmediği için çok daha büyük fayda sağlar.


Delgeçler

Masaüstü gereçler arasında yer alan delgeçler ise kağıtlara eşit aralıkta iki delik açar. Bu delikler sayesinde kağıtlar dosyalıklara yerleştirilebilir. Bu özelliğiyle hemen hemen bütün şirketler de delgeçleri görebilmek mümkündür. Bunun yanında okullarda da sıklıkla kullanılmaktadır. Okullar da çeşitli proje ödevlerinde öğrenciler delgeçleri kullanırken, öğretmenler de dosyalarını düzenlemekte kullanmaktadır. Çok amaçlı bir gereç olduğunu söyleyebilmek mümkündür.


Makas

Makas masaüstü gereçler arasında çok önemli bir yer tutar. Gün içerisinde mutlaka kesecek bir şeyler önümüze çıkacaktır. Bu durum hem çalışırken hem evdeyken hem de okuldayken gerçekleşmektedir. Makasların yapılan işe göre çeşitleri vardır. Bunlardan bazıları kumaş kesmeye uygunken bazıları da kağıt kesmeye uygundur. Ofislerde çalışanlar için orta boylarda bir kağıt makası oldukça iş görecektir. Ancak bu terzi ve kuaförlerin makaslarından farklı olacaktır. Yani makaslar hayatımızın her aşaması için bizlere gereklidir.


Dosya Mandalları

Dosya mandalları da ofis çalışanları için oldukça kullanışlı bir gereçtir. Bu mandalların görevi dosyaları bir arada tutabilmektir. Bu mandallarla dosyaları adeta bir defter gibi kullanıp sayfaları okuyabilir, değişiklik yapılacaksa hemen yapabiliriz. Bunun yanında bu mandallar kolay kolay bozulup eskimediğinden sıklıkla tekrar tekrar kullanılabilecektir. Bunların farklı boyutta olanları vardır. Ne kadar çok kağıt için kullanacağınıza göre farklı boyutlarda alabilirsiniz.

 

Bant

Bantlar pratik yapıştırıcılardır ve ofislerde çok fazla işe yararlar. Bunlar çeşitli yırtıkları bantlamayı mümkün kılar veya istediğimiz kağıdı istediğimiz yere yapıştırmayı sağlar. Bunların çeşitli boyut ve türlerde olanı vardır. Hatta renkleri farklı olanları da vardır. Bu sayede renk farkı yaratmak isteyenler bunu kolayca gerçekleştirebilirler. Bantlar okullarda da sıklıkla kullanılmaktadır. Bu yüzden öğrencilerin kalemliklerinde mutlaka bulunması gerekir. Çeşitli projelerde bantlar çok yardımcı olur.


Paket Lastikleri

Paket lastikleri ağzı açık kalan poşetlerdeki yiyeceklerin bozulmaması için sıklıkla kullandığımız oval plastiklerdir. Bunlar aynı zamanda fazla kağıtların bir arada bulunmalarına da yardımcı olur. Çeşitli boyutlarda olanları mevcuttur. Bu sayede farklı işlerde de sıklıkla kullanılabilir. Farklı renk özellikleri ile de algıda ayırt edicilik yapmak istediğiniz yerlerde kullanabilirsiniz. Çocukların eğitiminde de evlerde de paket lastikleri kullanarak çeşitli tasarımlar yapabilirsiniz.