Mantar Panolar Nelerdir?

Mantar panolar oldukça yaygın kullanılan bir kırtasiye ürünüdür. Bu ürünler hem kullanışlı hem de uygun fiyatlı olmaları nedeniyle sıklıkla tercih edilmektedir. Mantar panolar nedir sorusuna yanıt olarak sıkıştırılmış mantar parçalarının çerçeve haline getirilmesi diyebiliriz. Bu panoların yapımında kullanılan mantar türü Akdeniz ikliminde sıklıkla yetişmektedir. Bu mantar türünün ağırlığı oldukça hafiftir ve genellikle ağaçlarda oluşur.

Mantar Pano Çeşitleri

Mantar panolar iki türe sahiptir. İlk mantar pano türü çivi ile duvara asılan modeldir. Çivi ile duvara sabitlenen mantar panolar sıklıkla tercih ediliyor. Bu panoları duvara sabitlemek için çivinin yanı sıra çift taraflı bant da kullanabilirsiniz. Panolar oldukça hafif oldukları için bant tarafından taşınabilir. Çift taraflı bant sayesinde duvarınızda iz kalmadan bu ürünü kullanabilirsiniz.

Diğer mantar pano çeşidi ise ayaklı mantar panodur. Ayaklı mantar panolar genellikle tekerlekli ve teleskopik ayaklı olarak müşteri memnuniyetine sunulur.

Mantar panolar bir bezle kaplanarak da müşterilere sunulmaktadır. Bu bezler sayesinde daha göze hitap eden bir ürün elde edilir. Mantar panoları kaplamak için kullanılan kumaş oldukça sıkı ve yündür. Bu kumaş sayesinde farklı renklere sahip mantar panolar üretilmektedir.

Mantar Pano Kullanım Alanı

Mantar panolar pek çok kullanım alanına sahiptir. Ofisler de mantar panonun en çok tercih edildiği alanların başında geliyor. Ofis ortamında panoların kullanım amacı genellikle unutulmaması gereken şeylerin yazılıp asılmasıdır. Bunun yanı sıra kişisel notları yazıp asmak için de kullanılmaktadır. Ayrıca mantar panolar şirketlerin koridorlarında çeşitli duyuruları, ilanları ve her türlü listeyi asmak için kullanılabilir. Bu sayede çalışanlar bu duyuruları en hızlı şekilde görebilir. Bu mantar panolara istediğiniz şeyleri iğneyle asabilirsiniz. İğnenin yanı sıra raptiyeler kullanarak da istediğiniz ilanları bu panolara sabitleyebilirsiniz.

Klasik mantar panoların yanı sıra yapışkanlı mantar panolarda bulunmaktadır. Bu mantar panolar statik elektrik kullanarak çalışmaktadır. Statik elektrikle çalışan bu panolar üzerine koyulan kağıtları iğneye ihtiyaç olmadan tutar. Bu sayede kağıtlar hiçbir zarar almazlar.

Mantar panolar evlerde ve okullarda da sıklıkla kullanılmaktadır. Evlerde odanıza ve çalışma masanızın üstüne mantar pano asarak unutmamanız gereken şeyleri gözünüz önünde tutabilirsiniz. Bunun yanı sıra bu panolara çeşitli resimler ve görseller de asarak odanıza renk katabilirsiniz. Evlerin haricinde mantar panoları okullarda ve sınıflarda kullanabilirsiniz. Sınıf listesi, haftalık program ve ders notları bu panolara asılarak öğrencilerin bilgisine sunulur. Oldukça kullanışlıdırlar ve öğrenciler de bu panolara çeşitli şeyler asabilir.

Mantar Pano Satın Alırken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Mantar panolar için en önemli konu boyutlarıdır. Kullanacağınız amaç ve alana uygun boyutta bir mantar pano satın almalısınız. İsteğinize özel boyutlarda da mantar pano sipariş edebilirsiniz. Bu özel boyutlu panolar daha maliyetli olabilmektedirler. Ortalama mantar panoları 60 x 90, 90 x 120 ve 90 x 180 cm aralığındadır.

Mantar panoların çerçeveleri hem ahşap hem de metal olarak iki seçenekli olarak üretilmektedir. Çoğunlukla çerçeveli olan mantar panolar özel isteğe göre çerçevesiz de üretilebilmektedir. Çerçeveli ya da çerçevesiz mantar tabloların kullanımları aynıdır. Fakat çerçevesiz seçeneği yalnızca duvara sılan mantar panolarda bulunmaktadır.