Kraf 630G Geniş Maket Bıçağı Metal 24'lü
Göz at

Kraf 630G Geniş Maket Bıçağı Metal

54,81 TL + KDV 65,77 TL (KDV Dahil)
Mas 575 Büyük Maket Bıçağı Plastik resmi
Göz at

Mas 575 Büyük Maket Bıçağı Plastik

51,63 TL + KDV 61,96 TL (KDV Dahil)
Mas 570 Küçük Maket Bıçağı Plastik resmi
Göz at

Mas 570 Küçük Maket Bıçağı Plastik

33,06 TL + KDV 39,67 TL (KDV Dahil)
Rubenis Elegance Maket Bıçağı Geniş resmi
Göz at

Rubenis Elegance Maket Bıçağı Geniş

10,73 TL + KDV 12,88 TL (KDV Dahil)
Ticon Geniş Maket Bıçağı Metal resmi
Göz at

Ticon Geniş Maket Bıçağı Metal

58,38 TL + KDV 70,06 TL (KDV Dahil)

Maket bıçağı kesim işlemlerinin daha seri ve kolay olmasını sağlayan bir kesim aparatıdır. Maket bıçağının bir diğer ismi ise falçata olarak ta bilinir. Kilitlenebilir mekanizması sayesinde her yaştan kullanıcının rahatlıkla ve güvenle kullanabileceği üründür. Kilitlenebilir bir mekanizmaya sahip olması nedeniyle maket bıçağı kullanılacak uzunluğa kadar çıkartılabilir. Gerekirse kullanım esnasında istenilen seviyeye getirilen bıçak ucu sabitlenebilir. Sabitlenmesi sayesinde kesim işlemi daha rahat yapılır.

Maket bıçağı mekanizması sayesinde kullanıcılar diledikleri ürünleri kolaylıkla kesebilir. Ergonomik yapısı ve mekanizması sayesinde ürünü ileri geri hareket ettirilebilir ve kolaylıkla kullanabilirsiniz. Maket bıçağının genellikle ön kısmında bulunan bıçak keskindir. Fakat ürünün arka kısmında yer alan bıçak ise ön yüzüne oranla daha az keskindir. Maket bıçakları günümüzde çok farklı alanlarda kullanılmaktadır. Her bir ürün grubuna uygun maket bıçağı modelleriyle dilediğiniz ürünleri kolaylıkla ve seri şekilde kesebilirsiniz.

Maket Bıçağı Çeşitleri Ve Yedekleri

Maket bıçakları ya da bir diğer ismiyle falçatalar farklı teknik özellikleri ve tasarımlarıyla ürünün çok sayıda farklı modellerinin oluşmasına zemin hazırlıyor. Maket bıçağının tasarımında kullanılan materyal elbette ürünün kalitesini ve özelliklerini oluşturan unsurların başında geliyor. Metal maket bıçağı ürün modelinin dışında farklı materyallerden oluşan seramik maket bıçakları da ilgi görüyor. Maket bıçağı modellerinin arasında plastik malzemeden yapılan maket bıçakları da bulunur. Maket bıçaklarının ayrıca katlanabilir olması ve kilit mekanizmasına sahip olması olası iş kazalarının oluşmasını engelliyor.

Farklı kullanım alanlarına hitap eden maket bıçağı çeşitleri Bizsizeyeteriz e ticaret sitesi üzerinden kolaylıkla satın alınabilir. Katlanır maket bıçağı özelliği gereği kullanan kişilere kullanım kolaylığı sağlıyor. Katlanır olması nedeniyle kullanan kişi istediği ölçüde maket bıçağını ileri veya geri alabilme şansına sahiptir. Katlanabilir maket bıçakları pratik şekilde açılıp kapanabilir ve dolayısıyla kullanıcının kesim işlemlerini seri şekilde gerçekleştirmesini sağlar. Katlanabilir maket bıçakları farklı tasarımlarda ve renklerde e ticaret sitesi bünyesinde satışa sunuluyor.

Mini maket bıçağı genellikle eğitim hayatı devam eden öğrencilerin sıklıkla kullandığı maket bıçağı türüdür. Yaylı olması sebebiyle küçük bir parmak hareketinizle bile mini maket bıçağının ucu dışarı çıkar ve yahut geri çekilir. Özellikle mektup zarflarının açılmasında rahatlıkla kullanılabilir. Mas maket bıçağı türü ise plastik ve ergonomik yapısıyla kişilere kullanım kolaylığı sunar. Farklı renkleri ile sevilen ürün keskin bıçağı ile oldukça seri kesim işleri yapabilmenize olanak sunar.

Maket Bıçağı Paslanır Mı?

Kırtasiye ve ofis malzemeleri arasında en fazla gereksinim duyulan maket bıçakları satın alırken özellikle dikkat edilmesi gereken unsur maket bıçağının paslanmaz kaliteli çelik malzemeden üretilmiş olmasıdır. Ofislerde veyahut okullarda öğrencilerin karton veya kağıt gibi ürünlerin kesiminde kullandığı maket bıçaklarının kaliteli ve keskin olması önemlidir. Zira kağıt ve karton ürünlerin kesiminde keskinliğini kolay kaybeden ürünler kartonların kesimini zorlaştıracak ve görünüm olarak pütürlü bir hal almasını sağlayacaktır.

Küçük maket bıçağı paslanmaz çelik malzemeden üretilmiş olup, kullanıcının rahatlıkla kişisel eşyalarının arasında taşıyabileceği boyutlardadır. Bu nedenle eğitim hayatı boyunca öğrencilerin güvenle ve kolaylıkla kullanabileceği maket bıçağı türüdür. Maket bıçaklarının yapımında kullanılan malzemenin kolay deforme ve paslanma olmayan yapıya sahip olması önemlidir. Bizsizeyeteriz e ticaret sitesinden satın aldığınız maket bıçağı türlerinde paslanma veya körelme gibi durumlarla karşılaşmaz ve satın almış olduğunuz maket bıçaklarını uzun seneler rahatlıkla kullanabilirsiniz.

Maket Bıçağı Kullanım Alanları Nelerdir?

Maket bıçakları günümüzde birbirinden farklı alanlarda kullanılıyor. Maket bıçaklarının kullanım alanlarında göre farklı boyutlarda ve özelliklerde modelleri bulunur. Özellikle küçük ebatlarda üretilen maket bıçakları öğrencilerin okul hayatlarında proje ödevlerini gerçekleştirilmesinde daha çok kullanılır. Okullarda küçük ya da mini dediğimiz maket bıçakları daha çok tercih edilir. Küçük olmaları ve güvenlik kilidine sahip olmaları ile çocukların da güvenle kullanabileceği ürünlerdir.

Kullanım alanlarına uyacak şekilde keskinliği olan maket bıçakları ile her kullanıcı farklı alanlarda maket bıçaklarını kullanabilir ve diledikleri malzemelerin kesim işlemlerini gerçekleştirebilir. Genelde maket bıçakları butik atölyelerinde, fabrikalarda, mühendislik alanlarında ve konfeksiyon gibi alanlarda kullanılır. Maket bıçağı satın alırken hangi alanda kullanılacak ise o alana uygun maket bıçağı tercih edilmesi üründen daha iyi verim alınmasını sağlar.

Kraf Maket bıçağı tercih ettiğinizde paslanmaz metalden yapılmış olmasına özen göstermelisiniz. Dilerseniz kraf maket bıçaklarını Bizsizeyeteriz e ticaret sitesi üzerinden toptan şekilde alımını gerçekleştirebilirsiniz. Toptan satışa sunulan kraf maket bıçağı yedeklerini de bu şekilde daha uygun fiyatlarla satın alabilirsiniz.

Bizsizeyeteriz İle Güvenli Maket Bıçağı Alışverişi

Günümüzde hemen her alışverişin online alışveriş platformlarından yapılması ile artık kırtasiye ve ofis malzemeleri de güvenilir ve kaliteli platformlardan satın alınıyor. Elbette e ticaret siteleri üzerinde kimi kişilerin genel bir güvensizliği olabiliyor. Lakin alışveriş platformları arasında uygun fiyatlarla maket bıçağı alışverişi yapmak isterseniz rahatlıkla Bizsizeyeteriz e ticaret sitesini tercih edebilirsiniz.

E ticaret sitesi bünyesinde yer alan çok sayıda farklı maket bıçağı türlerine uygun fiyatlarla ulaşabilmeniz mümkündür.  Toptan şekilde satış yapan e ticaret sitesi üzerinden yapacağınız tüm maket bıçağı alışverişlerinizde maket bıçağı fiyatları daha ekonomik seçeneklerle karşınıza gelir.

Sıkça Sorulan Sorular

Maket Bıçağı Ne İşe Yarar?

Maket bıçakları farklı kesim aletleri ile yapılması oldukça güç olan kesim işlerini kolaylıkla ve seri olarak yapabilmemizi sağlayan kesim aparatıdır.

Maket Bıçağı Plastik Keser Mi?

Maket bıçakları farklı kullanım alanlarına uygun olan bıçak uçları sayesinde plastik kesiminde de rahatlıkla kullanılır.

Maket Bıçağı Tahta Keser Mi?

Maket bıçağı, ahşap malzemelerin kesilmesinde ve hobi işlerinde kullanılabilir.