Fiyat Aralığı
Marka

Maket Bıçağı ve Yedekleri

Filtre 0

Maket Bıçağı ve Yedekleri

Çok geniş bir kullanım alanı olan maket bıçağı ve yedekleri hayatımızı kolaylaştıran araçlardır. Maket bıçakları birçok kişi tarafından falçata olarak da bilinmektedir. Bunlar metal bir dış yüzey arasında bıçağı ileri geri sürüp sabitleyebileceğiniz araçlardır. Keskin olmaları sebebiyle dikkatli kullanılmaları çok önemlidir. Kilitlenebiliyor olmaları sayesinde korunaklı bir yapıya sahiptirler ve dikkat edildiğinde herhangi bir sorun oluşturmazlar.

Maket bıçakları pek çok farklı işte kullanılmaktadır. Ancak bu ismi özellikle maket yapımında kullanılmasından almaktadır. Maketler karton gibi kalın ürünlerden yapıldığında kesmesi pek de kolay olmamaktadır. Bu yüzden maket bıçakları ile maketlere şekil verilmektedir. Bunun dışında plastik ürünleri de tek çırpıda bir jilet gibi kestiği için sıklıkla tercih edilmektedir. Bu ürün market çalışanlarının da her an ceplerinde yer almaktadır.

Maket bıçakları ve yedekleri sayesinde birçok işi kolayca halledebilme şansına sahibiz. Yedek parçalar maket bıçağının içerisindeki bıçakla yer değiştirilebilir. Çünkü maket bıçağının ağzındaki bıçak zorlu işlerde kullanıldığında veya uzun bir süre kullanıldığında gerçek işlevini kaybetmektedir. Durum böyle olunca da maket bıçağını tamamen atmak yerine yedek bıçaklarını kullanabiliriz. Bunlar bıçakla birlikte satıldığı gibi ayrı olarak da satılmaktadır. Hangi boyutlarda maket bıçağınız olduğuna bakarak yedeklerini istediğiniz zaman sipariş verebilirsiniz.


Maket Bıçağı Ne İşe Yarar?

Maket bıçakları birçok işi kısa yoldan güvenli bir şekilde halledebilmemizi sağlar. Bu bıçaklarla sert plastik ve kartonlara şekiller verebiliriz. Üstelik bunu çok kısa bir sürede gerçekleştirebiliriz. Maket bıçağının içerisindeki bıçağı yukarı sürerek ağzını çıkarmamız ve bunu kesmek istediğimiz nesneye sürmemiz yeterli olacaktır. Tabi bu sırada istediğiniz bıçak ağzına gelince maket bıçağını kilitlemeyi de unutmamanız gerekir.

Maket bıçağı yanlış kullanımlarda çeşitli yaralar açabilir. Bunun için kullanan kişilerin dikkatli olmaları gerekir. Market çalışanları koliler üzerindeki bantları hemen kesmek için maket bıçaklarını sürekli olarak ceplerinde taşımak durumundadır. Bu ufacık alet market sektöründe çok önemlidir diyebiliriz. Aynı zamanda ihtiyaç olduğunda ortada bulunmaması işlerimizin aksamasına neden olabilir. Bunların orta boy ve büyük boy olanları olduğu için kendinize uygun olanı almanız gerekmektedir.

Maket bıçakları okullarda da çok sık kullanılmaktadır. Okullarda mukavvadan birçok farklı şekiller ortaya çıkartılır. Bunun yanında çeşitli tasarımları yapabilmek için mutlaka bir maket bıçağına gerek vardır. Öğrenciler projelerini yaparken bu maket bıçakları ile istedikleri şekli kolayca, zaman kaybetmeden tamamlayabilirler. Bir makasla kesme işlemi yapmak daha uzun zaman alırken, maket bıçağı zamandan tasarruf elde etmenize yardımcı olacaktır.


Maket Bıçağının Faydaları

Maket bıçakları
bir jilet gibi hızlı bir şekilde plastik, karton olan yapıları kesmemizi sağlar. Bu durum bizi zaman ve emek israfından kurtarır. Aynı zamanda şekil vermek istediğimiz birçok ürüne kolayca şekil vermemize yardımcı olur. Okullarda, iş yerlerinde, inşaat sektöründe kullanılabilmektedir. Bu aletlerin gövdesi metal veya plastik olabilmektedir. Hangi maket bıçağına ihtiyacınız olduğuna karar vererek siparişinizi oluşturabilirsiniz. Hiçbir fikre sahip değilseniz sitemizdeki maket bıçaklarını inceleyerek bir fikir sahibi olabilirsiniz. Bunları incelerken boyutlarına da mutlaka göz gezdirin. Eğer çok büyük eşyaları kesmek için kullanmayacaksanız orta boy bir bıçak işinizi görecektir.