Mas 408 Makas 14 cm resmi
Göz at

Mas 408 Makas 14 cm

35,80 TL + KDV 42,96 TL (KDV Dahil)
Kraf 714G Kauçuk Saplı Makas 17 cm 12'li
Göz at

Kraf 714G Kauçuk Saplı Makas 17 cm

31,32 TL + KDV 37,58 TL (KDV Dahil)
Kraf Makas Akrilik Sapli 18 Cm 7" 707G
Göz at

Kraf Akrilik Saplı Makas 18 cm

37,85 TL + KDV 45,42 TL (KDV Dahil)
Kraf 716G Kauçuk Saplı Makas 21 cm 12'li
Göz at

Kraf 716G Kauçuk Saplı Makas 21 cm

42,41 TL + KDV 50,89 TL (KDV Dahil)
Kraf Akrilik Saplı 21,6 cm Makas
Göz at

Kraf Akrilik Saplı 21,6 cm Makas

46,98 TL + KDV 56,38 TL (KDV Dahil)
Mas 410 Makas 16 cm resmi
Göz at

Mas 410 Makas 16 cm

43,76 TL + KDV 52,51 TL (KDV Dahil)
Mas 415 Makas 18 cm resmi
Göz at

Mas 415 Makas 18 cm

59,67 TL + KDV 71,60 TL (KDV Dahil)
Mas 420 Makas 21 cm resmi
Göz at

Mas 420 Makas 21 cm

72,92 TL + KDV 87,50 TL (KDV Dahil)
Mas 470 Zarf Açacağı Krom 20 cm resmi
Göz at

Mas 470 Zarf Açacağı Krom 20 cm

145,44 TL + KDV 174,53 TL (KDV Dahil)
Mas 1220 Kauçuk Saplı Makas 20 Cm resmi
Göz at

Mas 1220 Kauçuk Saplı Makas 20 Cm

54,26 TL + KDV 65,11 TL (KDV Dahil)

Makas ve kesim aletleri hemen her evde, ofiste ve üretim yapılan tüm iş alanlarında sıklıkla ihtiyaç duyulan ürünlerden birisidir. Makaslar genel olarak kesim işlemlerinin kolaylaştıran ürünler olmakla beraber kullanım alanlarına göre keskinlikleri değişebiliyor. Kimi makas modelleri sadece ip gibi daha ince materyaller kesmek için kullanılıyorken, bazı makasların keskinliği ise daha fazla olup kalın ürünleri kesme işlemlerini kolaylaştırıyor.

Makasların birbirinden farklı özelliklerine göre kullanım alanları da farklılaşabiliyor. Bir makas satın alırken kişinin makası hangi amaçla kullanacağına ve nerede kullanacağına iyi karar vermesi ve amacına uygun olan makas türünü seçmesi uygun olur. Özellikle okul yaşamında öğrencilerin kullandığı ve eğitim sürecinde yapılan proje ödevlerinin gerçekleştirilmesini kolaylaştıran kenarları korumalı olan makas türleri bulunur.

Kesme işlemleri makas ve kesim tablaları ile daha kolay gerçekleşmektedir. Farklı kullanım alanlarına sahip olan makaslar kişilerin günlük yaşamlarını daha kolay hale getirmektedir. Hangi makas ve kesim tablası ürünlerine gereksinim duyuyorsanız kolaylıkla e ticaret sitesi üzerinden sipariş oluşturarak uygun fiyatlarla dilediğiniz makas türlerine sahip olabilirsiniz.

Makas Çeşitleri Nelerdir?

Makaslar hemen her alanda kullanılan kesme aparatlarıdır. Farklı kullanım alanlarına sahip olan makas çeşitleri mevcuttur. En fazla tercih edilen makas çeşitlerine değinecek olursak:

  • Kağıt makası
  • Mutfak makası
  • Bahçe makası
  • Kumaş kesme makası
  • Kuaför makası
  • Nakış makası
  • Kütikül makası

Bu şekilde farklı kullanım alanları olan makaslar arasında hemen her insanın evinde veya ofisinde bulunan kağıt, karton gibi malzemelerin kesimini kolaylaştıran makaslar kağıt makası olarak bilinir. Bu aslında herkesin bildiği klasik dediğimiz makas türüdür. Hemen her evde ve mutfakta bulunması gereken, et ve tavuk gibi besinlerin dokularını kesmek için kullanılan mutfak makasları da bıçakla kesim işleminin zor olduğu durumlarda kullanıcıya pratik bir çözüm sunar.

Her türlü kumaşın kesim işlemlerinin yapılmasını kolaylaştıran ve serileştiren kumaş makasları da terzilik mesleğinin daha seri yapılmasını kolaylaştırır. Kuaför makasları kuaför ve güzellik salonlarında saç, sakal kesiminde kullanılır. Kütikül adı verilen makas türü ise yine güzellik salonlarında veya evlerde kişilerin manikür ve pedikür uygulamalarında kullandıkları makas türüdür. Mektup zarflarının açılmasını kolay bir hale getiren zarf açacağı türüne ise yine e ticaret sitesi üzerinden rahatlıkla ulaşılabilir.

Bahçe ve balkonlarda yetiştirilen saksı çiçekleri ve bitkilerin kesim işlemlerinin yapılmasını kolaylaştıran makaslar ise bahçe makası olarak adlandırılır. Bahçe makaslarını kullanarak çiçeklerinizin bakımını daha pratik bir şekilde gerçekleştirebilirsiniz.

Makas Satın Alırken Dikkat Edilmesi Gerekenler?

Makas satın alırken kişilerin özellikle dikkat etmesi gereken unsurların başında makasın hangi amaçla kullanacağına karar verilmesi gerekir. Eğer kişi makasın hangi alanda kullanılacağına karar verirse seçimi de daha faydalı olur. Eğer bahçe işleriyle çok meşgulseniz ve bitki yetiştirmeyi seviyorsanız elbette bahçe makası satın almanız faydalı olur. Makas satın alırken dikkat edilmesi gereken bir diğer husus ise makasın üretiminde kullanılan materyaldir. Bu detay makas seçiminde oldukça önemlidir. Metali dayanıklı ve paslanmaz çelikten üretilen makasları seçtiğiniz taktirde uzun yıllar makastan sağlıklı verim alabilirsiniz.

Ayrıca makasın metalinin paslanmaz çelikten yapılması da makastan alınacak verimi yükseltmez. Aynı zamanda makasın kesici bölümlerinin de yeterli seviyede keskinliğinin olması gerekir. Kısa zamanda körelme sorunuyla karşılaşılmaması gerekir. Eğer kör ve paslanmış makasla kesim işlemlerinizi yapmak istediğinizde kesim işlemi sırasında pütürlü ve takılarak bir kesim yapılmış olur, bu durumda istenilen görüntüye ulaşmayı imkansız hale getirir.

Kesim Aletleri Ve Makas Fiyatları

Her türlü kesim aleti ve makaslar ne amaçla kullanılacak olursa olsun sağlam ve dayanıklı malzemeden üretilmiş olması gerekir. Satın alınan bir makas kişiyi kısa zamanda yarı yolda bırakmayacak şekilde tasarlanmalı ve ona uygun şekilde materyal kullanılmalıdır. Kişi aynı zamanda hangi amaca hitap etmesini istiyorsa makas seçimini de o yönde kullanmalıdır. Ancak bu şekilde bir makastan sağlıklı verim alınabilir.

Kesim tablası da makas seçimi kadar önemlidir. Kesim işlemi yapılacak olan yüzeyin sağlam, dayanıklı ve pürüzsüz olması kesim işleminin sorunsuz olmasını sağlar. Kesim tablası kesim işlemlerinde kullanıcıya pratiklik kazandırır. Makas fiyatları hiç kuşkusuz ki makasın metalinin paslanmaz çelik malzemeden üretilmesine ve makasın işlevselliğine, markasına göre değişmektedir. Konfeksiyon ve fabrika gibi iş alanlarında kullanılmak üzere toptan makas ve kesim tablası alımlarında bizsizeyeteriz e ticaret sitesini tercih ederek oldukça uygun fiyatlarla makas siparişi oluşturabilirsiniz.

Bizsizeyeteriz İle Ergonomik Makas Alışverişi

Bizsizeyeteriz e ticaret sitesi üzerinden satışa sunulan tüm makas çeşitleri uzun seneler dayanıklı ve kaliteli ürünlerdir. Ayrıca makas kullanım sırasında kişinin ellerini kolay yormayacak şekilde tasarlanmış olup, ergonomik yapıda olan üründür. Makasın tutma kısımları kullanıcının elini ve bileğini yormayacak ve uzun süre kullanımda ağrı oluşturmayacak şekilde tasarlanmıştır.

Makasın çapraz şekilde açılıp kapanan kısımları ise özenle tasarlanmış olup hiçbir şekilde kullanıcıya zorluk yaşatmamaktadır. Her bütçeye uygun fiyat aralıklarıyla makas ve kesim tablalarını satışa sunduğumuz e ticaret sitemizden güvenle alışveriş yapabilirsiniz. Toptan yapılan tüm kesim aletleri alışverişlerinizin daha uygun fiyatlarla size geleceğini görebilirsiniz.

Sıkça Sorulan Sorular?

Makas modelleri nasıl muhafaza edilmelidir?

Makas modellerinin her kullanım sonrasında temizlenmesi ve kesici kısmının kapalı olacak şekilde muhafaza edilmesi uygun görülür. 

Paslanmaz, Kaliteli Makaslar Nereden Satın Alınır?

Kaliteli, sağlam ve paslanmaz çelik materyalden üretilen makaslar için bizsizeyeteriz e ticaret sitesi üzerinden kolaylıkla sipariş oluşturabilirsiniz.

Altın Makas mı Daha Ekonomik Çelik Makas mı?

Makas fiyatları araştırması yapıldığında altın materyalinden üretilen makasların çelik makaslara kıyasla daha yüksek rakamlar içerdiği görülür.