Refine

Laminasyon Filmleri

Olarak görüntüle Izgara Liste
Göre sırala

Kraf 2120 Laminasyon Filmi 100 Mikron A4 100 Adet

• 100 adet • 100 mikron kalınlığındadır • A4 boyutunda

204,45 TL + KDV
241,25 TL (KDV Dahil)
+
-
-
+

Kraf 2124 Laminasyon Filmi 125 Mikron A4 100 Adet

125 mikrondur 100’lü paket A4 boyutunda

253,75 TL + KDV
299,42 TL (KDV Dahil)
+
-
-
+

LAMİNASYON FİLMLERİ

Laminasyon Filmleri ve Laminasyon

Laminasyon fimleri
, lamine işlemi sırasında kullanılır. Laminasyon filmleri teknolojinin gelişmesiyle popüler hale gelmiş bir ürün grubudur. Laminasyon işlemi ürünleri daha sağlam ve uzun ömürlü olmasını sağlar. Laminasyon tekstil, mobilya ve matbaa gibi pek çok endüstriyel alanda kullanılmaktadır. Laminasyon işlemi farklı materyallerin kat kat bir araya getirilmesiyle yapılan bir işlemdir. Bu işlem sırasında oluşturulan katmanlara ısı ya da basınç yapılır. Bu işlem sonucunda oldukça sağlam ve kullanışlı bir ürün elde edilmektedir. Lamine sözcüğü laminasyon yapılmış ürün anlamına gelmektedir. Lamine işlemi yapılacak ürün oldukça önemlidir. Ürünlere göre lamine işleminde farklılıklar oluşur. Örneğin tekstil ürünlerinde lamine işlemi yapılırken yapıştırma sistemi kullanılır. Kumaşlara aşırı ısı verilerek birbirlerine yapışması sağlanır. Ayakkabı, çanta ve kemer gibi giyim sektörü ürünlerinde de genellikle ısı verme işlemi kullanılır. Matbaa alanında ise laminasyon filmleri tercih edilmektedir.


Laminasyon Filmleri Ne İşe Yarar?

Laminasyon filmleri
kullanıldığı ürünün daha sağlam olmasını sağlar. Bu filmler genellikle matbaa sektöründe kullanılmaktadır. Buna yüzey kaplama işlemi de deniliyor. Laminasyon filmleriyle ürünlerin kaplaması yapılır. Bu uygulama sonucunda ürünler daha uzun ömürlü ve daha sağlam hale gelir. Ayrıca bu filmler sayesinde daha göze hitap eden bir ürün elde edebilirsiniz. Bu laminasyon filmleri yarı mat, mat ve de parlak olarak 3’e ayrılmaktadır. İstediğiniz yapıda olan lamine filmini seçerek ürününüze uygulayabilirsiniz.


Laminasyonda Yüzey Kaplama

Laminasyon filmleri
ürünlerin yüzey kaplamasında kullanılmaktadır. Bu filmler çoğunlukla renksiz yani şeffaftır. Laminasyon baskısı işlemi yapıldıktan sonra ürünün yüzeyini kaplayabilirsiniz. Bu işleme yüzey kaplama denilmektedir. Yüzey kaplaması yaptığınız da daha kaliteli bir ürün elde edersiniz. Yüzey kaplaması sayesinde lamine ettiğiniz ürünler daha uzun ömürlü ve kaliteli olacaktır. Laminasyon filmler özellikle matbaa sektöründe tercih ediliyor.

Laminasyon kitap ve defterlerin yani kağıtların yırtılmasını önler. Yırtılmanın yanı sıra bu işlem kağıdın suya karşı dayanıklı olmasında da büyük bir role sahiptir. Laminasyon filmleri bu şekilde kitapları koruyabilir. Bunların yanı sıra lamine edilmiş bir kitap lekelere karşı da dayanıklıdır. Örnek vermek gerekir ise lamine edilmiş kitabınızın üzerine erimiş çikolata dökülürse kolaylıkla silebilirsiniz. Kitabınızda herhangi bir hasar ve leke kalmaz. Bu sayede kitaplarınızı uzun yıllar sağlam bir şekilde kullanabilirsiniz. Ayrıca kitabınızın orijinalliği korunmuş olacaktır. Laminasyon filmleri oldukça ince ve şeffaf oldukları için çok ağırlık yapmazlar. Lamine filmler mil olarak hesaplanmaktadır. 1 mil 0.001 inç yapmaktadır.

Kitabın her sayfasında laminasyon filmi kullanmak biraz maliyetli olabilir. Ancak bu maliyet karşısında iyi bir hizmet alacaksınız ve ürününüz uzun yıllar zarar görmeden kullanabilecek. Eğer az bütçeyle bu işlemi yaptırmak istiyorsanız kalın kâğıt ince laminasyon filmi kullanabilirsiniz. Bu sayede maliyetinizi biraz daha azaltabilirsiniz.

Laminasyon ürünlerin kalitesini arttırmak için kullanılan bir sistemdir. Laminasyon işlemi için çeşitli makineler bulunmaktadır. Bu makineler sayesinde çeşitli laminasyon işlemleri yapılmaktadır. Laminasyon filmleri ise ürünleri sıvı, nem ve diğer şeylerden korumak için kullanılmaktadır. Laminasyon işlemiyle ilgili her türlü soru için bizi arayabilirsiniz. Sizlerin sorularına yanıt vermekten memnuniyet duyacağız.