Fiyat Aralığı
Marka

Köpük Kaplar

Filtre 0

Köpük Kaplar

Köpük kaplar kolay kullanımı ve zahmetsiz servis imkânı sunduğu için, bu ürünlere olan ihtiyaç da bir o kadar yaygınlaşmış durumdadır. Toplu yapılmakta olan neredeyse birçok organizasyonlarda köpük kapların kullanılması, kısa zamanda birçok misafiri aynı anda ağırlamanız için kolaylık sağlamaktadır. Toplu yapılan bu etkinliklerin başında; doğum günü partileri, çeşitli törenler, düğün organizasyonu, partiler, merasimler, toplantılar ile bunların yanında evlerde yapılan kalabalık kutlamalar, yerine getirilecek her türlü dini davetler yer almaktadır. Bu gibi etkinliklerde köpük kaplar misafirlerinizi ağırlamakta oldukça işlerinizi kolaylaştırmaktadır. Normal kaplar kadar yer kaplamıyor olmaları bu kapların tercih edilmesinde oldukça önemli bir nedendir. Ayrıca köpük kapları kullandıktan sonra atmak yerine geri dönüşüme de kazandırabilirsiniz. Hatta köpük kaplardan yapabileceğiniz çok yaratıcı geri dönüşümlerle eğlenceli vakitler geçirebilme imkânı bulabilirsiniz. Çocuklarınızla birlikte evde pek çok eğitici ve öğretici etkinlikler yapmak içinde köpük kaplardan faydalanabilirsiniz. Kullanım alanı oldukça geniş olan köpük kaplar hayatınızı kolaylaştırabilmek adına hem ekonomik hem de kolay ulaşılabilir ürünler arasında yer almaktadır.


Köpük Kaplar Sağlıklı mı?

Köpük kapların tercih edilmesinin en büyük sebeplerden biriside bu kapların yalnızca tek sefer kullanılıyor olmalarıdır. Bu sayede bazı sağlık problemlerinin önüne geçilmiş olduğu düşünülmektedir. Pek çok kişi sağlık problemleri nedeni yüzünden toplu yerlere gerçekleştirilen çeşitli ikramları geri çevirmektedir. Bu kaplar ile bu sorun biraz da olsa çözülmüş gibi gözükse de bu ürünlerin kullanımının çeşitli sağlık sorunlarına neden olup olmayacağı da bu sorular arasındaki yerini almış durumda gözüküyor. Köpük kaplar sağlık mı? Sorusuna birçok uzman çeşitli cevaplar vermektedir. Kimi uzmanlara göre bu malzemelerin kullanılması sağlık açısından olumlu görülürken, bazı uzmanlara göre bu ürünlerin kullanılması sağlık açısından sakıncalı durumlar ortaya çıkartmaktadır.

Bu ürünler genel olarak petrol ile plastik içeren maddelerden üretilmiş olmaları sebebiyle mutlaka tek kullanımlık olarak kullanılmalıdır. Bu ürünlerin birden çok kullanılması durumunda bazı zararlı maddelerin yiyecek ve içeceklerinize karışması ne yazık ki mümkün olabilmektedir. Bu kapların aşırı sıcak yiyecek ve içecek tüketmek amacı ile de kullanılması uygun değildir. Bu hususlara dikkat edilmesi durumunda sağlık açısından da bir tehlike yaratmadıkları söylenen ürünler olarak kullanıma sunulmaktadırlar.

İçerisine sıcak kahve, çay, çorba veya sıcak yemek gibi içecek ve yiyecek maddeleri koyulduğunda içeriğindeki kanserojen maddeler aktifleşerek köpük bardak ya da tabak içerisinde bulunan yiyecek ve içeceklerle birlikte insan vücuduna yerleşebilmektedir. Bu da ileriye dönük insan sağlığına ciddi anlamda zararlar verebilmektedir.


Köpük Kaplar Hangi Ham Maddelerden Üretilmektedir?
Köpük kapları kullanmakta olan kişilerin akıllarına gelen en önemli sorulardan bir tanesi de köpük kaplar hangi hammaddelerden üretilmektedir? Sorusu ile birlikte, bu kapların kullanılmasının sağlık açısından bir sakıncasının bulunup bulunmadığıdır.

Kullanımları her ne kadar kolay ve pratik olsa da köpük kapların yapımının ana maddelerinden biri petrol, diğeri plastiktir. Bu nedenle doğru kullanılmadıklarında insan sağlığına ciddi zararlara sebep olabilecek kanserojen madde içermektedirler. Kullanımları sırasında asla sıcak yiyecek ve içeceklerle temas ettirilmemeliler. Tek kullanımlık özellikte olduklarından mutlaka tek sefer kullanılmasına özen gösterilmelidir.