Köpük Bardaklar

Köpük Bardaklar


Tek kullanımlık bardaklardan biri olan köpük bardaklar, birçok firma ve şirket tarafında kullanılıyor. Özellikle nüfusun artması ve tüketimin de artmasıyla birlikte tek kullanımlık birçok farklı ürün ortaya çıkıyor. Tek kullanımlık çatal, bıçak, tabak ve daha birçok farklı ürün bulunuyor. Köpük bardak da bunlardan birisidir.

Köpük bardaklar sıcak veya soğuk fark etmez her türlü içecek için uygundur. Özellikle sıcağı geçirmediğinden plastik, karton bardaklar gibi el yakmaz. Bu özelliğiyle sıcak içeceklerin tüketilmesinde daha fazla kullanılır. Ayrıca plastik bardaklara göre daha sağlıklıdır. Bu yüzden imkan varsa köpük bardaklar tercih edilmelidir.

Köpük bardaklar kullanım alanı olarak kafelerde, lokantalarda ve özellikle ofislerde kullanılır. Özellikle iş yerlerinde sıvı tüketmek için çoğu zaman cam veya porselen bardak bulmak mümkün olmaz. Ayrıca bu bardakların yıkanıp temizlenmesi kalabalık ortamlarda mümkün değildir. Temizlense bile halen kalan mikroplar hayatını sürdürüyor olabilir. Bu tarz durumların yaşanmaması açısından köpük bardakların kullanılması fayda sağlayacaktır. Bir kere içtiğiniz bardağı tekrar kullanmamanız gerekir.

Köpük Bardaklar Ne İşe Yarar?Köpük bardaklar sıvı tüketiminde oldukça faydalıdır. Ancak bunun yanında çarşılardaki mısırcıların ellerinde de köpük bardaklar görebilirsiniz. Bardakta mısır yemeyenimiz yoktur. Ellerin yanmaması için eşsiz bir yapıya sahip olan köpük bardaklar sıcak yiyeceklerin tüketiminde de fayda sağlar. Ayrıca soğuk içeceklerin tüketiminde de herhangi bir sorun oluşturmaz. Ancak soğuk içeceklerde plastik bardaklar da kullanılabilir. Köpük bardaklar plastik bardaklara göre biraz daha fazla maliyetlidir ve bu yüzden sıcak yiyecek ve içeceklerin tüketiminde kullanılır.

 

Köpük Bardaklar Sağlığa Zararlı Mı?


Köpük bardaklar yüksek derecede ısıya karşı dayanıklıdır. Ancak bazen 70 dereceyi geçen sıcak içeceklerde içeceğin içerisine bardağın yapısındaki maddeler dahil olabilir. Bu tarz durumlar da sağlığı tehdit eden sorunlara yol açabilir. Bu yüzden aşırı sıcak içecekleri köpük bardakta tüketmemek gerekir. Bilinçli kullanılırsa herhangi bir sağlığa zararı olmayacaktır.

Soğuk içeceklerde zaten sağlığı tehdit edebilecek herhangi bir durum oluşmayacaktır. Ancak günlük tüketim açısından sürekli olarak köpük bardakta bir şeyler yiyip içmemek gerekir. Çünkü fazla tüketim halinde sağlığa zararlı durumlar ortaya çıkabilir. Zaten yediğiniz veya içtiğiniz her şeyin de fazlası sağlığa zarar vermektedir. Köpük bardaklarda bir şeyler yiyip içmenin de sınırı vardır. Eğer imkânınız varsa günde üç taneden fazla kullanmamanızı öneririz.
Köpük bardakların dış cephesine tasarım yapmak pek yaygın olmayan bir durumdur. Bu yüzden tasarım için karton bardaklar kullanılır. Şirketler veya firmalar kendi reklamlarını bardaklara yapıştırıp bu şekilde kullanılmasını isteyebilir. Ancak köpük bardaklar bu duruma pek fazla uygun olmadığından karton bardak tercih edilebilir. Yine de çok ısrar edilirse köpük bardaklara da değişik tasarımlar yapılabilir.

Görüldüğü gibi köpük bardaklar birçok farklı durumda kullanılır ve sağlığa zararı çok düşüktür. Bu yüzden toplu merasimlerde, kalabalık ortamlarda rahatlıkla kullanabilirsiniz. Eğer evinize bir kalabalığı misafir edecekseniz de tek kullanımlık köpük bardaklarla içecekler verebilirsiniz. Bu sayede bulaşık yıkama derdinden de kurtulmuş olacaksınız. Pikniğe giderken de tek kullanımlık araçlar çok büyük fayda sağlar. Yiyip içip, sonrasında çöpe atmak son derece kolay bir iştir.