Refine

Kolonyalar

Olarak görüntüle Izgara Liste
Göre sırala

Dr Lory kolonya 1 L

• Limon kokuludur. • Ürün 1 Litre pet şişelerde bulunmaktadır. 
42,42 TL + KDV
59,07 TL (KDV Dahil)
+
-
-
+

Dr Lory kolonya 5 L

• Limon kokuludur. • Ürün 5L bidonda bulunmaktadır. 
209,66 TL + KDV
291,92 TL (KDV Dahil)
+
-
-
+

Boğaziçi Kolonya 400 ml

Boğaziçi limon kolonyası Ürün 400 ml'dir.
34,96 TL + KDV
41,26 TL (KDV Dahil)
+
-
-
+

Rebul Kolonya Yeşilçay 270 ml

• Cam şişededir. • 270 ml’dir. • Yeşil çay kokusuna sahiptir. • Açıldıktan sonra 12 ay kullanılabilir.
43,93 TL + KDV
51,84 TL (KDV Dahil)
+
-
-
+

Dr Lory Kolonya 100 ml Sprey

Limon kokuludur. Ürün 100 ml sprey pet şişelerde bulunmaktadır.
7,66 TL + KDV
10,67 TL (KDV Dahil)
+
-
-
+

Dr Lory kolonya 400 ml

• Limon kokuludur. • Ürün 400 ml pet şişelerde bulunmaktadır. 
17,61 TL + KDV
24,52 TL (KDV Dahil)
+
-
-
+

Eyüp Sabri Tuncer Kolonya 1 Litre

Limon kokuludur. Ürün 1 Litre pet şişelerde bulunmaktadır.
62,93 TL + KDV
74,26 TL (KDV Dahil)
+
-
-
+

Boğaziçi Kolonya 5 Litre

• Limon kokuludur. • Ürün 5 lt’lik plastik bidonlarda bulunmaktadır.
285,41 TL + KDV
336,79 TL (KDV Dahil)
+
-
-
+

Selin Limon Kolonyası 5 Litre

• Limon kokuludur. • Ürün 5 lt’lik plastik bidonlarda bulunmaktadır
274,00 TL + KDV
323,32 TL (KDV Dahil)
+
-
-
+

KOLONYALAR

Kolonyaların
üretilme amacıyla kullanım amacı oldukça farklılık göstermiştir. Kolonyanın tarihine baktığınızda bir tıbbi ilaç olarak üretildiği sonrasında ise parfüm yerine kullanıldığını göreceksiniz.

Kolonya Nedir?

Kolonya zamanında parfüm yerine kullanılmış olsa da parfüm ve deodoranttan farklı içerisinde etil alkol bulundurmasıdır. Etil alkolün uçucu bir madde olması kolonyayı parfümden ayırmaktadır. Kolonyanın yapımında ortalama yüzde 40 ile yüzde 45 arasında etil alkol kullanılmaktadır. Etil alkolün yanı sıra kolonya da esans ve su bulunmaktadır. Kolonyaların paketinde bulunan 70 veya 80 derecelerinin anlamı ise kolonyanın içerisinde bulunan alkolü temsil eder. 70 derece yüzde 40 etil alkol anlamına gelirken 80 derece yüzde 45 etil alkolü temsil etmektedir. Etil alkol uçucu bir madde olduğu için kolonyaların ağzının kapalı tutulması ve güneşten uzak tutulması gerekir.Kolonya Türleri

Kolonyayı misafirliklerde, bayramlarda çok fazla kullanmaktayız. Ülke kültürümüzle bütünleşmiş olan kolonyanın pek çok farklı türü üretilmektedir. Kolonyalarda pek çok farklı esanslar denenerek müşteri memnuniyetine sunulmaktadır. Kullanım alanlarına göre de bu kokularda değişiklik yapılır. Bu kokulara örnek vermek gerekir ise;

Beyaz Zambak Kolonyası

Beyaz zambak kolonyası Balıkesir bölgesinde oldukça popüler olan bir kolonya türüdür. Beyaz zambakların tatlı kokusuyla kolonyanın ferahlatıcı etkisinin birleşmesiyle mükemmel bir kolonya türü oluşturulmuştur. Bu kolonya türü en çok sevilenlerden birisidir.

Bebek Kolonyası

Normal kolonya dışınca hassas ciltlere uygun olarak oluşturulmuş bir kolonya türüdür. Bu kolonya yalnızca bebekler tarafından değil yetişkinler tarafından da sıklıkla tercih edilmektedir. Bunun nedeni ise ürünün hafif ve hoş kokusudur.

Çam Kolonyası

Çam kolonyası Bolu da üretilen bir kolonya türüdür. Bolu da oldukça ünlü olan bu kolonya türü Türkiye genelinde satılmaktadır.

Tütün Kolonyası

Tütün kolonyası en çok yaygın olan kolonya türlerinden birisidir. Çok fazla tercih edildiği için bulunması en kolay olan kolonyalardan birisidir. Diğer kolonya türlerine göre kokusu daha kalıcı ve keskindir. Oldukça iç ferahlatan bir kokudur.

Tıraş Kolonyası

Tıraş sonrasında erkeklerin ciltlerini nemlendirmek için kullandıkları bir kolonya türüdür. Bu kolonya ferahlamanın yanı sıra cildin nemlenmesi için de kullanılmaktadır. Cildin yapısına zarar vermemesi için özel olarak planlanıp üretilmiştir.


Lavanta Kolonyası

Lavantanın rahatlatıcı etkisini bu kolonya da doyasıya hissetmek mümkün. Lavanta kolonyası uykusuzluk sorunu çeken, anksiyeteye iyi gelmektedir. Bu nedenle en çok tercih edilen kolonya kokuları arasında yer alıyor. Bu özelliklerinin haricinde lavanta kolonyası tatlı kokusu nedeniyle de sıklıkla tercih ediliyor.

Limon Kolonyası

Ülkemizde en çok kullanılan kolonya türüdür. Bu kolonya türünde limon kokusunu ve ferahlatıcı etkisi doyasıya hissedersiniz. Bu kolonya türü neredeyse her evde bulunuyor.

Leylak Kolonyası

Kokusuyla dikkat çeken kolonyalar arasında yer alan leylak kolonyası oldukça iyi koku vermektedir. Bu ürünün oldukça ferah ve serinletici bir etkisi bulunur.

Bu kolonyaların yanı sıra pek çok farklı türde ve kokuda kolonya bulunmaktadır. Örnek olarak yasemin kolonyası, zeytinyağı kolonyası, mandalina kolonyası verilebilir. Farklı kokular sayesinde kolonyalar daha fazla kullanım alanına sahip olmuştur. Klasikleşen kokular dışındaki kolonyaları denemenizi öneririz.