Rebul Dark Spice 250 Ml resmi
Göz at

Rebul Dark Spice 250 Ml

153,99 TL + KDV 184,79 TL (KDV Dahil)
Rebul Kolonya Aqua 250Ml resmi
Göz at

Rebul Kolonya Aqua 250Ml

153,99 TL + KDV 184,79 TL (KDV Dahil)
Dr Lory kolonya 1 L resmi
Göz at

Dr Lory kolonya 1 L

106,52 TL + KDV 127,82 TL (KDV Dahil)
Dr Lory kolonya 5 L resmi
Göz at

Dr Lory kolonya 5 L

494,07 TL + KDV 592,88 TL (KDV Dahil)
Rebul Kolonya Yeşilçay 250 ml resmi
Göz at

Rebul Kolonya Yeşilçay 250 ml

153,99 TL + KDV 184,79 TL (KDV Dahil)
Boğaziçi Kolonya 400 ml resmi
Göz at

Boğaziçi Kolonya 400 ml

111,38 TL + KDV 133,66 TL (KDV Dahil)
Eyüp Sabri Tuncer Kolonya 1 Litre resmi
Göz at

Eyüp Sabri Tuncer Kolonya 1 Litre

198,00 TL + KDV 237,60 TL (KDV Dahil)
Boğaziçi Kolonya 5 Litre resmi
Göz at

Boğaziçi Kolonya 5 Litre

907,50 TL + KDV 1.089,00 TL (KDV Dahil)

Batı dünyasında “eau de cologne” olarak da bilinen kolonya, limon, çiçek veya tütün gibi bir koku esansı sağlayan bazı maddelerden elde edilen bir çeşit parfümdür. Kültürel kullanımı yaygın olduğu kadar hijyenik amaçla kullanımına da sıklıkla rastlanır.

Türk misafirperverliğinin bir simgesi olan bu parfüm türü, günlük hayatta yapılan en basit aktivitelerden özel günlere kadar hayatın birçok alanında evlerin olmazsa olmazlarıdır. Örnek olarak, yemekten sonra misafirlere uzatmak veya kız isteme gibi geleneksel olaylarda teklif etmek kibar ve düşünceli bir hareket olarak kabul edilir. Misafirlerin sağlığının önemsendiğinin ve bir arada olmaktan mutluluk duyulduğunun bir göstergesi olarak görülebilir.

Kolonya üreticileri sizlere günümüz şartlarıyla meydana gelmiş yenilikçi ve gelenekselden farklı çeşitler sunar. Limon kokusundan hoşlanmayan, alerjisi veya tahammülsüzlüğü olan kişiler için farklı çeşitler ise alternatif oluşturur. Bu noktada çok sayıda türünün olduğunu söylemek mümkündür. Kolonya çeşitleri içinde öne çıkanlar şunlardır:

 • Limon Kolonyası: Limon kolonyası klasikleşmiş bir üründür ve kolonyanın en yaygın tercih edilen türüdür.
 • Amber Kolonyası: Kır çiçekleri kadar ferah ve temiz kokan bu kolonya eşsiz kokusuyla sizleri kendisine bağımlı hale getirebilir. Dünyanın birçok kesiminden elde edilen amberlerden üretilen bu kolonya türü, güzel koku arayanların bir numaralı tercihidir.
 • Beyaz Çay Kolonyası: Baharda açmış çay çiçeklerinin kullanıldığı bu kolonya türü, bitkisel ferah kolonya kokularını sevenlerin çokça kullandığı bir üründür.

Kolonya çeşitleri kapsamında sayılabilecek ürün seçenekleri ise son derece fazladır. Onlarca çeşidi olmasının yanında her anlamda kullanışlı bir ürün olarak da günlük hayatta yer bulmaktadır.

Kolonyanın Dezenfektan Özelliği Var mıdır?

Özellikle pandemi döneminde kullanımı olağanüstü artmış olan kolonyanın halk arasında en çok bilinen içeriği etil alkoldür. Bu alkol maddesi, mikropları öldürüp yok etmede büyük başarı oranlarına sahiptir. Bu durumlarda kolonya dezenfektan görevi görebilir. Fakat her kolonyanın dezenfektan özelliği yoktur.

Örneğin bebek kolonyaları gibi alkolsüz içeriğe sahip kolonyalar, dezenfektan olarak kullanılamaz. Ayrıca ürünün alkol derecesi gibi durumlar da bu konuda belirleyecidir. 60,70 ve 80 derece seçeneklerine sahip kolonyalar, hijyen sağlama noktasında farklılıklar gösterebilir ve işlevleri aynı olmaz. Bu nedenle kolonya seçerken aradığınız şeyler arasında etkin bir dezenfeksiyon içeriği varsa, bu noktalara dikkat etmelisiniz. Son zamanlardaki salgın olayları düşünüldüğünde, gerekli şartları sağlayan ve dezenfeksiyon özelliğine sahip kolonyalar, daha avantajlı olacaktır.

En Kaliteli Kolonya Markaları

Kolonyanın dezenfektan özelliği gibi pek çok avantajı, vazgeçilmez bir ürün haline gelmesini sağlamıştır. Ürünün faydalarıyla uzun yıllardan beri kendini kanıtlaması ise bu durumu oldukça doğal kılar. Durum böyleyken kolonya üretimi yapan çok sayıda marka olduğunu da söyleyebiliriz. Kişiye ferahlık ve temizlik hissiyatı veren, hijyen ihtiyacının giderilmesi için gerekli olan en kaliteli kolonya markaları içinde öne çıkanlardan bazıları şunlardır:

 • Rebul Kolonya: Yeşilçay ve daha birçok esans içeriğine sahip bir markadır. Kolonyada farklılık ve yenilik arayanlar için iyi bir seçimdir.
 • Boğaziçi Kolonya: Bütçe dostu olması avantajıyla çok tercih edilir. Türkiye genelinde klasikleşmiş bir markadır.
 • Lory Kolonya: Bu kolonya markası, 400 ml ve 1L kolonya ürünlerinin yanı sıra, uzun vadeli kullanımlar için 5 litrelik kolonya şişesi fırsatı sunar.
 • Selin Kolonya: Etkinlikler ve organizasyonlarda kullanılmak üzere büyük miktarda kolonyaya ihtiyacınız olacağını düşünüyorsanız, Selin Kolonya’nın 5 litrelik şişeleri ihtiyacınızı karşılayacaktır.
 • Eyüp Sabri Tuncer Kolonya: Yine bir Türkiye klasiği olan marka, toplum ve piyasa genelinde kalitesini ve güvenirliğini kanıtlamıştır.

Yukarıda bahsedilen ürünlerin tamamı, Bizsizeyeteriz kategorilerimizde uygun fiyat seçenekleriyle bulunabilir.

Kolonya Fiyatları

Kolonya fiyatları; ürünün segmentine, kalitesine veya içeriğine bağlı olarak değişiklikler gösterir. Kolonyanın fiyatının belirlenmesinde önemli bir rol oynayan bazı faktörler şöyledir:

 • Esans olarak kullanılacak maddenin sağlanması: Klasikleşmiş parfümlerin yanı sıra özel olarak üretilen bazı kolonyaların esanslarının temini için ekstra görevler türeyebilir. Örnek olarak yurt dışından getirilen maddeler verilebilir.
 • Elde edilmek istenen koku için harcanan işçilik ve zaman: Bitkisel damıtma gibi işleminden geçmesi gereken kolonyaların yapımı doğası gereği daha fazla işçilik ve emek isteyebilir.
 • Lojistik: Üretim için gerekli olan materyallerin ulaştırılması veya üretim sonrası dağıtım için gerekli olan lojistik, fiyatta etken rolündedir.

Birçok açıdan hijyeni korumayı sağlamak amacıyla kolonya satın almak ve en bütçe dostu fiyatları görüntülemek için Bizsizeyeteriz kategorilerimize göz atabilirsiniz.

Bizsizeyeteriz ile Toptan Kolonya Alışverişi

Ofis, fabrika ve diğer işyerleri veya düzenli olarak kolonya evler için toptan kolonya alışverişi daha mantıklı bir hareket olacaktır. Bu alım tarzının fiyatların toptan alım ile birlikte daha uygun bir hale gelmesi ve sürekli yeni ürün alma ihtiyacını ortadan uzun bir süre için kaldırması gibi avantajları mevcuttur. Dolayısıyla özellikle işletmelerin toptan alış şeklini tercih etmesi çok daha akılcıdır. Bizsizeyeteriz olarak bizler de bu noktada en iyisini sunuyor ve toptan alım seçeneklerini sizler için hazırlıyoruz.

Sıkça Sorulan Sorular

Kolonya Hangi Ülkeye Ait?

İlk olarak kolonya, İtalyan Giovanni Paolo Feminis tarafından Köln'de üretilmiştir.

Kolonya Adı Nereden Geliyor?

Kolonya adını ilk üretildiği yer olan Almanya’nın Köln şehrinden almıştır. Etimolojik olarak “Köln suyu” anlamına gelir.

Kolonya Yüze Sürülür mü?

Kolonya, göz ve gözün çevresiyle temas etmediği sürece yüz için rahatlıkla kullanılabilir. Verdiği ferahlık ve tazelik hissiyle tıraş sonrası kullanımı özellikle yaygındır.