Fiyat Aralığı
Marka

Kolonyalar

Filtre 0
377,33 TL + KDV
445,24 TL (KDV Dahil)
58,54 TL + KDV
69,08 TL (KDV Dahil)
24,30 TL + KDV
28,67 TL (KDV Dahil)
276,74 TL + KDV
326,55 TL (KDV Dahil)
248,11 TL + KDV
292,77 TL (KDV Dahil)
54,45 TL + KDV
64,25 TL (KDV Dahil)

Kolonya Nedir?

Kolonyaların üretilme amacıyla kullanım amacı oldukça farklılık göstermiştir. Kolonyanın tarihine baktığınızda bir tıbbi ilaç olarak üretildiği sonrasında ise parfüm yerine kullanıldığını göreceksiniz.

Kolonya zamanında parfüm yerine kullanılmış olsa da parfüm ve deodoranttan farklı içerisinde etil alkol bulundurmasıdır. Etil alkolün uçucu bir madde olması kolonyayı parfümden ayırmaktadır. Kolonyanın yapımında ortalama yüzde 40 ile yüzde 45 arasında etil alkol kullanılmaktadır. Etil alkolün yanı sıra kolonya da esans ve su bulunmaktadır. Kolonyaların paketinde bulunan 70 veya 80 derecelerinin anlamı ise kolonyanın içerisinde bulunan alkolü temsil eder. 70 derece yüzde 40 etil alkol anlamına gelirken 80 derece yüzde 45 etil alkolü temsil etmektedir. Etil alkol uçucu bir madde olduğu için kolonyaların ağzının kapalı tutulması ve güneşten uzak tutulması gerekir.

Kolonya Türleri

Kolonyayı misafirliklerde, bayramlarda çok fazla kullanmaktayız. Ülke kültürümüzle bütünleşmiş olan kolonyanın pek çok farklı türü üretilmektedir. Kolonyalarda pek çok farklı esanslar denenerek müşteri memnuniyetine sunulmaktadır. Kullanım alanlarına göre de bu kokularda değişiklik yapılır. Bu kokulara örnek vermek gerekir ise;

Beyaz Zambak Kolonyası

Beyaz zambak kolonyası Balıkesir bölgesinde oldukça popüler olan bir kolonya türüdür. Beyaz zambakların tatlı kokusuyla kolonyanın ferahlatıcı etkisinin birleşmesiyle mükemmel bir kolonya türü oluşturulmuştur. Bu kolonya türü en çok sevilenlerden birisidir.

Bebek Kolonyası

Normal kolonya dışınca hassas ciltlere uygun olarak oluşturulmuş bir kolonya türüdür. Bu kolonya yalnızca bebekler tarafından değil yetişkinler tarafından da sıklıkla tercih edilmektedir. Bunun nedeni ise ürünün hafif ve hoş kokusudur.

Çam Kolonyası

Çam kolonyası Bolu da üretilen bir kolonya türüdür. Bolu da oldukça ünlü olan bu kolonya türü Türkiye genelinde satılmaktadır.

Tütün Kolonyası

Tütün kolonyası en çok yaygın olan kolonya türlerinden birisidir. Çok fazla tercih edildiği için bulunması en kolay olan kolonyalardan birisidir. Diğer kolonya türlerine göre kokusu daha kalıcı ve keskindir. Oldukça iç ferahlatan bir kokudur.

Tıraş Kolonyası

Tıraş sonrasında erkeklerin ciltlerini nemlendirmek için kullandıkları bir kolonya türüdür. Bu kolonya ferahlamanın yanı sıra cildin nemlenmesi için de kullanılmaktadır. Cildin yapısına zarar vermemesi için özel olarak planlanıp üretilmiştir.


Lavanta Kolonyası

Lavantanın rahatlatıcı etkisini bu kolonya da doyasıya hissetmek mümkün. Lavanta kolonyası uykusuzluk sorunu çeken, anksiyeteye iyi gelmektedir. Bu nedenle en çok tercih edilen kolonya kokuları arasında yer alıyor. Bu özelliklerinin haricinde lavanta kolonyası tatlı kokusu nedeniyle de sıklıkla tercih ediliyor.

Limon Kolonyası

Ülkemizde en çok kullanılan kolonya türüdür. Bu kolonya türünde limon kokusunu ve ferahlatıcı etkisi doyasıya hissedersiniz. Bu kolonya türü neredeyse her evde bulunuyor.

Leylak Kolonyası

Kokusuyla dikkat çeken kolonyalar arasında yer alan leylak kolonyası oldukça iyi koku vermektedir. Bu ürünün oldukça ferah ve serinletici bir etkisi bulunur.

Bu kolonyaların yanı sıra pek çok farklı türde ve kokuda kolonya bulunmaktadır. Örnek olarak yasemin kolonyası, zeytinyağı kolonyası, mandalina kolonyası verilebilir. Farklı kokular sayesinde kolonyalar daha fazla kullanım alanına sahip olmuştur. Klasikleşen kokular dışındaki kolonyaları denemenizi öneririz.