Koli Bandı 45 mm x 100 m - Şeffaf *84
15%
Göz at

Koli Bandı 45 mm x 100 m

37,60 TL + KDV 31,96 TL + KDV 38,35 TL (KDV Dahil)

Koli Bandı Nedir?

Koli bantları hayatımızın her yerinde kullandığımız bir ürün haline gelmiştir. Koli bantları iki şeyi birbirine yapıştırmak için kullanılır. Bu bandın bir tarafında yapıştırıcı bulunmaktadır. Klasik bantlara göre daha güçlü olan koli bantları özellikle taşımacılıkta kullanılmaktadır.

Koli bandı adını kolileme ve paketleme yapmak için sıklıkla kullanılmasından almıştır. Her bant koli bandı olarak isimlendirilemez. Koli bantları hot-melt, daha güçlü yapışma gücüne sahip ve klasik bantlara göre daha geniş olan bantlara denilir.

Koli bantlarını hayatımızın her alanında görmek mümkündür. Bu bant türü karton, kâğıt, cam, plastik ve tahta yüzeylere kolaylıkla yapışmaktadır bu nedenle kullanım alanı çok geniştir. Koli bantları kendi içinde de ayrılmaktadır.

Tüm bant çeşitlerimiz ve kullan at ürünlerimiz için Kullan At Ürünler kategorimizi inceleyebilirsiniz.

Koli Bandı Çeşitleri

Koli bantları kendi içinde ayrılmaktadır. Bunun ana sebebi kullanım alanlarıdır. En çok kullanılan koli bandı türleri şunlardır; şeffaf koli bandı, kahverengi koli bandı, beyaz koli bandı, renkli koli bandı, baskılı-logolu koli bandı.

Şeffaf Koli Bandı:

Şeffaf koli bantları genel kullanım için uygundur ve en çok tercih edilen koli bantlarından birisidir. Bu bant türü genellikle koli paketlemede kullanılmaktadır. Bu bant şeffaf yapısı sayesinde ürünler üzerinde bir kapanmaya neden olmaz. Yani eğer bandı kullandığınız alanda herhangi bir yazı varsa orası kapanmaz. Örneğin paket üzerinde yazan ürün kodu, marka, logo, adres, saklama koşulları gibi önemli bilgilerin görünmesini engellemez.

Kahverengi Koli Bantları ve Beyaz Koli Bantları:

Kahverengi bantlar karton rengindedir. Kullanıldıkları kolilerde belirgin olmazlar bu sayede daha estetik bir görüntü ortaya çıkar. Beyaz koliler için de genellikle beyaz koli bantları tercih edilir. Bu iki koli bant türü de mat ve kapatıcı ürünlerdir.

Renkli Koli Bandı:

Renkli koli bantları oldukça dikkat çekici olmalarıyla bilinirler. Bu bantlar genellikle sarı, kırmızı ve mavi renklerde üretilmektedir. Bu bantları estetik durması için kullanabilirsiniz. Estetik kaygının yanı sıra bu renkli koli bantları kolilerde bulunan ürünlerin türünü belirtmek için de kullanılmaktadır. Bu sayede depolama alanlarında daha hızlı hareket etmek mümkün hale gelir.

Baskılı-logolu Koli Bantları:

Bu koli bantları sipariş üzerine özel olarak yapılmaktadır. Üretici firmalar insanların isteği üzerine farklı logolardan oluşan bantlar üretirler.


Koli Bandının Özellikleri

  • Koli bantları hot melt tekniği sayesinde üretilmektedir. Bu bantlar yüksek ısılara dayanarak yapışkan özelliklerini korurlar. 65 derecenin üzerine gelen bantlar yapışan özelliğini kaybedebilirler. Bu nedenle eğer koli bandını yanlış bir yere yapıştırdıysanız ısı kullanarak bandı çıkarabilirsiniz. Isı kullanmadan bandı sökmenizi önermeyiz çünkü bu durum yüzeye büyük ölçüde zarar verebilmektedir.
  • Satın aldığınız koli bandının kalitesinden emin olmalısınız. Aksi halde yüzeye zarar verebilir. Ayrıca kalitesiz koli bantlarının yapıştırma gücü dengesiz olabilir bu durumda daha fazla bant kullanmanız gerekecektir.
  • Koli bantları klasik bantlara göre daha kalın bir yapıdadır ve yapıştırma güçleri çok daha yüksektir. Bu sayede kolilerde kullanmak için iyi bir seçenek olacaktır. Bant satın alırken ürünün genişliğine de dikkat etmenizi öneriyoruz.

Koli Bandı Kullanım Alanları

Koli bantlarının, pek çok farklı kullanım alanı bulunmaktadır. Koli bantlarının ana amacı kolileme işleminde kullanılmak olsa da hayatımızın her alanında kullanılmaktadır. İki şeyi birbirine yapıştırmayı içeren her alanda koli bantlarının kullanıldığını görebilirsiniz.

Bizler koli bandı tedarikinde kendini geliştirmiş bir firma olarak hizmet veriyoruz. Bu alanda profesyonelleşmiş kadromuzla en iyi ve en sağlam bantları sizin için tedarik ediyoruz. Kullanım ihtiyacınıza göre talep ettiğiniz koli bandını bizlere iletin. Sizin için en ideal olanı getirelim.