Fiyat Aralığı
Marka

Kaşe ve Kaşe Gereçleri

Filtre 0

Kaşe ve Kaşe Gereçleri

Firmaların sıklıkla kullandığı kaşe ve gereçleri, evraklara kısa yoldan ıslak baskı atmak demektir. Bu pratik yolla evraklar onaylanır ve işler hızlı bir şekilde ilerler. Bu kaşeler üstünde çeşitli bilgiler yer alır. Kişilerin isimleri, şirket adı gibi bilgiler mühre yazılabilir. Bunun dışında bireysel olarak da kullanılabilirler. Bireysel bilgiler kaşe üzerine işlenir ve bununla belgeler onaylanabilir.

Kaşeler okullarda da kullanılmaktadır. Müdürler belgeleri onaylamak için kullanırken, öğretmenler ev ödevlerini kullanmak için bu pratik yola başvurmaktadır. Kaşeler üzerine istenen bilgiler girilebilir. Mürekkep bitince kaşeler istenilen şekilde baskı yapmayacaktır. Bunun için de mutlaka içlerine mürekkep doldurulmalıdır.

Kaşenin yerine damga ve mühür kavramları da kullanılmaktadır. Bunların hepsi aynı kavrama denk gelmektedir. Kaşe ile belgeler kısa yoldan imzalanmış olur. İş hayatının vazgeçilmez ürünlerinden biridir. Bilgilerinizin silik bir şekilde yazmasını istemiyorsanız kaliteli bir kaşe almanız gerekmektedir. Bunun için de sayfamızdaki kaşe ürünlerini gözden geçirebilirsiniz. Kaşe kadar kullandığınız mürekkebin de çok önemli olduğunu unutmayınız.


Kaşe ve Kaşe Gereçleri Ne İşe Yarar?

İş hayatında önünüze birçok farklı belge gelir. Bunların incelenip imzalanması gerekir. Bu belgeler arka arkaya birleşik belgeler olabilmektedir. Bu yüzden her birine arka arkaya imza atmak, aynı bilgileri doldurmak ciddi şekilde zaman alıcıdır. Bu zaman alıcı süreçten kurtulmak için firmalar kaşeyi kullanmaktadır. Kaşelerde gerekli bilgiler doldurulduktan sonra ıslak imzaya gerek kalmaz. Tek bir basımla kağıtlar onaydan geçmiş olur.

Kaşelerin faydaları arasında en önemlisi zamandan tasarruf sağlamasıdır. İş hayatında zaman çok değerlidir ve işlerin aksamadan hızlı bir şekilde sonuçlanması gerekmektedir. Bu yüzden kaşelerin adeta hayat kurtarıcı bir işlevi vardır diyebiliriz. Bunların çeşitli türleri bulunmaktadır. Kendinize uygun olanı seçerek anında sipariş oluşturabilirsiniz. Gelin birlikte bu türlerin neler olduğunu sözel ifadeyle görelim.


Kaşe Türleri Nelerdir?

Kaşelerin farklı türleri mevcuttur ancak bu türler çoğu kişi tarafından bilinmeyebilir. Gerekli olduklarında her biri gerçekten çok büyük faydalar sağlar. Hangisine ihtiyacınız olduğunu okuyarak hemen belirleyebilirsiniz.

Cep kaşesi: Kaşelerin boyutları farklı olabilmektedir. Küçük olanlar ceplere sığdığından cep kaşesi olarak adlandırılmaktadır. Bunların tasarımları oldukça şık ve ilginç olabilmektedir.

Otomatik kaşe: En çok gördüğümüz ve iş yerlerinde sıklıkla kullanılan otomatik kaşedir. Bunlar kendinden mürekkeplidir ve mürekkep doldurmak için zamanınızı almaz. Bunların pek çok farklı markası vardır ve kalitelisini aldığınızda uzun yıllar dayanacaktır.

Yuvarlak kaşe: Bu kaşeler eski dönemlerde daha fazla kullanılmaktaydı ancak halen kullanan birçok firma var. Oldukça otantik olan bu kaşeler yuvarlak baskı yapar. Oldukça şık tasarımları vardır ve masaüstlerine çok yakışır.

Tarih kaşesi: Bu kaşeler elle ayarlanabilir şekildedir. Üzerinde sıfırdan dokuza kadar sayılar bulunmaktadır. Bu sayılarla istediğiniz tarihi anında ayarlayabilirsiniz. Sonrasında istediğiniz tarihi baskılayabilirsiniz.

Yukarıda tüm kaşe türlerini sizin için listeledik. Bunlardan ihtiyacınız olan tüm kaşeleri sitemizde farklı tasarımlarıyla birlikte bulabilirsiniz. Bunların üzerine istediğiniz bilgilerin yazılmasını sağlayabilirsiniz. Vergi numarası kaşelerde yazması gereken önemli bilgiler arasındadır. Bu yüzden kaşe üzerindeki bilgilere dikkat etmeniz gerekir. Şirket sicil numarası da bazı belgelerin onaylanması için kaşelerde bulunmalıdır.