Kraf 430G Istampa Mürekkebi 30cc-Mavi 12'li
Göz at

Kraf 430G Istampa Mürekkebi 30 cc-Mavi

20,88 TL + KDV 25,06 TL (KDV Dahil)
Kraf 430G Istampa Mürekkebi 30cc-Siyah 12'li
Göz at

Kraf 430G Istampa Mürekkebi 30 cc-Siyah

20,88 TL + KDV 25,06 TL (KDV Dahil)
Kraf 430G Istampa Mürekkebi 30cc-Kırmızı 12'li
Göz at

Kraf 430G Istampa Mürekkebi 30 cc-Kırmızı

20,88 TL + KDV 25,06 TL (KDV Dahil)
Pelikan 4K Istampa Mürekkebi 28 ml - Mavi resmi
Göz at

Pelikan 4K Istampa Mürekkebi 28 ml - Mavi

67,34 TL + KDV 80,81 TL (KDV Dahil)
Pelikan 4K Istampa Mürekkebi 28 ml - Siyah resmi
Göz at

Pelikan 4K Istampa Mürekkebi 28 ml - Siyah

67,34 TL + KDV 80,81 TL (KDV Dahil)
Picador Istampa Mürekkebi 30 ml - Mavi resmi
Göz at

Picador Istampa Mürekkebi 30 ml - Mavi

18,68 TL + KDV 22,42 TL (KDV Dahil)
Picador Istampa Mürekkebi 30 ml - Siyah resmi
Göz at

Picador Istampa Mürekkebi 30 ml - Siyah

18,68 TL + KDV 22,42 TL (KDV Dahil)
Picador Istampa Mürekkebi 30 ml - Kırmızı resmi
Göz at

Picador Istampa Mürekkebi 30 ml - Kırmızı

18,68 TL + KDV 22,42 TL (KDV Dahil)

Kaşe ve kaşe gereçleri denildiği zaman ilk akla gelen genellikle kişinin ticaret yaptığı ve kendi işyerinin olduğudur. Kaşe kullanımı kimi kişiler tarafından bir nevi mühür olarak da algılanır. İşletmeler genellikle kaşe pullarını devletten satın alır ve vergilendirmiş oldukları ürünlerin üzerine basarlar. Gelir pulları ise genel olarak bakıldığında posta pullarına benzer. Geçmiş dönemlerde birtakım ülkelerde posta pulları gelirlerin beyan edilmesinde kullanılmıştır.

Gelir pulları ise vergilerin toplanmasında kullanılan pullar arasında yerini alır. Bu pullar Ulusal ve Yerel Hükümetler tarafından veyahut birtakım resmi kuruluşlar tarafından işletmelere verilir. Bu pulların birçok farklı çeşidi bulunur.

 • Zamklı
 • Zamksız
 • Delikli
 • Deliksiz
 • Baskılı
 • Kabartmalı

Para ve gelir pulları genel olarak aynı tür kağıt malzemeden üretilir. Ayrıca geçmiş dönemlerde farklı ülkelerde banknotlar kaşe tasarımları kadar ayrıntılı olabilmektedir.

Kaşe Nedir Ve Neden Kullanılır?

Kaşe ve kaşeler dendiğinde mühür anlamına geldiğinin anlayabiliriz. Kaşe genel olarak işletmelerin veya şahısların belgeleri ve resmi evrakları imzalamak amacıyla kullandıkları bir nevi mühür niteliği taşıyan araçtır. Ofis malzemeleri arasında sıklıkla kullanılan kaşeler genellikle siyah renktedir. İstendiği taktirde farklı renklerde de tasarlanabilen kaşeler, bir belgenin onaylandığını net şekilde gösterir.

Ticari faaliyet gösteren işletmeler özellikle resmi dairelerde işlem yaparken kaşenin kullanılması gerekmektedir. Kaşe kullanımı ile beraber yetkili kişi evrağı imzalayarak işlemi sonlandırır.

Kaşede Bulunması Gereken Bilgiler Nelerdir?

Resmi evrakların ibraz edilmesi amacıyla kullanılan kaşe, firmaların onay işlemlerini gerçekleştiren araçtır. Kaşelere doğru bilgilerin eklenmesi gerekir. Kaşede bulunması gereken bilgiler sırasıyla şu şekildedir:

 • İsim veyahut firmanın unvanı: Tüm kaşe çeşitlerinde ilk olarak kaşenin hangi firma yada hangi şahıs adına kullanılacağının belirtilmesi gerekmektedir. Dolayısıyla firma ismi veyahut firmanın unvanı kaşede bulunması zorunludur.
 • Adres ve iletişim bilgileri: Kaşede yer alması gereken önemli bir diğer detay ise adres ve iletişim bilgilerinin olmasıdır. Fakat kaşede yer alacak olan adres bilgisi firmaların resmi adres bilgisi olmalıdır.
 • Sicil Numarası: Her işletmenin ticaret sicilinde kayıtlı sicil numarası bulunur. Bu sicil numarasının da kaşede yer alması gerekmektedir.
 • Vergi dairesi ve vergi numarası: Her işletmenin faaliyet gösterdiği yerdeki bir vergi dairesine kayıtlı olması gerekiyor. Vergi dairesinden aldığı vergi numarası ve vergi dairesinin ismi de kaşe bilgileri olarak kaşede yer almalıdır.
 • E-mail adresi: İşletmelerin veyahut şahısların ticari faaliyet gösterdikleri işyerlerine ait e-mail adresi veya web site adresleri kaşede yer alabilir.

Tüm bu bilgiler kaşelerde yer alması zorunlu olan bilgilerdir. Bu şekilde işletmelerin veyahut şirketlerin kaşeleri hazırlanır.

Kaşe Çeşitleri Nelerdir?

Geçmiş yıllara kıyasla günümüzde kaşe çeşitleri artmıştır. Kaşeler farklı sektörlerin oluşması ile farklı türlerde de yapılmaya başlamıştır. Günümüzde kaşe çeşitleri şöyledir:

 • Logo Kaşesi: Yeni açılan her işletmenin akıllarda tam olarak kalabilmesi için mutlaka etkileyici bir logoya sahip olması gerekir. Logo mutlaka kaşede olmalıdır. Logo kaşesi diğer kaşeler gibi kullanılır.
 • İsim Kaşesi: Gerek şirket adıyla veyahut şahıs kendi ismiyle bir ticari faaliyette bulunuyorsa kaşede bu bilgilerin net olarak belirtilmesi gerekir. İsim kaşesi, üzerinde kişinin ismi, soy ismi, iletişim bilgileri ve ticari faaliyette bulunduğu unvan kaşede yer almalıdır.
 • İmza Kaşesi: İmza kaşesinde genel olarak kişinin imzası yer alırken isim bilgisi bulunmaz. Resmi kurumlar, Bakanlıklar tarafından kullanılan imza kaşesi bilgilerinde ise kişinin isim bilgisi ve imzası bir arada yer alır.
 • Tarih Kaşesi: Tarih kaşesi üzerinde sadece tarih bilgisi yer alır. Kaşede yer alan tarih, manuel olarak belirlenir.
 • Otomatik Mühür: Günümüzde çok sayıda sektörde sıklıkla kullanılan otomatik mühür genelde tek kelimelik ileti içerir. Eğer fazla bilgi belirtilmemişse sadece onay amaçlı kaşe kullanılacaksa otomatik mühürden yararlanılır.

Çok farklı kaşe çeşitleri arasında kullanım amacınıza uygun olan kaşeyi seçmeniz faydalı olur. Kaşeler şirket için mi veyahut şahıs için mi kullanılacak ilk olarak bu detaya karar verilmelidir.

Bizsizeyeteriz İle Kaliteli Kaşe Alışverişi

Kaşeler gerek küçük işletmeler olsun gerekse çok ölçekli büyük işletmeler olsun her ticari faaliyetin yürütüldüğü iş kollarında kullanılması zorunlu olan araçtır. İşletmeler açısından önemli bir yeri olan tüm kaşeleri uygun fiyatlarla Bizsizeyeteriz E ticaret sitesi üzerinden toptan olarak yaptırabilirsiniz. Eğer ki kaşe kullanmak istemiyorsanız sadece evrakların onaylanması aşamasında kaşeye gereksinim duyuyorsanız bu defa da kaliteli otomatik mühürleri kullanabilirsiniz.

Hazır şekilde olan otomatik kaşeler üzerinde onaylandı ve görüldü gibi olumlu ifadeler bulunur. Tüm kaşe çeşitlerinin ve ofis malzemelerinin bulunduğu güvenilir bir platform olan Bizsizeyeteriz bünyesinde bu ürünlerin toptan olacak şekilde siparişini verebilirsiniz.

Sıkça Sorulan Sorular?

Bizsizeyeteriz E Ticaret Sitesinde Yer Alan Kaşelerin Mürekkepleri Kaliteli Midir?

E ticaret sitesi bünyesinde yer alan tüm kaşelerin mürekkepleri kalitelidir. Dilerseniz Bizsizeyeteriz E Ticaret Platformu üzerinden kaşe siparişi oluşturarak müşterilerinizin gözünde firmanızın prestijini arttırabilirsiniz.

Uygun Fiyatlı Kaşe Nereden Yaptırabilirim?

Türkiye’nin önde gelen E ticaret platformlarından olan bizsizeyeteriz üzerinden toptan kaşe siparişi vererek uygun fiyatlarla kaşelerinizi yaptırabilirsiniz.

Kaliteli Kaşeler Nereden Alınır?

İşletmelerin genel olarak marka değeri görebilmesi için kaliteli bir kaşeye ihtiyacı olur. Kaliteli kaşeleri ise Bizsizeyeteriz E Ticaret platformu üzerinden inceleyebilir ve uygun, ekonomik fiyatlarla toptan kaşe siparişi oluşturabilirsiniz.