Blog Listesine Dön

Karton Bardak Neden Daha Hesaplı?

Karton Bardak Neden Daha Hesaplı?

Karton bardaklar, soğuk ve sıcak içeceklerin rahatlıkla tadını çıkarmak için tek kullanımlık ürün olarak kullanılır. Plastik bardaklardan daha sağlıklıdır. Geri dönüştürülebilir ve doğada daha hızlı parçalanarak yok olurlar. Pandemi sezonundan sonra oldukça popüler olan ürünler, tek kullanımlık özelliğiyle hijyen ve sağlık üzerinde olumlu etki sağlar.

Karton Bardak Neden Daha Hesaplı?

Çay ve kahvenin günlük hayatımızdaki yeri toplumumuzda vazgeçilmezdir. Günlük hayatta bulaşık yıkamak, bu işlerde hijyen koşullarına uymak, günümüz koşullarında iş hayatında oldukça zordur. Yoğun insan trafiği olan işyerlerinde yiyecek ve içecek tüketimi fazladır. Yoğun tempoya ayak uydurmak, talepleri karşılamak ve çıkan bulaşıkların yıkanması büyük zaman alır. İnsan sağlığına zararlı olmayan malzemelerden üretilen bardaklar, pandemi döneminde en çok tüketilen ürün grupları arasında yer alan çeşitleri oluşturur.

 • Kafeterya ve Büfe
 • Restoran ve Lokanta
 • Okul ve Eğitim Kurumları
 • Seyahat Firmaları
 • Otel ve Konaklama İşletmeleri
 • Sinema ve Tiyatro Fuaye Alanları

Yoğun insan kaynaklı birimlerde hızlı tüketime cevap veren ürünler, düşük maliyetli malzemelerden üretildiği için ekonomik çözüm oluşturur. Tek kullanımlık bardaklar, ofis içinde veya dışında içecek tüketmenin en önemli yollarından biridir. Farklı hacim ve boyutlarda yapılan karton bardaklar sayesinde içeceklerin tüketimi kolaylaşır.

Ofis ve kalabalık işyerlerinde hijyen ve temizlik sağlamak zordur. Ancak kullan at bardaklar içeceklerin hijyenik kullanımını kolaylaştırır. Sektör ne olursa olsun ofislerde en çok sipariş edilen sarf malzemelerinden biri de kullan at bardaklardır. Hızlı yiyecek ve içecek tüketimi yapılan, büfe ve kafeteryalarda farklı ebatlarda karton bardak çeşitleri kullanılır.

Karton Bardak Kullanmak Mı? Yoksa Cam Bardağı Yıkamak Mı?

Ger dönüştürülebilir malzemelerden üretilen kâğıt bardaklar tek kullanımlıktır. Cam bardaklar uzun kullanıma uygundur ancak hijyenik olması ve temizlenebilmesi için yıkanmaları gerekir. Günümüzde su kaynaklarının azalması, kimyasal deterjanların dezavantajları ve yıkama için ek personel kullanımı maliyetleri ihmal edilmemelidir.

Tüm bu etkenler göz önünde tutulduğunda karton bardak kullanımı çok daha pratik, kolay ve ucuz hale gelmektedir. Çalışma hayatında olduğu gibi sadece iş ortamlarında değil evde de kişiler çok yoğun ve meşgul olabilir. Çamaşır yıkamak, temizlik, bulaşık yıkamak, kurulamak gibi işlerle uğraşan kadınlar için bu durumlarda kullan at ürünler kolaylık sağlar. Bekar ve tek kişilik yaşamlarda hayat kurtaran çözümler oluşturur.

Zaman ve emek tasarrufu yanında enerji, deterjan, su ve elektrik gibi her alanda tasarruf sağlanır. Tüm maliyetler düşünüldüğünde tek kullanımlık bardak tüketimi daha ekonomik ve pratik kullanım sağlar. Cam bardak kullanılması ekstra kişi istihdam edilmesini, o kişinin maaş, sigorta ve sosyal hakları gibi maliyetleri içerir. Plastik bardaklar ve cam bardaklardan daha sağlıklı, ekonomik ve hijyenik olan karton ürünler, iş yerlerinde yaygın olarak tercih edilir.

Vending Karton Bardak Nedir?

Çay, kahve ve içecek makinelerine otomat denir. Sosyal alanlarda, yoğun insan sirkülasyonu olan ortamlarda, çok kişi çalışan iş yerlerinde, gar, istasyon ve ana arterlerde çay kahve otomatları bulunur. Bu otomatlar kişilerin çay ve kahve gibi ihtiyaçlarına anlık, pratik çözümler sunar. Bireyler içeceklerini bu otomatlardan self-servis olarak alır. Avrupa ve Amerika'da yaygın olan bu makineler ülkemizde de birçok noktada yoğun olarak kullanılmaktadır. Makinenin kendisi, otomatik olarak hazırlanan içeceği özel olarak üretilen bardağa koyar.

Bu otomatik işlemin kusursuz çalışması için bardakların kalitesinin belli bir standardı olması gerekir. Ağız çapına ve kalitesine uygun ölçülerde üretilen modeller kullanılabilir. Talepleri hızlı ve pratik olarak hazırlayan bu makineler, ana arterlere kurumlar tarafından yerleştirilir. İçecek ücreti makineye atılarak siparişin hazırlanması sağlanır. Bu makineler için üretilen bardaklar, el değmeden kişilere sağlıklı içecek temin edilmesine yardımcı olur. Yoğun koşuşturma temposuna ayak uyduran otomatlar kişilere kolaylık sağlar.

Tek Kullanımlık Ambalaj Ürünlerinin Hayatımızdaki Yeri

Pandemi döneminde kalabalığa karışmaktan korkarak, sevdiklerimizi yalnız bırakmak zorunda kalarak kapalı yerlerden uzak durmak zorunda kaldık.  Pandemi sürecinde ve her dönemde vazgeçmediğimiz zaruri ihtiyaçların başında beslenme gelir. Dışarıdan yiyecek ve içecek alma durumu zaruri oluğu zaman, yiyeceklerin ambalajına daha çok dikkat ederiz. Tek kullanımlık ambalajlar, dışarıdan gelen online siparişler için pratik çözüm oluşturur. Yemek siparişlerinde kullanılan tabak, ambalaj, bardak ve servis grubu, kullan at olarak hijyen sunar. Bu süre zarfında şirketler, tek kullanımlık ürünlerin üretimine odaklanarak ve bu süreçte kullanıcılara çok yönlülük sağlayarak sağlığı destekler. Tek kullanımlık ürün çeşitleri:

 • Karton Tabak ve Bardaklar
 • Tabldot ve Ambalaj Ürünleri
 • Çatal, Kaşık, Bıçak gibi Servis Malzemeleri
 • Pipet ve Kamışlar
 • Bardak Kapakları ve Altlıkları
 • Karton Çorba Kaseleri
 • Pizza ve Pide Kutuları
 • Streç Film Ambalaj Ürünleri
 • Soğuk ve Sıcak İçecek Grupları

Tek kullanımlık ambalaj ürünleri sağlığı, hijyeni ve temizliği destekler. Ekonomik ve uygun karton bardak fiyatları Bizsizeyeteriz sitesinde tüketicilere sunulmaktadır. Güvenli ve hızlı tedarik sağlayan firma, dinamik ve çözüm odaklı hizmet verir. Kullan at ürünler içinde en sağlıklı ürün grubunu kartondan yapılan bardaklar oluşturur.

Toplu tüketim yapılan ve yoğun insan trafiği olan iş yerlerine uygun kurumsal imajı destekleyen logo baskıları yapılır. Firmayı temsil eden ürünler kurumlara hem sağlık hem de prestij kazandırır. Uygun fiyatlı ürünler toplu alımlarda avantaj sağlar. Toplu siparişler hızlı ve güvenli olarak Bizsizeyeteriz adresinden temin edilir.

Sıkça Sorulan Sorular

 • Tek kullanımlık karton bardaklar hangi malzemelerden üretilir?

Karton, keten, pamuk ve selüloz gibi sağlığa zararlı olmayan malzemelerden üretilir.

 

 • Karton bardak çeşitleri nelerdir?

Sıcak ve soğuk içeceklere özel olarak üretilen çeşitleri yanı sıra farklı ebatlarda, renk ve desenlerde de üretilir.

 

 • Karton bardaklar sağlıklı mıdır?

Karton bardaklar kişi sağlığına zararlı olmayan malzemelerden üretilir. Tek kullanımlık ürünler kişiye özel kullanım sağladığı için mikrop ve virüslerden korunmayı sağlar.