Blog Listesine Dön

Karton Bardak Kullanım Alanları

Karton Bardak Kullanım Alanları


Değişen yaşam tarzları, bilinçli birey sayısındaki artış ve zaman tasarrufu son yılların en önemli konuları arasında yer alır. İnsanların yaşam tarzlarındaki değişimler, bir yerden bir yere yetişme telaşı karton bardak kullanımını etkilemiştir. Aynı zamanda bireylerin geri dönüşüm konularındaki hassasiyeti de karton bardak kullanım alanları bakımından büyük bir artış yaşanmasına neden olmuştur.

Karton bardaklar gündelik hayatın her yerinde karşımıza çıkan materyallerdir. Geri dönüşüme destek sağlayan, kağıt atıkları ile toplanabilen kartonlar oldukça kullanışlı malzemelerdir. Bu ürünlerin kullanım alanları da epey geniştir. Listede yer alabilecek alanlardan bazıları ise şu şekilde sıralanabilir:

 • Okul / dershane
 • Hastane
 • İşyeri
 • Ofis
 • Ev
 • Fuar
 • Fabrika
 • Partiler
 • Kafeler
 • Catering firmaları

Örnekler detaylandırılacak olursa, ofis için karton bardak tercihi yapmadan önce ortamdaki ihtiyaçları ve kişi sayısını belirlemek gerekir. İşyerinizdeki kişi sayısı ile doğru orantılı bir bardak satın alımı yapmak, toptan olacağı için daha az maliyetlidir.

Tüm bunların yanı sıra belirli ortamlara ek olarak çeşitli organizasyonlarda da karton bardak toptan satın alınarak kullanılır. Örneğin; düğünler, bienallar, toplantılar, söyleşiler ve daha pek çok alanda karton bardaklar sıklıkla tercih edilir.

Karton Bardak Fiyatları Neye Göre Değişir?

Karton materyalden üretilen bardakların fiyatları, boyutlarına göre değişiklik gösterir. Tek kriter ebatları olmamakla birlikte karton bardak modelleri de fiyatlandırmada oldukça etkilidir.

Satın alacağınız bardakların toptan ya da tane ile satışı da yapılır. Tüm bu etkenler ücreti etkilemektedir. Dolayısıyla kendi satın alma aşamasında karton bardak kullanım alanları belirleyerek fiyatlar arasında incelemeler yapabilirsiniz. Böylelikle adet, renk, boyut ve tane fiyatlarını karşılaştırarak alışverişiniz için uygun olanı tercih edebilirsiniz.

Farklı renk seçeneklerinin sunulduğu karton bardak seçimi yaparken kullanacağınız ortamlar oldukça önemlidir. Örneğin, ofis ortamında kullanılacak karton bardak fiyatları ile okullarda tercih edilenler arasında fark vardır. Bunun nedeni ise okul ortamında mevcut materyalleri çocukların kullanıyor olmasıdır. Dolayısıyla daha dayanıklı, kalın ve el ile temasında sıcağı tolere edebilecek bardaklar tercih edilir. Bunların fiyatları da diğer alternatiflerine göre farklılık gösterir.

Karton Bardak Alırken Nelere Dikkat Edilmesi Gerekir?

Bardak tercihlerinde dikkat edilmesi gereken detaylardan önce kullanılacak alanların belirlenmesi gerekir. Bu nedenle satın alma işlemi sırasında karton bardak kullanım alanları belirlenip bu doğrultuda ürün araştırması yapılır. Örneğin, tercih sürecinizde ihtiyacınız olan “Karton bardak kaç ml olmalı?sorusuna yanıt bulmalısınız. Aynı zamanda nasıl bir modele sahip olmasını istediğinizi belirleyebilirsiniz. “Bizsizeyeteriz” adresinde filtreleme seçeneğini kullanarak aradığınız özellikleri listeleyebilirsiniz. Böylelikle asıl ihtiyacınız olan materyalleri kolay bir şekilde tespit ederek satın alabilirsiniz.

Karton bardakları satın almadan önce yukarıda bahsi geçen detaylara ek olarak dikkat edilmesi gereken daha pek çok detay mevcuttur. Diğer kriterler ise aşağıdaki gibi sıralanabilir:

 • Bardakların ml bazında değerlerinin ‘’oz’’ olarak ifade edildiği bilinmelidir.
 • 1 oz olarak belirtilen bardaklar 29.57 ml değerine sahiptir.
 • Birçok farklı ‘’oz’’ seçeneği mevcuttur. (4 oz, 7 oz, 8 oz, 14 oz…)
 • Baskılı ve baskısız karton bardakların ücretleri farklıdır.
 • Kapaklı ve kapaksız tasarımlarda da belirli bir fiyat farkı mevcuttur.

Bu noktada ürünleri öncelikli olarak ‘’oz’’ değeri üzerinden incelemek gerektiği görülür. Daha sonrasında baskılı ya da baskısız fiyatları incelenir. Dikkat edilmesi gereken en önemli noktalardan bir diğeri ise baskılı ürünlerin ücretlerinin farklı olduğudur. Ücret farkı detayı kullanıcıların en titiz olduğu noktadır. Dolayısıyla karton materyalden üretilen bardakların detaylarını inceledikten sonra güvenli bir alışveriş yapabilirsiniz.

Bize Size Yeteriz Ürünleri ve Alışveriş Süreci

Tüm ihtiyaçlarınızı Biz Size Yeteriz internet sitesi üzerinden detaylı olarak inceleyip temin edebilirsiniz. Uygun fiyat garantisi ile kalitenin adresi olan firma bünyesinden istek ve ihtiyaçlarınıza yönelik kolay bir alışveriş yapabilirsiniz. İster farklı bir materyali isterseniz de bardakları satın almak için sepetinize eklediğiniz ürünleri ‘’Karton Bardak Satın Al’’ kısmından sipariş edebilirsiniz.

Sistemde yer alan birçok farklı kategori ve ürün mevcuttur. Bu alternatifler arasından tercih yapmadan önce bilgi almak adına ‘’Ürün Açıklama’’ kısmından da faydalanabilirsiniz. Böylelikle uzun yıllar kullanabileceğiniz materyalleri güvenle satın alabilirsiniz. Tüm bunlara ek olarak doğa için özellikle bazı ürünleri tercih ederek geri dönüşüme destek sağlayabilirsiniz.

Sıkça Sorulan Sorular

Karton Bardaklar Güvenli midir?

Tıpkı cam ya da ahşap bardaklar gibi karton tasarımlar da pratik ve güvenli bir kullanıma sahiptir.

Karton Bardaklar Geri Dönüşüme Katkı Sağlar mı?

Genel olarak karton materyalden üretilen bardaklar, geri dönüşüme katkı sağlayan seçeneklerdir.

Karton Bardak Modelleri Nelerdir?

Bardaklar arasında saydam, renkli, ince ve kalın olmak üzere pek çok farklı model mevcuttur.