Çok Al Az Öde
Alışverişe Başla! *Sadece sınırlı bir süre.

1.000 ₺ ve Üzeri Siparişlerde İstanbul'un Merkez Bölgelerine Ücretsiz Kargo!

Okula Dönüş için Kapsamlı Okul Alışverişi Listesi

Okula Dönüş için Kapsamlı Okul Alışverişi Listesi


Her yaş için okula dönüş heyecanı farklıdır. Kırtasiye malzemelerinin sıralandığı okul alışveriş listesi çocuğunuza okulu sevdirecek ve onu bu sürece hazırlayacak bir fırsattır. Yeni kıyafetler ve yeni eşyalar onları oldukça motive edecek ve bir bakımdan okulu sevmelerini sağlayacaktır. Öğretmenlerin isteklerine ve sizin ihtiyacınıza göre şekillenen okul listeleri için değişmeyen birkaç ürün vardır. Ofis ve kırtasiye ürünleri şu şekilde sıralanabilir:

 • Kalemlik
 • Kalemtıraşlar
 • Su mataraları
 • Defterler
 • Hijyen Malzemeleri
 • Beslenme çantası
 • Farklı türlerde kalemler

Malzemeleri satın alırken kaliteli olması çocuğunuzun sağlığı için önemlidir. Aynı zamanda uygun fiyatlı olması ve bütçeyi sarmaması da bir diğer önemli konudur. Hep kaliteli hem bütçe sarsmayan ürünlerin tamamına Biz Size Yeteriz’den ulaşabilirsiniz. Sanat ve çizimlerle ilgilenen çocuklarınız için de listenize, cetveller ve resim kalemleri ekleyebilirsiniz.

Okula Dönüş için Kırtasiye Alışverişi Listesi

Okul ihtiyaçlarının en yorucu ve kapsamlı olan kısmı kırtasiye alışverişleridir. Her okul başlangıcında ihtiyaçlar değişir ve yeni listeler oluşturulur. Her dönemin kendine göre ihtiyaçları vardır. Sınıf seviyesine göre değişiklik gösterir. Bunun yanında temel gereksinimler vardır. Her yaş ve her seviye için gerekli olan ihtiyaçlar vardır. Kurşun kalemler, silgiler gibi gereçler bu kategoride yer alır. Şekil ve renkleri değişse de her kesimin alışverişinde yer alan ürünlerdir.

Aileleri maddi ve manevi olarak yoran kırtasiye alışverişlerinde zamanı ve bütçeyi en verimli şekilde kullanabilmek için kapsamlı bir liste oluşturulabilir. Tavsiye edilen gereçlerin yanında, çocuğunuzun okul hayatını kolaylaştıracak ürünlere de göz atabilirsiniz.

Okul Çantası

Okul çantası, okul alışverişi listelerinin en başında yer alır. Doğru çanta seçimi okul hayatı boyunca önemlidir. Eşyaların tek bir yerde düzenlenip taşınması konusunda kullanılan çantalar doğru seçildiğinde uzun süreli kullanım sağlamaktadır. Okul çantaları genel olarak diğer ekipmanların yanında fiyat olarak yüksektir. Bu sebeple sık sık değiştirmek yerine kaliteli materyaller kullanılan ürünler satın almak ekonomik olarak daha doğru olacaktır.

Yazı Gereçleri

Kırtasiye malzemeleri arasından en çok çeşidi bulunan ürünler yazı gereçleri yani kalemlerdir. Yazı işlemleri için kurşun kalemler, tükenmez kalemler ve dolma kalemler; renklendirme işlemleri için keçeli kalemler, versatil uçlu kalemler kullanılır. Farklı şekil ve modellerle ihtiyaca göre her yaşa hitap eden yazı gereçleri ürünleri bulunabilir.

Defterler

Her ders ve her alan için farklı defterler kullanılır. Defterler kendi aralarında çizgili, çizgisiz, kareli ve seperatörlü olarak birbirinden ayrılır. Hangi alanda ve ne için kullanılacağına göre karar verilir. Aynı gün içerisinde kullanılacak farklı alanlar için defter ihtiyacını, ayraçlı çoklu defterlerle karşılayabilirsiniz. Bu şekilde hem bir miktar maliyetini düşürmüş hem de defter karışıklığından kurtulmuş olursunuz.

Okula Dönüş için Derslere Yardımcı Materyaller

Okul hayatını kolaylaştırmak için eğitici materyaller kullanılmaktadır. Bunların birçoğunu öğretmenler eğitim öğretim yılının en başından talep etmektedirler.  Derslere yardımcı materyaller sayesinde çocuğunuzun öğrenimi kolaylaşacak, bu şekilde hevesi de artacaktır.

Temel olarak;

 • Türkçe ve İngilizce sözlük,
 • Deyimler ve atasözleri sözlüğü,
 • Coğrafi atlas,
 • Okuma kitapları,
 • Konu anlatımlı kitaplar,
 • Test kitapları en çok satın alınan yardımcı materyallerdir.

Satın alırken ürünler ayrıntılı olarak incelenmeli ve fikir alışverişinde bulunulmalıdır. Bilgi kargaşasının bulunduğu bu zamanda, doğru bilgi arayışı oldukça önemlidir. Çocuklarınızın bilgiye en açık olduğu dönemlerde bu durum göz ardı edilmemelidir.

Dosyalama Sistemleri

Eğitim dönemi boyunca alınan bilgilerin uzun süreli kullanımı için dosyalama sistemi önemlidir. Ders verimini arttırmak ve ilerlemeyi somut olarak görebilmek için ders notlarının düzenli tutulması, çözülen testlerin ayrı bölümlerde depolanması gibi yöntemler tercih edilebilir.  Farklı dosya tipleri bu durumda size çözüm sunar. Poşet dosyalar, telli dosyalar, çıtçıtlı ve fermuarlı dosyalar gibi birçok çeşit bulunur. Çalışma düzenine ve sistemine göre çocuğunuz kendine en uygun olan dosyayı seçebilir. Okul alışveriş listesi hazırlarken ihtiyacınıza uygun dosyayı eklemeyi unutmayınız.

Okul Alışverişi için Kırtasiye Malzemeleri Fiyatları

Eğitim hayatında kullanılan kırtasiye ürünleri yapılan işin niteliğini doğrudan etkilemektedir. Bu sebeple satın alınan ürünün özelliklerine bakarken özen gösterilmelidir.

Kırtasiye malzemeleri arasında fazlasıyla fiyat aralığı bulunmaktadır. Aynı ürünün renginin veya kullanım alanının farklılığıyla dahi fiyatı değişebilmektedir. Fiyatlandırmalar genel olarak ürünün türü, modeli ve teknik özelliklerine göre belirlenir. Okul alışveriş listesi çıkardıktan sonra bir de bütçe belirlemeniz bu noktada işinizi kolaylaştıracaktır.

Sıkça Sorulan Sorular

Kırtasiye Malzemeleri Alırken Nelere Dikkat Edilmelidir?

Ürünlerin sağlıklı ve işlevselliği göz önünde bulundurulması gereken en önemli durumdur. Olabildiğince kanserojen içeriğe sahip olmayan, birçok alanda kullanılabilecek fonksiyonel ürünler alınmalıdır.

Okula Dönüş için Alınması Gereken Çanta Çeşitleri Nelerdir?

Resim çantası, beslenme çantası ve sırt çantası okul için alınması gereken çantalardır. Çocuklarınızın tarzına göre farklı modellerde bulabilirsiniz.

En Kullanışlı Dosya Türü Hangisidir?

Sunum dosyaları en uzun ömürlü dosya türlerindendir. Her alana hitap ettiği için de çok kullanışlıdır.

Yorumunuzu bırakın

Bültene Kayıt Ol

Yeni gelenler, özel teklifler ve promosyonlarımız hakkında güncellemeler almak için Soluto bülten listesine abone olun.