Fiyat Aralığı
Marka
Ürün Çeşidi

Kalıp Sabunlar

Filtre 0


Kalıp Sabunlar Neden Kullanılır?

Kalıp sabunlar, kokuları ve kullanım amaçlarından kaynaklı olarak her evde mutlaka bulunur. Duş alırken veya sadece el yıkarken kullanılan kalıp sabunlar, yaydığı hoş kokuyla kullanışlı bir temizlik ürünüdür.

İnsanların büyük çoğunluğunun kalıp sabun kullanmasının bir numaralı nedeni iyi temizliyor olmasıdır. Genellikle bu işlemin arkasındaki kimya düşünülmese de sabun kalitesi de önemli bir faktördür. Bir kalıp sabun molekülü aslında karbon atomları zinciridir. Zincirin bir ucu suyu, diğer ucu yağı çeker.

Bir sabunun içeriğinde bulunan maddeler birbiriyle dengeli olmalıdır. Çok fazla temizleyici bileşen içeriyorsa yağ tutucu kısım, cilt üzerindeki koruyucu yüzey yağlarının yanı sıra üst kirli tabakayı da yıkayarak cildi tahriş eder. Bu sebeple, alınan kalıp sabunların içeriği kontrol edilmeli ve ne için kullanıldığı göz önünde bulundurulmalıdır.

Kokulu olan kalıp sabunlar, aynı zamanda kıyafet dolaplarının ve hurçların içine de bırakılır. Bunun sebebi, sadece güzel kokması değil aynı zamanda kalıp sabunların böcekleri de uzak tutmasıdır.

Kalıp Sabunların Özellikleri Nelerdir?

Kalıp sabunlar kullanım alanının genişliğinden kaynaklı olarak herkesin yıllardır kullanımını sürdürdüğü bir temizlik ürünüdür. Taşınabilir olması ve tek sabunun birden fazla işlevinin olması da herkes tarafından kullanımını desteklemiştir.

Kalıp sabunlar kokularına, boyutlarına ve kullanım alanlarına göre farklılık gösterir. Bazı kalıp sabunlar çok serttir, bazıları ise biraz daha yumuşaktır. Kalıp sabun kullananlar genellikle daha sert olanları tercih eder. Bunun sebebi, daha uzun süre kullanılabilir olmasıdır.

Daha sert olan kalıp sabunlar, suda uzun süre beklediklerinde çok fazla erimez veya bozulmaz. Ancak yumuşak olan kalıp sabunlarda durum tam aksi olabiliyor. Kısa vadeli kullanım sağlayan yumuşak sabunlar, suda uzun süre beklediklerinde de erir ve bozulurlar.

Kalıp sabunların bir diğer özelliği ise kokulu olmalarıdır. Sabun kokuları baskın değildir ancak sabun bitene kadar bu kokuyu bünyesinde barındırır. Genellikle kalıp sabun koku seçenekleri vanilya, bal ve gül kokuludur.

Kalıp Sabun Fiyatları

Kalıp sabun fiyatları birçok farklı faktöre dayanarak değişiklik gösterir. Kullanım alanınızı belirlemek kalıp sabun seçerken işinizi hızlandıracaktır. Kalıp sabun fiyatları boyutlarına, kalitesine ve şekline göre değişiklik gösterir.

Bazı kalıp sabun kokuları, nadiren görülen türlerdendir. Bu tarz kokulara sahip olan kalıp sabunların fiyatı daha yüksek olacaktır. Bunun yanında, duş için kullanılan kalıp sabunların boyutu, yüz için kullanılan kalıp sabundan daha büyüktür. Fiyat belirlenirken bu göz önünde bulundurulduğundan vücut için kullanılan kalıp sabun fiyatları daha yüksek olacaktır.

“Biz Size Yeteriz” bünyesinde bulunan kalıp sabunlara göz gezdirerek size en uygun olan kalıp sabunu kolaylıkla bulabilirsiniz. Sitemizde, bütçenizi sarsmayacak ve her bütçeye uygun kalıp sabun seçenekleri yer alır.

Kalıp Sabun Çeşitleri Nelerdir?

Son yıllarda kalıp sabun, eski moda olarak kabul edildi. Ancak şimdi doğal güzellik ürünü kategorisinde yer almaktadır. Çoğu kalıp sabun üretiminde kullanılan aktif bileşenlerin tüm faydalarını koruması için "soğuk işleme" yöntemi kullanılır.

Kalıp sabun çeşitleri arasından en sık tercih edilen ve diğer sabunlara oranla daha çok doğal içeriğe sahip olan çeşitleri ise beyaz kalıp sabun seçenekleridir. Beyaz kalıp sabun:

  • Hoş kokulu bitkisel özlerle zenginleştirilmiştir. Bu koku, her kullandığınızda kendini hissettirir.
  • Sabun içeriği kalitelidir.
  • Her yaş grubunun kullanımı için uygundur.
  • Doğal içeriğiyle vücudu tahriş etmez ve herhangi bir zarar vermez. Aksine, kullanım esnasında bakım yapar ve besler.
  • El yıkarken ya da duş alırken doğal içerik kullanmayı ve ferah hissetmeyi seven kullanıcılar tarafından sıkça tercih edilir.

Beyaz kalıp sabun, “Bize Size Yeteriz” kategorilerinde 4‘lü olarak set halinde satılır. Kalıp sabunların set halinde alınması, her an elinizin altında olmasını sağlar ve tek ürün alınmasından daha az maliyetlidir. Tüm el sabunları için El Sabunları sayfamıza göz atabilirsiniz.

Sıkça Sorulan Sorular

Kalıp Sabunlar Yüzde Akneye Sebep Olur mu?

Doğal içerikli kalıp sabunlar yüz için kullanıldığında, cilde herhangi bir zarar vermez ve akne oluşturmaz.

Kalıp Sabunlar Cildi Kurutur mu?

Kalıp sabunların cildi kuruttuğu bilinse de aslında içeriğinde gliserin bulunan kalıp sabunlar cildinizi besleyerek nemli tutar.

Hijyen Açısından En İyi Sonuç Veren Sabun Türü Hangisidir?

Hijyen açısından kalıp sabunların sıvı sabunlardan daha iyi olduğu, araştırmalar sonucunda netleşmiştir.  Kalıp sabunlar, bakterileri daha hızlı ve daha yüksek oranda öldürür.