Marka

Kalem Kartuşları ve Mürekkepleri

Filtre 0
26,55 TL + KDV
31,86 TL (KDV Dahil)
26,55 TL + KDV
31,86 TL (KDV Dahil)

Kalem Kartuşları ve Mürekkepleri, en başta dolma kalem, tükenmez kalem, markör kalemler, roller ve jel kalem ile doldurulabilen yazı tahtası kalemleri olmak üzere pek çok kalem çeşidine uygun olarak bulunur. Dolma kalemler için mavi ve siyah şişe mürekkepler ve mürekkep kartuş yedekleri ya da imza ve roller, tükenmez kalemler için değişik uç kalınlıkları olan kalem yedekleri, yeniden doldurmak istenilen markör kalemler için şişe mürekkepler, kullanılan kalemlere özel mürekkep ve yedek kartuş çeşitleri arasından en uygun olanlar tercih edilebilir.  

Kalemler, şık tasarımları ile kişilerin kendilerini özel hissetmelerini sağlar. Özellikle çalışanların tercih ettiği birçok kalem çeşidi bulunur. Kalemlerin hepsinin ortak olan en büyük özelliği ise mürekkebe ihtiyaçları olmasıdır. Doldurulabilen kalemlerin her birinde bir piston bulunur ve kalem kullanıcıları zamanla kalem içerisinde bitmiş olan mürekkebi bu piston yardımı ile yeniden doldururlar.

Mürekkep çeşitleri ile kartuşlar, iş hayatında ve günlük yaşantıda en fazla ihtiyaç duyulan kırtasiye malzemeleri arasında ön sıralarda yer alır. El yazılarının daha özenli ve kaliteli bir görünüm kazanmasına olanak sağlayan kalem mürekkebi türleri ise pek çok sayıda kalem kullanıcıları tarafından tercih edilir.  Fosforlu kalemlerde, tahta kalemlerinde,  dolma kalemlerde kullanılabilen  doldurulabilir mürekkep çeşitleri, bireylere kesintisiz bir yazı yazma imkânı sağlarken uygun fiyatları sayesinde de bütçeye de katkıda bulunur.

Ofislerin çok fazla ihtiyaç duyduğu malzemelerin arasında, kartuş mürekkebi türleri de yer alır. Çeşitli mürekkep markalarının sağladığı kartuş mürekkepleri,  yazıcılar ve kartuşlu kalemler için özel olarak tasarlanır. Bilinen akışkan mürekkep çeşitlerine göre daha kaliteli ve güvenli bir çalışma sunan kartuş mürekkepleri, çıktı alma ve yazı işlemleri sırasında kesinlikle dağılmayarak evrakların güvenliğini sağlar.


 Mürekkep Satın Almadan Önce

 • Kullanacak kalem türünün özel bir mürekkebi olabileceğinden, yeni bir mürekkep satın almadan önce kalemin mürekkep türü öğrenilmeli.
 • Toplu şekilde satılmakta olan dolma kalem mürekkepleri çoklu olarak satın alınırsa, birden fazla sayıda renk tonuna aynı anda sahip olma imkânı elde edilmiş olur.
 • Mürekkep şişe olarak satın alınacaksa, beraberinde bir de damlalık alınarak kolay doldurma işlemi elde edilir.
 • Satın alınılan mürekkebin hafif bir şekilde belirgin iz bırakması isteniliyorsa, mürekkep çok az miktarda sulandırılır.
 • Mürekkepler litreler halinde de satın alınabilir; grafik, ipek baskı ve baskı gibi özel işlemler için farklı şekillerde mürekkepler de bulunur.


Mürekkepler Hakkında Dikkat Edilmesi Gereken Durumlar

 • Mürekkep doldurma işlemi yapılırken eldiven kullanılarak elleri korumak gerekir.
 • Oldukça akışkan bir yapıya sahip olan mürekkep, damladığı alanlarda iz bırakacağından mürekkep doldurulurken kıyafetleri ve ortamda bulunan mobilyaları korumak gerekir.
 • Ürünler doldurulurken altına kullanılmayan eski bir örtü veya kâğıt serilebilir.
 • Mürekkep çeşitleri arasında tükenmez kalemler ve beyaz tahta kalemleri için satılan mürekkepler farklılık gösterebilir, bu nedenle ürün açıklamalarını kontrol etmek gereklidir.
 • Satılan mürekkepler arasında renk farkları olabilir, bu sebeple alınan ürünün renk tonunun kontrol edilmesi önemlidir.
 • Mürekkep şişesinin ağzı açıldıktan veya kaleme mürekkep kartuşu yerleştirildikten sonra hava almayacak şekilde korunması gerekir.