Refine

Kahve Kremaları

Olarak görüntüle Izgara Liste
Göre sırala

Nestle Coffe Mate 500 Gr Krema

Bir paket 500 gr’dır. Koli içinde 12 paket bulunmaktadır.

63,08 TL + KDV
63,71 TL (KDV Dahil)
+
-
-
+

Nestle Coffe Mate 2000 Gr Krema

Bir paket 2000 gr’dır Koli içinde 6 paket bulunmaktadır
256,39 TL + KDV
258,95 TL (KDV Dahil)
+
-
-
+

Nestle Coffe Mate 400 Gr Krema

• Bir paket 400 gr’dır. • Koli içinde 15 paket bulunmaktadır.

62,08 TL + KDV
62,70 TL (KDV Dahil)
+
-
-
+

Cafe Milano Süt Tozu 1000 Gr

• Kahve kremasıdır. • Ürün 1000 gr dır.
81,25 TL + KDV
82,06 TL (KDV Dahil)
+
-
-
+

Kahve Kremaları


Kahve kremaları kahve kültürüyle ortaya çıkan ve kahveler üzerinde bir sanat ortaya koyan bir tür kremadır. Bu krema türü, kahvenin sertlik derecesini kırarak ve yoğun kahve tadını dengeleyerek ortaya yumuşak içimli bir kahve çıkarmaktadır. Sütte aynı görevi görse de çoğu zaman uğraştırıcı olabilmektedir. Pratik yoldan soğuk süt eklemek ise kahvenin sıcaklığını düşürmektedir. Bu nedenle kahve kreması tercih etmek daha doğru olmaktadır. Aynı zamanda kahve kreması ile farklı aromalar elde etmek ve damak tadına en uygun kahveyi yapabilmek mümkündür. Bunun yanı sıra farklı kahveler deneyimlemek isteyen kişilerin kahvelerinde severek kullanacakları bir krema olduğunu söyleyebiliriz.

Genellikle iki çeşit kahve kreması vardır. Bunlardan biri toz kahve kreması, diğeri ise sıvı kahve kremasıdır. Toz kahve kremasının diğer adı süt tozu olarak bilinmektedir. İçeriğindeki bileşenler nedeniyle kullanımı doğru bulunmamaktadır. Sıvı kahve kreması ise süte kıyasla daha yoğun bir kıvama sahip olan bir kremadır. Normal kremalara kıyasla ise daha az yağlıdır. İçeriği temizdir. Bu nedenle kahve yumuşatmak için sıvı kahve kremasını kullanmak daha doğru olacaktır.

Toz Kahve Kremasıyla Kahve Yapımı


Diğer adıyla süt tozu olan toz kahve kreması, genellikle granül kahve yapımında kullanılmaktadır. Çünkü hem kahve hem de toz kahve kreması suda hemen çözünebilmektedir. Dolayısıyla kahve ve krema karıştırıldığında homojen bir kıvam elde edilmektedir. Ancak diğer kahve çeşitleriyle birlikte de kullanılabilmektedir. Özellikle de filtre kahve ve espresso gibi kahve çeşitleriyle güzel bir seçim olmaktadır.

Toz kahve kremasıyla kahve hazırlarken bir fincan espresso ya da filtre kahvenin için 3 tatlı kaşığı toz krema ilave edilmektedir. Eğer daha yoğun bir aroma elde etmek isteniyorsa da 2 tatlı kaşığı toz krema ilave etmek yeterli olacaktır. Toz krema ve kahveyi homojen bir kıvama gelene kadar karıştırdıktan sonra kolaylıkla servis edebilmek mümkündür.

Sıvı kahve kremasıyla kahve yapımı


Sıvı kahve kremasıyla filtre kahve hazırlanmak isteniyorsa ihtiyaç duyulan malzemeler: sıvı kahve kreması, su, iki tatlı kaşığı filtre kahve ve french presstir. French pressin içine iki tatlı kaşığı filtre kahve koymak gereklidir. Ardından sıcak suyun kahvenin üzerine yavaş yavaş dökülerek kahve 5 dakika kadar demlenmeye bırakılmalıdır. Son olarak da süzülen kahvenin içerisine sıvı kahve kremasını ekleyerek servis etmeye hazır hale getirebilmek mümkündür.