Blog Listesine Dön

Ofis ve Benzer İş Yerleri için Kağıt Havlu Seçimi

Ofis ve Benzer İş Yerleri için Kağıt Havlu Seçimi


İş yerlerinin ve evlerin vazgeçilmez tüketim malzemelerinin başında gelen kağıt havlular, hijyenik ve pratik olması nedeniyle avantajlı olmaktadır. Tek kullanımlık olan kağıt havlular rulo kağıt havlu, Z katlı havlular, sensör makinesi havluları gibi çeşitleri bulunmaktadır. Kağıt havlu seçimi konusunda havlunun kullanım alanı ve yeri oldukça önemli olmaktadır. Peki kağıt havlu seçimi yaparken nelere dikkat edilmelidir ve hangi çeşit havlu iş yeriniz için idealdir?  

Ofis ve İş Yerlerinde Kağıt Havlu Kullanımı

Kağıt havlular, tek kullanımlık olmaları nedeniyle günlük hayatta pratik ve kolay bir çözüm olarak değerlendirilebilir. Evlerde sıklıkla kullanılan kağıt havlular kalabalık ortamlarda hijyenik bir seçenek olması nedeni ile ofis ve iş yerlerinde de oldukça fazla kullanılır. Yalnızca lavaboda değil mutfak ve banyoda da kullanılabilen kağıt havlular farklı türde ve şekilde bulunabilmektedir. Kağıt havlu seçimi yaparken iş yeri büyüklüğünü ve havlu kağıt kullanım alanlarını göz önünde bulundurmalısınız. Böylelikle iş yerinize en uygun kağıt havlu çeşidini kolaylıkla bulabilirsiniz.

Kağıt Havlu Çeşitleri ve Kullanım Alanları

Gündelik hayatın her alanında kullanılan kağıt havlular farklı çeşitlerde bulunabilmektedir. Kağıt havlu seçenekleri ve kullanım alanları şu şekildedir:

  • Z Katlamalı Dispenser Havlular: Z peçete veya Z katlamalı havlu olarak bilinen havlu çeşidi herhangi bir rulodan koparılmadan kullanılır. Bu sayede kişilerin yalnız bir parça kağıt havlu almasını sağlar. Bu durum hem gereksiz kullanımı önler hem de havlunun hijyenik kalmasını sağlar. Z katlı havlularda kullanılmak üzere özel olarak tasarlanmış dispanserler ile birlikte kullanılırlar. Çok katlı ofis ve plaza gibi lavabo sayısı çok fakat düşük sirkülasyona sahip olan işletmeler Z katlamalı havluyu tercih edebilir.
  • Sensörlü Havlular: Sensörlü havlular büyük rulolar halinde üretilir ve genelde fotoselli dispenser makineleri ile kullanılır. Havluyu el değmeden servis eden dispenser makineleri hijyenik ve pratik olmasından dolayı avantajlıdır. Bu tür kağıt havlular tüm iş yerlerinde mutfak ve tuvalette kullanılabilmektedir.
  • İçten Çekmeli Havlular: Bu çeşitteki havlular ortadan çekmeli dispenserler ile birlikte kullanılmaktadır. Kullanılacak olan kağıt havlu istenilen boyuta kadar aparat vasıtasıyla çekilir ve koparılır. Bu tip havlular daha çok sanayi tipi çalışma alanlarında, yüzey temizleme işlemlerinde tercih edilebilir.
  • Jumbo Kağıt Havlular: Tuvalet ve lavabo alanlarında fazla sirkülasyonu olan ofis ve işletmelerde standart boyutlarda üretilen kağıt havlular yetersiz gelebilmektedir. Bu tür yerlerde kullanılması için en uygun olan havlu çeşidi Jumbo kağıt havlulardır. Büyük boyutlarda üretilen bu havlular sık sık havlu değiştirme ihtiyacını ortadan kaldırır.

En kaliteli ve uygun fiyatlı kağıt havlu çeşitleri, dispenser makineleri ve kağıt havlu ve aparatlar Biz Size Yeteriz’de sizlere sunulmaktadır.

Kağıt Havlu Seçiminde Nelere Dikkat Edilmelidir?

Kağıt havlu seçimi hem israfı önlemek hem de uygun maliyetli olmasını sağlamak adına oldukça önemlidir. Örneğin, ev tipi kağıt havlular ve işletmelerde kullanılan endüstriyel havlular hem işlev hem de maliyet bakımından farklı olmaktadır. Bu nedenle kağıt havlu seçerken kullanım yeri ve alanı kadar maliyeti de önemli olmaktadır. İşte kağıt havlu seçimi için dikkat etmeniz gereken noktalar:

  • Emiş gücü: Bir kağıt havlunun emiş gücünü belirleyen nokta kat sayısıdır. Fazla kata sahip havlular daha yüksek emiş gücüne sahiptir ve bu da kağıt havlunun daha kaliteli olması demektir. Fakat kat sayısı arttıkça kağıt havlu fiyatları da artmaktadır. Bu nedenle işletme büyüklüğü ve kağıt havlu ihtiyacı göz önünde bulundurulmalıdır.
  • Makine havluları: Dispenser makinelerinde kağıt havlular kapalı bir alanda bulunur ve kağıt havlu kullanacak kişi kendi alacağı miktarın dışındaki havluya temas etmez. Bu nedenle oldukça pratik ve hijyenik bir yöntemdir. Fakat maliyetli olduğu için daha çok sirkülasyonun fazla olduğu büyük iş yerlerinde kullanılmaya uygundur.
  • Model seçimi: Kağıt havlu çeşitlerinde iş yerinize ve kullanım alanınıza en uygun modeli bularak seçim yapmanız önemlidir.
  • Çoklu alım: Pek çok ürün alımında dikkate alındığı gibi kağıt havlular için de çoklu ürün alımı maliyeti düşürmektedir. Kağıt havlu 12’li, 24’lü gibi seçenekler bulunmaktadır. İşletme büyüklüğünüze uygun miktarlarda kağıt havluları çoklu bir şekilde alabilirsiniz.

Bu kriterlere dikkat ettiğinizde iş yerinize uygun modeli kolaylıkla bulabilirsiniz.

Sıkça Sorulan Sorular

Kağıt Havlu Nedir?

Genel olarak kağıt havlular, emiş gücü sayesinde el, yüz ve yüzey kurulaması için kullanılan malzemelerdir.

Kağıt Havlu Özellikleri Nelerdir?

Tek kullanımlık olması nedeniyle kağıt havlular, hijyenik ve pratiktir.

Kağıt Havlu Alırken Nelere Dikkat Edilmeli?

Kağıt havlu seçiminde en önemli kriter havlunun kalitesi ve emiş gücü olmaktadır.