Kese Kağıdı 13*20  resmi
15%
Göz at

Kese Kağıdı 13*20

81,60 TL + KDV 69,36 TL + KDV 83,23 TL (KDV Dahil)
Koroplast Yağlı Pişirme Kağıdı 37 cm resmi
15%
Göz at

Koroplast Yağlı Pişirme Kağıdı 37 cm

86,93 TL + KDV 73,89 TL + KDV 88,67 TL (KDV Dahil)
Yağlı Kağıt 70x100 10 Kg resmi
15%
Göz at

Yağlı Kağıt 70x100 10 Kg

159,25 TL + KDV 135,36 TL + KDV 162,44 TL (KDV Dahil)

Kâğıt Ambalaj Ürünleri Nelerdir?

Kağıt ambalaj ürünleri kağıt malzemeden yapılan uygun fiyatlı ambalaj ürünlerindendir. Günümüzde oldukça sık kullanılmaktadır. Eşyaların paketlenmesinde, taşınmasında, depolanmasında kolaylık sağlayan bu kağıt ürünler çeşitleri ile kategorimizde yer almaktadır.

Ambalaj seçimi yaparken hangi ürün için kullanılacağına dikkat etmek gerekmektedir. Kâğıt ambalajlar sıklıkla tercih edilmektedir. Kâğıt hammaddesiyle keseler, karton kutular, koliler ve sandık gibi ürünler yapılabilmektedir. Bu ambalaj ürünlerini hayatımızın her alanında kullanabiliriz. Örneğin evinizi taşırken bile karton kutulara ihtiyaç duyarsınız. Hayatımızın her alanında ambalajlar bulunuyor. Özellikle kargo şirketleri ambalajlarda kâğıt hammaddesini tercih ediyorlar. Kutular ve türevi ürünler, kargolanan ürünün şeklini en iyi şekilde koruyan ürünlerden olduğu için sıklıkla tercih edilir. Satın aldığımız çoğu şey kutular içerisindedir; kibrit, telefon, televizyon, bardaklar, ev eşyaları, küçük mutfak malzemeleri ve nerdeyse her şey. Kutular üzerlerine kolaylıkla baskı yapılabildiği, farklı boyutlarda oldukları için ve koruyucu oldukları için çok görüyorlar.

Ambalajlar Kullanım Alanları

Ürünlerin üretildiği andan itibaren paketlenmesinde ambalajlama yapılır ve buna birincil ambalajlama denilir. İkincil ambalajlama ise ürünlerin daha kolay taşınabilmesi için yapılan ambalajlama şeklidir. Bu ambalajlamada ürün satılacağı yere gitmek üzere hazırlanır. Bu ambalajlama yapıldıktan sonra müşterilere satılmak için piyasaya sürülebilir hale gelirler. Üçüncül ambalajlama ise nakliyat ambalajıdır. Bu ambalajlamada ise ürünler tekrar paketlenir. Burada amaç ürünlerin taşınırken zedelenmemesidir.

Kâğıt ve Karton Ambalaj Ürünleri

Kâğıt ve karton ambalaj ürünlerinin yapımında hammadde olarak selüloz kullanılmaktadır. Selüloz ise doğal bir maddedir. Bu madde bitkilerden ve ağaçlardan temin edilir. Kâğıt ürünlerin işlenmesi oldukça kolaydır isteğe göre farklı desenlerde yapılabilirler. Bunun yanı sıra karton ambalajların taşınması kolay ve dayanıklılığı yüksektir. Kâğıt ambalaj ürünleri müşteri isteğine göre farklı boyutlarda ve kalitede üretilebilmektedir. Kâğıt ambalajlarda gramaj arttırılarak daha sert ve koruyucu ambalajlar elde etmek mümkündür. Karton ambalajın hammaddesi de kağıttır. Kâğıt ambalaj türleri ekonomik olarak da oldukça uygunlardır. Bu ambalaj türleri uygun, koruyucu, hafif ve dayanıklı olduklarından dolayı sıklıkla tercih edilmektedirler. İsteğe bağlı olarak bu kâğıt ambalajların içerisine farklı destek maddeleri yerleştirilebilir.

Kâğıt Ambalaj Çeşitleri

Kâğıt ambalajlar kendi aralarında beş grup altında toplanır. Bunlar; sargı kağıtları, karton kutular, mukavva kutular, viol, polistirenli kutulardır. Kroft sargı kağıtları oldukça yumuşak yapıya sahip bir kâğıt türüdür. Zedelenme ihtimali düşük olan ürünleri sararken kullanılır. Taklit Kroft Kağıtlar ise Kroft kağıdının bir alt seviyesindedir. Bu kâğıt türü daha kolay yırtılabilir olmasına rağmen kroft kâğıt yerine tercih edilebiliyor. Süfit kâğıt türünde ise üzerine baskı işlemi yapılabilen bir kâğıt türüdür. Bu nedenle genellikle torba yapımında kullanılır. Parşömen kâğıdı bir diğer ambalaj ürünlerindendir. Bu kâğıt türünde koku ve tat sıfırdır. Bunun yanı sıra bu kâğıt türü suya dayanıklıdır. Bu nedenle bisküvi, tereyağı, margarin, peynir, balık, kırmızı ve beyaz et ambalajlanmasında kullanılır. Bu kâğıt türünün de taklidi bulunmaktadır.

Taklit parşömen kağıtları; et, sosis, salam, tereyağı ve margarin, kokunun kahve, hazır çorba gibi ürünlerin paketlenmesinde kullanılır. Nemi önleyen bir yapıya sahip olduğu için oldukça işe yarayan bir üründür. Hutpak Kağıdının adı ne kadar yabancı gelse de aslında pazarlarda kullanılan kâğıt ambalajıdır. Neme dayanıklı kağıtlar en çok tercih edilen ambalaj türlerindendir. Bu ambalaj türü özellikle puding ve hazır çorba gibi kuru gıdalarda kullanılır. İpek kağıtlar ise oldukça boşluklu bir yapıya sahip olduklarından hava alırlar. Bu ambalaj türü ise genellikle limon ve portakal gibi meyvelerin ambalajlanmasında kullanılıyor.

Kağıt ambalaj ürünleri ve çeşitleri Bizsizeyeteriz.com'da en uygun fiyatlar ile sizlere sunulmaktadır. Özellikle kağıt ambalaj ürünlerini toptan alımlarda uygun fiyatlarla tedarik edebilirsiniz. Kağıt ambalaj ürünlerinde indirimler için bizimle iletişime geçin.