Kişisel temizlikte kullanılan tuvalet kağıdının pek çok çeşidi vardır. Bunlardan biri olan jumbo tuvalet kağıdı; okullarda, hastanelerde veya iş yerlerinde kullanılır. Bu tuvalet kağıtları kullanışlı ve kaliteli olmasıyla pek çok kişi tarafından tercih edilir. Klasik tuvalet kağıtlarından oldukça farklı olan jumbo tuvalet kağıdının sağlamış olduğu pek çok fayda vardır.

Jumbo Tuvalet Kağıdı Nedir?

Jumbo tuvalet kağıdı normal tuvalet kağıtlarından büyük ölçülere sahiptir. Bu tuvalet kağıtları bilinen tuvalet kağıtlarından daha uzun süre kullanılabilir. Bu tipteki tuvalet kağıtlarının belirgin özellikleri şu şekildedir:

 • Bu ürünler genellikle kalabalık ve halka açık ortamlarda sıkça kullanılır. Ev tipi olmayan bu tuvalet kağıtları dispenser aparat ile kullanılmaya uygundur.
 • Yüksek oranda selüloz içerdiği için oldukça sağlam yapıya sahiptir. Bununla birlikte cilt sağlığına uygundur. İçerisinde parfüm, boya ya da farklı kimyasala maddeler bulunmaz.
 • Kalabalık ortamlar için üretilen bu tuvalet kağıdı suda kolaylıkla eridiği için tuvaletin giderlerini tıkamaz.
 • Klasik tuvalet kağıtlarından oran olarak daha büyük ve yaprak sayısı fazla olduğu için uzun süre kullanılabilir.
 • Uzunluk, genişlik ve yaprak sayısı bilinen tuvalet kağıtlarına oranla daha fazladır.

Bu tuvalet kağıtlarının temizlik performansının yüksek olduğu ifade edilebilir. Geniş yaprak ölçüsü ve kalın yapısı sayesinde temizlik işlemi kolaylıkla yapılabilir. Elde yırtılma ya da boncuklanma yapmaz. Ayrıca katların birbirinden ayrılması sorunu da görülmez. Büyük küçük herkesin beğenebileceği ve rahatlıkla kullanabileceği bir ürün olduğu söylenebilir.

Jumbo Tuvalet Kağıdı Fiyatları

Jumbo tuvalet kağıdı fiyatları ürünün markasına, yaprak sayısına, boyutuna, adet sayısına göre değişebilir. Pek çok markanın jumbo tuvalet kağıdını bulabilmek mümkündür. Kağıt fiyatlarının da her bütçeye uygun olduğu söylenebilir. Bu tuvalet kağıtları toptan, kilo hesabı ya da tekli paketler halinde satılabilir.

Özellikle çeşitli iş yerleri tarafından tercih edilen toptan jumbo tuvalet kağıdı uzun süre kullanıldığı için ekonomiktir. Bunun yanı sıra bu ürünler toptan olarak satıldığı için fiyatları daha uygundur. Bu temizlik ürünlerini rulo başına, paket sayısına ya da kilo hesabına göre satın almak oldukça hesaplıdır. Pek çok ebatta ve sayıda toptan jumbo tuvalet kağıdını bulabilmek kolaydır. Ayrıca bu jumbo tuvalet kağıtları çeşitli dispenser aparatlarına uyacak şekilde tasarlanmaktadır.

Jumbo Tuvalet Kağıdı Markaları

Pek çok marka bünyesinde jumbo tuvalet kağıdını bulabilmek mümkündür. Öne çıkan tuvalet kağıdı markaları arasından Tork, Komili, Secco ve Selzia sayılabilir. Bu markalar yüksek selüloz oranına sahiptir. Esnek ve kaliteli yapısıyla oldukça dayanıklıdır. Klozette ya da alaturka tuvalette kolaylıkla eriyerek giderleri tıkamaz. Çeşitli testlerden geçen bu ürünler cilt sağlığına uygun olarak üretilmiştir. Hastane, lokanta, okul ya da farklı iş yerlerinde kullanıma uygundur. Çoğu kişinin beğendiği ve tavsiye ettiği markalar olduğu söylenebilir.

Bu tuvalet kağıdı markaları toptan ya da tekli bir şekilde satın alınabilir. Aynı zamanda bu tuvalet kağıdı markalarının 12’li ve 27’li gibi adet sayıları mevcuttur. Ayrıca bu ürünler 150 m ve 170 m uzunluğa sahiptir. Siz de bu markalar arasından beğendiğiniz ve ihtiyacınızı karşılayacağını düşündüğünüz jumbo tuvalet kağıdını kategorilerimiz üzerinden, çeşitli indirim ve kampanyalardan faydalanarak uygun fiyatlarla satın alabilirsiniz.

Jumbo Tuvalet Kağıdı Seçerken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Jumbo tuvalet kağıtları sağlam yapısıyla ve cilt dostu olmasıyla öne çıkar. Bu özelliklerinden dolayı pek çok kişi bu tuvalet kağıtlarını tercih eder. Ancak her üründen aynı performansı görmek mümkün değildir. Bu nedenle seçim aşamasında dikkat etmeniz gereken önemli etkenler vardır.

 • Bu tuvalet kağıdı çeşidinde genellikle iki ya da üç kat vardır. Jumbo tuvalet kağıdı seçerken kat sayısına dikkat edilmelidir.
 • Tuvalet kağıdının fiyat performans ürünü olmasına dikkat edilmelidir.
 • Ürünün septik güvenli olduğuna bakılmalıdır. “Septik güvenli” ibaresi yer alan tuvalet kağıdı tercih edilmelidir. Septik güvenliğe sahip olan ürünlerin suda kolaylıkla eriyip erimediği test edilmiştir. Bunun yanında “septik güvenli” yazısı olan tuvalet kağıtları giderlerin tıkanmasına yol açmaz.
 • Yüksek selüloz içeren tuvalet kağıtları tercih edilmelidir. Çünkü bu ürünler cilt sağlığı için uygundur ve kalitelidir. Yırtılma ya da dağılma gibi sorunlar yaşanmaz.
 • Bu tuvalet kağıtlarını seçerken çevre dostu olmasına da dikkat edilebilir. Geri dönüştürülmüş kağıtlardan üretilen jumbo tuvalet kağıdı kullanılabilir.
 • Parfüm, boya ya da pek çok farklı kimyasal madde içeren tuvalet kağıtları tercih edilmemelidir. Bunun yanında rengi grileşmiş tuvalet kağıtlarını da almamak gereklidir.
 • Ürünün adetine, ölçüsüne ve yaprak sayısına dikkat edilmelidir. İhtiyacı karşılamayacak tuvalet kağıdı satın alınmamalıdır.
 • Jumbo tuvalet kağıdı alırken yumuşak dokuya sahip olmasına da dikkat edilmelidir. Cildi tahriş etmeyen ürün seçilmelidir.
 • Kolaylıkla koparılabilir olmasına dikkat edilebilir.

Jumbo tuvalet kağıtları umumi ve kalabalık ortamlarda daha yaygın kullanıldığı için seçiminde oldukça dikkatli olunmalıdır. Bilindik ve kaliteli markalardan satın almak, yukarıda yer alan noktalara dikkat etmek hem çevre hem de insan sağlığı için önemlidir.

S.S.S.
Jumbo Tuvalet Kağıtlarının Mini Boyları Var mıdır?

Evet vardır. Pek çok marka bu ürünlerin, aynı kalite ve uzunlukta mini boylarını üretmektedir.

Jumbo Tuvalet Kağıdı Ne Kadar Süre Kullanılabilir?

Bu durum kullanım sıklığına göre değişmektedir. Fakat klasik tuvalet kağıtlarına göre daha uzun süre kullanılmaktadır.

Jumbo Tuvalet Kağıdı Yüksek Selüloz İçerdiği için Sert midir?

Yüksek selüloz içeren bu ürünlerin sert olduğu söylenemez. Aksine oldukça dayanıklı ve yumuşaktır.