Blog Listesine Dön

İşyerlerinin En Çok Tüketilen İçecekleri Nelerdir?

İşyerlerinin En Çok Tüketilen İçecekleri Nelerdir?

Çalışanlar günlük hayatlarının büyük bir kısmını işyerlerinde geçirirler. Bazen odaklanmak ve verimli çalışmak için, bazen de molaları daha keyifli hale getirmek için bir içecek yeterli olur. Bu içecekler çay, kahve gibi sıcak seçeneklerden veya soda ve maden suları gibi soğuk birçok seçeneklerden oluşabilir.

  • Çay ve Çeşitleri
  • Kahve ve Çeşitleri
  • Maden Suyu
  • Soda ve Sular
  • Meyveli İçecekler
  • Gazlı ve Asitli İçecekler

Gün İçinde Ne Kadar Sıvı Tüketiyoruz?

Yetişkin bir kişinin günlük sıvı ihtiyacının büyük bir kısmını iş günü içerisinde tüketilen içeceklerle karşılanır. Günlük sıvı ihtiyacı sadece su ile değil, soda, süt, kahve, meyve suyu, çay gibi içecekler ve meyve sebze gibi besinlerle de karşılanır. Vücutta oluşan toksinlerin atılması ve vücut fonksiyonlarının düzenli çalışması için yeterli sıvı tüketimine dikkat edilmesi gerekir.

Bu durumda gün içinde tüketilen içecekler oldukça önemli bir yer teşkil eder. Kış aylarında sıcak içecekler, yaz aylarında soğuk içecekler daha çok tercih edilir. Vücut gün içinde yaklaşık 2,500 mililitre su kaybeder ve bu suyun yerine konularak dengelenmesi gerekir. Günde yetişkin bir kişinin 8 ile 12 bardak su ve sıvı tüketmesi sağlık açısından çok önemlidir.

İşyerlerinde en çok tercih edilen ve tüketilen 10 içecek aşağıdaki gibidir.

Kurukahveci Mehmet Efendi Türk Kahvesi 100 gr

Geleneksel olarak hazırlanan Türk kahveleri işyerlerinde sıklıkla tüketilen ürünlerin başında gelir. Güne başlarken seçilen bu keyifli içecek, yemek sonralarında ve ara molalarda tercih edilir. Toplantılarda ve gelen misafirlere ikram edilen içecek zihni açan etkilere sahiptir.

Enerji veren içeceğin faydaları arasında bulunan sindirimi düzenleyen etkileri de yemek sonrasında içilmesiyle sağlanıyor. Kurukahveci Mehmet Efendi Türk kahvesi 100 gram, hazır kahveler ve her türlü kahve seçeneği bizsizeyeteriz gıda kategorisinde yer alır.

Çaykur Tiryaki Çayı 1000 gr

Ülkemizde en çok sevilerek tüketilen çaylar işyerlerinde en çok tüketilen içecek gruplarındandır. Güne çayla başlayan kişiler için çay vazgeçilmezdir. Çay ifade edildiğinde akla siyah çay gelse de birçok çeşidi bulunur. Siyah çay tercih etmeyen kişiler beyaz, yeşil ve diğer bitki çay seçeneklerini tercih ederler.

Hayatın günlük akışında çayın önemli bir yeri vardır. Gelen misafirlerin çoğunluğu çayı tercih ederler. İşyerlerinde günün her saati çay mutlaka olur. Dünyada sudan fazla tüketilen içeceğin çay olduğu gerçeği de ne kadar önemli olduğunu kanıtlar. Dökme çaylar arasında Çaykur Tiryaki çayı, 1000 gramlık ambalajıyla geleneksel lezzetlerden vazgeçmeyenlerin ilk tercihlerini oluşturur.

Erikli Su

Su kişilerin yaşamının devam etmesini sağlayan temel gıdaların başında gelir. Susuz kalan insanın hayatının devam etmesi imkansızdır. İşyerlerinde su tüketim oranları, ev tüketimine göre daha fazladır. Yoğun insan trafiği olan işyerlerinde su talepleri oldukça yoğundur. Erikli Su farklı ambalaj paketleriyle her türlü gereksinimi karşılar.

Yoğun tüketimi olan işyerlerinin toplu su siparişlerine, bizsizeyeteriz ekipleri hızlı tedarik çözümleri sunar. Su taleplerinin hızlı ulaşması ve çalışanların ihtiyaçlarının hızlı olarak karşılanması gerekir. Su, meyve suları ve meyve aromalı içecekler işyerlerinde en çok talep edilen içecek taleplerini oluşturur.

Nescafe Gold Kahve Poşet 200 gr

İşyerlerinde pratik ve hızlı çözüm oluşturan Nescafe Gold Poşet 200 gram, kahveler arasında en çok tüketilen kahve çeşididir. Zihin açıcı özelliğiyle güne kahve içerek başlayan kişi sayısı da çay içenler kadar çok sayıdadır. Molalarda, yemek sonrasında kişiler tarafından sevilerek tüketilir.

İşyerlerinde yoğun tempoya ayak uyduran ve kolaylıkla hazırlanabilen pratik içecekler, zamanla yarışılan ortamlarda dinamik ve hızlı çözüm oluşturur. Hafızayı toparlayan, hücreleri canlandıran ve zinde olunmasına destek olan kahve, güne en iyi başlamayı sağlayan içecektir.

Jacobs Monarch Filtre Kahve 500 gr

Filtre kahveler zengin aroma özelliğiyle kişileri cezbeden kokuya sahiptir. Müthiş aromaya sahip Jacobs Monarch Filtre Kahve 500 gram, işyerlerinde en çok tercih edilen gramajla üretilir. Yapıldığı anda kokusuyla tüm işyerinin ilk tercihini oluşturur. Metabolizmayı hızlandırarak vücuda enerji sağlayan kahve, sabahları uykuyu geride bırakan en güzel üründür.

Zayıflamayı destekleyen ürün düşük kalorisi ile formuna dikkat edenlerin de tercihlerini oluşturur. Antioksidan görevi üstlenen ürün hücrelerin korunmasına ve onarılmasına da yardımcı olur. Çalışan kişiyi motive eden ürün hem zihinsel hem de bedensel katkı sunar.

Doğadan Bitki Çayı Ihlamur 20’li Paket

Sağlıklı sıcak içeceklerin ilk sıralarını hoş kokuları ve aromalarıyla bitki ve meyve çayları oluşturur. Doğadan Bitki Çayı Ihlamur 20’li Paket kış aylarında tercih edilir. Çeşit tercihleri mevsimsel değişiklik gösteren özelliklere sahiptir. Kış aylarında şifa verici özellikleriyle soğuk algınlığı ve solunum yollarına destek olan ürünler tercih edilir.

Ihlamur, tarçın karanfil, ayvalı ıhlamur, kuşburnu kış aylarında en çok tüketilen çeşitlerdendir. Yaz aylarında ise daha ferahlatıcı ve serinletici özelliğe sahip çeşitleri tercih edilir. Elma, böğürtlen, büyülü bohça, ada çayı ise yaz aylarında daha çok tercih edilir. Nane limon, elma, form çayları, papatya ve rezene çeşitleri ise dört mevsim içilen özelliklere sahiptir. Bardak poşet çaylar taze ve ekonomik olarak bizsizeyeteriz sitesinde yer alır.

Sırma Doğal Maden Suyu Sade 200 ml 6’lı Paket

İşyerlerinde yemek sonrasında mideyi rahatlatan özelliğiyle en çok maden suları ve sodalar tercih edilir. Yoğun tüketime cevap verebilmek için Sırma Doğal Maden Suyu Sade 200 ml 6’lı Paketlerde ürünler satılır. Maden suyunun sade, meyveli ve tercihe göre farklı seçenekleri bulunur.

Sade tercih etmeyenler için limonlu, karpuzlu, elmalı ve çilekli aromalardan oluşan birçok çeşidi bulunur. İşyerlerinde soda çeşitleri de sık tüketilen ürün grupları arasında yer alır. Çay, kahve, paket çaylar, demlik poşet çaylar, kahve filtre kahve seçenekleri, soğuk ve sıcak içecek grupları bizsizeyeteriz sitesinde yer alır. 4000’den fazla seçenekleriyle kurumsal firmalara ekonomik çözümler oluşturulur.

Coca – Cola Kutu 250 ml 6’lı Paket

Yaz ve kış aylarında işyerlerinde sevilerek tüketilen gazlı içecekler soğuk içecekler arasında en çok tüketilen ürün gruplarıdır. Ülkemizde işyerlerinde en çok tercih edilen gazlı içecek Coca – Cola Kutu 250 ml 6’lı Paketli üründür. Tek kullanımlık ve kişiye özel şişelerde sunulan ürün hijyen açısından da tercih edilen ambalaja sahiptir.

İşyerlerinde çalışanların motivasyonunu artıran ürün aynı zamanda enerji artışını da destekleyerek tercih edilir. Tüketim ihtiyacına göre farklı ambalajlarda üretilen Coca Cola çeşitleri dinamik ve hızlı tedarik çözümleri sunan bizsizeyeteriz sitesinde satılır.

Nescafe Stick Karma Paket 75 ‘li Paket

İşyerlerinde farklı kahve sevenlere hitap eden Nescafe Stick Karma Paket 75 ‘li Paket, karışık ürünleriyle her zevke uygun seçeneklerden oluşur. Yoğun insan trafiği olan işyerlerinde farklı zevkler, talepler ve ihtiyaçlar oluşur. Zamanla yarışılan alanlarda her zevkin karşılanması zaman kaybettiren unsurları oluşturur. Pratik ve hızlı tüketimi destekleyen Nescafe, karma paketiyle de işyerlerine dinamik çözüm modeli sunar.

Lipton Ice Tea Şeftali 6’lı Paket

İşyerlerinde gazlı ve asitli içecek içmek istemeyenlerin tercih ettiği soğuk çay tüketimi de oldukça fazladır. Çaydan vazgeçmeyenlerin severek tükettiği Lipton Ice Tea Şeftali 6’lı Paket işyerlerinde de sıklıkla tüketilen ürün gruplarıdır. Ferahlatıcı, zevkli ve lezzetli içecek birçok kişi tarafından tercih edilir.

Sıkça Sorulan Sorular

  • Bitki çaylarının sağlığa faydası var mıdır?

Soğuk algınlığı, mide ve sindirim yolları, zayıflama ve metabolizma gibi birçok sağlık sorununa destek olan bitki çayları bulunur.

 

  • Soğuk içecekler hangi mevsimde daha çok tüketilir?

Ferahlatıcı ve serinletici özelliğiyle yaz aylarında daha çok tercih edilse de isteğe göre her mevsimde rahatlıkla tüketilir.

 

  • Sert ve yumuşak içimli kahve ne demektir?

Sade ve şekersiz olarak tercih edilen kahveler, sert olarak değerlendirilir. Kahve kreması, süt ve şeker kahvenin içimini yumuşatan özellikler taşır.