Refine
×

Islak Mendiller

Olarak görüntüle Izgara Liste
Göre sırala

Islak Mendil Kapaklı 100'lü

• 1 pakette 100 adet ıslak mendil mevcuttur. • Kapaklıdır. • Boya ve alkol içermez.
21,56 TL + KDV
23,28 TL (KDV Dahil)
+
-
-
+

Islak Mendiller

Islak mendiller
, en az iki farklı bileşenin karışımıyla oluşan(sentetik) kâğıdın özel bir solüsyon ile ıslatılarak ve belirli ebatlarda makinelerin kesmesi sonucu elde edilmektedir. Yaygın olarak kullanmakta olduğumuz ıslak mendil çeşitlerinin kullanımında da dikkat edilmesi gereken bazı hususlar vardır.

Hazırlanırken kullanılan solüsyonun Ph oranının iyi ayarlanması önemlidir, aksi durumda ciltte tahrişlere sebep olabilmektedir. Bir de sıklıkla kullanımı çok tavsiye edilmemektedir. Ayrıca aldığınız ve ya alacak olduğunuz mendilin markası da oldukça önemlidir. Bu sebeple satın aldığınız ıslak mendil üretici firmasının aldığı kalite belgeleri de çok önem taşımaktadır.


Neden Islak Mendil Gerekli?

Islak mendiller, su ve anti bakteriyel temizleyiciler kadar temizleme etkisine sahip olmasalar da her zaman yanımızda temizlik amaçlı kurtarıcı bir özelliğe sahiptir. Restoranlarda ya da lokantalarda sunulan ıslak mendil çeşitlerinin çoğu sağlık açısından bazı riskler taşımaktadır. Üretici firma isminin yazılmadığı, içeriğinde ne olduğunun bilinmediği bu tür ürünleri kullanmaktan kaçınmalısınız.

Çok fazla kullanım alanı olan ıslak mendiller günlük hayatımızda ofislerde, işyerlerinde, hastanelerde, okullarda, restoranlarda hemen her çekmecede sıklıkla karşımıza çıkmaktadır. Elektronik aletlerin temizlenmesinde fazlası ile kalıcı çözüm sağlamaktadır.

Makyaj temizliğinde de önemini saymakla bitiremediğimiz ıslak mendiller, en fazla ağır yapılmış göz makyajlarında sudan bile daha etkili olarak karşımıza çıkmaktadır. Yine makyaj yaparken yapılan bazı hatalarda temizliğin sağlanmasına imkân tanımaktadır.

Islak mendiller ev temizliğinde de aniden oluşan veya dökülen lekeleri temizlemede hızlı çözüm imkânı sağlamaktadır. Halılarda, koltuklarda, konsolda ve masada oluşan tozlar veya lekeler ıslak mendil yardımı ile kolaylıkla temizlenebilmektedir.


Islak Mendil Ne Zaman Gereklidir?

Ne kadar dikkatli olursak olalım, çalışma yaşantımızda istemediğimiz bazı durumlarla karşılaşabiliyoruz. Yazı yazdığımız araç ve gereçlerden akan ve bulaşan lekeler, yemek lekeleri, çay ve kahve lekeleri ise en sık karşılaştığımız beklenmedik durumlardan bazılarıdır. İşte bu gibi beklenmedik durumlarda eğer hızlı hareket edebilirsek lekelerin yayılmadan ya da kurumadan temizlenmesini ıslak mendiller yardımıyla sağlayabiliriz.

Kullanmakta olduğumuz elektronik cihazlar,  çevreye yaydıkları statik elektrik sebebiyle ortamda yer alan tüm tozları üzerlerine çekerler. Gün içerisinde kullandığımız bu araçlar, çalışma ortamımızda en hızlı biçimde tozlanan araçların başında yer alır. Islak mendiller, bu araçlarda birikmekte olan statik elektriği emerek içine çektiğinden tozlanmayı geciktirmektedir. Ancak kullandığımız araçlarda iz bırakmaması için ıslak mendil kullandıktan sonra mutlaka kâğıt mendil ile kurulamayı unutmalıyız.

Islak mendilleri sıklıkla kullandığımız alanlarda bir tanesi de bebek temizliğidir. Bebeklerin koltuk altı, el ve boyun gibi bölgelerinin temizliğinde kullandığımız ürünler arasında yerini almaktadır. Ancak fazlasıyla nazik ve hassas olan bebek ciltleri, yetişkinlerin kullanmakta olduğu ıslak mendiller için uygun yapıya sahip değildir. Bebeklerin yağ bezleri yetişkinlere oranla daha yavaş çalıştığından, ciltleri daha kuru olur. Bu nedenle bebeklerin temizliğinde onlar için özel üretilmekte olan ürünleri kullanmaya özen göstermemiz gerekir.

Bebekler için özel üretilen ıslak mendiller tamamen pamuktan üretilmekte olup, nemlendiriciler ile desteklenmektedir. Soya ve badem yağı kullanılarak üretilmekte olan bu ürünler bebeklerin cildini uygun şekilde nemlendirme özelliğine sahiptir.  Bebeklerin cilt hücrelerini korumaya elverişli deri tabakanın gelişmesi uzun zaman almaktadır. Bebekleri mikroorganizmalara karşı koruyan bu tabaka ancak yaş ilerledikçe gelişim göstermektedir. Bu sebepten dolayı bebeklerin ciltlerine uygun olmayan ıslak mendil kullanımları ciltlerinde tahrişe sebep olabilmektedir. Bir de bebekler için alınan ıslak mendillerde alkol, alerjen, paraben ve boya maddesi bulunmamasına özen göstermeniz gerekmektedir.