Casio AX-12 Masaüstü Hesap Makinesi 12 Haneli resmi
12%
Göz at

Casio AX-12 Masaüstü Hesap Makinesi 12 Haneli

371,26 TL + KDV 326,71 TL + KDV 392,05 TL (KDV Dahil)
Casio FX-82ES Plus Bilimsel Hesap Makinesi 249 Fonksiyon resmi
12%
Göz at

Casio FX-82ES Plus Bilimsel Hesap Makinesi 249 Fonksiyon

572,03 TL + KDV 503,39 TL + KDV 604,06 TL (KDV Dahil)
Casio MX-12B Masaüstü Hesap Makinesi 12 Haneli resmi
12%
Göz at

Casio MX-12B Masaüstü Hesap Makinesi 12 Haneli

247,28 TL + KDV 217,61 TL + KDV 261,13 TL (KDV Dahil)
Casio DJ-120D Plus Masaüstü Hesap Makinesi 12 Hane
12%
Göz at

Casio DJ-120D Plus Masaüstü Hesap Makinesi 12 Hane

598,55 TL + KDV 526,72 TL + KDV 632,07 TL (KDV Dahil)
Casio DX-120B Masaüstü Hesap Makinesi 12 Hane
12%
Göz at

Casio DX-120B Masaüstü Hesap Makinesi 12 Hane

460,78 TL + KDV 405,49 TL + KDV 486,58 TL (KDV Dahil)
Kraf Hesap Makinesi Masaüstü 12 Hane HM-130
12%
Göz at

Kraf Hesap Makinesi Masaüstü 12 Hane HM-130

222,50 TL + KDV 195,80 TL + KDV 234,96 TL (KDV Dahil)
Kraf Hesap Makinesi Masaüstü 16 Hane HM-165
12%
Göz at

Kraf Hesap Makinesi Masaüstü 16 Hane HM-165

366,05 TL + KDV 322,12 TL + KDV 386,55 TL (KDV Dahil)
Kraf Hesap Makinesi Masaüstü 12 Hane HM-155
12%
Göz at

Kraf Hesap Makinesi Masaüstü 12 Hane HM-155

326,25 TL + KDV 287,10 TL + KDV 344,52 TL (KDV Dahil)

Hesap yapma işlemleri ticari ilişkilerin gelişmesiyle birlikte oldukça artış göstermiştir. İşleri kolaylaştıracak bir hesap makinesi bulunmadığı durumlarda iş hayatı zorlaşabilmektedir. Hesap makineleri veri giriş şekli, boyut ve tür bakımlarından oldukça değişik özelliklere sahip olabilmektedir.

Bizsizeyeteriz olarak bu amaçla kullanabileceğiniz tüm ürünleri size toptan olarak sunuyoruz. Tüm okul gereçleri, hesap makineleri dahil siz değerli müşterilerimize sunulmuştur.

Hesap Makinesi Satın Alırken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Kişilerin bir hesap makinesi almadan önce ne şekilde bir hesap makinesine ihtiyaçlarının olduğunu bilmeleri gerekmektedir.  Aynı zamanda hesap makinesinin dayanıklı malzemelerden yapılmış ve şık bir gövdeye sahip olması gerekmektedir. Basit matematik işlemleri için kullanılacaksa standart hesap makinelerinin tercih edilmesi yeterlidir. Bu tür işlemler için Casio JS-40 TS veya Canon AS-120 hesap makineleri tercih edilebilir.

Canon AS-120, pil ve güneş enerjisiyle çalışma özelliğine sahip 12 haneli bir hesap makinesidir. Casio JS-40 TS ise daha gelişmiş özelliklere sahip bir hesap makinesi çeşididir. Çift enjeksiyonlu tuşlara ve metal yüzeye sahip Casio JS-40 TS, 14 haneli bir hesap makinesidir. Bağımsız hafızaya sahip olan bu ürünlerde geri silme, karekök, yüzde tuşu, saat hesaplama gibi özelikler bulunmaktadır. Güneş enerjisi ve pille çalışmaktadır.

Eğer daha karmaşık, bilimsel ve mali hesaplamalar için kullanılacaksa bilimsel hesap makineleri daha doğru bir tercihtir. Canon F-715-SG, bilimsel bir hesap makinesidir. İki satır geniş bir LCD ekranı vardır.  250 fonksiyona sahip ve 16 basamaklı dâhili hesaplama yapma özelliği vardır. Bu hesap makineleri ile permütasyon, kombinasyon, faktöriyel ve trigonometrik hesaplamalar yapılmaktadır.

Hesap Makinesi Çeşitleri

Hesap makinesi, geçmiş zamanlardan günümüze kadar okulda, evde, ofislerde en çok ihtiyaç duyulan araçlardandır. Günlük yaşamda basit işlemler için hesap makineleri tercih edilmektedir. Çünkü hesap makineleri kolaylık ve hız sağlayarak zamandan tasarruf ettirmektedir. Ayrıca kesin, doğru ve güvenilir sonuçlar vermektedir. Hesap makinelerinin her ihtiyacı karşılayabilecek niteliklere sahip çeşitleri bulunmaktadır.

  • Basit hesap makineleri: Bilinen dört temel matematik işlemini gerçekleştiren makinelerdir. Küçük boylarda cep tipi modelleri de yer almaktadır.
  • Şeritli hesap makineleri: Genellikle muhasebe alanlarında kullanılabilen finansal hesap makineleridir. Yeni fatura kesmek veya denetim sağlayabilmek için kâğıda baskı yapabilen makinelerdir.
  • Bilimsel hesap makineleri: Basit hesap makinelerine göre daha geniş kapsamlı makinelerdir. İleri düzeylerde matematiksel işlemleri gerçekleştirebilmektedir. Kombinasyon, faktöriyel ve permütasyon gibi hesaplamalar yapılmaktadır.

En Çok Bilinen Hesap Makinesi Markaları

Hesap makineleri, fonksiyonlarına göre çeşitlilik göstermektedir. Ayrıca hesap makineleri fiyatlarına, kalitelerine ve markalarına göre çeşitlilik göstermektedir. En çok bilinen hesap makinesi markaları Canon, Casio ve Nokidir.

Canon: Genel olarak yay tasarımları sayesinde geniş açılı bir ekranları vardır. Bu sayede tüm rakamların okunuşu kolaylaşmaktadır. Büyük tuşları ile rakamların hatasız olarak yazılmasını sağlamaktadır. Hem güneş enerjisi hem de pille çalışmaktadır.

Casio: En çok bilinen ve tercih edilen hesap makinesi markasıdır. Karmaşık ve daha zor matematiksel hesaplamaların yapılmasında tercih edilmektedir. Casio hesap makinesi farklı derecelerde hesaplama yapabilme olanağı sunarak aritmetik işlemleri tamamlamaktadır. Şık tasarımı ve kolay kullanımıyla hesap yapma işlemlerini kolaylaştırmaktadır. Pille ve güneş enerjisi ile çalışmaktadır.

Noki: Dayanıklı ve sağlam yapısıyla pek çok matematik işlemini kolayca yapmayı sağlamaktadır.  Noki hesap makinesi markasına ait ürünlerin büyük tuşları ve geniş bir hesaplama ekranı bulunmaktadır. Bu özellikleri kullanımı oldukça kolaylaştırmaktadır. Güneş enerjisi, pil ve güç kaynağı ile çalışmaktadır.

Hesap Makinesi Fiyatları

Hesap makinesi fiyatları markaya ve türüne göre değişiklikler göstermektedir.’’ Bizsizeyeteriz’’ firması kurumsal firmalara toptan satış yapan bir firmadır. Ofislere ve iş yerlerine uygun fiyatlar ile hesap makinesi satışı yapmaktadır. Hesap makinesi fiyatı özellik, kalite ve fonksiyonlara göre değişebilmektedir.

Ofis ve İşyerleri İçin Hesap Makineleri

Ofis ve işyerlerinde yüzde hesaplamaları ve dört işlem için standart ofis hesap makinesi tercih edilmektedir. Ofis ve işyerleri için hesap makinesi tercih edilirken ihtiyaçlar doğrultusunda seçim yapılması gerekmektedir. Standart hesap makineleri, kullanımı kolay ve pratik olan ürünlerdir.

İşyerleri hesap makinesi yüzde tuşu, bir ürün satışı sırasında uygulanacak indirimlerin hesaplanmasında kolay çözüm sağlamaktadır. Yüzde hesaplamaları dışında KDV hesaplamalarında da tercih edilmektedir. Iskonto hesaplama özellikleri ile ürünlerin indirimli fiyatları bulunabilmektedir. TAX tuşu yardımıyla da KDV’siz veya KDV’li fiyat hesaplamaları yapılabilmektedir.

Ofislerde ve işyerlerinde yapılan işlere göre bilimsel hesap makineleri de kullanılmaktadır. Genel olarak mühendislikle ilgili hesaplamalarda daha çok tercih edilmektedir. Karmaşık matematiksel işlemlerde, veri işlem hesaplamalarında ve mühendislik hesaplamalarında faydalı olduklarından bu alanlarda tercih edilmektedir.

Ofislerde ve işyerlerinde tercih edilen bir hesap makinesi de masaüstü hesap makineleridir. Sadece buralarda değil çeşitli birçok restoran, cafe, market gibi alanlarda hesaplama için bu ürünler kullanılır. Kullanım ve tasarım özellikleri birbirinden farklı birçok ürünü kategori sayfamızda bulabilirsiniz. Masaüstü hesap makinelerinde ekran genişliği tek satırdan oluşmaktadır. Mark-up özelliği, geri silme tuşu, bağımsız hafıza ve çift enjeksiyonlu tuşları ofislerde zaman kazandırmaktadır. ’’Bizsizeyeteriz’’ firması kurumsal firmalara ve işyerlerine toptan hesap makinesi satışı yapmaktadır. Toptan alışverişlerde daha uygun fiyatlara sahip olabilmek için bizimle iletişime geçiniz.

Sıkça Sorulan Sorular

  • Ofis hesap makineleri ile restoranlardaki farklı mıdır?

Ofislerde daha karmaşık hesap yapılabileceğinden daha profesyonel hesap makineleri kullanılabilir.

  • Bilimsel hesap makinelerinin diğerlerinden farkı nedir?

Bilimsel hesap makineleri parantez için özel işlemler dahil olmak üzere kombinasyon, faktöriyel ve permütasyon gibi hesaplamalar yapabilmektedir.

  • Hesap makinesi toptan alım için ne yapmamız gerekiyor?

Firmamızın iletişim bilgilerindeki mail adresinden teklif isteyebilirsiniz.