NAKLİYE

Ertesi Gün Teslim Hakkında Detaylar

Bizsizeyeteriz.com’dan satın aldığınız ürünleri en geç 2 günde teslim ederiz.  Aynı gün içinde saat 15:00’ya kadar verilen siparişler, ertesi gün teslim edilmek üzere ilgili sevkiyat planına alınır. Saat 15:00’dan sonra verilen siparişler de ertesi iş gününde işleme alınarak, bir sonraki günün sevkiyat planına eklenir. İstanbul içindeki gönderilerin teslimleri Bizsizeyeteriz.com ‘un kendi sevk araçları ile gerçekleştirilir. Sipariş veya trafik yoğunluğundan kaynaklanacak özel durumlar tarafımızdan müşterilerimize bildirilir. İstanbul dışı gönderiler anlaşmalı kargo şirketleri aracılığıyla gerçekleştirilir. Bizsizeyeteriz.com hesabınızdan takip edebilirsiniz.

İstanbul dışı kargolu gönderilerde, teslim noktasının İstanbul’a olan uzaklığına göre  gönderilerin teslimat süreleri değişkenlik gösterebilir.

Ödeme seçeneği, havale/EFT olarak belirtilen sipariş gönderileri,  tutarın BSY Kurumsal Tedarik Hizmetleri A.Ş. hesaplarına ulaşması ve siparişlerin onaylanmasını takip eden iş günü içerisinde gerçekleştirilmektedir.

Resmi tatil ve hafta sonu tatilleri “iş günü” tanımının dışındadır. Teslimi tatil günlerine gelen sipariş gönderileri, tatili takip eden ilk iş günü gerçekleştirilmektedir.

Kargo Teslimat Ücretleri

İstanbul merkez bölgeler ( Adalar, Silivri, Çatalca, şile hariç ) Kocaeli ve Bursa’da 1.000 TL sipariş tutarına kadar 149 TL sabit kargo ücreti, 1.000 TL üzeri siparişlerde kargo ücreti yok. ( Toplu geçilen A4 kağıt, sıvı deterjan ürünler için BSY kurumsal ayrı kargolama ücreti hesaplayabilir )

İstanbul merkez dışı bölgeler ( Adalar, Silivri, Çatalca, şile ) 0-5.000 TL arası 750 TL kargo ücreti, 5000 TL üzerinde sipariş tutarının %10 u oranında kargo ücreti yansıtılır.

Diğer iller 0-10.000 TL arası 1500 TL kargo ücreti, 10000 TL üzerinde sipariş tutarının %10 u oranında kargo ücreti yansıtılır.

*A4 fotokopi kağıdı, klasörler, mobilya ürünleri ve sıvı temizlik ürünlerinin toplu alımları ve diğer toplu siparişlerinizde, ürün grubuna ve teslim lokasyonuna göre ek kargo ücreti talep edilebilmektedir. Ek kargo bedeli hasıl olan durumlarda müşteri temsilcilerimiz müşterilerimizle irtibata geçmektedirler.

*İstanbul'a bağlı olup, şehir merkezi dışında kalan, Adalar, Çatalca, Kilyos, Riva, Silivri, Şile ve Zekeriyaköy muhitleri de İstanbul dışı teslim olarak adlandırılır ve kargoya teslim edilir.

Kargo ücretleri konusunda karşılaştığınız beklenmedik durumlarda lütfen bilgi@bizsizeyeteriz.com adresinden müşteri temsilcilerimizle irtibata geçebilirsiniz.

Kargo Teslim Süresi ve Dikkat Edilmesi Gereken Hususlar

Siparişinizin gönderimiyle ilgili herhangi bir sorun yaşanırsa, müşteri temsilcisi arkadaşımız müşterilerimizle irtibata geçeceklerdir. Müşterilerimizden, kendilerine ulaşabilmemiz için sipariş esnasında belirtilmiş telefon numaralarının doğru olduğundan emin olmalarını isteriz.

Tüm gönderileriniz belirtilen teslimat adresine ve siparişte belirtilen ilgili şahsa teslim edilmektedir. Köy ve kasabalar ile kargo şubesinden teslimat uygulamamız siparişlerinizin güvenliği açısından uygun değildir. Bu yüzden köy, kasaba ve kargo şubesi teslimi yapılmamaktadır. Gönderiler, alıcının adreste olmaması durumunda birinci dereceden yakınına, kimlik bilgileri kontrol edilerek teslim edilmektedir.

İADE

Tüketiciler için iade şartları

6502 sayılı yasa uyarınca müşterilerimiz, Bizsizeyeteriz.com'dan almış oldukları ürünleri, teslim alınan tarihten itibaren 14 (ondört) gün içerisinde iade etme veya başka bir ürünle değiştirme imkanına sahiptir. Yasal süreyi aşan bildirimlerde ve 6502 sayılı yasa hükümlerine tabi olmayan müşterilerimizin iade talepleri kabul edilmemektedir. Ürün iade işlemleriniz için ürünü tarafımıza göndermeden önce;

İnternet üzerinden üyelikle verilen siparişlerde;

- Hesabım sayfasından siparişler tıklayarak iade etmek istediğiniz ürün üzerinden iade talebini doldurarak ulaştırabilirsiniz.

-  Arıza-İade Bildirim Formunu doldurarak kayıt yaptırmanızı rica ederiz.

- İade talebinizin onaylanmasını müteakip e-postayla size bilgi verilecektir.

- Onaylanmış talebinize ilişkin bildirim formunun bilgisayar çıktısını alarak ürünü bu formla birlikte ………………… kargo firması ile karşı ödemeli olarak tarafımıza gönderebilirsiniz. Bildirim formu olmayan ürünler, Bizsizeyeteriz.com tarafından teslim alınmamaktadır.

İnternet üzerinden üyeliksiz verilen siparişlerde;

- 0216 494 60 00 numaramızdan müşteri destek ekibimize ulaşarak, arıza/iade bildirim kaydı açtırmanızı rica ederiz. Müşteri temsilcilerimizin sizden istediği bilgileri eksiksiz vermeniz gerekmektedir.

- İade talebinizin onaylanmasını takiben müşteri temsilcimiz tarafından size bildirim takip numarası verilecektir.

- Bu takip numarasını ………………… kargo firmasına bildirerek karşı ödemeli olarak tarafımıza gönderebilirsiniz. Bildirim takip numarası olmayan ürünler kargo firması tarafından teslim alınmamaktadır.

0216 494 60 00 ‘dan telefonla verilen siparişlerde;

- 0216 494 60 00numaralı telefonu arayarak müşteri temsilcilerimize arıza/iade bildirim kaydı açtırmanızı rica ederiz. Müşteri temsilcilerimizin sizden istediği bilgileri eksiksiz vermeniz gerekmektedir.

- İade talebinizin onaylanmasını takiben müşteri temsilcimiz tarafından size bildirim takip numarası verilecektir.

- Bu takip numarasını ………………… kargo firmasına bildirerek karşı ödemeli olarak tarafımıza gönderebilirsiniz. Bildirim takip numarası olmayan ürünler kargo firması tarafından teslim alınmamaktadır.

İade etmek istediğiniz ürünün faturası kurumsal ise iade ederken kurumun düzenlemiş olduğu iade faturasıyla birlikte göndermeniz gerekmektedir. İade faturası, kargo payı dahil edilmeden (ürün birim fiyatı + KDV şeklinde) kesilmelidir. Faturası kurumlar adına düzenlenen sipariş iadeleri iade faturası kesilmediği takdirde tamamlanamayacaktır.

385 Sayılı Vergi Usul Kanunu Genel Tebliği Uyarınca Yeni Uygulama!

Eğer vergi mükellefi değilseniz, iade etmek istediğiniz ürün/ürünler ile birlikte arıza iade formu örneğini ya da fatura örneğini anlaşmalı kargo firmasına teslim etmeniz gerekmektedir. Aksi takdirde iade işleminiz tamamlanamayacaktır.

Genel iade şartları;

- İade edilecek ürünler mutlaka ürüne ait orijinal kutu veya ambalajı ile birlikte gönderilmelidir.

- Orijinal kutusu/ambalajı bozulmuş (Örnek: orijinal kutu üzerine kargo etiketi yapıştırılmış ve kargo koli bandı ile bantlanmış ürünler kabul edilemez), tekrar satılabilirlik özelliğini kaybetmiş, başka bir müşteri tarafından satın alınamayacak durumda olan ürünlerin iadesi kabul edilmemektedir.

- İade etmek istediğiniz ürünle birlikte orijinal fatura (sizdeki bütün kopyaları) ve sitemizden alacağınız bildirim formunu göndermeniz gerekmektedir.

- İade etmek istediğiniz ürün/ürünler ayıplı ise kargo ücreti firmamız tarafından karşılanmaktadır. Bu durumda da sitemizden doldurduğunuz bildirim formunuzla birlikte ………………… kargo firması ile gönderim yapmanız gerekir. Diğer durumlarda ise kargo ücreti size aittir.

- Ürün seçiminde uyumsuzluk problemi yaşanabilecek ürünler için, mutlaka uyum konusunda teknik destek alarak sipariş vermelisiniz. Bu tip ürünlerin orijinal ambalajları açıldığında iade işlemleri mümkün olmamaktadır. (Örnek: kartuş, toner, şerit, hafıza kartları, bilgisayar donanım ve yazılım ürünleri)

Özel ürünler için iade şartları;

- Ürün ekranında yer alan koruma bandı çıkarılmamış olmalıdır. Ekranda ve telefonun diğer yerlerinde çizik, hasar vs. olmamalıdır.

- Bütün standart aksesuarları hasarsız ve tam olarak orijinal paketleriyle birlikte gönderilmelidir.

Diğer ürünlerin iade şartları;

Niteliği itibariyle iade edilemeyecek ürünler (ürünün arızalı veya ayıplı çıkması halleri dışında, açıldıktan sonra sağlık açısından tehlike arz edebilen ürünler; örneğin, kullanım esnasında vücut ile bire bir temas gerektiren ürünler, kulak içi veya kulak üstü kulaklık vb.), tek kullanımlık ürünler, kopyalanabilir yazılım ve programlar, hızlı bozulan veya son kullanım tarihi geçen ürünlerin iadesi mümkün değildir.

Aşağıdaki ürünlerin iade edilebilmesi, ürünün ambalajının açılmamış, bozulmamış ve ürünün kullanılmamış olması şartına bağlıdır.

- Her türlü yazılım ve programlar

- DVD, VCD, CD ve kasetler

- Taşınabilir bilgisayarlar

- Bilgisayar ve kırtasiye sarf malzemeleri (toner, kartuş, şerit vb.)

- Her türlü kozmetik ürünleri

- Her türlü iç giyim ürünleri

Ölü Piksel Hakkında

Sitemizden almış olduğunuz LCD monitör, TV ya da Notebook ürünlerinde ölü piksel olması durumunda uluslararası standartlar çerçevesinde değerlendirme yapılacaktır. LCD Panel üretiminde piksel yapısına dayanan bir teknoloji kullanılmaktadır. Bu teknoloji yapısı gereği, ürünlerin üretimi aşamasında LCD Panel üzerinde “parlak nokta” (Bright Dot) veya karanlık/siyah nokta (Dark Dot) oluşabilmektedir. Monitör üreticileri, üretim sırasında oluşan bu noktaları, belirli adetin altında ve noktaların birbirine uzaklık değerinin belirli değerin altında kaldığı ve aksi belirtilmediği sürece “normal ürün” (ayıplı olmayan ürün) olarak kabul etmektedirler.

- Gelen ürün öncelikle iade departmanımız tarafından incelenir. Gerekirse ürün, yetkili servisine ya da tedarikçi firmaya test için gönderilir. Yukarıdaki şartlara uygunsa iade işlemi başlatılır.

- İade onaylandığında sistemimizdeki telefon numaranızdan iade departmanımız geri ödeme için sizinle irtibata geçecektir.

-  Arıza-İade Bildirim Formunu