Geridönüşüm Kovası 4 Bölmeli Paslanmaz - 1848 resmi
Göz at

Geridönüşüm Kovası 4 Bölmeli Paslanmaz - 1848

11.899,73 TL + KDV 14.279,68 TL (KDV Dahil)

Geri dönüşüm çöp kovaları artık her alanda görmeye alışık olduğumuz ürünler haline geldi. Kâğıt, plastik, metal ve cam ürünleri geri dönüşüme kazandırılmak için ayrı bölümlere sahiptir. Aynı zamanda bu kovalar ülke kaynaklarının korunmasında önemli bir yerde bulunur. Sokaklarda, marketlerde, iş yerlerinde ve çok daha fazla yerde, geri dönüşüm konusunda bilinçlenme oranı arttıkça bu çöp kovalarının sayısı da artacaktır.

Fabrikalar ve ham madde ihtiyacı duyan işletmeler, bu geri dönüşüm ürünleri sayesinde ambalaj, şişe, poşet ve daha birçok ürünü tekrar kullanıma sunar. Bu durum ülke olarak tasarruf edilebilmesine yardımcı olmaktadır. Evsel atıklar ve geri dönüşüme kazandırılabilir yapıdaki tesis atıkları için geri dönüşüm çöp kovası kullanmak gerekir. Bu işlemler için ayrılacak iş gücü konusunda da çöp kovaları tasarruf sağlamaktadır.

İklim krizleriyle mücadele eden toplumlarda, özellikle doğada uzun süre kaybolmayan plastiklerin yeniden kullanılabilir hale gelmesi büyük bir önem arz etmektedir. Hem yaşam alanlarında hijyenin sağlanabilmesi hem de doğayı korumak için geri dönüşüm kutularına daha çok yer ayrılmalıdır. Piknik alanları, AVM'ler, kamuya açık tüm alanlar ve iş yerlerinde kullanılmaları sayesinde, çöp kovalarına daha kolay ulaşılabilirlik sağlanmaktadır.

Geri Dönüşüm Çöp Kovası Nedir?

Geri dönüşüm kutusu modelleri, genellikle metalden üretilmekte olan, birkaç bölümden oluşan kutulardır. Sert plastik malzemelerden de üretilmekte olan bu kovalar, geri dönüşüme kazandırılacak ürünlerin tek bir bölümde toplanabilmesi ve ayrıştırılması için kolaylık sağlar. Bulundukları alanlarda, üzerlerinde yer alan bilgilendirme yazıları sayesinde hangi atık türünü hangi bölüme atılacağı konusunda insanları bilinçlendirici etkiye sahiplerdir.

Özellikle kâğıt ürünlerini ayrıştırmak ağaçların korunması yönünde atılacak adımların başında gelmektedir. 1 ton kâğıdı geri dönüşüme kazandırmak, 17 adet ağacın kurtarılabilmesi anlamını taşımaktadır. Geri dönüşüme kazandırılacak kâğıtlara harcanan enerji ve maliyetler, sıfırdan üretilen kâğıt maliyetine göre %45 ve üzerinde tasarruf edilmesini sağlamaktadır.

Atıkları kaynağında ayrı olarak toplamak, daha sonraki sınıflandırma, değerlendirme ve yeni ürünleri ekonomiye kazandırma süreçlerine geçişi hızlandırmaktadır. Aynı zamanda bu sektörde istihdamın artmasına olanak tanımaktadır.

Geri Dönüşüm Kutusu Ölçüleri Nedir?

Geri dönüşüm kutuları, hangi atıkların ayrıştırılacağına karar verilmesi sonrası birçok ölçüde üretilmektedir. Bu özellik ürünler arasından seçim yapılmasını kolaylaştıracaktır. Kaliteli olarak imal edilmiş paslanmaz çelik geri dönüşüm kovası arıyorsanız bizsizeyeteriz.com’da yer alan atık yönetim kategorisindeki çöp kovası modellerini inceleyebilirsiniz.

Atık ayrıştırıcı bu kutularda, bölüm sayısı arttıkça ölçü miktarı artmaktadır. Genişlik 95 cm, yükseklik 75 cm olarak standart ebatlar sıklıkla karşılaşılan ölçülerdir. Eğer çok fazla sayıda atık ayrıştırmaya ihtiyacınız varsa, bu ölçülerde olan ürünlerden birden fazla satın alma imkânına sahipsiniz. Uzun ömürlü olan ayrıştırıcı kovaların bölme içlerinde belirlenen ölçüleri, satılmakta olan çöp poşetleri ile uyumlu özelliktedir.

Geri Dönüşüm Kutusu Nereden Temin edilir? 

Geri dönüşüm kutusu ihtiyaçlarınızı online olarak pratik bir şekilde bizsizeyeteriz.com ile sipariş verebilirsiniz. İhtiyaç sayısı kadar alabileceğiniz bu modeller; ofisler, evler, okullar, cadde ve sokaklarda kullanıma uygundur. Kapladıkları alanlar uygun boyutta olduğu için görüntü kirliliğine neden olmayacaktır.

Paslanmaz çelik olan iç kısımları galvaniz kovaya sahip modelleri tercih etmek uzun ömürlü bir kullanım deneyimi sunmaktadır. Dış alanlarda kullanıma uygun olmaları sayesinde, sert mevsim koşullarına daha çok dayanabilmeleri mümkün olur. Geri dönüşüm kutuları, ev ve okul bahçeleri gibi alanlarda gönül rahatlığıyla kullanıma imkân tanımaktadır. Sıfır atık bilincinin geliştirilmesi için özellikle okullarda kullanılması, doğal kaynaklardan gelecek nesillerin faydalanabilmesi için önemlidir.

Geri dönüşüme gönderilecek ürünler;

 • Kimyasal atıklar,
 • Cam,
 • Kâğıt,
 • Ahşap,
 • Metal,
 • Kauçuk,
 • Organik atıklar,
 • Elektronik atıklar,
 • Tekstil ürünleri,
 • Pil,
 • Plastik içerikli ve bu materyallerden üretilmiş malzemelerdir.

Özellikle üretim yapan işletme ve tesislerde, burada sayılmış olan ürünlerden biri veya birkaçı atık olarak tasnif ediliyorsa harekete geçilmelidir. Geri dönüşüm çöp kovaları kullanımına hiç vakit kaybetmeden başlanmalıdır.

Geri Dönüşüm Çöp Kovası Fiyatları 

Geri dönüşüm çöp kovası fiyatı kullanılan malzeme ve ölçülere göre değişiklik göstermektedir. Paslanmaz çelik kullanılan, dışarda kullanım yapıldığında dayanıklılık gücü yüksek ürünlerin fiyatı kaliteleri ile doğru orantılı olacaktır. İş faaliyetleri yüksek işletmeler ve sıfır atık projelerini önemseyen kurumlar için fiyatlar oldukça uygun olmaktadır.

Bizsizeyeteriz.com’da yer alan geri dönüşüm kutusu fiyatı beklentileri karşılayan, kalitesi ile uyum içinde olan miktardadır. Tercihler arasına eklenmesi gereken bu kaliteli kovalar ile uzun süre kullanım sağlanması zaman geçtikçe fayda oranı artışını sağlayacaktır. Geri dönüşümün çevreye ve dünyaya kattıkları ise maddiyat ile ölçülemeyecek avantajlar sağlamaktadır. Sürdürülebilirlik için atılacak her adım ekonomik ve toplumsal faydanın daha ileri gitmesine olanak tanıyacaktır.

Atıkların ayrıştırılması için vakit kaybetmeden satın alınacak her bir ürün, atıkların kapladığı alanların azalmasını sağlayarak, işletmeler ve ofislerde yer tasarrufu sağlayacaktır. Ayrıştırılamayacak nitelikte olan ürünlerin hemen imha edilmesi noktasında yardımcı olacaktır. Düzeni sağlanmış kovalar aracılığıyla personel ve müşterilerin geri dönüşüm konusunda daha istekli davrandığını görebileceksiniz.

Sıkça Sorulan Sorular

Hangi Atık Hangi Kutuya Atılır?

Mavi: Kâğıt, Sarı: Plastik, Yeşil: Cam, Gri: Metal, Kahverengi: Organik Atıklar, Siyah: Geri dönüştürülemeyen atıklar için kullanılmaktadır.

Plastik Atık Kutusuna Neler Atılabilir?

Pet şişeler, plastik içecek kutuları, torbalar, şampuanlar ile deterjan kutuları atılabilmektedir. Plastik içeren her atık rahatlıkla kutulara bırakılabilmektedir.

Geri Dönüşüm Kutuları Nerede Satılıyor?

Geri dönüşüm kutuları farklı işletme ve alışveriş noktalarında satılabilmektedir. Taşıması zor olacağı için online olarak bizsizeyeteriz.com ile satın alırsanız adresinize getirtebilmektesiniz.