Fiyat Aralığı
Marka

Genel Ofis Temizliği

Filtre 0
23,92 TL + KDV
25,84 TL (KDV Dahil)
145,59 TL + KDV %0
145,59 TL + KDV
157,24 TL (KDV Dahil)
16,86 TL + KDV
18,21 TL (KDV Dahil)
78,30 TL + KDV
84,56 TL (KDV Dahil)
13,99 TL + KDV
15,11 TL (KDV Dahil)
136,21 TL + KDV
147,11 TL (KDV Dahil)
115,04 TL + KDV
124,25 TL (KDV Dahil)
94,40 TL + KDV
101,95 TL (KDV Dahil)

Ofis Temizliği Malzemeleri

Genel ofis temizliği ile çalıştığımız ofisin daha hijyenik olabilmesini sağlayabiliriz. Çalıştığımız ortam günümüzün en fazla vaktinin geçtiği alanlardan bir tanesidir. Bu nedenle bu ortamın hijyenik olması bizim için daha sağlıklı ve daha temiz bir yaşam demektir. Genel ofis temizliği ile aradığınız dosyanın, eşyanın da daha hızlı bir şekilde bulunmasını sağlayabilirsiniz. Bu ofis temizliği ofisinizde bulunan masanın, yerlerin, dolapların, cam ve aynalarının temizliği ile gerçekleşir. En önemlisi masanızda çay lekeleri, kahve izleri, yediğiniz bisküvilerin kırıntılarının olduğu bir masada çalışmak emin olun işinizi verimsiz kılacaktır. Ayrıca bu ortamda gün geçtikçe bakteriler üreyecektir. Bakteriler için uygun ortam hazırlamak istemezsiniz. Dokunduğunuz kirli olan tüm eşyalarınızda mikrop var demektir. Eğer ki siz de bu mikroplu eşyalardan sonra elinizi ağzınıza gözünüze götürürseniz hastalanma riskiniz var demektir. Oradan bakınca bu ihtimal her ne kadar az gözükse bile bunun olmama olasılığı yok değildir.

Doğru bir ofis temizliği için uymamız gereken kurallar nelerdir?

Doğru ofis temizliği için birkaç kurala uymanız gerekir. Öncelikle yerlerin temizliğini yaptıktan sonra kurumasını beklemelisiniz. Aksi takdirde nemli zemin ayaklarınızın altındaki tozları toplayabilir. Ayrıca nemli zeminde yürümek ayağınızı kaydırabilir. Bu nedenle zor durumda kalmadıkça kurumasını beklemeniz tavsiye edilir. Bulunduğunuz ortamda yer temizliği için yüzey temizleme ekipmanlarını ve ahşap temizleyici ürünleri kullanabilirsiniz.

Yüzey Temizleyiciler sadece yer temizliği değil, masa, dolap, kapı,tezgah, avize, sandalye gibi tüm yüzeylerin temizliğini yapabilirsiniz. Yüzey temizleyicilerin içerisinde bulunan maddeler sayesinde silmiş olduğunuz yüzeyler uzun süre parlak ve temiz kalır. Silinen alanda leke ve iz kalmaz. Tozlanma önleyici yapısı sayesinde yüzeye toz yapışmaz, kayar. Günümüzde birçok yüzey temizleyi çeşitleri bulunmaktadır. Parfümlü yüzey temizleyicilerden istediğiniz kokuyu seçerek temizlik esnasında ortamın güzel kokmasını sağlayabilirsiniz.

Ahşap temizleyici ürünlerle ahşap mobilyaların yüzeyini, parke gibi yüzeyleri temizleyebilirsiniz. İçerisinde bulunan özel formülü ile ahşap yüzeylere zarar vermeden, koruyarak güvenle kullanabilirsiniz. Ahşap temizleyici çeşitleri içerisinde 5Kg ahşap temizleyici, 2,5 litre ahşap temizleyici, 750 ml ahşap temizleyici, sprey ahşap temizleyici bulunmaktadır. Size uygun olan ahşap yüzey temizleyiciyi tercih ederek temizlik işlemine başlayabilirsiniz.

Doğru ofis temizliği için dikkat etmeniz gereken bir diğer husus ise ofiste bulunan ayna ve camları yıkadıktan sonra kendiniz kurutmanız gerekir. Çünkü ıslak bir şekilde bekler ve orada kurursa leke yapabilir. Cam ve parlak yüzeylerin temizliği için uygun temizlik ürünleri seçtiğiniz taktirde herhangi iz, leke kalmayacaktır. Cam temizleyici ürünleri  evlerde, ofislerde, okullarda cam ürünlerin bulunduğu tüm ortamlarda tercih edebilirsiniz. İster su dolu kabınıza uygun ölçüde cam temizleyici üründen ekleyerek bez yardımı ile, bezi suya daldırarak derinlemesine temizlik yapabilirsiniz. İsterseniz de sprey cam temizleme ürünü ile uygulanacak bölgeye bir miktar püskürterek yine bez yardımı ile temizleme işleminizi gerçekleştirebilirsiniz. Cam temizleyici kategorimizden istediğiniz cam temizleme maddelerini tercih edebilirsiniz.

Doğru ofis temizliği listemizin bir diğer maddesi ise ofisinizde bulunan çöp kutusunu sadece boşaltmak ile yetinmeyin. Çöp kutusunu yıkamanız sizin için daha hijyenik ve temiz bir ortam oluşturacaktır. Her ne kadar kâğıt çöpü olduğunu iddia etseniz de yıkamanızda fayda vardır.

Temizlik maddeleri kategorisinde bir diğer önemli konu da ufak davetiz misafirlerdir. Bulunduğumuz ortamda evde, çalışma ortamında, fabrikalarda, kafelerde bulunan karasinek, pire, hamam böceği, örümcek, sivrisinek gibi haşereler hijyenik açıdan sağlığımızı olumsuz etkileyebiliyor. Hijyeniz açıdan ortam temizliğini sağlayabilmek için böcek ilaçlarına ihtiyaç duyarız. Her haşereye ayrı böcek ilacı kullanımı bu sorunun önüne geçmenizde önemli rol oynayacaktır. Böcek ilaç çeşitlerimizden uygun olanı tercih ederek ortamın hijyenini sağlayavilirsiniz.

Ofis temizliğinde dikkat edilmesi gereken unsurlar nelerdir?

Ofis temizliğinde dikkat edilmesi gereken unsurlar listemizin ilk sırasında zeminin temiz olması gelir. Zeminin temiz olduğu ortam her zaman daha ferah ve daha nezihtir. Bu nedenle yerdeki kaba pislikler alınıp silinmesi ofisinize yeni bir hava katacaktır. Ayrıca hava demişken sık sık ofisinizi havalandırmanız ofisinizin nemlenmesini önleyeceği gibi insanlara daha ferah bir hava sunacaktır. Ofis temizliğinde dikkat edilmesi gereken unsurlardan bir tanesi ise şahsınıza ait masanızın temiz olmasıdır. Bu sayede daha verimli çalışma vakitleri geçirebilirsiniz. Ayrıca ofisinizin tuvalet ve mutfak bölümü gibi yerleri de sık sık temizlemeli, o ortamları sürekli havalandırmalısınız. Çünkü tuvalet nemli bir bölge olduğundan bakterilerin üremesi için en uygun ortamlardan bir tanesidir. Klozet kullanılıyorsa klozet kapak örtüsü  kullanılmalı, tuvalet kokusu gibi çeşitli ürünler kullanılmalıdır. Tüm bunlar size daha kaliteli bir ofis deneyimi demektir. Mümkünse genel ofis temizliği sonrası yemek ve içecek gibi çeşitli gıdaları çalışma masanız yerine farklı bir masada yerseniz çalıştığınız ortam ilerleyen dönemlerde daha az kirlenir, sizlerde çok büyük bir performans düşüşü yaşamazsınız. Ayrıca korona virüsü yüzünden çıkan pandemide başka insanlarla temas edilen bölgeler daha sık temizlenmeli, dezenfekte işlemleri sık sık yapılmalıdır. Ayrıca küçük bir dezenfektan ve dezenfektan aparatları yerleştirilmesi de hem sizin hem de ziyaretçileriniz açısından faydalı olacaktır.