Masa Üstü Temizleme Faraş Seti resmi
Göz at

Masa Üstü Temizleme Faraş Seti

20,63 TL + KDV 24,76 TL (KDV Dahil)
Masa Üstü Faraşlı Fırça Seti  resmi
Göz at

Masa Üstü Faraşlı Fırça Seti

47,50 TL + KDV 57,00 TL (KDV Dahil)
Kaba Alan Fırçası Plastik Sert Eko 40 cm resmi
Göz at

Kaba Alan Fırçası Plastik Sert Eko 40 cm

92,25 TL + KDV 110,70 TL (KDV Dahil)
Kaba Alan Fırçası Plastik Sert Eko 50 cm resmi
Göz at

Kaba Alan Fırçası Plastik Sert Eko 50 cm

123,00 TL + KDV 147,60 TL (KDV Dahil)
Saplı Çalı Süpürgesi resmi
Göz at

Saplı Çalı Süpürgesi

206,25 TL + KDV 208,31 TL (KDV Dahil)
Wc Fırçası Muhafazalı resmi
Göz at

Wc Fırçası Muhafazalı

28,88 TL + KDV 34,66 TL (KDV Dahil)
Lavabo Fırçası 101602
Göz at

Lavabo Fırçası

16,50 TL + KDV 19,80 TL (KDV Dahil)
Oto Fırçası 17 Cm Mavi resmi
Göz at

Oto Fırçası 17 Cm Mavi

117,81 TL + KDV 141,37 TL (KDV Dahil)
Oto Fırçası 20 Cm resmi
Göz at

Oto Fırçası 20 Cm

34,20 TL + KDV 41,04 TL (KDV Dahil)
Yer Fırçası Sert resmi
Göz at

Yer Fırçası Sert

32,40 TL + KDV 38,88 TL (KDV Dahil)
Yer Fırçası Yumuşak resmi
Göz at

Yer Fırçası Yumuşak

38,00 TL + KDV 45,60 TL (KDV Dahil)
Oto Fırçası 1. Kalite 17 Cm  resmi
Göz at

Oto Fırçası 1. Kalite 17 Cm

30,60 TL + KDV 36,72 TL (KDV Dahil)
Oto Fırçası Eko 17 Cm  resmi
Göz at

Oto Fırçası Eko 17 Cm

27,00 TL + KDV 32,40 TL (KDV Dahil)
Saplı Faraşlı Süpürge Lüks  resmi
Göz at

Saplı Faraşlı Süpürge Lüks

80,00 TL + KDV 96,00 TL (KDV Dahil)
Hazneli Saplı Faraşlı Süpürge resmi
Göz at

Hazneli Saplı Faraşlı Süpürge

110,00 TL + KDV 132,00 TL (KDV Dahil)
Saplı Endüstriyel Faraş  resmi
Göz at

Saplı Endüstriyel Faraş

146,00 TL + KDV 175,20 TL (KDV Dahil)
Endüstriyel Çöpçü Süpürgesi  resmi
Göz at

Endüstriyel Çöpçü Süpürgesi

140,00 TL + KDV 168,00 TL (KDV Dahil)
Plastik El Faraşı  resmi
Göz at

Plastik El Faraşı

24,38 TL + KDV 29,26 TL (KDV Dahil)
Çalı Süpürgesi Standart resmi
Göz at

Çalı Süpürgesi Standart

290,00 TL + KDV 348,00 TL (KDV Dahil)

Fırça Ve Süpürgeler Nelerdir?

Fırça ve Süpürgeler hakkında merak ettiklerinizi bu yazımızda bulabilirsiniz. Fırçalar, eski günlerden günümüze kadar gelmiş olup her alanda kullanılmaktadır. Farklı renkleri, farklı boyutları ve farklı kullanım çeşitleri olan nesnelerdir. Fırça kelimesinin kelime anlamı Bir şeyin kirini gidermekte, tozunu almada veya bir şeye cila, boya sürmekte kullanılan, bir araya toplanarak bağlanmış kıl ve benzerlerinden yapılabilen araç şeklinde tanımlanmaktadır.
Fırçaları kullanım alanlarına göre sınıflandırmak mümkündür. Sanatsal alanda kullanılan fırçalar, badana ve boya fırçaları, temizlik fırçası, diş fırçaları gibi birçok çeşitleri bulunmaktadır. Fırça seti halinde de satılan fırçaların günlük hayatta oldukça önemli bir yeri vardır.
Hemen her türlü temizlik ihtiyacını oldukça kolay hale getiren yer temizlik fırçaları, yüzeyleri kolayca temizlemek için kullanışlıdır. Rahat ve pratik bir kullanım sağlarken güçlü ve oldukça dayanıklı plastik kılları sayesinde yüzeylere zarar vermeden en zorlu kirleri bile kolayca temizleme imkânı sağlar.


Neden Fırça ve Süpürgeleri Tercih Etmeliyiz?

Fırça ve süpürge modelleri, temizlik alanında kullanabilecek en pratik araç gereçler arasında en baş sıralarda yer alır. Çeşitli markaları tarafından üretimli yapılan süpürge ve fırça çeşitleri, ideal boyutları sayesinde günlük yaşamımızda istediğimiz yere kolayca sığabiliyor olması sayesinde kullanımda kolaylık sağlıyor. Kırıntı ve toz gibi birçok sayıdaki kiri hızlıca temizleyebilmenize imkân tanıyan ürünler, hızlı bir işlem imkânı sunmasından dolayı vaktiniz kalmasını sağlıyor. Her yaş grubu kullanıcı tarafından kolaylıkla kontrolü sağlanabilen bu ürünler, fiyatlarının uygun olması ile de beğeni topluyor.

Fırça ve süpürge modelleri, genel olarak plastikten üretiliyor. Güçlü tasarımları ile iş yerlerinde ve dükkânlarda daha çok kullanılırken ev temizliğinde de oldukça büyük bir kolaylık sağladığından talep edilen ürünler arasında yer alıyor. Plastik faraşlı süpürge ve fırça modelleri ise küçük yapıda olmaları ile dar alanlarda gerçekleştirilecek ince temizlik işlerinde vazgeçilmezler arasında yer alıyor. Faraşlı süpürge ve fırça modelleri, genel olarak saplı ve ayaklı olmak üzere iki şekilde üretiliyor. Saplı faraşlı süpürge ve fırça türleri, daha çok dar olan alanların temizliği için kullanılırken ayaklı faraşlı süpürge ve fırça çeşitleri ise geniş yerlerin kirlerini ve tozlarını ortadan kaldırılmada kullanılıyor.


Süpürge Ve Fırça Çeşitleri

Çok tercih edilen yer temizleme ürünleri arasında birçok kullanışlı süpürge ve fırça çeşitleri yer alıyor. Silikon, süpürge teli, plastik gibi maddelerden üretilen süpürge ve fırçalar, farklı yüzeylere ve alanlara uyum sağlayacak kadar çeşitli seçenekler hâlinde üretiliyor. Farklı süpürge ve fırça markaları tarafından tasarlanmış olan küçük boy süpürge çeşitleri, genel olarak tek elle kullanılıyor ve hem orta hem de küçük boyutlu yerlerin temizliğinde daha çok tercih ediliyor. Ayaklı süpürge ve fırça çeşitleri ise uzun sapları nedeniyle iki elle birden kullanılabiliyor ve daha çok faraşla birlikte kullanılıyor.
Temizlik fırçaları alanında birçok süpürge ve fırça çeşitleri bulunur. , döşeme fırçası, ahşap parke fırçası, tuvalet fırçası, halı fırçası, oto fırçası, endüstriyel temizlik fırçaları bunlardan birkaçıdır. Teknoloji ilerledikçe temizliği daha kolay hale getiren ve daha kapsamlı temizlik süpürge ve fırça çeşitleri üretilmektedir. Son zamanlarda üretilmiş olan deterjan hazneli fırçalar bunlara en güzel örnek olabilir. Temizlik süpürge ve fırçaları plastik, kauçuk ve ahşap gibi çeşitli maddelerden yapılır ve kalitesine göre fiyatları da değişiklik gösterir.