Fiyat Aralığı
Marka

Fırça ve Süpürgeler

Filtre 0
206,25 TL + KDV
247,50 TL (KDV Dahil)
28,88 TL + KDV
34,66 TL (KDV Dahil)
16,50 TL + KDV
19,80 TL (KDV Dahil)
117,81 TL + KDV
141,37 TL (KDV Dahil)
34,20 TL + KDV
41,04 TL (KDV Dahil)
32,40 TL + KDV
38,88 TL (KDV Dahil)
38,00 TL + KDV
45,60 TL (KDV Dahil)
30,60 TL + KDV
36,72 TL (KDV Dahil)
27,00 TL + KDV
32,40 TL (KDV Dahil)
146,00 TL + KDV
175,20 TL (KDV Dahil)
24,38 TL + KDV
29,26 TL (KDV Dahil)
80,00 TL + KDV
96,00 TL (KDV Dahil)

Fırça Ve Süpürgeler Nelerdir?

Fırça ve Süpürgeler hakkında merak ettiklerinizi bu yazımızda bulabilirsiniz. Fırçalar, eski günlerden günümüze kadar gelmiş olup her alanda kullanılmaktadır. Farklı renkleri, farklı boyutları ve farklı kullanım çeşitleri olan nesnelerdir. Fırça kelimesinin kelime anlamı Bir şeyin kirini gidermekte, tozunu almada veya bir şeye cila, boya sürmekte kullanılan, bir araya toplanarak bağlanmış kıl ve benzerlerinden yapılabilen araç şeklinde tanımlanmaktadır.
Fırçaları kullanım alanlarına göre sınıflandırmak mümkündür. Sanatsal alanda kullanılan fırçalar, badana ve boya fırçaları, temizlik fırçası, diş fırçaları gibi birçok çeşitleri bulunmaktadır. Fırça seti halinde de satılan fırçaların günlük hayatta oldukça önemli bir yeri vardır.
Hemen her türlü temizlik ihtiyacını oldukça kolay hale getiren yer temizlik fırçaları, yüzeyleri kolayca temizlemek için kullanışlıdır. Rahat ve pratik bir kullanım sağlarken güçlü ve oldukça dayanıklı plastik kılları sayesinde yüzeylere zarar vermeden en zorlu kirleri bile kolayca temizleme imkânı sağlar.


Neden Fırça ve Süpürgeleri Tercih Etmeliyiz?

Fırça ve süpürge modelleri, temizlik alanında kullanabilecek en pratik araç gereçler arasında en baş sıralarda yer alır. Çeşitli markaları tarafından üretimli yapılan süpürge ve fırça çeşitleri, ideal boyutları sayesinde günlük yaşamımızda istediğimiz yere kolayca sığabiliyor olması sayesinde kullanımda kolaylık sağlıyor. Kırıntı ve toz gibi birçok sayıdaki kiri hızlıca temizleyebilmenize imkân tanıyan ürünler, hızlı bir işlem imkânı sunmasından dolayı vaktiniz kalmasını sağlıyor. Her yaş grubu kullanıcı tarafından kolaylıkla kontrolü sağlanabilen bu ürünler, fiyatlarının uygun olması ile de beğeni topluyor.

Fırça ve süpürge modelleri, genel olarak plastikten üretiliyor. Güçlü tasarımları ile iş yerlerinde ve dükkânlarda daha çok kullanılırken ev temizliğinde de oldukça büyük bir kolaylık sağladığından talep edilen ürünler arasında yer alıyor. Plastik faraşlı süpürge ve fırça modelleri ise küçük yapıda olmaları ile dar alanlarda gerçekleştirilecek ince temizlik işlerinde vazgeçilmezler arasında yer alıyor. Faraşlı süpürge ve fırça modelleri, genel olarak saplı ve ayaklı olmak üzere iki şekilde üretiliyor. Saplı faraşlı süpürge ve fırça türleri, daha çok dar olan alanların temizliği için kullanılırken ayaklı faraşlı süpürge ve fırça çeşitleri ise geniş yerlerin kirlerini ve tozlarını ortadan kaldırılmada kullanılıyor.


Süpürge Ve Fırça Çeşitleri

Çok tercih edilen yer temizleme ürünleri arasında birçok kullanışlı süpürge ve fırça çeşitleri yer alıyor. Silikon, süpürge teli, plastik gibi maddelerden üretilen süpürge ve fırçalar, farklı yüzeylere ve alanlara uyum sağlayacak kadar çeşitli seçenekler hâlinde üretiliyor. Farklı süpürge ve fırça markaları tarafından tasarlanmış olan küçük boy süpürge çeşitleri, genel olarak tek elle kullanılıyor ve hem orta hem de küçük boyutlu yerlerin temizliğinde daha çok tercih ediliyor. Ayaklı süpürge ve fırça çeşitleri ise uzun sapları nedeniyle iki elle birden kullanılabiliyor ve daha çok faraşla birlikte kullanılıyor.
Temizlik fırçaları alanında birçok süpürge ve fırça çeşitleri bulunur. , döşeme fırçası, ahşap parke fırçası, tuvalet fırçası, halı fırçası, oto fırçası, endüstriyel temizlik fırçaları bunlardan birkaçıdır. Teknoloji ilerledikçe temizliği daha kolay hale getiren ve daha kapsamlı temizlik süpürge ve fırça çeşitleri üretilmektedir. Son zamanlarda üretilmiş olan deterjan hazneli fırçalar bunlara en güzel örnek olabilir. Temizlik süpürge ve fırçaları plastik, kauçuk ve ahşap gibi çeşitli maddelerden yapılır ve kalitesine göre fiyatları da değişiklik gösterir.