Refine

Filtre Kahveler

Olarak görüntüle Izgara Liste
Göre sırala

Mehmet Efendi Colombian Filtre Kahve 250 Gr

• Mehmet Efendi tecrübesi • 250 gr’lık paketlerde • Kahve makinelerinde ve frenc presste kullanılabilir. • Yumuşak içimli

65,28 TL + KDV
65,93 TL (KDV Dahil)
+
-
-
+

Mehmet Efendi Colombian Filtre Çekirdek Kahve 1000 Gr

Mehmet Efendi tecrübesi 1000 gr’lık paketlerde Kahve makinelerinde ve frenc presste kullanılabilir

261,12 TL + KDV
263,73 TL (KDV Dahil)
+
-
-
+

Jacobs Filtre Kahve 500 Gr

• Bir paket 500 gr’dır. • Koli içinde 12 paket mevcuttur.
128,43 TL + KDV
129,71 TL (KDV Dahil)
+
-
-
+

Mehmet Efendi Espresso Çekirdek Kahve 1000 Gr

Mehmet Efendi tecrübesi 1000 gr’lık paketlerde

261,12 TL + KDV
263,73 TL (KDV Dahil)
+
-
-
+

Filtre Kahveler

Sık sık tükettiğimiz kahve çeşitlerinden filtre kahveler, bazen iyi bazen kötü yönlü etki edebilir. Filtre kahveyi nasıl tükettiğiniz bu noktada çok önemlidir. Ayrıca filtre kahve tüketmiyorsanız mutlaka her gün bir bardak tüketmenizi öneririz. Filtre kahve içerisindeki besinlerle birçok hastalıktan sizleri korur. Ancak filtre kahveyi ne olursa olsun sade içmeye alışmanız gerekir. Sade içilmediğinde kilo almanıza neden olabilir.

Şeker sağlığa her türlü zararlıdır. Bu yüzden hiçbir içecekte şeker tercih etmemeniz gerekir. Kahvenin de esas faydasını kazanmak istiyorsanız mutlaka sade olarak tüketmeniz gerekir. Bu sayede zihniniz açılır ve canlanabilirsiniz. Bunun yanında kilo vermek gibi bir amacınız varsa da filtre kahve ile bunu gerçekleştirebilirsiniz.

Filtre Kahvenin Bilinmeyen Faydaları

Türk kahve kültürüne çok sonradan dahil olmuş olan Filtre kahveler, Türk kahveleri ve hazır kahveler  ile birlikte en çok kullanılan kahve çeşitlerindendir. Filtre kahvenin birçok farklı faydası vardır. Sade olarak içtiğinizde bu faydaların tamamını kazanabilirsiniz. Bazı faydaları birçok kişi tarafından bilinir fakat bazı faydaları ise çok az kişi tarafından bilinir. Bizler filtre kahvenin faydalarını herkes bilsin istiyoruz. Bu yüzden gelin birlikte filtre kahvenin faydalarına göz atalım.

Zayıflamanıza Yardımcı Olur

Filtre kahvenin en güzel yanlarından biri zayıflamaya yardımcı olmasıdır. Çünkü kahve içerisindeki mineraller sayesinde metabolizmayı hızlandırır. Bu sayede vücudunuz daha hızlı bir şekilde yağ yakmaya başlar. Ayrıca kahve neredeyse kalorisiz olduğundan hiçbir kilo yapma etkisi yoktur. Abartmamak kaydıyla istediğiniz kadar kahve içebilirsiniz. Eğer bünyeniz izin veriyorsa günde üç fincan filtre kahve içebilirsiniz. Ancak sade olarak tüketilmezse kilo almanıza ve başka sağlık problemlerine neden olabilir.

Vücudu Canlandırır

Kahveler mutlaka içtikten sonra enerji verir. Filtre kahve de kişiyi formda ve enerjik tutmaya yardımcı olur. Eğer uzun saatler ayakta kalıp çalışmak zorundaysanız mutlaka filtre kahve tüketin. Farkı kısa süre içerisinde siz de göreceksiniz. Uzun süre enerjik kalıp işlerinizi rahatlıkla tamamlayabilirsiniz. Ayrıca zihnin de aktif kalmasına yardımcı olur. Bu yüzden sınava hazırlananlar da sık sık filtre kahve tüketmelidir. Bu sayede daha uzun süre bilgileri akılda tutup sorularını rahatlıkla çözebilirler.

Hastalıklardan Korur

Filtre kahve yağ yakımı konusunda uzman bir içecektir. Bu yüzden karaciğer yağlanmasını önleyerek karaciğer hastalıklarından korur. Bu yüzden filtre kahvenin hayatımızdaki yeri çok önemlidir. Eğer sağlığınız izin veriyorsa günde iki bardak içebilirsiniz. Ancak hastalık geçmişiniz burada son derece önemlidir. Bazı hastalara filtre kahve iyi gelmeyebilir. Bunun için doktorlara sorarak tüketebilirsiniz.

Karaciğer hastalığı dışında alzheimer, Parkinson gibi hastalıklardan da korur. Bu hastalıkların kesin bir tedavisi olmadığından yakalanmamak çok önemlidir. Özellikle 65 yaş üstü hastalar bu tarz hastalıklara daha yatkındır. Bu yüzden yaş ilerledikçe filtre kahve tüketimine daha fazla dikkat etmek gerekir.

Tüm bunların dışında filtre kahve kalp hastalarına da oldukça iyi gelir. Filtre kahve damarlarda dolaşırken kan dolaşımını hızlandırır. Bu sayede kan akışı daha kolay gerçekleşir. Bu durumda kalp krizi riski de düşer. Kalbinizi korumak için de filtre kahve içebilirsiniz.

Kolesterol hastaları da filtre kahve ile kendilerini iyileştirebilirler. Ancak filtrelenmemiş kahve kolestrole iyi gelmez. Bunun için mutlaka filtre kahve tüketmeniz gerekir. Dikkatli bir tüketici iseniz yaşamınızı daha uzun ve huzurlu bir şekilde geçirebilirsiniz.