Refine

Filtre Kağıtları

Olarak görüntüle Izgara Liste
Göre sırala

Filtre Kahve Kağıdı 1/4 80 'li

• Filte kağıt uzunluğu 1x4’dür. • Paket içeriği 80 adettir. • Ürün markası Caffeo’dur.
24,59 TL + KDV
29,02 TL (KDV Dahil)
+
-
-
+

Filtre Kağıtları

Filtre kahve yapmak için kullanılan filtre kağıtları sayesinde kahvelerin aroması suya daha iyi geçer. Bu sayede kahve içmenin tadına daha fazla varabilirsiniz. Filtre kağıtları bazen makinelerin içerisine yerleştirilirken bazen de harici olarak direkt bardağa konulur. Yani makineniz evde yoksa yine filtre kahve yapmak için imkanınız vardır. Bu yüzden filtre kağıtlarının detaylarını bilmeniz gerekir.

Filtre kağıtlarının kaliteleri farklı farklıdır. Bunun yanında boyutları da farklıdır. Filtre kağıtlarının bazılarında 2 numara bazılarında 4 numara yazmaktadır. Bunlardan 4 numara daha büyük kahve makineleri için kullanılır. Eğer evdeki kahve makineniz büyükse tercih edebilirsiniz. Ancak 2 numaralı filtre kağıtları daha fazla kullanılır. Bunlar hem makinelere yerleştirilir hem de kolayca bardağa yerleştirilebilir. 

Filtre Kahve Filtre Kağıdıyla Nasıl Yapılır?

Evinizde filtre kahve  yapmak istiyorsanız öncelikle bir fincanı önünüze alın. Sonrasında iki numaralı filtre kağıdı üzerine yerleştirerek içine filtre kahveyi koyun. Bu işlemden sonra kaynar suyu yavaş yavaş filtre kağıdına boşaltın ve bekleyin. Yavaş yavaş süzülen su kahvenin aromasını bardağın içerisine bırakacaktır. Bu sayede hiç makine kullanmadan kolayca filtre kahve elde edebilirsiniz.

Filtre kahvenin buzlu ve sütlü olanları da sıklıkla tüketilmektedir. Özellikle yaz günlerinde filtre kahveyi buzlu sevenler daha fazla olacaktır. Burada da sıcak suyu çok az koymanız ve sonrasında üzerine soğuk su ilave etmeniz gerekir. Üzerine birkaç buz tanesi atınca da buzlu filtre kahvenizi tamamlamış olacaksınız. Sütle yapılan filtre kahvede de suyu az sütü bol koyarak harika bir lezzet elde edebilirsiniz.

Filtre Kahve Sağlıklı Mı?

Filtre kahve sade olarak tüketildiğinde yağ yakımı hızlandırdığından oldukça faydalıdır. Ancak içerisinde şeker olmamalıdır ve yanında da tatlı şeyler tüketilmemelidir. Birçok kişi zayıflamada sık sık filtre kahve içer. Ancak bu durumu da abartmamak gerekir. Çünkü 3 bardaktan daha fazla içildiğinde kalp krizlerine neden olabilir. Çünkü içerisindeki kafein kişilerin canlanmasını ve hareketlenmesini sağlar. Bunun fazlalığı kalbe daha fazla kan pompalanması demektir.

Abartmamak şartıyla düzenli olarak günde 2 bardak filtre kahve tüketmek sağlık açısından oldukça faydalıdır. Özellikle yoğun iş temposu içindeyseniz veya gece geç saatlere kadar ders çalışmak niyetindeyseniz filtre kahve ile uzun süre ayakta kalabilir, beyninizi çalıştırabilirsiniz. Filtre kahve beynin uzun süre aktif kalmasını sağlayarak bilgilerin uzun süre beyinde kalıcılığını arttırmaktadır.

Filtre kahvenin diğer güzel bir yönü zihin açıcı ve zeka arttırıcı bir rol oynamasıdır. Bu yüzden ders çalışırken mutlaka içilmesi tavsiye edilir. İş yerlerinde özellikle rakamlarla uğraşan kişiler de bilgileri kafalarında tutabilmek adına kahve molalarına çıkmalıdır.

Filtre kahvenin diğer önemli faydası da bazı sağlık problemlerine karşı kişileri korumasından gelir. Alzheimer, Karaciğer kanseri gibi hastalıklara tedavi bulunamazken bunlardan korunmanın en güzel yolu filtre kahveyi hayatımızın odak noktasına yerleştirmektir. Ancak mide rahatsızlığınız varsa filtre kahve iyi gelmeyecektir. Ülser gibi hastalığınız varsa bu hastalığın tekrar nüksetmesine neden olabilir. Bu yüzden bilinçli bir tüketici olmak ve araştırmalar yapmak gerekir. Sık sık da doktor kontrolünden geçerek yiyip içtiklerimizi kontrol etmek gerekir. Filtre kahve son zamanların en faydalı içeceği olabilir.