Mas 925 Çelik Kıskaç 25 mm 12 Adet - Siyah resmi
Göz at

Mas 925 Çelik Kıskaç 25 mm 12 Adet - Siyah

34,89 TL + KDV 41,87 TL (KDV Dahil)
Mas 935 Çelik Kıskaç 41 mm 12 Adet - Siyah resmi
Göz at

Mas 935 Çelik Kıskaç 41 mm 12 Adet - Siyah

70,43 TL + KDV 84,52 TL (KDV Dahil)
Mas 937 Çelik Kıskaç 51 mm 12 Adet - Siyah resmi
Göz at

Mas 937 Çelik Kıskaç 51 mm 12 Adet - Siyah

107,23 TL + KDV 128,68 TL (KDV Dahil)
Rubenis RBS 954-5 Omega Kıskaç 19mm 12'li resmi
Göz at

Rubenis RBS 954-5 Omega Kıskaç 19mm 12'li

24,75 TL + KDV 29,70 TL (KDV Dahil)
Rubenis RBS 954-4 Omega Kıskaç 25mm 12'li resmi
Göz at

Rubenis RBS 954-4 Omega Kıskaç 25mm 12'li

47,43 TL + KDV 56,92 TL (KDV Dahil)
Rubenis RBS 954-3 Omega Kıskaç 32mm 12'li resmi
Göz at

Rubenis RBS 954-3 Omega Kıskaç 32mm 12'li

57,16 TL + KDV 68,59 TL (KDV Dahil)
Rubenis RBS 954-2 Omega Kıskaç 41mm 12'li resmi
Göz at

Rubenis RBS 954-2 Omega Kıskaç 41mm 12'li

88,07 TL + KDV 105,68 TL (KDV Dahil)

Sürekli olarak dosyalarla çalışanlara büyük kolaylık sağlayan evrak mandalları, işlerin kısa sürede tamamlanmasına yardımcı olur. Özellikle ofis çalışanları aradıklarına hızlı bir şekilde ulaşmak için sürekli olarak bir düzene ihtiyaç duyar. Bu yüzden de belli araç ve gereçlerin masa üstlerinde hali hazır bir şekilde yer alması gerekir. Evrakların saklanmasında, üzerinde değişiklerle yapılmasında evrak mandalları çok büyük bir düzenleyici görevi görmektedir. Bu yüzden de mutlaka dosyalarla çalışanların elinde evrak mandalları bulunmalıdır.

Dosyalıklar, klasörler dosyaları saklamak için uygundur ancak bunlar çok fazla alan kaplar. Dosyalar uzun süreli saklanacak belgelerse daha fazla yere ihtiyaç olacaktır. Bunun için en pratik yol evrak mandalları kullanmaktır. Bu sayede hem yerden tasarruf hem de zamandan tasarruf elde etmiş olacaksınız. Çünkü kısa sürede aradığınız belgeleri bulabilecek, kaybolma riskini en aza indireceksiniz. Bu küçük ama etkili araçlara mutlaka çalışırken ihtiyaç duyacaksınız. Çıktılarınızın sırası karışmasın diye bu evrak mandallarını kullanarak onları bir araya toplayabilirsiniz.

Evrak mandalları yaylı ve yaysız olmak üzere iki çeşittedir. Ancak bu temel iki çeşit çok farklı tasarımlarla karşımıza gelebilmektedir. Farklı renklerde ve farklı biçimlerde olanları her gün üretilmekte ve piyasaya çıkmaktadır. Dosya trafiği ile mücadele etmede oldukça başarılı bir yöntem olduğu için her geçen gün evrak mandallarını kullanan kişi sayısı artmaktadır. Bazı evrak mandalları çok sayıda evrağı birleştirerek uzun süre saklamanıza olanak tanır. Bazı evrak mandalları ise az sayıda kağıdı tutabilmek için tasarlanmıştır. İhtiyacınıza göre bunlardan istediğinizi sipariş verebilirsiniz.

Evrak Mandallarının Faydaları

Evrak mandallarının faydaları için söyleyebileceğimiz en temel ifade evrakların bir arada tutulmasını sağlamasıdır. Ancak bu mandallar birçok farklı sektörde farklı işler için de kullanılabilmektedir. Ofis çalışanları dosyaların karışmasını önlemek için evrak mandallarını kullanırken, ressamlar resim çizerken kağıdı tahtaya tutturmak için evrak mandallarından faydalanabilir. Bunların boyut ve biçimleri farklı olabilir. Çalışma alanınıza uygun olan boyut ve tasarımları istediğiniz şekilde seçebilirsiniz. Ufak boyutta olan evrak mandalları resim çizimi gibi işler için daha uygun olacaktır.

Evrak mandallarının diğer önemli bir faydası da evraklara delik açmadan, hasar vermeden bir arada tutabilmesidir. Zımbalar evrakları birleştirirken evraklar üzerinde delikler açar ve kağıtlara zarar vermiş olur. Ancak evrak mandallarının böyle bir sıkıntısı yoktur. Ayrıca evrak mandalları tekrar tekrar kullanılabilir. Uzun süre kullanabileceğiniz bu mandallar, sizleri dosya kaybolma riskinden de kurtarmış olacaktır. Kolayca kağıtlara takıp çıkarabiliyor olmanız da ayrı bir faydasıdır. Büyük bir güç kullanmadan mandalın ağzını açmanız ve kağıtları sıkıştırmanız yeterli olacaktır.

Diğer önemli bir faydası da evrak mandalları takılı olan dosyalar kolayca bir kitap gibi okunabilir. Kağıtları çıkarmanız gerekmez. Bu özellikte özellikle ders çalışanlar için çok faydalıdır. Notlarını bir araya getiren öğrenciler bu notları evrak mandallarıyla adeta bir defter haline getirmiş olur. Bu sayede istenen yazı rahatça okunabilir ve üzerinde değişikler yapılabilir. Bu tarz bir kullanım çok büyük bir rahatlama sağlar. Elbette sadece öğrenciler için değil dosya incelemesi yapması gereken ofis çalışanları için de oldukça faydalı bir yöntem olduğunu söyleyebiliriz.