Etiket Ve Zarf Çeşitleri

Etiketler, herhangi bir ürünün amacını, sahip olduğu özellikleri, nasıl kullanılması gerektiğini, markasını ve adı gibi bilgileri içererek tüketicilere bilgi sunar. Etiketler en çok ürünlerin üretim ve son tüketim tarihlerini belirtmek için kullanılmaktadır.

Zarflar, para zarfları,  diplomat zarfları, CD/DVD Zarfları, hava kabarcıklı zarflar gibi çeşitlerden  oluşmaktadır.  

Etiketler Nerelerde Kullanılmaktadır?

Etiketler genellikle ambalajların üzerine yapıştırılmaktadır. Etiket kullanımı sayesinde tüketiciler ürün hakkındaki bilgilere sahip olur. Etiketin müşterileri koruduğunu söylemek doğru olacaktır. Etiketlerin kullanım alanı oldukça geniştir. Neredeyse her sektörde etiket kullanımı vardır. Üreticiler ürünlerinin genel bilgilerini vermek için etiketleme yapar. Her sektörde etiketler de aynı bilgiler verilmez. Ürünlere göre farklı ana bilgiler sunulur.

Etiket Yazıları Nasıl Olur?

Etiketler kullanım alanlarına göre farklı bilgiler içerir. Etiket yazılarının kullanılacağı ülkenin dilinde olması çok önemlidir. Örneğin eğer ülkemizde satışını yapacağınız bir ürünün etiketini hazırlıyor iseniz kesinlikte Türkçe kullanmalısınız. Bunun ana nedeni İngilizce bilmeyen insanları kaybetmemektir. Etiketlerinizde yalnızca İngilizce ya da farklı bir yabancı dil kullanırsanız insanlar etiketleri okuyamadıkları için ürünlerinizi almaktan vazgeçebilirler. Bunun yanı sıra etiketlerinizin ilgi çekici olması da çok önemlidir. Etiketlerde kullandığınız yazı boyutunun çok küçük olmaması gerekmektedir. Küçük yazılar müşterileri sıkabilir, etiketleriniz de net ve kısa bilgiler vermeye özen gösterin.

Etiket Türleri

Etiketler çok fazla türe sahip. Kullanılacakları alana göre etiketlerin hem şeklinde hem de isimlerinde farklılıklar olur. Etiketlerin fazla çeşitli olmasının ana sebebi çok kullanılıyor olması ve çok farklı sektörlerde kullanılıyor olmasıdır. Örneğin gıda sektöründe kullanılan etiketlerle giyim sektöründe kullanılan etiketlerin aynı olması beklenemez.

Etiket türlerine örnek vermek gerekirse;

  • Termal karton etiket,
  • Semi termal etiket,
  • Lamine top termal etiket
  • Eco termal etiket.
  • Kuşe etiket, şeffaf etiket
  • Lazer etiketler

Etiketler kullanıldıkları ürünlerin en önemli parçalarından birisidir. Kullandığınız etiketlerin özel ve canlı renklerde olması daha iyi olacaktır. Kullandığınız etiketlerin farklı olması sizi rakiplerinizin bir adım önüne geçirmektedir. Etiketler ürünleri kategorize etmek için de kullanılır. Özellikle reklam sektöründe etiket kullanımı çok yaygındır. Etiketler farklı boyutlarda, farklı renklerde ve de şekillerde yapılabilir. Etiket seçiminizi yaparken dikkatli olun. Markanıza uygun bir etiket tarzını benimsemelisiniz. Örneğin resmi kıyafetler üreten bir firma iseniz çok renkli bir etiket kullanmak doğru bir tercih olmayacaktır. Bu nedenle etiket seçimlerinizi doğru yapmaya özen göstermelisiniz. Etiketler de rengin yanı sıra kullanılan yazı şekline yani fonta da dikkat etmelisiniz. Etiketlerinizi güzel tasarlamayı başarırsanız müşterilerinizin aklında kalıcı olma oranınız artacaktır.

Bizler bu alanda kendini geliştirmiş bir firma olarak oldukça farklı tarzlara uygun etiketler tedarik ediyoruz. Etiketlerimizde de farklı çeşitlerimiz bulunuyor. Fiyat etiketleri, ürün etiketleri, uyarı etiketleri, barkod etiket, logo ve marka etiketleri, yıkama talimat etiketleri gibi pek çok farklı türde etiket tedariki sağlıyoruz. İsteğiniz üzerine pek çok farklı etiketleri üretmekteyiz. Bu alanda uzun zamandır hizmet veren firmamız sizler için en iyi etiketleri sunarak memnun kalmanızı sağlayacaktır. Etiketler konusunda kafanıza takılan herhangi bir soru var ise bizimle iletişime geçebilirsiniz. Kafanızdaki soruların cevabını bulmak için biz doğru adresiz. Bizi her zaman arayarak bilgi alabilirsiniz.