Çok Al Az Öde
Alışverişe Başla! *Sadece sınırlı bir süre.

1.000 ₺ ve Üzeri Siparişlerde İstanbul'un Merkez Bölgelerine Ücretsiz Kargo!

Çalışma Alanlarının Vazgeçilmez İhtiyacı: Hijyenik Ürünler

Çalışma Alanlarının Vazgeçilmez İhtiyacı: Hijyenik Ürünler

 

Ofis temizliği esnasında doğru hijyenik ürünler kullanmak önemlidir. Aksi takdirde istediğiniz gibi sağlıklı bir çalışma ortamı yaratmanız mümkün olmaz. Bu da emeğinizin boşa gitmesine neden olduğu gibi çalışma motivasyonunu da düşürür. Ofis temizliği konusunda nereden yardım alacağınızı düşünüyorsanız, “Biz Size Yeteriz” ile doğru ürünlere ulaşmanız son derece kolay olacaktır.

Tüm bunların yanında korona virüsü, hayatımıza girdiğinden beri temizliğe olan önem daha da arttı. Sağlıklı kalmak için kişisel bakım ve hijyen kurallarına dikkat eder olduk. Ancak çalışma hayatımızda da temizliğe dikkat ediyor muyuz? Doğru hijyen ürünleri ile etkili bir temizlik yapıyor muyuz? İşte sağlıklı çalışma hayatı için tüm detayları içeriğimizde bulabilirsiniz.

Hijyenik Ürünleri Kullanmak

Ofisinizde kullanacağınız hijyenik ürünler için seçici olmanız gerekir. Çünkü çalışma hayatında bilgisayar, tablet gibi teknolojik aletler de kullanır ve bu aletler, hassas materyallerden üretilir. Bu nedenle her temizlik maddesi, bu eşyalar için uygun değildir. Hatta bilgisayarınıza zarar bile verebilir. Doğru şekilde temizlik yapmak için her alana özel olarak hazırlanmış temizlik ürünleri kullanmalısınız.

Tuvalet ve banyo temizliğine de ayrıca özen gösterilmesi gerekir. Bu alanlarda bakteriler, mikroplar daha hızlı ürer. Ancak düzenli olarak yapılan temizlikle burada hijyeni sağlayabilirsiniz. Banyo ve tuvaletler için hazırlanan ürünleri de tercih etmelisiniz. Ek olarak, yer temizliğinde de gerekli makinelerin veya paspasların uygun seçilmesi önerilir. Böylece istediğiniz gibi hijyenik ortam yaratılır.

Kısacası, hijyenik ürünler, bölgeye ve alana göre ayrı şekilde kullanılmalıdır. Ancak iş burada bitmiyor. Ofisinizde bulunan çöplerin sorumluluğu sizdedir. Dökme çöp poşetleri, her zaman işyerinizde bulunmalıdır. Böylece hiçbir dağınıklık olmadan çöplerinizi atabilirsiniz.

Tertemiz bir ortamda çalışmak, sağlığınızı korumaktır. Aynı zamanda müşterilerinizin gözünde iyi bir izlenim yaratmak için de çok önemlidir.

Temizlik Personeline Temizlikte Dikkat Etmesi Gereken Detayları Belirtmek

Çoğu ofis, temizliği sağlamak için bir görevliyle çalışır. Böylece işi profesyoneline bırakmış olur. Ancak personeli uyarmanız gereken bazı durumlar olabilir. Bunlardan bazıları aşağıdaki gibidir:

  • Temizlik sırasında galoş ve maskelerin kullanılması,
  • Karıştırılmaması gereken alanlar,
  • Özellikle teknolojik aletler için kullanılması gereken ürünler,
  • Hangi sırayla ofis temizliğinin yapılması gerektiği.

Bu durumlar, ihtiyacınıza göre değişiklik gösterebilir.

En Çok İhtiyaç Duyulan Hijyenik Ürünler

Temizlik için ürün seçiminde dikkat etmeniz gereken bazı noktalar vardır. Özellikle seçtiğiniz ürünlerin antibakteriyel olmasına özen göstermelisiniz. Çünkü mikroplar ya da zararlı organizmalar, büyük oranda yok edilmediğinde tam olarak hijyenik bir ortamın sağlanması mümkün değildir. Her gün kullandığınız alanları, antibakteriyel sağlık ürünleri ile silerek hem yaşadığınız alanı temiz tutabilir hem de sağlığınızı koruyabilirsiniz.

Alkollü Temizleme Bezi

Küçük ve tek kullanımlık olan alkollü bezler, çalışma hayatınızda bir kurtarıcıdır. İstenmeyen durumlarda kullanabileceğiniz gibi arada sırada masanızı bunlarla silebilirsiniz. Böylece gerekli hijyeni hemen sağlarsınız. Alkollü bezlerin normal bezlere oranla sterilize etme oranı daha yüksektir. Ancak özellikle yemek yapılan bölgelerde kullanılmaması gerekir.

Temizleme Bezleri

Cam, masa ve mutfak tezgahı gibi yüzeylerde temizlik bezleri kullanabilirsiniz. Tabii ki doğru seçtiğiniz hijyen ürünleri ile birlikte bu bezleri kullanmak, daha yararlı olur. Ayrıca camlara özel olarak hazırlanan bezleri almalısınız. Böylece daha iyi bir görüntü ortaya çıkar. Yine, yüzey temizliği için de çoklu satılan ürünlerden alabilirsiniz.

Galoş

Birçok kişi, ofisinde galoş kullanmamaktadır. Ancak bu ürünler, düşündüğünüzden çok daha önemlidir. “Galoş nedir?” diye soracak olursanız, “Ayakkabı üzerine geçirilen plastik korumalıktır.” diyebiliriz. Özellikle sağlık kurumlarında ya da güzellik merkezlerinde sıklıkla kullanılır. Ancak hijyenin uzun süre devam etmesi için her ofisin galoş kullanımına önem vermesi gerekir.

Bone

Temizlik esnasında personelinize almanız gereken bir diğer ürün bonelerdir. Böylece saçların dökülmesi engellenir. Özellikle sağlık hizmeti veren ofislerde bone kullanılmaktadır. Ancak bakterilerin yayılmaması açısından hangi işi yaparsanız yapın düşündüğünüzden önemli bir üründür.

Dökme Çöp Poşeti

Büyük boy çöp poşetleri, ofis hayatınızda her zaman ihtiyacınız olan eşyalardır. Böylece işinize yaramayan kağıtlar, ambalajlar, çalışmanıza engel olmaz. Ayrıca dökme çöp poşetleri düzenli şekilde atıldığında ofisinizde düzenli bir ortam yaratılır. Bu da gelen müşterilere iyi bir izlenim verir. Ayrıca sizinle birlikte çalışanların da güvenini sağlar.

Maske

Temizlik personelinize maske alarak tozlardan korunmasını sağlayabilirsiniz. Böylece hijyenik ortam oluşurken tekrar mikropların yayılmasına engel olabilirsiniz. Aynı şekilde bir sağlık ofisiniz varsa diğer çalışanlarınıza da alabilirsiniz. Böylece ofis ortamında oluşabilecek bakteri ve mikropların seviyesini minimuma indirirsiniz. Özellikle korona virüsünün ortaya çıkması bizi maske kullanımına alıştırdı. Bu nedenle iş yerinizde çalışanların sağlığı için de bu ürünleri kullanmaya dikkat etmelisiniz.

Kısacası, ofisinizin sağlıklı ve temiz olması çok önemlidir. Bu nedenle düzenli yapılan bir temizlikle çalışanlarınızın güvenliğini sağlarsınız. Ayrıca hijyen seti alarak temizlik ürünlerine daha az maliyetle ulaşabilirsiniz. Bunların yanında çalışanlarınıza kişisel bakım ürünleri de alabilirsiniz. Bunlar arasında, kolonya, ıslak mendil, sabun ve dezenfektan bulunabilir. Böylece ortamda olduğu gibi kişisel temizlik de sağlanır. Siz de tertemiz bir alanda çalışmanın güvenliğini yaşarsınız.

Sıkça Sorulan Sorular

İş Yeri Çalışma Ortamı Nasıl Olmalı?

Temiz ve sağlıklı bir ofisin oluşturulması iş yeri ortamı için çok önemlidir. Bu sayede sağlık sorunlarınızı minimuma indirebilirsiniz.

Ofis Temizliği Nasıl Yapılmalı?

Öncelikle camların temizliği yapılmalıdır. Sonrasında etraf toplanmalı ve tüm dolapların tozu alınmalıdır.  Tuvalet temizliğinin ardında da ofiste bulunan bütün yerlerin silinmelidir.

Ofis Temizliğinde Hangi Ürünler Kullanılmalıdır?

Hijyenik ürünler, alana uygun olarak seçilmelidir. Ayrıca antibakteriyel ve alkollü bezler, çöp poşetleri alınmalıdır.

Yorumunuzu bırakın

Bültene Kayıt Ol

Yeni gelenler, özel teklifler ve promosyonlarımız hakkında güncellemeler almak için Soluto bülten listesine abone olun.