Fiyat Aralığı
Marka
Ürün Çeşidi
Ürün Çeşidi

El Sabunları

Filtre 0
91,00 TL + KDV
98,28 TL (KDV Dahil)
57,70 TL + KDV %0
57,70 TL + KDV
62,31 TL (KDV Dahil)
99,76 TL + KDV
107,74 TL (KDV Dahil)
101,40 TL + KDV
109,51 TL (KDV Dahil)
67,38 TL + KDV
72,77 TL (KDV Dahil)
348,75 TL + KDV
376,65 TL (KDV Dahil)
110,49 TL + KDV
119,33 TL (KDV Dahil)
371,25 TL + KDV
400,95 TL (KDV Dahil)
110,98 TL + KDV
119,86 TL (KDV Dahil)

El Sabunları Nedir? Ne Zaman Gereklidir?

El sabunları, el temizliği için kullanılmakta olup, farklı hoş kokular ile formüle edilerek üretilen temizlik ürünlerinin başında gelir. El temizliği sağlık açısından ilk sıralarda yer almaktadır. Elleri bakterilerden ve mikroplardan arındırmak için gün içinde her ihtiyaç duyduğumuzda yıkamanız yeterli olacaktır. Islattığınız ellerinizi yirmi saniye boyunca iyice köpürttüğünüz el sabunu ile yıkamanız gerekli hijyeni elde etmenizi sağlamış olacaktır.

İçerisinde nemlendirici özellik bulunduran el sabunları, ellerinizi her yıkadığınızda nemlendirici özelliği sayesinde kuruluk hissi yaratmadan hem nemlendirme hem de temizlik yapmanızı sağlarlar. Zeytinyağlı üretilen çeşitleri en çok tercih edilen el sabunları arasında yer almaktadır.

Özel bitkisel kokular ile hazırlanan kokulu el sabunlarını, banyonuzda keyifle kullanabilirsiniz. Ellerinizin çok güzel ve hoş bir şekilde kokmasını da sağlayacağından el temizliğinde de kokulu sabunları tercih edebilirsiniz.  Dolabınızın ve kıyafetlerin hoş kokması için giyecek dolabınızın içine kokulu sabunlardan yerleştirebilirsiniz.

El sabunları içerisinde kullanımından neredeyse vazgeçilmeyen sabun türlerinden biri de beyaz el sabunlarıdır. Temiz ve saf kokusu ile banyolarda sıklıkla yer verilen beyaz el sabunları aynı zamanda temizlik işlerinde de kullanılmaktadır.

El Sabunlarının Önemi

Sıcak aylarda, yüksek ısılara bağlı olarak bakteri oluşumu artar. Özellikle kullanımın yoğun olduğu ve zeminlerinin ıslak kaldığı tuvaletler bakteri oluşumunda ilk sırada yer almaktadır. Bilhassa ortak kullanılan tuvaletlerde musluk, kapı kulpları, sifon gibi temas ettiğimiz birçok yerde milyonlarca bakteri üremektedir. El sağlığımızın temizliği hastalıklardan korunabilmemiz ve sağlıklı kalabilmemiz için çok büyük önem taşımaktadır. Kişisel bakım malzemeleri  denildiğinde ise aklımıza ilk gelen sabun kullanımıdır.  Ellerimizi ne kadar sık yıkıyor olsak bile sıvı sabun veya katı sabun kullanırken dikkat etmemiz gereken hususlar bulunmaktadır.

Katı El Sabunları

Katı el sabunları, sıvı el sabunlarına oranla daha fazla doğal bir üretim aşamasından geçiyor olsa bile yüzeylerinde fazla sayıda zararlı bakteri barındırmaktadır. Bu durumda ellerimizi yıkadığımızı sanarak aslında üzeri tamamen bakteri dolu sabunlarla ellerimizi daha çok hastalık mikrobu ile buluşturuyor olabiliriz. Eller yıkandıktan sonra katı el sabunun üzerinde kalmış olan bakterilerden, sabunun yüzeyinde kalan köpüğü su ile temizleyerek kurtulmak mümkündür. Fakat bakteri alışverişinin çok fazla olduğu özellikle restoran, hastane, plaj, okul, alışveriş merkezleri gibi alanların tuvaletlerinde katı sabun kullanmamaya özen göstermek gerekiyor. Ayrıca ofis temizlik malzemeleri  seçimi sırasında da katı sabunları tercih etmek gerekebilir.

Sıvı sabunlarınsa katı sabunlara göre daha az bakteri taşıdığı kabul edilmektedir. Fakat sıvı sabun kullanırken de dikkat edilmesi gereken bazı hususlar bulunmaktadır. Sıvı sabunlar oksijen ile temas ettiğinde yer aldıkları kapta bakteri üretmeye başlamaktadır. Bu nedenle sıvı sabun kutularını yeniden doldurmadan evvel iyice yıkayıp temizlemek ve sıvı el sabunu mümkün olduğunca kabında çok fazla bekletmeden tüketilmesi gerekmektedir.