Fiyat Aralığı
Marka

Duvar Tipi Çöp Kovaları

Filtre 0

Duvar tipi çöp kovaları, monte edilebilir olduğu gibi direkt de kullanılabilen hijyen ürünleridir. Bu kovalar, kullanım şeklinden kaynaklı olarak otoparklar ve kaldırımlar gibi sınırlı kapasiteye sahip alanlarda yer tasarrufu sağlar. Ayaklı çöp kutularının aksine olumsuz hava koşullarından etkilenmeyen duvar çöp kovaları, son derece dayanıklı bir alternatif sunar.

Özellikle kalabalık alanlarda hijyeni sağlamak amacıyla tercih edilmesi gereken duvar tipi çöp kovası çeşitleri; ev, iş yeri, restoran gibi her türlü ortamda kullanılabilir. Birçok kullanım alanı sunan duvar tipi çöp kovaları seçilirken dikkat edilmesi gereken hususlar ise maddeler halinde sıralanabilir:

 • Kullanışlı ve sağlam olmalı
 • Ortamla uyumlu olmalı
 • Hava alabilir olmalı
 • Kapasite durumu
 • Toplama kolaylığı sağlamalı
 • Zararlı madde içermemeli

Belirtilen ana hususlara dikkat ederek temin ettiğiniz çöp kovası, uzun vadede maliyeti düşürürken daha çok kişinin kullanımına da sebep olur.

Duvar Tipi Çöp Kovası Nedir?

Duvar tipi çöp kovaları neredeyse her alanda kullanılabilen ürünlerdir. Bu tarz kovalar bulunduğu alanda yer tasarrufu sağlarken estetik bir görüntü de oluşturur. Duvar tipi çöp kovaları kullanım alanları şu şekilde sıralanabilir:

 • Park
 • Bahçe
 • Okul
 • Ofis
 • Kurum ve işletmelerde
 • Mutfaklarda
 • Duraklarda
 • Çocuk odaları
 • Apartman girişlerinde

Çöp kovaları kimi zaman geri dönüşüm kutusu olarak da kullanılabilir. Kapalı alanlarda ve açık alanlarda mutlaka bulunması gereken bu ürünler, malzeme, özellik ve boyut olarak birbirinden farklı olsa da aynı işlevi görür.

Bu ürünlerin duvar tipi şeklinde olması ise kullanım kolaylığı sağladığı için sıklıkla tercih edilir. Hijyen ve düzen sağlamak için gerekli olan kovalar, atıkların veya direkt çöplerin etrafa saçılmasını önler. Aynı zamanda koku oluşumunu da engeller. Özellikle kaliteli malzemeden üretilen duvar tipi çöp kovaları, size uzun süreli kullanım sunar.

Duvar Tipi Çöp Kovası Ölçüleri

Duvar tipi çöp kovası ölçüleri dikkat edilmesi gereken önemli bir durumdur. İlk bakışta çöp kovaları kolay seçilebilir ürünler olarak görülse de bazı belirli özelliklerine daha yakından bakmak, ihtiyacınıza en uygun olan ürünü seçmenizi sağlar. Kullanacağınız alana göre küçük bir duvar tipi çöp kovası seçmeniz, bulunduğu alanda tam anlamıyla aktif kullanılmayabilir. Bu da işletmeniz için para israfına dönüşebilir.

Biz Size Yeteriz olarak sizler için iki farklı boyutta duvar tipi çöp kovası sunuyoruz. Bunlar:

 • 25 L Boyutunda Duvar Tip Delikli Çöp Kovası – 1227
 • 12 L Boyutunda Duvar Tip Paslanmaz Delikli Çöp Kovası – 1222

Duvar tipi çöp kovası modelleri arasındaki ortak özellik paslanmaz metalden üretilmesidir. Ancak ürünlerin biri daha kalabalık ve ihtiyacın fazla olduğu alanlarda kullanılmak üzere büyükken diğeri, daha minimal bir boyuta sahiptir. İki çöp kovası modeli de deliklidir. Bunun sebebi ise çöp kovasının yeteri kadar hava almasını sağlamaktır. Hava alan çöp kovaları kokma ve küflenme yapmaz. Ek olarak iki duvar tipi çöp kovası da kapaksızdır. Bu durum çöp kovalarına dokunma gereksinimini düşürerek bakteri oluşumunu da engeller.

Çöp ve geri dönüşüm kutularının boyutu veya kapasitesi, maksimuma kadar doldurulduğunda ne kadar tutabileceğine göre belirlenir. Boyuta göre çöp kovaları için sabitlenmiş bir kullanım kuralı bulunmaz. Mekânınız için daha büyük dekoratif kutular arıyorsanız, ihtiyacınıza uygun olan ürünü Biz Size Yeteriz ile kolaylıkla bulabilirsiniz. Çöp kutularını kullanan kişi sayısına, kutuların yerleşimine ve karşılaşabilecekleri yaya trafiği miktarına göre hangi kapasiteye ihtiyacınız olduğunu ölçmeniz önerilir.

Duvar Tipi Çöp Kovası Nasıl Monte Edilir?

Duvar tipi çöp kovaları monte işlemi oldukça kolaydır. Uygun aparatlar yardımıyla dilerseniz bu kovaları uygun yere sabitleyebilir, dilerseniz de zemine bırakabilirsiniz. İhtiyacınıza uygun olan çöp kovası boyutunu belirledikten sonra bu boyuta uygun bir sabitleme ürünü kullanarak duvara asabilirsiniz.

Küçük bir çöp kovası kullanıyorsanız kısa çivi veya güçlü çift taraflı bantlar işinize yarayacaktır. Ancak büyük boy bir çöp kovasına duvara sabitlemek istiyorsanız daha güçlü bir yapıştırıcı veya uzun çiviler kullanmanız daha güvenilir ve sağlam olmasını sağlayacaktır.

Duvar Tipi Çöp Kovası Fiyatları Nedir?

Duvar tipi çöp kovası fiyatı birçok farklı etkene bağlı olarak değişiklik gösterir kovanın üretiminde kullanılan malzeme boyut tip ve üründe bulunan ekstra aksesuarlar fiyatının yüksek veya düşük olmasına sebep olur.

Paslanmaz çelik kullanılarak üretilen duvar tip çöp kovaları uzun süreli kullanım sunduğu ve zarar görmem ihtimali daha düşük olduğu için fiyat olarak da diğerler ürünlere oranla daha yüksek olabilir. Bunun yanında, büyük boy duvar tipi çöp kovası küçük boy olanlara istinaden daha pahalı olsa da uzun vadede daha iyi bir alternatiftir. Ayrıca duvar tip çöp kovası modelleri arasında ekstra özellikler de fiyatı üzerinde etkilidir.

Biz Size Yeteriz, birçok farklı alanda kullanmanız için farklı tip ve boyutta birçok çöp kovası modelini sizlere ulaştırır. Bu modellerin tamamı bütçenizi sarsmayacak fiyat garantisi ile sunulur.

Sıkça Sorulan Sorular

Dış Mekân Duvar Tipi Çöp Kovası İç Mekânda Kullanılabilir mi?

İki şekilde de kullanılabilir. Ancak iç mekân çöp kutularını dışarıda bırakmak ürünün ömrünü kısaltabilir.

Duvar Tipi Çöp Kovası Modelleri Arasından Kapaklı Olanlar mı Kapaksız Olanlar mı Tercih Edilmelidir?

Duvar tipi çöp kovası modelleri arasından kapaksız olanlar daha sık tercih edilir. Bunun sebebi ise sıklıkla kullanılan çöp kovasına teması minimum seviyeye düşürmektir.

Paslanmaz Çelik Kullanılarak Üretilen Duvar Tipi Çöp Kovaları Nasıl Temizlenmelidir?

Paslanmaz çelik hazneler ılık sabunlu suyla silinebilir, kurutulabilir ve ardından genel bir paslanmaz çelik temizleyiciyle silinebilir. Bu, yeni görünmelerini ve parmak izi lekelerinden arınmış olmalarını sağlar.