Prohijyen Leys Nemlendirici Kremli El Sabunu 5 Kg resmi
Göz at

Prohijyen Leys Nemlendirici Kremli El Sabunu 5 Kg

180,62 TL + KDV 216,74 TL (KDV Dahil)
Oxy Sıvı El Sabunu Pembe 5 Kg resmi
Göz at

Oxy Sıvı El Sabunu Pembe 5 Kg

108,71 TL + KDV 130,45 TL (KDV Dahil)
Oxy Sıvı El Sabunu Pembe 20 Kg resmi
Göz at

Oxy Sıvı El Sabunu Pembe 20 Kg

429,00 TL + KDV 514,80 TL (KDV Dahil)
Oxy Sıvı El Sabunu Beyaz 5 Kg resmi
Göz at

Oxy Sıvı El Sabunu Beyaz 5 Kg

116,97 TL + KDV 140,36 TL (KDV Dahil)
Oxy Sıvı El Sabunu Beyaz 20 Kg resmi
Göz at

Oxy Sıvı El Sabunu Beyaz 20 Kg

342,75 TL + KDV 411,30 TL (KDV Dahil)
Prohijyen Star Nemlendiricili El Sabunu 5 Kg resmi
Göz at

Prohijyen Star Nemlendiricili El Sabunu 5 Kg

175,04 TL + KDV 210,05 TL (KDV Dahil)
Prohijyen Star Nemlendiricili El Sabunu 20 Kg resmi
Göz at

Prohijyen Star Nemlendiricili El Sabunu 20 Kg

660,17 TL + KDV 792,20 TL (KDV Dahil)
Dove Sıvı Sabun Nemlendirici 500 ml resmi
Göz at

Dove Sıvı Sabun Nemlendirici 500 ml

87,16 TL + KDV 104,59 TL (KDV Dahil)
Hobby Sıvı El Sabunu 400 ml resmi
Göz at

Hobby Sıvı El Sabunu 400 ml

25,38 TL + KDV 30,46 TL (KDV Dahil)


Dökme Sıvı Sabunların Avantajları Nelerdir?

Sıvı ve katı bazların karışımı ile elde edilen ve yapımında sırları bilinmeyen pek çok kimyasal barındıran dökme sıvı sabunlar, yaşam alanlarında temizlik konusunda önemli yardımcılardır. Sadece mekânsal yüzeyleri değil, aynı zamanda cildinizi de temiz tutar. Diğer yandan dökme sıvı sabunlar, düşük PH değerine sahiptir. Bu sayede cildinizi temizlerken tahriş etme ihtimali katı sabuna nazaran daha azdır. Ek olarak sıvı sabunların nemlendirici özelliği sayesinde eller, katı sabuna göre daha az kurur. Bu özellik sayesinde elleriniz hem temiz hem de nemli kalır, üstelik tahriş de olmaz.

Rutin kişisel temizlik söz konusu olduğunda, katı ve sıvı sabun arasındaki ayrımı iyi yapmak gerekir. Katı sabunlarda, daha öncesinde elini yıkayan kişiyle temas söz konusudur. Sıvı sabunda ise bu durum söz konusu değildir. Sıvı sabunları ve katı sabunları karşılaştırmak gerekirse, sıvı sabunun pek çok yönden daha avantajlı olduğunu göreceksiniz.

Dökme Sıvı Sabun Fiyatları Nasıl Belirlenir?

Dökme sıvı sabun türlerine göre, fiyatları da değişmektedir. Her şeyden önce dökme sıvı sabun fiyatları belirlenirken sabunun içeriği, birinci derece önem arz eder. İçerdiği nemlendirici miktarı, aroması ve sahip olduğu çiçek özütü ve daha birçok faktör sıvı sabun fiyatı belirlenirken dikkat edilen unsurlar haline gelmiştir.

Diğer yandan sabunların içindeki kimyasal miktarı da fiyatta değişikliğe sebep olmaktadır. Kimyasalların miktarı, sabunların kullanım amacına göre değişir. Kireç çözmek için kullanılan bir sabunla pas çözmek için kullanılan bir sabunun içerisinde aynı kimyasalların, aynı miktarda kimyasal olması beklenemez.

Dökme Sıvı Sabun Çeşitleri Nelerdir?

Dökme sıvı sabun çeşitleri, küçük fakat önemli detaylarla birbirinden ayırt edilmekte. Birçok kişi “Sıvı ve katı sabun aynı şey, aralarında fark yok.” diye düşünebilir. Fakat aralarında keskin ve önemli farklar vardır. Derine inmek gerekirse, bu küçük sabun kutularının arasında, işlevleri ve amaçları bakımında, dünyalar kadar fark var demek, asla yanlış olmayacaktır. Sabun türlerinden bazılarına bakmak gerekirse:

  • Ultra hijyenik Sabunlar: tamamen hijyen odaklı sabunlardır. İçeriği mikrop ve virüs yok etmeye endekslenmiş sabunlardır.
  • Hipoalerjenik Sabunlar: Bazı kişiler alerjik bir yapıya sahip olabilir ve vücudu sabunla reaksiyon gösterebilir. Bu sabunlar sayesinde kişi hem hijyene elde edilebilir. Hem de reaksiyondan korunur.
  • Prohijyenik Sabunlar: Bu sabunlar derinlemesine temizliğin yanında cildinizi nemlendirme özelliğine de sahiptir. Hem derin temizlik hem de yumuşak eller vaat ederler.
  • Antibakteriyel Sabunlar: Hem bakteriyi temizleme hem de bakteriden uzun süre koruma özellikleri bulunan sabunlardır. Koruyucu bariyeri sayesinde bakteriyi yüzeyde tutmaz.

Bu ve benzeri türde birçok amaca hizmet eden dökme sıvı sabun çeşitleri bulunmaktadır. Sıvı sabunlar amaçlarına göre ayrıldığı gibi kullanıldıkları yüzey türlerine göre de ayrılabilirler.

Örnek vermek gerekirse; el temizliği, vücut temizliği, yüzey temizliği ve mutfak temizliği gibi kullanım alanlarına göre de birçok türde dökme sıvı sabun bulunmaktadır. Yine yüzey temizliği adı altında kir, pas ve kireç çözmek için farklı türlerde de sabunlar bulunmaktadır.

Birçok dökme sıvı sabun 5 lt şeklinde piyasada yerini alıp satışa sunulmaktadır çünkü Dökme sıvı sabunlar genellikle geniş yüzeyler için kullanılır bu sebepten kaynaklı dökme sıvı sabunlar da toplu alımlar tercih edilir. Tüm el sabunları çeşitleri için hemen El Sabunları kategorimizi inceleyin.

15 yılı aşkın tecrübeyle sizlere hizmet veren Bizsizeyeteriz, 4000’den fazla ürün çeşidi ve %100 iade garantisini sunar. Profesyonel iş anlayışı ve ihtiyaç giderilmesine odaklanmış hizmet tutumuyla 7’den 70’e hizmetinizdedir. Temizlik konusunda çıkmazdaysanız, Biz Size Yeteriz!

Sıkça Sorulan Sorular

El İçin Tasarlanmış Bir Sıvı Sabun, Vücut İçinde Kullanılabilir mi?

Eller günlük hayatta birçok yere dokunur tüm işler ellerin aktif bir şekilde kullanılmasıyla yapılır. Eller vücudun en kirli yerlerinden biridir, soğuğa, sıcağa temas edip çok zor şartlarla daima burun burunadırlar. Bu yüzden el için tasarlanmış sabunları vücuda kullanmak, doğru değildir

Bulaşık Deterjanıyla El Yıkamak Doğru mu?

Bulaşık deterjanlarının amacı, tabaktaki yağı ve pası çözmektir. Ellerinizin uzun zaman bulaşık deterjanına maruz kalması demek, ellerinizdeki kirin yanı sıra, yağın da kaybolması ve nem kaybetmesi demektir. Bunun yanı sıra içindeki pas odaklı elementlerden dolayı ellerinize zarar verebilir, yaraya hatta kalıcı hasarlara sebep olabilir.

Deterjanlı Temizlik Esnasında Eldiven Gerçekten Gerekli mi?

Bunun cevabı şüphesiz evettir. Çünkü deterjana direkt temas el sağlığınızı ve PH dengenizi bozabilir. Bunun yanında ellerinizi dokundurduğunuz, göz, ağız ve kulak gibi birinci derece duyu organlarının işlevselliği tehlikeye girebilir.