Asil Davetiye Zarfı 13x18 Extra 110 gr AS-5018
Göz at

Davetiye Zarfı 13*18 110 gr Beyaz

1,02 TL + KDV 1,22 TL (KDV Dahil)
Oyal Torba Zarf 17x25 90gr Kraft SLK 500'lü resmi
Göz at

Oyal Torba Zarf 17x25 90gr Kraft SLK 500'lü

645,25 TL + KDV 774,30 TL (KDV Dahil)
Oyal Torba Zarf 13x17 90Gr Kraft 500'lü resmi
Göz at

Oyal Torba Zarf 13x17 90Gr Kraft 500'lü

594,50 TL + KDV 713,40 TL (KDV Dahil)
Oyal Torba Zarf 26x35 110gr Beyaz SLK 250'li resmi
Göz at

Oyal Torba Zarf 26x35 110gr Beyaz SLK 250'li

1.044,00 TL + KDV 1.252,80 TL (KDV Dahil)
Oyal Torba Zarf 26x35 90gr Kraft SLK 250'li resmi
Göz at

Oyal Torba Zarf 26x35 90gr Kraft SLK 250'li

587,25 TL + KDV 704,70 TL (KDV Dahil)

Diplomat ve para zarfları, içine yazışma kâğıtları, mektup, not, önemli belge ve para benzeri kâğıtların koyulduğu karton, kâğıt, plastik gibi materyaller kullanılarak üretilen korunaklı ve güvenilir taşıma araçlarına verilen isimdir. Genellikle kâğıt malzemenin kalitelisi kullanılarak üretilen diplomat zarflar en fazla tercih edilen zarflar arasında yer almaktadır. Kapağı kolay ve güvenli bir şekilde kapatılırken, açılmaması için de yapışkanlı bir sistem kullanılır. Önemli belge ve evrakların taşınması için kullanılan ve diplomat ismiyle anılan bu zarflar, para zarfı olarak da kullanılır. İhtiyaç durumuna ve isteğe bağlı olarak dikey kullanılmaya ve yatay kullanılmaya uygun şekilde üretilmiştir. Çeşitli nedenlerle bir yerden başka bir yere göndereceğiniz belge veya paralarınızı daha estetik ve şık bir görünümde istediğiniz yere ulaştırmanızı sağlar.
İhtiyacınıza göre uygun boyutlarda üretilmiş olması ve geniş yüzeyleri ile içine koymak istediğiniz evrak veya para miktarını azaltıp çoğaltabilirsiniz. Madeni paralarınızı da taşıyabilen sağlam yapısı ve dökülmeye karşı da güvenli bir kullanımı vardır. Madeni paraların ulaşımını sağlamak için tercih edilebilecek en güvenilir ve pratik yöntem para zarflarını kullanmaktır. Posta yolu ile yapacağınız gönderimler için uygun şekilde üretilmiştir. Diplomat zarfların ağız kenarında bulunan kendinden yapıştırma özelliği, bant ve yapıştırıcı gibi maddelere ihtiyaç duyulmadan zarfı kolayca kapatabilmenizi sağlar.

Diplomat ve Para Zarfları Çeşitleri

Genel olarak kaliteli kâğıt kullanılarak üretilen zarflar, beyaz ve saman kâğıdı renklerinde üretilir. Pencereli ve penceresiz olmak üzere iki ayrı diplomat ve para zarfları çeşitleri bulunur. Diplomat zarflarının kendine özgü bir tasarımları vardır. Bu yönüyle de diğer zarf türlerinden kolayca ayırt edilir. Pencereli zarf çeşitlerinin pencere kısımları şeffaf bir yapıda olduğu için içeriğindeki yazıları kolayca okumanızı sağlar. Ofis, şirket ve iş yerlerinin her çeşit işlemleri için diplomat zarflar kullanılır. Ağız kısmında yer alan silikonlu yapışkan kısmı hafif şekilde ıslatarak kolaylıkla yapıştırabilirsiniz. Belge, evrak ve paralarınızı güvenli bir şekilde istediğiniz yere gönderebilirsiniz. Penceresiz olan diplomat zarf çeşitleri ise genellikle para gönderimlerinde kullanılır. Para zarflarının genel olarak beyaz renkli olan modelleri daha çok talep görmektedir. Para zarfları, diplomat zarflarla aynı büyüklüktedir. Diplomat zarflar çoğunlukla kurumsal firmaların kullandıkları zarflara verilen addır. Diplomat zarflar müşterilerle ve firma içindeki yazışmalar için kullanılır.

Diplomat ve Para Zarfları Kullanım Alanları

Yalnızca ofis ve şirketlerin değil okul, banka ve telefon şirketleri gibi fatura işlemlerinin kullanıldığı kurumlarda temel ihtiyaçların ilk sırasında diplomat zarflar yer alır. Para taşınması ve gönderilmesi sırasında en güvenilir yöntem olarak ise para zarfları kullanılır. Değerli belge, evrak ve dokümanları saklamak için de en çok tercih edilen yöntemlerden birisi diplomat zarfları kullanmaktır. İhtiyaçlara göre dış ve iç yüzeyleri değişiklik gösteriyor olsa da en çok tercih edilen diplomat ve para zarfları arasında beyaz ve düz renkli olanlar yer almaktadır. Telefon şirketleri ve bankalar fatura işlemleri için genel olarak pencereli olan zarf modellerini tercih ederek adres, isim gibi iletişim bilgilerinin kolay bir şekilde görünmesini amaçlar. Evlere gelen bütün faturalarda kullanılan zarflar diplomat zarf çeşididir.