Son yıllarda tüm dünyayı saran Covid 19 salgınına da bağlı olarak, el dezenfektanı kullanımı daha da önem kazanmıştır. Hijyen sağlamak açısından dezenfektan kullanımı; virüslerin, mikropların, zararlı bakterilerinin dağılmasını ve bulaşmasını en iyi şekilde önler. Günümüzde herkesin ihtiyaçlarına cevap verecek derecede, geniş bir ürün yelpazesine sahip el dezenfektanları satışa sunulur.

İnsan sağlığını koruyucu özelliğe sahip olan dezenfektanlar, en önemli kişisel temizlik ürünlerinden biridir. Kullanım şekli olarak bu ürünler için özel olarak üretilmiş aparatlar ve dispenserler de bulunur. Bu dispenser ve aparatlar yardımı ile el dezenfektanı çeşitleri daha pratik şekilde kullanılır. Aynı zamanda bu yardımcı ürünler sayesinde boşa israf edilmesi önlerek, el dezenfektanları en ekonomik şekilde tüketilir.

El Dezenfektanı Nasıl Kullanılır?

El temizliği ve hijyeni sağlayan, el dezenfektanları alkol bazlı ürünlerdir. Virüslerin ve mikropların ölmesini sağlayan bu ürünler, insan sağlığına zararlı olan mikroorganizmaları yok etme açısından su ve sabundan daha etkilidir. Genel olarak dezenfektan çeşitleri köpük, jel veya sıvı olarak üretilir. Alkol bazlı olan dezenfektan içerikleri izopropil alkol, etanol ya da n-propanol ihtiva eder. Dezenfektan dispenseri ile kullanılması önerilir. Doğru dezenfektan kullanımı ise şu şekilde yapılmalıdır:

 • El dezenfektanı kullanımında öncelikle avuç içerisine yeterli miktarda alınmalıdır.
 • Eller, parmak aralarına da gelecek şekilde tümüyle iyicene ovulmalıdır.
 • Eller kuruyana kadar bu ovalama işlemine devam edilmelidir.

Bu şekilde ellerde bulunan bütün virüslerin, mikropların ve zararlı bakterilerin pratik ve hızlı bir şekilde ölmesi sağlanır. El dezenfektanları alkol bazlı ürünler olduğu için uygulama esnasında alevden ve alevli ortamlardan uzak tutulması gerekir. Bu noktaya dikkat edilmediği takdirde yanıcı özelliği bulunduğundan dolayı, istenmeyen yanıklar ortaya çıkabilir.

Dezenfektan kullanımında dikkat edilmesi gereken bir diğer nokta ise ellerin yağlı ya da çok kirli olması durumda etkisinin azalacağıdır. Bu gibi durumlarda el temizliği su ve sabunla sağladıktan sonra el dezenfektanı uygulaması yapılmalıdır. Aksi halde gereken hijyen, yeterli ölçüde sağlanamaz.

El Dezenfektanı Fiyatları

En yararlı temizlik ve hijyen ürünleri arasında yer alan, el dezenfektanı fiyatları sahip oldukları özelliklere ve satışa sunulan miktarlarında göre kendi içlerinde farklılık gösterir. Sitemizden bu kategori altında satışa sunulan ürünler, ilgili sayfadan “El Dezenfektanı Al” tuşuna basılarak online olarak hemen satın alınır.

Bu ürünler toptan el dezenfektanı olarak alındığı takdirde daha hesaplı fiyatlar sahip olur. Aynı zamanda el dezenfektanlarının pratik ve ekonomik şekilde kullanılmasını sağlayan dezenfektan aparatı ve dispenser çeşitleri de en uygun fiyatlarla bu kategori altından temin edilebilir.

Bizsizeyeteriz ile Toptan El Dezenfektanı Alışverişi

Sağlık sektörü olduğu kadar her türlü yaşam alanında el dezenfektanları, sağlık açısından kullanımı gerekli olan ürünlerin başında gelir. Özellikle insan trafiğinin kalabalık olduğu yerlerde ortamların hijyenini sağlamak ve salgın hastalıkların yayılmasını önlemekte el dezenfektanları önemli bir yere sahiptir. Bizsizeyeteriz ile toptan el dezenfektanı alışverişi, her zaman bütçenize en uygun fiyatlarla yapılır. “El dezenfektanı satın al” işlemi için sadece ürün sayfasına gitmek yeterli olacaktır.

El Dezenfektanı Nerelerde Kullanılır?

Genel olarak dezenfektanlar, pek çok yerde kullanılan ürünlerdir. Solunum ya da dokunma yolu ile yayılan hastalıkların yayılmasını önler. Bu nedenle özellikle insan akışının çok olduğu, kalabalık ortamlarda virüslerin ve mikropların yayılmamasına yardımcı olur. El dezenfektanı kullanılan yerler ise şunlardır:

 • Okullar
 • İş yerleri
 • Hastaneler
 • Fabrikalar
 • Oteller
 • Diğer konaklama tesisleri
 • Halka açık olan tuvaletler
 • Alışveriş merkezleri
 • Kreşler
 • Restoranlar
 • Kafeler
 • Yemekhaneler
 • Yurtlar
 • Ofisler

Görüldüğü üzere dezenfektan kullanımının gerekli ve faydalı olduğu birçok yer mevcuttur. Bu sayede böyle ortamlarda bulaşıcı hastalıkların kişiden kişiye geçmesi ve yayılması etkili bir şekilde önlenir.

El Dezenfektanı Özellikleri Nelerdir?

El dezenfektanları kategorisinde yer alan ürünlerimiz kalite noktasında Sağlık Bakanlığı tarafından onaylanmış markalardır. Dolayısıyla hiçbir şekilde sağlığı tehdit edecek içerikler barındırmaz. Diğer yandan etkili olabilmesi için bu ürünlerin belli başlı özelliklere sahip olması gerekir. Buna bağlı olarak taşıdıkları başlıca özellikler ise şu şekilde sıralanır:

 • Alkol bazlı olan el dezenfektanları içerisinde yer alan alkol oranları en az %60’tır.
 • Kısa sürede ve hızla etkisini gösterir.
 • Ellerde asla kuruma, yanma ya da tahriş yapmaz, cilt dostudur.
 • Kolay tatbik edilir.
 • Ürünlerin hepsi hoş bir kokuya sahiptir.
 • Uzun süren etkileri vardır.
 • Jel, sıvı ya da köpük formlarında temin edilebilir.

Bu özelliklere sahip olan el dezenfektanı çeşitleri hacim olarak 100 ml, 750 ml, 1 lt, 3 lt, 4 lt ya da 5 lt olacak şekilde satın alınabilir. Dispenserleri ve aparatları ise kolaylıkla duvara monte edilebilen ürünlerdir. Bu ürünler direk basmalı ya da ayak basmalı olarak da satışa sunulur. Sensörlü olan el dezenfektanı dispenser ve aparat modelleri ise pratik bir kullanım sağlar. El dezenfektanları sayesinde yaşam alanları en üst düzeyde virüslerden, bakterilerden ve mikroplardan arınır.

Sıkça Sorulan Sorular

El Dezenfektanı Ne İşe Yarar?

El dezenfektanı kişisel hijyenin en iyi şekilde yapılmasını sağlar. Aynı zamanda salgın hastalıkların yayılmasını önler.

El Dezenfektanı Kullanım Süresi Ne Kadardır?

Genel olarak el dezenfektanları kullanım süresi açılmadığı takdirde, raf ömrü olarak 3 yıldır. Açıldıktan sonra ise en fazla 6 ay içerisinde kullanılmalıdır.

El Dezenfektanları Ellere Zarar Verir mi?

El dezenfektanları, cilt dostu olan ürünlerdir. İçeriğinde yer alan özel nemlendiriciler sayesinde deriye hiçbir şekilde zarar vermez.