Demlik poşet çaylar, kullanımlarının kolay olması sebebiyle son dönemde yüksek oranda tercih edilir hale gelmiştir. Öyle ki kullanım açısından da pek çok avantaja sahiptir. Sadece bir demlik çay poşetinden 6 bardak çay çıkmaktadır. Bu sebeple kalabalık mekanlarda, evlerde ve iş yerlerinde tercih edilebilirler.

Poşet çay kullanımlarında, demleme esnasında, çoğu insan doğru miktarı belirleyememekten şikâyetçidir. Paket çaylar söz konusu olduğunda, miktarda şaşmalar ve yanılmalar ortaya çıkar. Demlik poşet çaylarda ise böyle bir durum söz konusu değildir. Diğer yandan demlik poşet çayların içerisindeki kafein oranı daha fazladır. Dolayısıyla tüketmeniz durumunda odaklanmanız kolaylaşır. Bunlar dışında demlik poşet çayların diğer avantajları şu şekilde sıralanabilir:

  • Daha hızlı demlenirler.
  • Demlik poşet çayların temizliği en az kullanımı kadar basittir.
  • Bizsizeyeteriz üzerinden yapacağınız toptan alımlarda, sizlere özel fırsatlar sunulmaktadır.

Siz de demlik poşet çaylardan dilediğinizi seçebilir ve kaliteli çay keyfi ile tanışıp gününüzü güzelleştirebilirsiniz. 

Demlik Poşet Çay Nasıl Demlenir?

Demlik poşet çayların demlenmesi söz konusu olduğunda, sizi basit ve lezzetli bir işlemin beklediğini bilmelisiniz. İşte demlemek için izleyeceğiniz adımlar:

  • Öncelikle kaynaması için demliğe bir miktar su koyun, ardından bu suyun ısınması için bir su ısıtıcıdan ya da ocaktan yardım alın.
  • İçi boş olan üst demliğe bir adet büyük demlik poşet çay atın ve suyun kaynamasını bekleyin.
  • Su kaynamaya başladıktan sonra kenara alın ve baloncukların kaybolması için dinlendirin.
  • Ardından suyu poşet çayın olduğu üst demliğe yavaş yavaş dökün.
  • 5 dakika kadar çayın dinlenmesini ve demlenmesini bekleyin.
  • Çayınız artık hazır. Afiyetle içebilirsiniz.

Şayet daha demli bir çay istiyorsanız, demlik poşet çayı su içerisinde daha fazla bekletebilirsiniz. Aynı şekilde iki adet demlik poşet çay kullanabilirsiniz. Açık çayseverler de alt demlikteki kaynamış sudan yardım alabilirler. İstediğiniz lezzette ve yoğunlukta çaylar, artık elinizin altında.

En İyi Demlik Poşet Çay Markaları

Demlik poşet çaylar, pratik demleme imkanı sunan, içerisinde çay ve çeşitlerinin bulunduğu bir çay türüdür. Bu çay türlerini günün her saatinde pratik olarak demleyebilirsiniz. Bardağın içerisine atarak demleyebileceğiniz, kenarında tutmanızı kolaylaştıracak ipler bulunmamaktadır. Bu sebeple demlik poşet çayları bardak içerisinde değil demlik içerisinde demlemeniz gerekmektedir. Yuvarlak ve kare poşetler şeklinde çeşitleri bulunmaktadır.

Hoş kokunun ve enfes tadın harmanlandığı pek çok demlik poşet çay çeşidi, Bizsizeyeteriz aracılığı ile sizlere sunuluyor. Hemen hemen her çay markasının demlik çay çeşidi, firmamızın bünyesinde yerini almaktadır. Siz de bu çeşitlerden, sizin ve sevdiklerinizin damağına en çok hitap edeni seçebilir ve kaliteli bir çay deneyimi gerçekleştirebilirsiniz.

Lipton Demlik Poşet Çay

Hoş kokusu ve lezzetli tadıyla damakta muazzam bir tat bırakan Lipton demlik poşet çay, içerisinde yer alan abaka ağacı lifleri ile sağlığınızı koruma altına alır. Pratik demleme imkanının sunulduğu bu çay sayesinde, tüm kullanıcılar damaklarına hitap eden lezzetli bir çay ile tanışma imkanı bulur. Lipton’un, içerisinde yer alan poşet çay sayısına göre, Lipton demlik poşet çay 100’lü gibi miktarı değişen seçenekleri de bulunmaktadır.

Doğuş Demlik Poşet Çay

Sahip olduğu hafif ve zengin aromayla tadı uzun bir süre damağınızda kalacak. Doğuş demlik poşet çay ile zengin bir tatla tanışabilir, tatlı niyetine sohbetlerinizin yanında yer verebilirsiniz.

Doğadan Demlik Poşet Çay

Adı gibi doğadan olan Doğadan demlik poşet çay sayesinde hem demlenmesi kolay hem de gayet lezzetli bir çay tatmak Bizsizeyeteriz ile artık çok kolay.

Çaykur Demlik Poşet Çay

Karadeniz’in eşsiz tadının paket içerisine saklanmış hali. Çaykur demlik poşet çay ile Karadeniz’in muazzam çaylarını evinize misafir edebilir, çay aracılığı ile şehirler arası bir yolculuk yapabilirsiniz. Siz de bu çay çeşitlerinden damağınıza en çok hitap edeni seçebilir ve Bizsizeyeteriz aracılığı ile bu çayların toptan bir şekilde alımını gerçekleştirebilirsiniz.

Toptan Demlik Poşet Çay Nasıl Alınır?

Toptan demlik poşet çay söz konusu olduğunda birçok kullanıcı, tat farklılığı ile karşılaşmaktan korkar. Kalite ve kolaylıkla tanışmak için Bizsizeyeteriz’i ziyaret edebilir ve toptan çay alımı yapabilirsiniz. Bizsizeyeteriz, toptan demlik poşet çay fiyatları söz konusu olduğunda, kullanıcılara özel indirimler sunar. Bu indirimlerden yararlanmak için önünüzde hiçbir engel yok.

Demlik Poşet Çay Fiyatları

Markalar ve tatlar söz konusu olduğunda çaylar arasında fiyat değişikleri ile karşılaşabilirsiniz. Çayların aromaları, içlerindeki tomurcuk oranları vb. unsurlar fiyatı etkilemektedir. Bu sebeple çay çeşitleri ve markalar arasında fiyat farklılıklarının olması normaldir. Bizsizeyeteriz üzerinden çay markaları ve fiyatları hakkında bilgi alabilir hem lezzetli hem de kazançlı bir alışveriş yapabilirsiniz.

Sıkça Sorulan Sorular

Alacağım Toptan Çayların Hepsinin Tadı Aynı Olur mu?

Evet. Aynı marka üzerinden yapacağınız toptan alımlarda tat farkı yoktur.

Birden Fazla Marka üzerinden Toptan Alışveriş Yapabilir miyim?

Evet, yapabilirsiniz. Toptan alımlarda Bizsizeyeteriz, size özel indirimler sunmakta.

Demlik Poşet Çay Bardakta Olur mu?

Sallama çayların demlikte olmadığı gibi poşet çaylarda bardak için uygun değildir.