Fiyat Aralığı
Marka

Delgeçler

Filtre 0

Ofis çalışanları için çok önemli bir yeri olan delgeçler, dosyaların düzeltilmesi için gerekli bir araçtır. Mutlaka ofis çalışanlarının masalarının üzerinde bir delgeç bulunmalıdır. Bu tıpkı zımba, bant gibi çok gerekli bir araçtır. Bulunamaması insana büyük bir zaman kaybı yaşatabilir. Bu yüzden gözle görülebilir, kolay bir yere konumlandırılması son derece önemlidir. Kağıtları delgeçlerle delerek dosyalara rahat bir şekilde yerleştirebilirsiniz.

Delgeçler açılmak istenen deliğin büyüklüğüne göre farklı boyutlarda satılabilmektedir. Bunların görüntüsü tıpkı bir zımbaya benzemektedir. Tek basışta kağıtta iki adet delik açabilirler. Bu delikler sayesinde büyük dosyalıkların içerisindeki demirlere takılabilirler. Dosyaların kaybolma riski böylece ortadan kalkar. Kısa sürede düzenlenen dosyalar zamandan tasarruf elde etmenizi de sağlar. Çünkü tek tek koyduğunuz dosyaların birleşme özelliği yoksa bu durum onları bulmanızı zorlaştıracak ve kaybetme riskini doğuracaktır.

Kağıtları birbirine tutturmak için ataşlar da kullanılmaktadır. Bunun yanında zımbalar da kağıtları tutturmak için etkili bir araçtır. Zımbalar kağıtta delik açtığından ataş kullanmak daha yaygın bir durumdur. Delgeçler de kağıtları birleştirmede kullanılmasa da bir araya getirilip dosyalanmasında önemli bir rol oynar. Kağıtları açık bir halde koymak bir zaman sonra zarar almalarına neden olabilir. Ancak şeffaf dosya kullanırsanız kağıtlar raflar da daha uzun bir süre yaşayabilir.

Delgeçler Nerelerde Kullanılır?

Delgeçler ofis çalışanları ve eğitim sektörü için önemli aletlerdendir. Ofis çalışanlarının masalarının üstünde durması gereken çok önemli araçlardır. Ofiste çalışanlar her gün yüzlerce belgeyle uğraşmak zorundadır. Bu belgelerin saklanması gerekmektedir ve saklanması için de hızlı bir şekilde düzenlenmesi gerekmektedir. Bu noktada pratik araçlar çok büyük bir fayda sağlamaktadır.

Kağıtların kenarlarına tek dokunuşla iki delik açmak ve hemen dosya içine yerleştirip rafa koymak çok pratik bir yoldur. Bunun için delgeçler büyük bir zaman tasarrufudur. Aynı zamanda işin hızlı ilerleyebilmesi için de gereklidir. Bunun yanında okullarda da belgelerin saklanması gereken önemli durumlar vardır. Bunun için yine kağıtların delinmesine ihtiyaç duyulur.

Öğrenciler okul ödevlerinde sıklıkla delgeçe ihtiyaç duyarlar. Bunlar kimi zaman kartonları delmek için kullanılır, kimi zaman da kağıtları delmek için. Öğrenciler kartondan şekiller yapmak istiyorsa delgeçe mutlaka ihtiyaç duyacaktır. Çünkü delgeçle açılan delikler simetriktir ve kolayca şekil vermeye yardımcı olur. Küçük ama etkili olan bu araç öğrencilerin de evlerinde artık bir ihtiyaç halindedir diyebiliriz.

Delgeçler Ne İşe Yarar?

Delgeçler dosyaların düzenlenmesi için biçilmez kaftan gibidir. Kağıt kenarlarına tek dokunuşla delik açabilen delgeçler, kağıtların kısa yoldan dosyalanmasına yardımcı olur. Bunun dışında farklı boyutlara şekil vermek için de delgeçlerden faydalanılabilir. Okullarda el işi ödevleri verilmektedir. Bu el işi ödevlerinde kartonlar üzerinde delik açmak istenebilir. Bunun için de yine delgeçlerden faydalanılabilir.

Görüldüğü üzere delgeçler artık her evin bir ihtiyacı durumundadır. Eskiden bu tarz bir araç olmadığından ciddi zaman kayıpları ve emek kayıpları yaşanmıştır. Bu durumu ortadan kaldıran delgeçler, hayatın kolaylaşması için harika ürünlerdir. Hangi boyutta delgeç istediğinizi bularak buna uygun delgeçleri hemen sipariş verebilirsiniz. Bazen büyük delgeçlere ihtiyaç olabilir. Bu kişilerin çalışma alanlarına göre değişiklik gösterebilen bir durumdur.