Fiyat Aralığı
Marka

Daksiller ve Şerit Düzelticiler

Filtre 0

Hayatımızı birçok yönden kolaylaştırmaya yarayan daksiller ve şerit düzelticiler, her geçen gün farklı yollarla değişikliğe uğruyor. Bu durum teknolojinin gelişmesiyle karşımıza daha yeni ama gelişmiş ürünlerin çıkmasını sağlıyor. Önceleri sıvı daksiller kullanılırken ve bunları bile bulmak zorken günümüzde daha kolay bulabileceğiniz birçok farklı stillerde daksiller ortaya çıkmış durumdadır. Bunların esasa görevi mürekkepli kalemleri silgi silmediği için beyaz bir şeritle kaplamaktır. Bu sayede mürekkep silinir ve üzerine tekrar yazı yazabileceğiniz bir hal alır.

Daksiller ve şerit düzenleyiciler özellikle ofis çalışanları için oldukça gerekli malzemelerdir. Ofislerde dolma kalem çok sık kullanılır ve önemli belgeler imzalanır. Bu belgelerde yapılan ufak bir hata bile büyük sorunlara yol açabilir. Bu ufak hatalar yüzünden kağıdı tamamen çöpe atmaktansa daksille üzeri silinir ve düzeltilir. Ancak bazı evraklara daksil sürmek yasaktır. Bu durum dolandırıcı nitelikli kişiler yüzünden korunma altına alınmıştır. Ancak genel olarak belgeler üzerinde daksiller kullanılabilir.


Daksiller ve Şerit Düzenleyicilerin Faydaları

Daksiller ve şerit düzenleyiciler evrak ve belgelerde yaptığınız hataları düzenlemek için mükemmel bir fırsattır. İlk ortaya çıkan daksil tipi sıvı daksildir ve görüntüsü bir ojeyi andırmaktadır. Bu daksiller ile yazıya fırça sürülür ve mürekkepli yazılar bu şekilde silinir. Günümüzde halen bu tip daksiller mevcuttur ancak eskisine nazaran daha az kullanılır. Çünkü kuruması ve üzerine yazı yazılabilmesi biraz daha zaman alır.

Günümüzde kalem daksiller ve şerit daksiller yazıları silmek için daha fazla kullanılmaktadır. Bunlarla yazıları silme işlemi daha hızlı bir şekilde gerçekleşir. Ayrıca hemen kuruduklarından yazının üzerine tekrar istenen yazı hemen yazılabilir. Hızlı kuruyan daksiller çok daha işlevsel bir özellik oluşturur ve size zamandan tasarruf sağlar. Kalem daksil ise kullanılması en kolay olanıdır ve okul öğrencileri tarafından sıklıkla tercih edilir.

Daksiller ve Şerit Düzenleyiciler Nerelerde Kullanılır?

Daksiller ve şerit düzenleyiciler özellikle ofis çalışanları ve eğitim sektöründe çok sık kullanılır. Öğretmenler sınıf defterlerine yazılanları silmek için, öğrenciler okul ödevlerini düzeltmek için, ofis çalışanları belgeleri düzenlemek için daksilden sıklıkla faydalanır. Daksilin kullanımı ile yazılar hızlı bir şekilde düzeltilebilir. Bu sayede kağıt israfından da kurtularak doğayı korumuş oluruz.

Son zamanlarda ağaç katliamının artışı ile kullandığımız kağıtları çöpe atarken iki defa düşünmemiz gerekir. Çöpe atmadan önce kağıdı tekrar kullanabileceğimiz yerler var mıdır? Düzenleyebilir miyiz? Gibi soruları kendinize sorabilirsiniz. Bunun yanında kağıtlarınızı geri dönüşüme göndererek doğayı korumaya katkıda bulunabilirsiniz. Daksilleri kullanarak yanlış yazılmış yazılarınızı anında düzeltebilirsiniz.

Yayınevi, gazete ve dergi gibi işlerde çalışanlarda sıklıkla daksile ihtiyaç duymaktadır. Burada çalışanlar basıma geçmeden önce yazıları birçok defa kontrol etmektedir. Bu süreçte elbette ki yanlış yazımlar olacaktır. Bunun için daksil veya şerit düzeltici sıklıkla tercih edilmektedir. Daksil kullanırken kullanıcılar önce daksili havada biraz sallamalıdır. Bu sayede akışkan ise daksil karışarak daha iyi bir sürüm yapabilir. Ancak şerit düzelticiler herhangi bir sallama gerektirmez. Çünkü bunlar direkt şerit şeklinde gelerek istediğiniz noktaya sürülür. Bu noktada kalem ve şerit daksillerin daha pratik olduklarını söyleyebiliriz. Ancak bunlar da kullanıldığında sıvı daksile göre daha çabuk bitmektedir.