Çöp Torbaları

Filtre 0
28,28 TL + KDV
33,36 TL (KDV Dahil)
11,49 TL + KDV %9
10,41 TL + KDV
12,28 TL (KDV Dahil)

Çöp Torbalası Modelleri

Yaşadığımız ev, çalıştığımız işyeri ve bulunduğumuz diğer fiziki ortamlarda mutlaka çöp birikir. İnsan sosyal bir varlık ve tüketiminden kalan atıklar çöp olarak adlandırılır.

Çöpler biriktikten sonra onları atabilmek için poşet ihtiyacı duyulur. Ancak her çöp, her poşetle atılamaz. Bazı çöpler için daha spesifik çöp poşeti gerekir. Bu çöplere örnek olarak Tıbbi atıklar gösterilebilir. Tıbbı atıklar birikimi ve atımı ciddiyet gerektiren atıklardır. Eğer bu atıklara özen gösterilmezse insan sağlığına ve çevreye zarar verecek reaksiyonlar görülebilir. Bu yüzden bu tip atıklar dökme çöp poşetleri tıbbi atık çöp poşetleri  ile biriktirilip, atılmalıdır. Yani dökme çöp torbaları en çok hastane ortamlarında tercih ediliyor denilebilir.

Bizler okullara, ofislere, restoranlara, hastanelere, otellere, fabrikalara kurumsal çözümler üretiyoruz. Siz de geri dönüşüme daha iyi katkı sağlamak ve her alanında doğru adımları atmak istiyorsanız bu konuda bizimle irtibata geçebilirsiniz. Unutmayalım ki Türkiye’de bulunan çöp miktarının %15-20’sini geri kazanılabilir atıklar oluşturmaktadır.

Çöp Poşeti ve Market Poşeti

Market poşetleri, çöp poşetlerine kıyasla daha dayanıksızdır. Üretiminde bir titizlik de olmadığından bazı yerlerinde görünmeyen defolar olabilir. Bu defolar, önemsiz gibi görünse de çöp biriktirmek için market poşeti kullanıldığında oluşan koku ve sıvı damlaması ile önemi anlaşılacaktır. Ev ortamına kıyasla iş ortamında market poşeti yerine çöp poşeti kullanılması daha doğru olur. Çünkü bir iş yerinde çöp kovası sık sık yıkanamayabilir. Ancak bir çöp torbası kullanılırsa kova koku yapmaz ve kirlenmez. Bu şekilde ofis temizlik malzemesi  tedariğiniz konusunda adım atabilir, ortamlarında daha iyi hijyen ortamı oluşturabilirsiniz. 

Çöp Torbası Alırken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Herkes daha temiz bir ortamda hijyen içinde yaşamak ister. Bu istek en doğal haktır. Hak olduğu gibi böyle bir düzeni sağlamak ve bozmamak ise bütün insanlara görevdir. Bu gibi çevresel duyarlılık, zamanla bizlerin standartlarının yükselerek refah seviyesinin artmasını sağlayacaktır. Tarihçesi yani ilk tanışmamız yakın bir tarihte olsa da şu an günümüzde çok çeşitli çöp torbaları mevcuttur. Yine de kullanılması en doğru olan torba atığımıza en uygun olandır. Hangisini kullanmamız gerektiğini çöp kovasının ebadına ve ne için kullanılacağına bakarak anlamak mümkündür.

Çöp Torbaları Ölçüleri Nelerdir?

Genel olarak büyük, orta ve küçük ölçülerde üretilmektedirler. Atıkların endüstriyel olduğu alanlar için de Jumbo ve battal boyda üretim mevcuttur.

  • Jumbo Boy: 80 x 100 ya da 80 x 115 ölçülerinde üretilir. Bu boy çöp torbalar genellikle yemekhane, belediye, otel, fabrika vb alanlarda kullanılır.
  • Battal Boy: 75 x 90 ya ada 75 x 95 ölçülerinde üretilir. Bu tip torbalar ağır çöpler için kullanılmaktadır. Daha çok lokanta gibi işletmelerde kullanıldığı görülür.
  • Küçük Boy: 40 x 45 ya da 40 x 55 ebatlarında üretilmektedirler. İşyeri, ev vb. hacmi daha küçük yerlerde kullanımı daha doğru olan bir boydur.
  • Orta Boy: Çoğunlukla 55 x 60 ya da 55 x 65 ebatlarında üretildiği görülür. Ofislerde kullanımı yaygındır.
  • Büyük Boy: 65 x 80 ya da 65 x 85 olarak üretilir. Ağır çöpü çıkan apartman üretim tesisleri vb. yerlerde tercih edilir.