Çöp Poşeti Dökme 80x110 Mavi resmi
Göz at

Çöp Poşeti Dökme 80x110 Mavi

56,00 TL + KDV 67,20 TL (KDV Dahil)
Kazanç Standart Büyük Siyah Çöp Poşeti resmi
Göz at

Kazanç Standart Büyük Siyah Çöp Poşeti

8,49 TL + KDV 10,19 TL (KDV Dahil)
Kazanç Standart Mini Beyaz Çöp Poşeti resmi
Göz at

Kazanç Standart Mini Beyaz Çöp Poşeti

9,56 TL + KDV 11,47 TL (KDV Dahil)
Kazanç Standart Orta Siyah Çöp Poşeti resmi
Göz at

Kazanç Standart Orta Siyah Çöp Poşeti

8,49 TL + KDV 10,19 TL (KDV Dahil)
Kazanç Standart Battal Siyah Çöp Poşeti resmi
Göz at

Kazanç Standart Battal Siyah Çöp Poşeti

17,28 TL + KDV 20,74 TL (KDV Dahil)
Kazanç Standart Jumbo Siyah Çöp Poşeti resmi
Göz at

Kazanç Standart Jumbo Siyah Çöp Poşeti

25,79 TL + KDV 30,95 TL (KDV Dahil)
Çöp Poşeti Dökme 100x150 Mavi resmi
Göz at

Çöp Poşeti Dökme 100x150 Mavi

56,00 TL + KDV 67,20 TL (KDV Dahil)
Çöp Poşeti Dökme 120x150 Mavi resmi
Göz at

Çöp Poşeti Dökme 120x150 Mavi

56,00 TL + KDV 67,20 TL (KDV Dahil)
Çöp Poşeti Dökme 100x150 Siyah resmi
Göz at

Çöp Poşeti Dökme 100x150 Siyah

46,40 TL + KDV 55,68 TL (KDV Dahil)
Çöp Poşeti Dökme 80x110 Siyah resmi
Göz at

Çöp Poşeti Dökme 80x110 Siyah

46,40 TL + KDV 55,68 TL (KDV Dahil)
Çöp Poşeti Dökme 120x150 Siyah resmi
Göz at

Çöp Poşeti Dökme 120x150 Siyah

46,40 TL + KDV 55,68 TL (KDV Dahil)

Çöp poşetleri; başta ev, restoran ve mağaza olmak üzere herhangi bir mekanda katı atıkların tutulması için kullanılan yaygın bir üründür. Hem temizlik hem sağlık açısından gerekli olan çöp torbaları genellikle konteynerleri veya çöp kutularını kaplamak için kullanılır. Bu temizlik ürünü, konteynerin direkt olarak çöple temas etmesini önleyerek hijyenik kalmasını sağlar.

 

Bu tür torbalar, tek kullanımlık olup çoğu plastikten yapılır ve genellikle siyah, beyaz, yeşil veya mavi renktedir. Her yerde kullanıma uygun çöp torbaları ile kötü kokuların engellenmesi ve çöplerin mümkün olan en temiz halde muhafaza edilmesi mümkündür. Ancak geri dönüştürülebilir bir ürün olmasına rağmen doğa koşullarına direkt olarak atılmaktan kaçınılmalıdır.

 

Çöp poşetleri, gündelik hayatta en çok kullanılan temizlik ürünlerinden biridir. Atıkların ya da çöplerin yaşam alanlarından tahliye edilmesini sağlayan bu poşetler, hijyen yanında sağlık için de önemli ihtiyaçlardır. Bizsizeyeteriz ailesi olarak yüksek kaliteli ve ekonomik çöp poşetleri çeşitleri ile eviniz başta olmak üzere içinde bulunduğunuz her mekanı, temiz tutmanızı sağlıyoruz.

 

Çöp Poşeti Çeşitleri

Çöp poşeti modelleri kullananların ihtiyaçlarına göre farklı çeşitlerde tercih edilebilir. Bu çeşitlendirme ebat ve tür olarak sınıflandırılır. Örneğin, genellikle ev ve ofislerde tercih edilen standart çöp torbalarının haricinde kliniklerde ve diğer sağlık kuruluşlarında tıbbi atıkları ortamdan tahliye etmek amaçlı, farklı türde çöp poşeti çeşitleri kullanılır. Genel olarak en sık kullanılan çeşitleri ise şöyledir:

 

Tıbbi Atık Torbaları

Dökme çöp torbası adı verilen bu poşetler, boyutları ve kalitesi bakımından standart çöp poşetlerine oranla çok daha dayanıklı ürünlerdir. Ev ve işyerlerinin yanı sıra dayanıklı ve kaliteli olması sebebiyle hastanelerdeki tıbbi atık tahliyesi için son derece uygundur.

 

Endüstriyel Çöp Torbaları

Endüstriyel çöp poşetleri 35-100 micron arası kalınlıktadır. Bu sebeple, ev dışında daha çok üretim amaçlı sanayi, restoran ve otel işletmeleri tarafından tercih edilir.

 

Standart Çöp Torbaları

Standart çöp torbaları genellikle ev ve ofis atık tahliyesi için uygundur. Çok kalın olmayan düşük micronlu ürünlerdir. Dolayısıyla bu çöp poşetleri daha çok hafif atık kullanımları için tercih edilir. Evsel atık poşetleri genellikle standart çeşidin siyah renkli plastik torbalarında toplanır. Standart çöp poşetleri ise kendi içlerinde kullanıma uygun olarak farklı ebatlarda tercih edilebilir.

 

Büzgülü Çöp Torbaları

Büzgülü yapı sayesinde çöp dolduktan sonra ağzını kolaylıkla bağlayıp çöpünüzü ellerinizi kirletmeden ve dağılmadan atabilirsiniz!

 

Baskılı Atık Torbaları

Baskılı atık torbaları, isteğinize göre ebat tercihi yapabileceğiniz ürünlerdir. Üzerindeki yazılı baskı sayesinde hangi çöp poşeti türleri olduğunu rahatça anlamanızı ve ona göre kullanım tercihi yapmanızı sağlar. Özellikle ortak kullanım alanlarında tercih edilebilir. Evsel atık, geri dönüştürülebilir atık veya tehlikeli atık ayrımını baskılar sayesinde yapabilirsiniz.

 

Yemek, Sıvı ve Ağır Atık Çöp Torbaları

Hantal boy standart çöp poşetleri arasında ebat ve kalınlık açısından en büyük olan çöp poşeti çeşididir. Bu sebeple, kalabalık alanlarda yemek, sıvı ve ağır atıklar için tercih edilebilir olup sıvı kalıntıyı taşırmaz.

 

Ebatlara Göre Çöp Torbaları

Çöp torbalarının ebatları kullanım amacı doğrultusunda önemli rol oynar ve ortalama bir bilgi sahibi olmak gerekebilir. Öncelikle;

  • Mini boy çöp poşeti modelleri; 10 litre hacminde, ortalama 40 x 50 cm ebatlarında tuvalet atıkları kullanımı gibi daha küçük çöp kutuları için tercih edilen poşetlerdir.
  • Bir büyüğü olan orta boy çöp torbaları; 30 litre hacminde, ortalama 55 x 60 cm ebatlarında, genellikle hafif atıklar için tercih edilen çöp torbalarıdır.
  • Büyük boylar, 50 litre hacminde olup 65 x 80 cm ebatlarındadır.
  • Ev ve ofisler için tercih edilen battal boy çöp torbaları, ortalama 70 litre hacmindedir.
  • Son olarak jumbo boy çöp poşetleri, 100 cm x 150 cm ölçüsündedir ve genellikle büyük kuruluş ya da işletmeler tarafından tercih edilir.

Çöp poşeti seçiminde doğru tercih yapmak için ebat ölçülerine dikkat etmek önemlidir.

 

Çöp Poşeti Fiyatları

Çöp torbası fiyatları tercihinize göre seçeceğiniz ebatlara, çöp poşetinin türüne ve kalitesine göre değişiklik göstermektedir. Çeşit çeşit, her ihtiyaca yönelik ürünü isteğiniz doğrultusunda size sunulan ekonomik fiyat ve kaliteyle sitemizde bulabilirsiniz. Filtreli alışveriş sistemimiz sayesinde ihtiyaç ve zevkinize göre adediyle birlikte istediğiniz renk ve çeşitte ürünün fiyatını öğrenebilir ve ona göre satın alabilirsiniz.

 

Çöp Poşeti Alırken Nelere Dikkat Etmeliyiz?

Çöp torbası satın alınırken dikkat edilmesi gereken belli başlı kurallar ve tavsiyeler vardır. Çöp poşeti modelleri listesinde de görüldüğü gibi;

  • Kullanım alanı,
  • Taşınacak çöpün ağırlığı,
  • Materyaline göre uygun nitelikte çöp torbası tercih edilmelidir.

Benzer şekilde kullanılan atıkların miktarına göre de ebat tercihi yapılmalıdır. Kalite açısından en önemli kurallardan biri ise çöp poşetinin yırtılmaz ve sızdırmaz, esnek bir malzemeden yapılmış olmasıdır. Nem sebebiyle koku yapmayan kalite standartlarına uygun Kazanç Plastik ürünleri ilk tercihiniz olabilir! Ayrıca geri dönüştürülebilir özelliğiyle doğada çözünebilen çöp poşetleri tercih edilmelidir.

 

Sıkça Sorulan Sorular

Çöp Poşeti Kalitesi Nasıl Anlaşılır?

Çöp poşetlerinin kalitesi kokusundan ve çıkardığı sesten anlaşılabilir. Kaliteli poşet kırıştırdığınızda ses çıkarır fakat kalitesiz poşetlerde elastik olmaması sebebiyle bu sesi duymak mümkün değildir ve kötü bir koku yayarlar.

 

Çöp Poşetleri Zararlı mıdır?

Kalitesiz naylon poşetler doğada bozulmaya başladıklarında çevreye zararlı kimyasal maddeler yayar ve bu maddeler toprağa, suya karışarak besin zincirimizi yavaş yavaş kirletir. Bu nedenle seçim yaparken doğada çözünebilen %100 geri dönüştürülebilir doğa dostu çöp poşeti modelleri tercih edilmelidir.

 

Büzgülü Çöp Poşeti Nedir?

Büzgülü çöp poşetleri çöpü çıkarmanızda hijyen ve taşıma açısından işinizi kolaylaştıracak bir tasarıma sahiptir. Poşetin yan kısımlarında yer alan ipi çekerek çöp poşetinin ağız kısmı büzülerek kapanır ve taşıma açısından pratiklik sağlar.