Cila Makineleri

Cila ve Halı Yıkama Makineleri
Temizliğin başlangıcı diyebileceğimiz cila ve halı yıkama makineleri günümüzde hem ev kullanıcıları hem şirketler tarafından kullanılmaktadır. Halı yıkama, zemin fırçalama ve cilalama makineleri sayesinde, geniş alan fırçalama, halı yıkama ve zemin cilalama işlemini en iyi şekilde gerçekleştirir. Fırça çapının genişlik özelliği ile bir kişi yalnız başına makineyi çok kolay bir şekilde hareket ettirebilir. Planlı ve kontrollü bir şekilde yıkama, fırçalama ve cilalama işlemlerini rahatlıkla yapabilir.
Bu halı yıkama makinesini alırken dikkatte almamız gereken en önemli özelliği kavrama koludur. Çünkü makineyi kullanırken en çok yıpranacak kısım tutma koludur. Halı yıkama makineleri özel bir malzemeden üretilmiş kavrama kolu ile en şiddetli darbelere karşı kırılmama özelliğine sahiptir. Kademe ayar sistemi sayesinde sonsuz ayar yapabilme özelliği ile beraber, ömür boyu garanti verilerek sağlamlığını ispatlamıştır.
Tertemiz Mis Gibi Halılara Nasıl Ulaşırız?
Halı yıkama makineleri içerisinde özel bir yeri olan cilalama, zemin fırçalama ve halı yıkama makineleri en çok tercih edilen modellerdendir. Özellikle halı yıkama konusunda çok tecrübe sahibi olmayan kişilerin bile en büyük yardımcısı olabilecek makinelerden biridir. Cila ve halı yıkama makineleri manuel yıkama da işin lideri sayılabilecek bir makinedir.
Ayrıca kolayca takılıp çıkarılabilen zemin fırçalama ve cilalama aksesuarları yardımıyla zemin fırçalama ve cilalama işlerinde de kolayca ve başarıyla kullanabileceğimiz bir makinedir. Mesela alışveriş merkezleri, toplantı salonları, hastaneler, okullar, oteller, düğün salonları, restoranlar, yurtlar, düğün salonları gibi yer döşemeleri kalebodur olan her sektör de zemin cilalama işleminde rahatlıkla ve kolaylıkla kullanılabilmektedir.
Halı yıkama işi konusunda tecrübe sahibi olmayanlar için, uygun fiyata kaliteli ve tavsiye edilebilecek iyi bir üründür. Aynı zamanda bu makineyi otomatik halı yıkama makineleri ile yıkanamayacak kadar hassas dokuya sahip halıların yıkanmasında bile rahatlıkla kullanılabilir.
Tertemiz mis gibi halılara sahip olabilmek için şampuanlama yöntemi, en çok kullanılan ve en ekonomik halı yıkama metotlarından biridir. Bu yöntemde halılar nasıl yıkanır? Halı yıkama şampuanı köpürtülerek halıya sürülür. Sürülen şampuandaki köpüğün içeriğindeki maddeler, halıdaki kir taneciklerini çeker. Halı kuruduktan sonra, üzerindeki köpük tabakası katılaşır ve halı bu sayede liflerinden ayrılır. Daha sonra halı üzerindeki bu katı kalıntılar, halı yıkama makinesi ile süpürülür.
Ayrıntılı bir işleme ihtiyaç duyulmadığı için, şampuanlama ile yıkama yüzeysel temizlik için en çok tercih edilen halı yıkama yöntemidir. Sadece halı şampuanı ve bir halı yıkama makinesi yeterlidir.
Bir diğer halı yıkama yöntemi de buharlı yıkama yöntemidir. Buharlı yıkama yönteminde aslında halı yıkanırken zannedildiği gibi buhar değil sıcak su kullanılır. Suyun sıcaklığı genellikle altmış beş ile yüz derece arasındadır. Yüksek dereceli sıcaklıktaki su, tazyikli bir şekilde halıya püskürtülerek halıdaki kir parçacıklarının çözülmesini sağlar. Sonra, kir kalıntıları vakumlu halı yıkama makinesiyle çekilerek makine içindeki hazneye hapsolur. Kullanılan suya ayrıca deterjan katılır. Sıcak su aynı zamanda mantarları, bakterileri ve toz akarlarını da öldürür. Bu sayede buharlı halı yıkama yapıldıktan sonra halı, alerji yapabilecek maddelerden temizlenir. Böylece mis gibi tertemiz halılara ulaşmış oluruz.