Hatas Plastik Cetvel 30 Cm resmi
Göz at

Hatas Plastik Cetvel 30 Cm

22,84 TL + KDV 25,12 TL (KDV Dahil)
Mas 2330 Çelik Cetvel 30 cm resmi
Göz at

Mas 2330 Çelik Cetvel 30 cm

32,39 TL + KDV 38,87 TL (KDV Dahil)

Cetvel, bir yerin mesafesini, var olan dereceleri ölçmek için ve aynı zamanda düz çizgilerin belirlenmesi için kullanılan bir kırtasiye ürünüdür. Fonksiyonelliği fazla olan bu ürün özellikle okul hayatına başlamış olan çocukların edinmesi gereken bir üründür. Farklı materyallerde ve özelliklerde üretilen cetvel çeşitleri bulunur. Özellikle eğitim hayatında matematik ve geometri derslerinde sıklıkla faydalanılan farklı cetvel türleri bulunur.

İlkokulda verilen temel eğitimden tutun da profesyonel şekilde yapılan teknik çizimlerin yapılmasında cetvellerden yararlanılır. Elbette her çizim türüne göre farklı cetvel türleri mevcuttur. Eğitim hayatına başlayan her öğrencinin mutlaka farklı cetvel türlerinden oluşan cetvel takımı edinmesi gerekmektedir. Gerek düz çizgi çizmek için gerekse farklı şekillerin çizilebilesinde cetvellerden faydalanılır. Dolayısıyla cetvel türlerine göre cetvel fiyatları da farklılık gösterir.

Cetvel Kullanım Alanları Nelerdir?

Genelde hepimizin bildiği klasik diyebileceğimiz cetvel türü olan düz cetvel, en yaygın şekilde kullanılan bir cetvel türüdür. Sıklıkla düz çizgilerin belirlenmesinde kullanılan bu cetvel, kimi zamanlarda düz çizgi çekmenin yanı sıra kesim yapma sırasında da kullanılır. Cetvellerin özellikleri gereği bir yanında santimetre yazarken diğer kısmında ise inç birimleri yer alır. Klasik olarak adlandırdığımız standart cetveller genel olarak 30 cm ölücülerine sahiptir.

Klasik cetveller mutlaka cetvel seti içerisinde diğer cetvel türleriyle beraber yer alır. Cetvel setleri üretilen materyallere göre plastik, ahşap veya metal cetvel türleri bulunur. Cetvellerin kullanım alanları ise,

  • Eğitim hayatında
  • Geometri
  • Baskı sektörü
  • Teknik çizimlerde
  • İnşaat sektörü
  • Mimarlık ve mühendislik alanlarında
  • Terzilik

Bu alanlarda ve evlerde de cetvel kullanımı kişilerin yapmak istedikleri işlerin daha kolay şekilde gerçekleşmesini sağlamaktadır. Okulların vazgeçilmez kırtasiye gereçlerinden biri olan cetvel seti ilk öğretimden başlayarak tüm eğitim hayatı boyunca öğrencilerin çantalarında yer alacak olan ürünlerden birisidir. Dolayısıyla çizim yapmayı kolaylaştıran ve öğrencilerin çizim tekniklerini daha iyi kavrayabilmesi açısından numaraların kolaylıkla okunabildiği şeffaf renklerde olan cetvel setleri büyük ilgi görür.

Cetvel Çeşitleri Nelerdir?

Hemen her ofiste ve iş alanlarında kullanılan cetvellerin her kullanım alanına yönelik farklı türleri bulunur. Cetvel çeşitleri ile istenilen uzunlukta ve ölçülerde çizimler yapılabilir ve böylelikle kişi iş yaşamında daha seri işleri kolaylıkla gerçekleştirebilir. Harf şablonlu cetvel türlerinden tutun da elips şablonlu cetvel, yuvarlak cetvel gibi cetvel türleriyle farklı çizimleri de kolaylıkla yapabilirsiniz. Üretilen materyallere göre de şeffaf cetvel ve çelik cetvel çeşitlerini Bizsizeyeteriz e ticaret sitesinde bulabilir ve dilediğiniz cetvel setlerine uygun fiyatlarla sahip olabilirsiniz siparişini oluşturabilirsiniz.

Kılavuz cetveller gibi gönye cetvel ve iletki türleri de özellikle eğitim sektöründe gerekli olan bir cetvel türüdür. Dik açıların ölçülmesinde ve o şekilde çizim yapılmasında faydalı olan gönye cetveller, mimarlık ve mühendislik alanlarında ve eğitimlerinde oldukça fazla kullanılır. Okullarda daha sıklıkla gönye cetvelin yer aldığı cetvel takımları plastik şeklinde farklı renklerde olur. Mühendislik ve mimarlık gibi alanlarda çelik cetvel takımlarından yararlanılır.

Terzilik alanında ve tekstil dünyasında önemli yere sahip olan geodar cetvel türüne aynı zamanda modelist cetveli de denilir. Bu cetveli daha sıklıkla modelistler kullanır. Tekstil ve moda evlerinde çalışan kişilerin daha sıklıkla kullandığı geodar cetvellerin yanı sıra denizcilik alanında harita rotalarının bulunmasını kolaylaştıran paralel cetvel türleri e ticaret sitesinde mevcuttur. Ayrıca denizcilik okullarında sağlanan eğitimlerde bu cetvelden yararlanılır. Paralel cetvel dediğimiz cetvel türünün basit bir tanımını yapmamız gerekirse şu şekilde tanımlamamız doğru olur. Deniz seyir haritalarında, rotaların belirlenmesinde bir çizginin paralel şekilde kaydırılmasını sağlamak amacına yönelik üretilen cetvel türüdür.

Cetvel Fiyatları

Ölçü birimlerinin evrenselleşmesinde önemli yeri olan cetveller günümüzde çok farklı markalar adı altında üretilmektedir. Her kullanım alanına uygun şekilde farklı materyallerde tasarlanan ve üretilen cetvel takımları, kalitesine ve ürünün materyaline göre farklı fiyatlarda satışa sunulur. Cetvellerin gerek eğitim hayatında gerekse iş alanlarında kullanılmasıyla çok sayıda teknik çizimler daha kolay şekilde yapılabilmektedir.

Müşteri memnuniyetiyle yol alan Bizsizeyeteriz e ticaret sitesi tüm müşterilerine her kullanıma uygun cetvel setlerini toptan şekilde satışa sunmaktadır. E ticaret sitesi üzerinden oluşturacağınız toptan cetvel siparişlerinde her bir cetvelin size daha uygun fiyatlarla geleceğini bilmenizi isteriz. Bunun için yapmanız gereken tek şey e ticaret sitesine üye olmak ve uygun fiyatlarla kırtasiye, ofis malzemelerini satın almanın ayrıcalığını yaşamak olacaktır.

Sıkça Sorulan Sorular?

Hangi Cetvel Takımı Okullarda Kullanıma Uygundur?

Her bir cetvel seti tüm cetvel türlerini kapsadığı için dilediğiniz cetvel türünü satın alabilirsiniz. Lakin öğrencilerin çizim tekniğini daha iyi anlayabilmesi adına şeffaf cetvel türlerini edinmelerini tavsiye ediyoruz.

Çelik Gönye Cetvel Paslanır Mı?

Gönye cetveller paslanmaz kaliteli çelik materyalden üretilerek Bizsizeyeteriz e ticaret sitesinde satışa sunuluyor.

Toptan Cetvel Siparişi Verilebilir Mi?

E ticaret sitesinde çok sayıda cetvel markasının ürünlerini toptan olacak şekilde ekonomik fiyatlarla siparişini oluşturabilirsiniz.