Fiyat Aralığı
Marka

CD/DVD ve Asetat Kalemleri

Filtre 0

CD/DVD ve Asetat Kalemleri

CD/DVD ve Asetat kalemleri,
kırtasiye ve yazı araç gereçleri arasında yer alır. İşlevsel olarak pek çok iş için kullanılır. Bu kalemler diğer kalemlerden farklı olarak  CD/DVD’lerde, porselenlerde, kaygan yüzeylerde ve daha birçok yüzeyde kullanılır. Asetat kalemleri ile süsleme işlemleri gerçekleştirilir. Eskimiş kullanılmayan porselenleri süslenmek ve renklendirmek amacı ile asetat kalemleri tercih edilerek, kullanılmayan eşyalar değerli hale getirilir. Asetat kalemleri silgisi ile silme işlemi gerçekleştirerek küçük düzeltmeler yapılabilir. Kendine özel silgisi, diğer bildiğimiz silgilerden değişik olarak asetat kalemin mürekkebini silmeyi sağlar.  Arkasında yer alan silgisi ile kolayca yanlışları düzeltme imkânı bulunur. CD/DVD kalemleri çok amaçlı olup sadece CD/ DVD değil, ahşap ve cam gibi alanlarda da kullanılır. Önemli görülen ve silinmesi istenilmeyen yazıların üstünden daha kalın şekilde geçilmesini sağlar.  

Asetat Kalemleri Niçin Kullanılmaktadır?

Asetat kalemleri
, pek çok işin kolaylıkla yapılmasını sağlar. Kalınlıkları kullanım amaçlarına uygun şekilde değişebilen asetat kalemlerinin farklı renkleri de tercih edilir. Beyaz tahtalar üzerinde de kullanımı oldukça yaygın olan asetat kalemleri, metal, deri, cam gibi yüzeylerde de oldukça etkili şekilde kullanılır. Bir yazıyla kalıcılık sağlamak istendiğinde asetat kalemleri tercih edilir. Asetat kalemleri kullanılırken yazınızın silinmeyeceğini bilmek gerekir. Eğer yazdığınız yazıyı silmeniz gerekirse alkol kullanmanız gerekir.

Ayrıca CD/DVD’lerin üzerine yazılan yazılar, neyi aradığınızı bilmenize ve daha kolay bulabilmenize yardımcı olur. CD/DVD kalemleri yumuşak uçları sayesinde kolayca yüzey üzerinde kayganlık sağlayarak yazmayı kolay hale getirir. Eczanelerde asetat kalemleri, ilaç kutularının üstüne yazılan yazıların silinmemesi için kullanılır. Çünkü bu yazıların kaybolmaması gereklidir. Asetat kalemlerinin siyah ve lacivert renkleri en çok tercih edilenleridir. Asetat kalemlerinin ayrıca kırmızı, mavi, yeşil ve pembe gibi birçok rengi de bulunur. Beyaz renkli asetat kalemleri ise genellikle kumaş ve tekstil sektöründe tercih edilir.


Asetat ve CD/DVD Kalemlerinin Kullanım Alanları

Belgelerinizde asetat kalemi kullanmak bilgilerin silinmeden uzun zaman depolandığı alanda kalmasına yardımcı olur. Ayrıca bu kalemlerin sudan etkilenmeyen ve mürekkebinin akmayan özelliği sayesinde yazılan yazılar silinmez. İşaretleme yapma amacıyla da sıklıkla tercih edilen asetat kalemleri, kullanacak alana göre çeşitlilik gösterir. Asetat kalemlerinin bazı çeşitlerinin arka tarafında silgi bulunur ve yanlış yazılan yazıların silinmesi için ihtiyaç duyulduğunda kolayca hatayı düzeltmeye olanak sağlar. Asetat kalemleri, kıyafetler, kumaşlar ve deriler üzerinde etkili olmakla beraber yıkanmakla çıkmayan bir yapı da olduğu için kalıcı özelliklere sahiptir. Çizim işleriyle uğraşanlar için asetat kalemleri görsellerde ideal bir kullanım alanı yaratır. Teknik çizimler için ince uçlu yapısı ile çizim kolaylığı sağlayarak rahat bir çizim yapmaya yardımcı olur.  Yuvarlak ucu ve suya dayanıklı mürekkebi ile kaygan zeminlerde serbest hareketler yapılmasını sağlayarak işleri pratik ve kolay bir hale getirir.

Asetat Kalemleri Hakkında Bilinmesi Gerekenler

  • Asetat kalemlerinin renk farklılıkları kapak renklerinden ayırt edilebilir.
  • Asetat kalemleri suya karşı dayanıklı mürekkebe sahip olmaları ile ıslanma problemine karşı korunma sağlar.
  • Kapak kısmında silgisi yer alan kalemler hatalı yazılmış yazıları düzeltmeyi kolaylaştırır.
  • Ofislerde ve okullarda da kullanılabilen CD/DVD ve asetat kalemleri geniş kullanım alanlarına sahiptir.