Fiyat Aralığı
Marka
Etiket

Çaylar

Filtre 0
200,00 TL + KDV
202,00 TL (KDV Dahil)
355,88 TL + KDV
359,44 TL (KDV Dahil)
877,39 TL + KDV
886,16 TL (KDV Dahil)
179,44 TL + KDV
181,23 TL (KDV Dahil)
156,57 TL + KDV
158,14 TL (KDV Dahil)
244,18 TL + KDV
246,62 TL (KDV Dahil)
56,05 TL + KDV
56,61 TL (KDV Dahil)
103,72 TL + KDV
104,76 TL (KDV Dahil)
103,72 TL + KDV
104,76 TL (KDV Dahil)
262,15 TL + KDV
264,77 TL (KDV Dahil)
66,49 TL + KDV
67,15 TL (KDV Dahil)
103,95 TL + KDV
104,99 TL (KDV Dahil)
107,50 TL + KDV
108,58 TL (KDV Dahil)
179,26 TL + KDV
181,05 TL (KDV Dahil)
185,19 TL + KDV
187,04 TL (KDV Dahil)
156,57 TL + KDV
158,14 TL (KDV Dahil)
156,57 TL + KDV
158,14 TL (KDV Dahil)
544,44 TL + KDV
549,88 TL (KDV Dahil)
156,57 TL + KDV
158,14 TL (KDV Dahil)
37,22 TL + KDV
37,59 TL (KDV Dahil)
30,47 TL + KDV
30,77 TL (KDV Dahil)

Günün her anında tüketilebilen çaylar pek çok kişinin severek tükettiği içeceklerdendir. Sabah kahvaltısıyla birlikte sofralardaki yerini alan çay çeşitleri sadece ev değil ofis ortamlarının da vazgeçilmezlerindendir. Doğru ve düzenli tüketildiğinde çeşitli faydaları da sağlayan çaylar çoğu zaman hediyelik olarak da tercih edilebiliyor.

Abartıya kaçılmadan düzenli olarak tüketilen siyah çayın en bilindik faydaları kalp ve bağırsak sağlığına iyi gelmesidir. Öte yandan kan şekeri seviyesini düşürmesi ve kanser hücrelerinin oluşmasını engelleme gibi özellikleri de ön plana çıkar. Aşırı tüketilmesi uykusuzluk, baş ağrısı gibi sorunlara sebep olduğu için tüketim miktarını abartmamak gerekir.

Çay denildiğinde her ne kadar akla doğrudan siyah çaylar gelse de kendi içerisinde birçok türü var. Hatta siyah çay sevmeyenlere daha çok hitap eden bu ürünler yeşil, beyaz ve bitki çayları olarak gruplandırılabilir. Sizler de çay tüketmeyi sevenlerdenseniz, Bizsizeyeteriz’in zengin ürün içeriklerine bir göz atmalısınız. İster perakende ister toplu satışlarda bu ürün çeşitliliğinden faydalanabilirsiniz.

Bizsizeyeteriz'deki Çay Markaları Nelerdir?

Çeşitli bitkilerin kök ve gövde kısımlarından elde edilen çaylar gündelik hayat akışının vazgeçilmez içeceklerindendir. Kimi zaman sadece içecek tüketmek kimi zaman da sağlık açısından tercih edilen bu çay türlerinin hepsine Bizsizeyeteriz sayesinde kavuşabilirsiniz. Bizsizeyeteriz farkıyla sizlere sunduğumuz çay çeşitlerinde şu markalar ön plana çıkar:

 • Doğuş
 • Doğadan
 • Lipton
 • Çaykur
 • Ofçay
 • Dökme çaylar

Ülkemizin popüler çay üreticilerinden olan bu firmaların ürünlerini dilediğiniz an Bizsizeyeteriz üzerinden sipariş edebilirsiniz. Öte yandan bu söz konusu markaların üretiminde olan yeşil çay gibi özel çayları da temin edebilirsiniz. Formunu korumak isteyenlere hitap eden bu çay çeşidinin yanı sıra yine faydaları saymakla bitmeyen beyaz çay çeşitlerine de bir göz atılabilir.

Yeşil Çay 

Tüketimi giderek artan yeşil çay, Bizsizeyeteriz sitemiz üzerinden en çok talep edilen çay türlerindendir. Siyah çay çeşitlerinden farklı olarak hazırlanan yeşil çay dünyaca ünlü Camellia Sinensis bitkisinin yapraklarından üretilir. Yaprak ya da poşet çay olarak sunulan bu ürünler normal çaylar gibi demlenmez.

Kaynar suda 3-5 dakika gibi demlenme süresiyle hızlıca tüketilebilen yeşil çay faydaları nedeniyle düzenli tüketilmesi gereken içeceklerdendir. Günlük 4 fincandan fazla içilmemesi gereken yeşil çayın en bilindik faydalarını listelemek gerekirse:

 • Bağırsak sağlığını olumlu yönde etkiler.
 • Sindirim sisteminin daha sağlıklı çalışmasını destekler.
 • Formunu korumak isteyenlere destek olur.
 • Hafızanın güçlenmesini sağlar.
 • Ağız sağlığına olumlu etkileri vardır.
 • Bağışıklığın güçlendirilmesinde olumlu etkileri gözlenir.
 • Başta mide kanseri olmak üzere çeşitli kanser rahatsızlıklarının oluşmasını engeller.
 • Kemik erimesi gibi sorunların etkilerini azaltır.
 • Damarlar ve organların fonksiyonlarını olumlu etkiler gibi sayısız listeleme yapılabilir.

Abartıya kaçmadan limonlu ya da limonsuz olarak tüketilebilecek yeşil çay için Lipton çay çeşitlerine göz atılabilir. Poşet çay olarak hazırlanan bu ürünler hızlı demlenmesi nedeniyle hem ev hem de ofis ortamına uygundur. Aynı zamanda toptan çay alımlarıyla da ofislerin aylık ve yıllık çay ihtiyacını bu şekilde karşılayabilirsiniz.

Bitki Çayı

Kış aylarında tüketim miktarı artan çaylar arasında bitki çayları üst sıralarda yer alır. Kendi içinde farklı türlere ayrılan bu çaylar sayısız faydasıyla da düzenli tüketilmesi gereken içeceklerdendir. Özellikle siyah çay sevmeyen ya da içemeyenlerin yoğun rağbet gösterdiği bitki çayları için Bizsizeyeteriz hızlı sipariş panelinden faydalanabilirsiniz. Ünlü çay markalarının özenle hazırladığı bu bitki çayları genellikle poşet çay şeklindedir. Bitki çayı için Doğadan, Lipton ve Doğuş çay markaları tercih edilebilir.

Kış çayı olarak da tüketilebilen bitki çayları genel olarak şu kategorilerde hazırlanır:

 • 9 otlu çaylar
 • Rezene
 • Papatya
 • Ayvalı ıhlamur
 • Ada çayı
 • Tarçın karanfil
 • Kayısılı form çayı
 • Elma
 • Kuşburnu
 • Böğürtlen
 • Büyülü bohça
 • Nane limon

Kimi zaman ağrı kesici kimi zamanda rahatlatıcı özelliğiyle tercih edilen bu çaylar kaynamış su doldurulan fincanlarda demlenir. Poşet çay şeklinde kolay kullanım sunduğu için demlenme süresi dolduğunda poşeti çıkararak içebilirsiniz. Dökme çay kullanacaksanız, French press ya da cezve yardımıyla demlenme yapılabilir. Sonrasında dökme çayı süzerek içmeye hazır hale getirebilirsiniz. Dökme ya da poşet çayları şeker kullanmadan içmek sağladığı faydayı artıracaktır. O nedenle şeker tüketimini de azaltmakta fayda var.

Bizsizeyeteriz ile Toptan Çay Alışveriş

Günlük tüketim miktarı yüksek olan çaylar genellikle klasik siyah çaylardır. Kimi zaman bitki çaylarında da bu yüksek tüketim oranları görülebilir. Özellikle iş yeri gibi sık çay tüketiminin olduğu anlarda kaliteli markaların çaylarını toptan temin edebilirsiniz. Maliyet olarak yüksek fiyatlara denk gelen ve toplu alındığında daha cazip ödeme seçeneklerine ulaşan çaylar için yapmanız gereken tek şey, Bizsizeyeteriz’e üye olmak.

Üyelik işlemlerinizi tamamladıktan sonra Çaykur çay başta olmak üzere dilediğiniz tüm çay çeşitleri için toptan alışveriş yapmak mümkündür. Toplu çay alımlarında fiyat politikası daha avantajlı olacağı için alıcılar için oldukça avantajlıdır. Bizsizeyeteriz sayesinde toplu alışveriş yapmak isterseniz, “Toplu Çay Satın Al” butonunu tıklamanız yeterlidir. Sadece toz çaylar değil, bitki çayları için de bu seçeneği değerlendirebilirsiniz.

Sıkça Sorulan Sorular

En İyi Bitki Çayı Hangisidir?

Çaylar kendi içerisinde antioksidan özelliğiyle ön plana çıkar. Bu nedenle en iyi bitki çayı araştırmasında bu noktaya dikkat etmek gerekir. Günümüz koşullarında antioksidan özelliği yüksek çayları sırasıyla listelemek gerekirse beyaz çay, yeşil çay ve siyah çay sıralamasına ulaşılabilir.

1 Günde Ne Kadar Yeşil Çay İçilmeli?

Yeşil çay günün her saatinde sevilerek tüketilen ürünlerdendir. Kimi zaman sade kimi zamanda limon ilavesiyle tüketilen yeşil çayı abartmadan içmek gerekir. Herhangi bir insanın günlük yeşil çay tüketimini 4 fincandan fazla yapmaması gerekir.

Beyaz Çay Nedir, Ne İşe Yarar?

Beyaz çay metabolizma hızlandırma etkisi olan bir çay türüdür. Yağ yakımını hızlandırdığı için formunu korumak isteyen kişilerce sıkça kullanılır. Kalori açısından düşük değerli bir çay olduğu için günlük tüketime uygundur.