Fiyat Aralığı
Marka

Çay Bardağı ve Tabakları

Filtre 0
19,38 TL + KDV
23,25 TL (KDV Dahil)
17,82 TL + KDV
21,39 TL (KDV Dahil)
8,58 TL + KDV
10,30 TL (KDV Dahil)
9,30 TL + KDV
11,16 TL (KDV Dahil)
23,17 TL + KDV
27,81 TL (KDV Dahil)
13,18 TL + KDV
15,81 TL (KDV Dahil)
112,90 TL + KDV
135,48 TL (KDV Dahil)

Çay tabağı ve bardağını doğru seçerek çay saatlerinizi keyifli kılabilirsiniz. Çay servisi için özel olarak tasarlanan bardaklar içeceğin sıcak tutulmasını sağlar. Bu ürünler, içimden alınan keyfi artırır. Keyifli ve lezzetli bir içim için doğru ürünü seçmeniz gerekir. Çay bardakları, tasarımlarının yanı sıra estetik yapılarıyla da dikkat çeker. Söz konusu çay bardağı modelleri, mutfağınıza ve sofranıza şık bir görünüm katar. Bizsizeyeteriz’de çay saatlerinize keyif katacak bardak ürünleri bulabilirsiniz.

Çay Bardağı Çeşitleri Nelerdir?

İnce belli çay bardağı sık tercih edilen bir modeldir. Bu modelde bel olarak bilinen kısım diğer çeşitlere göre nispeten daha ince olur. Söz konusu modeller ince camdan yapılır ve diğer modellere göre daha şeffaftır. Bu özellik, çayın daha iyi görülmesini sağlar. Şeffaf cam sayesinde çayın dem ayarı net bir biçimde görünebilir.

Bel kısmı diğerlerine göre daha kalın olan modeller tombul çay bardağı olarak adlandırılır. Tombul bardaklar dayanıklı yapılarıyla dikkat çeker. Bu modeller kalın camdan imal edilir. Söz konusu ürünlerin taban kısımları da kalın ve dayanıklıdır. Tombul çay bardakları, büfe ve kafeterya gibi mekanlar için uygundur. Sağlam bir yapıya sahip olan bu ürünler gündelik kullanım için tercih edilebilir.

En İyi Çay Bardağı Markaları Hangileridir?

Paşabahçe çay bardağı en iyi markalar arasında ön plana çıkar. Bu modeller, kaliteli materyalden ve iyi tasarımlarla üretilir. Söz konusu ürünler uzun yıllar boyunca herhangi bir deformasyon olmadan kullanabilir. Bu markanın ürettiği ürünler arasında farklı tasarımlara sahip modeller bulunur. Şık, dayanıklı ve kaliteli bir ürün arıyorsanız Paşabahçe modelleri arasından tercih yapabilirsiniz. Bizsizeyeteriz’de satın alabileceğiniz diğer markalar şunlardır:

  • Paşabahçe
  • Şenyayla
  • Arı Metal
  • Güral Porselen

Yukarıdaki markaların tamamı kaliteli, kullanışlı ve şık modeller üretir. Bu modeller arasından zevkinize ve ihtiyacınıza uygun bir seçim yapabilirsiniz. Her markanın farklı bir tasarım çizgisi vardır. Çay bardağı satın almadan önce bu tasarımları dikkatlice inceleyebilirsiniz. Bu sayede size tam olarak hitap eden ürünü bulabilirsiniz.

Çay Bardağı Alırken Nelere Dikkat Edilmelidir?

Çay bardağı seti alırken kişi sayısına göre bir seçim yapmanız tavsiye edilir. Örneğin, yalnız yaşıyorsanız altı bardak ve tabaktan oluşan bir set sizin için yeterli olacaktır. Ev nüfusu kalabalıksa veya sık misafir ağırlıyorsanız daha fazla parça içeren takımları satın alabilirsiniz. Gün içinde bol miktarda çay tüketiyorsanız yine çok parçalı setleri tercih edebilirsiniz.

İnce uçlu bardaklar, çayın içimini kolaylaştırır. Bu modeller, çayın kenardan doğrudan dile akacağı biçimde dizayn edilir. İçimi keyifli kılmak isterseniz bu modelleri tercih edebilirsiniz.

Ergonomi, bardak seçimi yaparken dikkat etmeniz gereken önemli bir kriterdir. Çay bardağı, doluyken elinizi yakmayacak bir tasarıma sahip olmalıdır. Uç kısmının ince ve geniş ağızlı olması bu açıdan önemlidir. Kolay tutulabilen ve kullanışlı bir bardak satın alarak çay saatlerinizi keyifli hâle getirebilirsiniz. Sıcak bardağa dokunmakta zorlanıyorsanız kulplu modelleri tercih edebilirsiniz.

Plastikten yapılan bardaklar sağlık için iyi bir tercih değildir. Kaliteli camdan imal edilen bardakları satın alarak iyi bir tercih yapabilirsiniz. Bardaklarınızın uzun yıllar boyunca kullanıma hazır olması için yüksek dayanıma sahip olması gerekir. Ürün satın almadan önce malzemesine bakmanız bu açıdan önemlidir. Kaliteli malzemeden imal edilen bir bardak satın alarak yıllar boyunca sorunsuz bir biçimde kullanabilirsiniz.

Uygun Fiyatlı ve Kaliteli Çay Bardağı Bizsizeyeteriz'de.

Çay saatlerinizi keyifli kılacak birbirinden güzel ürünleri Bizsizeyeteriz’de bulabilirsiniz. Bizsizeyeteriz, Türkiye’nin önde gelen markaları tarafından üretilen çay bardaklarının satışını yapar. Sitede Paşabahçe, Güral Porselen gibi markalar tarafından üretilen modeller bulunur. Burada şık ve dayanıklı modeller arasından bir seçim yapabilirsiniz. Özel olarak dizayn edilen bardaklarla misafirlerinizle bir araya geldiğiniz çay saatlerinizi keyifli hâle getirebilirsiniz.

Bizsizeyeteriz’de yer alan çay bardağı takımı çeşitleri uygun fiyatlarla satışa sunulur. Bu ürünler, kalitelerine göre oldukça uygun bir bütçeyle satın alınabilir. Söz konusu modeller, kaliteli malzemeden imal edildiği için yüksek dayanıma sahiptir. Bu ürünleri tercih ederek yıllar boyunca keyifle kullanabilirsiniz.

Sıkça Sorulan Sorular

Çay Bardağı Nasıl Olmalı?

Çay bardağı; ergonomik, kullanışlı ve şık bir tasarıma sahip olmalıdır. Bu özelliklere sahip olan bir bardak yıllar boyunca sorunsuz biçimde kullanılabilir. Bardağın geniş bir kapasiteye sahip olması da önemlidir.

Çay Bardağı Ne İşe Yarar?

Çay, sıcak tüketilen bir içecektir. Özel olarak dizayn edilen bardaklar, içeceğin uzun süre sıcak kalmasını sağlar. İnce belli tasarım, çayın soğumasını önler. Bu özellik içimi kolaylaştırır.

Çay Bardağı Ölçüsü Ne Kadar?

Bardağın kapasitesi genişliğine ve boyutuna göre değişiklik gösterebilir. Standart tasarımlarda çay bardağının kapasitesi 125 gramdır.